Zavolejte nám +420 461 530 663
Napište nám info@redok.cz
Vyhledat zájezd
a

a

ATLANTICKÉ POBŘEŽÍ FRANCIE

MAJESTÁTNÍ PYRENEJE A HRDÉ BASKICKO

Kód zájezdu: FR543-18 Počet nocí: 5 Strava: snídaně Ubytování: hotel

Autokarem
Cena od 13 290 Kč

Vydejte se s námi na zájezd k Atlantickému pobřeží Francie, čeká nás relaxace na obřích písečných dunách, ochutnávky vína, ústřic, panorama španělských Pyrenejí, bohaté tradice a jedinečná kultura Baskicka. La Rochelle – ostrov Ile de Ré - Bordeaux – Arcachon – Dune du Pilat - Biarritz – La Rhune – San Sebastian – Bayonne – St-Jean-De-Luz – St-Jean-Pied-Du-Port – Pau – Lourdes – NP Cirque de Gavarnie – Toulouse - Carcassonne Celý popis

Termíny a ceny zájezdu

Kód Termín Nástupní místa Počet nocí dospělá osoba
snídaně
FR543-18-1 od: 05.07.2018
do: 12.07.2018
zobrazit 5 13 290 Kč Na vyžádání
KódFR543-18-1
Termínod: 05.07.2018 do: 12.07.2018
Nástupní místa Praha, Brno, Jihlava, Velké Meziříčí, Humpolec, Pardubice, Hradec Králové
Počet nocí5
dospělá osoba - snídaně13 290 Kč
Na vyžádání

Vydejte se s námi na zájezd k Atlantickému pobřeží Francie, čeká nás relaxace na obřích písečných dunách, ochutnávky vína, ústřic, panorama španělských Pyrenejí, bohaté tradice a jedinečná kultura Baskicka.

La Rochelle – ostrov Ile de Ré - Bordeaux – Arcachon – Dune du Pilat - Biarritz – La Rhune – San Sebastian – Bayonne – St-Jean-De-Luz – St-Jean-Pied-Du-Port – Pau – Lourdes – NP Cirque de Gavarnie – Toulouse - Carcassonne


1. den zájezdu
V dopoledních hodinách odjezd z ČR.

2. den zájezdu 
V ranních hodinách nás v LA ROCHELLE přivítá nekonečná vodní pláň Atlantiku. Projedeme se starým přístavem se strážní věží Tour de la Chabne, navštívíme jedno z největších akvárií v Evropě a poté se místní dopravou přepravíme na nedaleký OSTROV ILE DE RÉ, koupání a relaxace mezi křídovými skalními útesy a písečnými dunami, možnost lodního výletu na nedaleký ostrov Ile d’Oléron nebo ke známé pevnosti Boyard. Program zakončíme douškem koňaku v jedné z mnoha okolních palíren. Večer ubytování v hotelu.

3. den zájezdu 
Dopoledne prohlídka velkolepé vinařské metropole a přístavu na řece Garonne – BORDEAUX (UNESCO). Dobu největšího rozmachu města připomínají okázalé paláce, slavné butiky a kavárny nebo katedrála St. André. Možnost ochutnávky znamenitého vína Claret. V deltě řeky Garonne se zastavíme v lázeňském městečku ARCACHON, ochutnávka mořské delikatesy – ústřice. Nejvyhledávanější přírodní atrakcí celé oblasti jsou obří písečné duny DUNE DU PILAT, přímo na pobřeží Atlantiku. Pokud nás již omrzí koupání, můžeme se pokusit najít některou ze starých německých pevností, ukrytých mezi horami písku. Před večerním ubytováním zastávka a krátká prohlídka letoviska evropské smetánky BIARRITZ, město bývá často označováno za lidovější formu Monte Carla. I zde se nachází spousta luxusních hotelů a kasín. Dovolenou zde pravidelně tráví nejen členové anglické královské rodiny, ale například i španělští a francouzští aristokraté.

4. den zájezdu 
Po snídani se vydáme na cestu ke španělským hranicím. Zubačkou vyjedeme na horu LA RHUNE, odkud se nám v případě dobré viditelnosti otevře fantastický výhled, jak na atlantické pobřeží Francie, tak i na vrcholky Pyrenejí. Prohlídka španělského letoviska SAN SEBASTIAN s osobitou atmosférou, možnost vykoupaní na místních krásných písečných plážích, pro které je letovisko vyhledáváno především movitější španělskou klientelou. Toto neobyčejné místo si oblíbila také španělská královská rodina, která ho využívala jako své letní sídlo a později také generál Franco. Před návratem na ubytování prohlídka katedrály a staré části města BAYONNE.

5. den zájezdu 
Dnešní den věnujeme oblasti hrdých francouzských Basků. Zastavíme se v rybářské vesničce ST-JEAN-DE-LUZ s nejvýznamnějším baskickým kostelem Église St-Jean-Baptiste, který se stal dějištěm okázalé svatby Ludvíka XIV. Dále budeme projíždět typickými vesnicemi ÄINHOA a SARE s malebnými domy a masivními kamennými kostely. Typickou baskickou kulturu nám také představí starobylé městečko ST-JEAN-PIED-DU-PORT, kde se na okolních pastvinách pase zvláštní plemeno horských koní. Nezapomenutelný pohled na hřebeny Pyrenejí se nám naskytne z „Bonapartovy vyhlídky“ v PAU. Největší městskou památkou je zdejší honosný královský zámek Chateau de Pau.

6. den zájezdu 
Po snídani zamíříme do zázračných LOURD, atmosféra mystického poutního místa. Procházka v CIRQUE DE GAVARNIE (UNESCO) nám zprostředkuje zážitek zcela jiný. V tomto národním parku, který je obklopen 11 třítisícovými vrcholy, se s hukotem řítí do hloubky nejdelší evropský vodopád. V případě špatného počasí podnikneme náhradní program - zavítáme do místní jeskyně, projedeme se loďkou i vláčkem. Den zakončíme v růžovém městě TOULOUSE, večer se ubytujeme v hotelu.

7. den zájezdu 
Na okraji města TOULOUSE budeme mít možnost navštívit zcela unikátní muzeum kosmonautiky a vesmíru. Muzeum je jedinečné tím, že si jednotlivé exponáty můžeme vyzkoušet, projdeme se mezi modely raket v měřítku 1:1, zažijeme starty kosmických lodí, zhlédneme planetárium a mnoho dalšího. Odpoledne městské tržiště, církevní stavbyi, např. největší románská bazilika St-Sernin, honosná budova radnice a nábřeží řeky Garonne s mostem Pont Neuf. Cestou domů krátce zastavíme v CARCASSONNE (UNESCO), výspa katarů a útočiště středověké intelektuální elity, romantické město s dvojitým prstencem hradeb ozdobené několika tucty mocných věží.

8. den zájezdu 
Příjezd do ČR ve večerních hodináchCena zahrnuje

  • dopravu lux. klim. busem
  • 5x ubytování v hotelu - 2lůžk. pokoje s příslušenstvím
  • 5x snídani
  • průvodce 

Cena nezahrnuje

  • vstupné, pobytovou taxu
  • ochutnávky
  • plavby lodí, fakult. služby
  • a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“

Fakultativní příplatek

  • 1lůžk. pokoj 4290 Kč (povinné při nedoobsazení)
  • komplex. pojištění vč. storna zájezdu 280 Kč 

Nástupní místa

05.07. - 12.07. Odjezd C, P
Přehled nástupních míst najdete ZDE

Potřebujete další informace ?

Volejte tel. +420 461 530 663 nebo napište, zavoláme Vám nazpět.

Poslat dotaz k zájezdu
Newsletter

Přihlaste se k odběru novinek a získáte
akční nabídky jako první

Další doporučené kategorie
E-katalog

Stáhněte si náš katalog
a mějte jej stále po ruce

Stáhnout
Katalog domů

Nechte si poslat tištěný
katalog přímo domů

Zaslat domů
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací


Newsletter

Přihlaste se k odběru novinek a získáte
akční nabídky jako první

Katalog domů

Nechte si poslat tištěný
katalog přímo domů

Zaslat domů
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací
Katalog domů

Nechte si poslat tištěný
katalog přímo domů

Zaslat domů