- -5 zázraků ostrova Srí Lanka

Dřív byl Cejlon známý především pro omamnou vůni svého čaje, dnes na něj jezdí turisté z celého světa hlavně kvůli jeho historickým památkám a úžasné přírodě. Vybíráme pět důvodů, proč se vyplatí vyrazit s námi na poznávací zájezd na Srí Lanku.

Když se rvou sloni

Takového scény lítých bojů sloních samců můžete vidět během jeep safari v národním parku Minneriya uprostřed Srí Lanky. Obří chobotnatci, často agresivní a nevyzpytatelní, jsou jeho hlavní atrakcí, přestože tady žijí též opice, sambaři, plazi a více jak 160 druhů ptáků.

Vzhůru za osmým divem světa

Poustevnické jeskyně, nádherné fresky žen, vodotrysky, jezírka a zahrady tvoří součást zbytků paláce Sigiriya na „Lví skále“. Už jenom výstup nahoru stojí za to, a co teprve výhled z tohoto fascinujícího monumentu, zapsaného mezi světové dědictví UNESCO.

 

Ve stínu gigantického fíkovníku

Neuvěřitelných 3 tisíce metrů čtverečních zabírá koruna obřího stromu ve srílanských královských botanických zahradách Peradeniya. Zařaďte se mezi milióny návštěvníků, obdivujících atrakce v podobě rozsáhlé sbírky orchidejí, ohromných bambusů, vzácných palem a jiných skvostů.

Cesta na konec světa

Jako opravdový konec světa vypadá stejnojmenná vyhlídka, prudce ukončující náhorní plošinu Hortonských plání. Rozhled z takřka 900 metrů vysokého srázu skutečně stojí v rámci dovolené na Srí Lance za to, stejně jako nedaleké Bakerovy vodopády hučící do širokého okolí.

Za Buddhovým zubem

Jeden z nejvzácnějších buddhistických ostatků se nachází v Kandy, posledním městě sinhálských králů. Jeho věhlas a bohatství, díky němuž je zařazeno na seznam Světového dědictví UNESCO, rozšiřuje celá řada paláců (Lankatilaka atd.), zahrad a parků. Kdo neviděl, neuvěří…