> Zájezdy > Poznávací zájezdy > Malajsie > THAJSKÉ A MALAJSKÉ DOBRODRUŽSTVÍ S PLAVBOU PO OSTROVECH ANDAMANSKÉHO MOŘE

THAJSKÉ A MALAJSKÉ DOBRODRUŽSTVÍ S PLAVBOU PO OSTROVECH ANDAMANSKÉHO MOŘE
Zájezdy Malajsie

Obecné informace o zemi

Podrobný popis zájezdu

Anotace

Jihovýchodní Asie nabízí tolik významných míst, že není jednoduché rozhodnout se, kde s návštěvou začít. Jste-li cestovatelé prahnoucí po dobrodružství v hlubokých džunglích, starodávných chrámech, rušných městech a na pláží ch lemovaných palmami, naše báječné thajsko-malajské duo vás uchvátí. Bangkok, město vábivé, živé, hlučné s překrásnými západy slunce hrdě nosí svoje přízvisko „Město andělů“, na druhé straně Kuala Lumpur, dynamická metropole „Nové Asie“, tak tolerantní ke své malajské, čínské a indické komunitě se pyšně hlásí k odkazu minulosti, avšak rychlými kroky směřuje k budoucnosti. Thajský venkov oplývá přírodní krásou hor i řek a je povinnou zastávkou naší výpravy. Plavba kolem tropických rajských ostrůvků Andamanského moře vám umožní poznat nejdelší pláže, nejmodřejší vodu a nejjemnější písek. Obdivovatelé fauny a flóry si zde přijdou také na své - Thajsko a Malajsie jsou domovem nejvzácnějších a největších květin na světě, malajských medvědů, krokodýlů, obdivovaných slonů a tygrů, létajících veverek a orlů. Provází Marek Bejr v některých termínech.

Program zájezdu

1. - 2. den zájezdu:
Odlet do BANGKOKU, ubytování. Večer prohlídka jedné z nejznámějších čtvrtí Bangkoku - PATPONG (red-light district), která ožívá pouze v noci. Navštívíme jednu z nejuctívanějších svatyní Bangkoku s pozlacenou sochou Brahmy - ERAWAN SHRINE a palác z tradičních thajských domků na chůdách - SUAN PAKKARD PALÁCI. Dle zájmu návštěva místních barů či restaurací.

3. den zájezdu:
Po snídani prohlídka Bangkoku - velkolepý GRAND PALACE s nejposvátnějším chrámem Thajska WAT PHRA KAEO (Chrám smaragdového Buddhy), nejstarší chrám v Bangkoku, WAT PHO s obřím ležícím Buddhou (délka 46 m, výška 15 m) zdobeným zlatem a perletí. V CHINATOWNU se občerstvíme v některém z místních stánků, a pokud budeme mít odvahu, ochutnáme jídla, která nejsou běžně dostupná jinde v Bangkoku. Přesuneme se severněji do DUSIT PARKU s bývalou královskou rezidencí z teakového dřeva VIMANMEK PALACE, ve vedlejším MUZEU KRÁLOVSKÝCH SLONŮ se dozvíme o historii významu bílých slonů v thajské společnosti. V podvečer nasedneme do jedné z loděk brázdících řeku CHAO PHRAYA RIVER a užijeme si plavbu podél okouzlujících chrámů. Vystoupíme u romantického chrámu WAT ARUN (Chrám úsvitu), z jehož vyšších teras se nám naskytne výhled na Bangkok.

4. den zájezdu:
Snídaně, odjezd na nejznámější plovoucí trh Thajska - DAMNOEN SADUAK FLOATING MARKET, který připomíná „malé Benátky“. Abychom si maximálně užili místní atmosféru, projedeme se lodičkou mezi místními a budeme mít možnost i nakoupit. Návrat do Bangkoku a navštěva některého z nákupních center na SIAM SQUARE, zarelaxujeme si v LUMPHINI PARKU, popř. večeře s thajskou hudbou v jedné z největších restauraci na světě Royal Dragon.

5. den zájezdu:
Po snídani se vydáme do jednoho z nejkrásnějších horských regionů v Thajsku, do KANCHANABURI se slavným MOSTEM PŘES ŘEKU KWAI. Zamíříme do muzea 2. světové války JEATH se sbírkou fotografií, obrazů, článků, zbraní a dalších nástrojů, které byly využívány ke stavbě železnice DEATH RAILWAY. Pokračujeme na válečný hřbitov, kde je pohřbeno více než 6000 válečných zajatců, kteří zemřeli při stavbě mostu přes řeku Kwai. Projedeme se vláčkem po již zmíněné Death Railway až do stanice TAM KASAR, která je téměř poslední existující stanicí před hranicí s Barmou. Po obědě v místní restauraci zamíříme do sloního kempu, kde budeme mít možnost projížďky na slonech nebo ratingu na bambusových vorech. Odpoledne přejedeme k vodopádu KHAO PHANG (Saiyoke Noi) a poté zpět do Bangkoku.

6. den zájezdu:

Snídaně, transfer na letiště, odlet na největší thajský ostrov PHUKET s dlouhými písečnými plážemi. Jakmile se ubytujeme v hotelu, a po krátkém odpočinku, vydáme se za poznáním krás, které tento ostrov nabízí. Užijeme si dechberoucí výhled na celý ostrov z nejfotografovanějšího místa ostrova, z kopce RANG HILL, navštívíme továrnu na zpracování kešu ořechů, staré město Phuket s prvky čínské a portugalské architektury a posvátný chrám WAT CHALONG, na vrchu kopců NAKKERD budeme obdivovat velkého sedícího Buddhu, kterého je, se svými 45 metry, možné vidět z širého okolí. Následuje tradiční večeře formou tradičního thajského bufetu.

7. den zájezdu:
Po snídani odjezd do NÁRODNÍHO PARKU KHAO SOK, na dvoudenní dobrodružství. NP Khao Sok se rozprostírá na ploše 647 km2 a jeho návštěvníci zde mohou zahlédnout slony, opice, zoborožce, vzácné motýly, nespočetné druhy ptáků a rostlin. Park je obehnán vápencovými horami, které dosahují výšky až 900 metrů a které spolu s jezery vytvářejí neopakovatelnou atmosféru, skutečný ráj. Zúčastníme se z plavby po starodávné řece Sok na speciálně upravených kánoích (řízeny místním průvodcem), projížďky na slonech, kteří nás zavezou k vodopádu s možností koupání. Následuje návštěva Opičí jeskyně a pozorování krokodýlů. Ubytujeme se v útulných bungalovech v srdci národního parku a užijeme si romantickou večeři v divoké krajině.

8. den zájezdu:
Po snídani pěší trek džunglí s poznáváním zvířat a exotických rostlin. Po obědě se rozloučíme a vrátíme zpět na ostrov Phuket, odpočinek, vstřebávání nezapomenutelných zážitků.

9. den zájezdu:
Po snídani přesun do přístavu, nalodění na výletní loď, se kterou poplujeme úžasnou scenérií ostrovů Andamanského moře, až doplujeme na zelený ostrůvek KO LIPE s nádherným tyrkysovým mořem a bílým třpytivým pískem, kde si užijeme odpočinek v příjemném hotýlku kousek od pláže.

10. den zájezdu:
Snídaně, relaxace na bělostných plážích, možnost thajských masáží, šnorchlování nebo prozkoumávání ostrova či výlet dlouhoocasou lodí na okolní ostrovy Ko Adang či Ko Rawia.

11. den zájezdu:
Snídaně, pokračování v plavbě mezi vápencovými skalisky až na hranici Thajska a Malajsie, kterou překročíme a ocitneme se v malajském ráji, na souostroví LANGKAWI, které je zároveň bezcelní zónou. Ubytujeme se v hotelu nedaleko jedné z nedotčených pláží.

12. den zájezdu:
Snídaně, lanovkou na horu GUNUNG MECHINCHANG (708 m) s krásnými výhledy na celé souostroví a jižní Thajsko, poté k vysokému vodopádu TEMURUN s možností koupání a ke krokodýlí farmě. Tradiční výrobky zakoupíme v řemeslnickém centru KOMPLEKS KRAF LANGKAWI a odpočineme si ve vesničce AIR HANGAT s horkými prameny.Návrat zpět na ubytování a relaxace u moře.

13. den zájezdu:
Snídaně, relax na pláži, nákupy v bezcelním ráji (nákupní středisko Zon) atd., odlet do malajského hl. města KUALA LUMPUR (KL), ubytování nedaleko centra metropole, kde se mísí čínská, indická a malajská kultura. Prohlídka centra s možností ochutnávky gurmánských specialit. Noční život v KL, možnost návštěvy proslulého Skybaru s bazénem a úžasným výhledem na celé město.

14. den zájezdu:
Po snídani odjedeme do BATU CAVES, komplexu tří jeskynních hinduistických svatyní, kde si budeme připadat jako v Indii. Kolem nás se budou hemžit ženy v barevných sárí ověnčené náhrdelníky z květin, z každé svatyně uslyšíme zpěv manter a ucítíme vůni santalového dřeva. K největší jeskyni se dostaneme po 272 a u jejího vchodu budeme obdivovat obrovskou zlatou sochu Murgy (nejvyšší socha Murgy na světě). Po návratu do KL ještě navštívíme nejstarší mešitu ve městě MASJID JAMEK, hlavní tržiště, budovu Nejvyššího soudu a věže MENARA KL (421 m) nebo PETRONAS TOWERS (452 m), které zaujímají pozici 5. nejvyšší stavby na světě.

15. - 16. den zájezdu:
Odlet z Kuala Lumpur do ČR.

Rychlá objednávka

Termíny a ceny

Letecky
dospělá osoba
kód termín nástupní místo počet nocí snídaně
THA756-17-2 07.12.2017- 22.12.2017 L1 13 60950
Cena zahrnuje

 • leteckou přepravu Praha – Bangkok, KualaLumpur – Praha
 • vnitrostátní letenka Bangkok-Phuket, Langkawi-KualaLumpur
 • letištní taxy a poplatky
 • lodní doprava z Phuketu na KoLantu a z KoLanty na Langkawi
 • lodní výlet na Plovoucím trhu a v NP Khao Sok
 • transfery klimatizovaným minibusem
 • výlet vlakem po DeathRailway
 • 12x ubytování v hotelu***
 • 1x ubytování v jednoduchých bungalovech v NP Khao Sok
 • 13x snídani
 • 3x oběd
 • 2x večeři (součástí obědů a večeří nejsou nápoje)
 • vstup do NPKhao Sok, vstupy v rámci programu 5. a 6. dne
 • místní průvodce
 • průvodce

Cena nezahrnuje

 • bakšišné, fakultativní služby a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“

Fakultativní příplatek

 • 1lůžk. pokoj 9.500 Kč (zde povinný při nedoobsazení)
 • vstupenka na PetronasTowers 650 Kč (nutné objednat min. 1 měsíc před odletem)
 • komplex. pojištění vč. připojištění vyššího storna zájezdu  1140 Kč

Nástupní místa

02.04. - 17.04. Odjezd L1
07.12. - 22.12. Odjezd L1

Vstupní vízum

 • bezvízový styk pro občany České i Slovenské republiky

Očkování

 • při vstupu do Thajska není vyžadováno žádné očkování. Lékařská péče je na vysoké úrovni.

NOVINKY E-MAILEM
Zadejte svůj e-mail:
KE STAŽENÍ
Katalog zájezdů 2017

Přečtěte si