Zavolejte nám +420 461 530 663
Napište nám info@redok.cz
Vyhledat zájezd
a

a

BORNEO, ZA ZVÍŘATY SARAWAKU A SABAHU

DOBRODRUŽNÁ CESTA ZA PŘÍRODOU

Kód zájezdu: BN320-18 Počet nocí: 18 Strava: snídaně Ubytování: hotel,penzion

Letecky
Cena od 64 990 Kč

Borneo, to je opravdový tropický ráj pokrytý neproniknutelnou džunglí a sluncem zalitými plážemi, domov roztomilých orangutanů, kteří se pohupují na liánách, ale i exotické květiny raflézie s největším květem na světě. Vyrazte s námi na cestu mezi svěží zeleň do největšího zábavního parku světa, budete okouzleni atmosférou tolik odlišnou od naší evropské. Kuala Lumpur – Batu Caves – Sarawak - Kuching – NP Bako – Semenggoh – NP Gunung Gading – Miri – NP Niah – Kota Kinabalu – Tunku Abdul Rahman… Celý popis

Rychlá objednávka

Termíny a ceny zájezdu

Kód Termín Nástupní místa Počet nocí dospělá osoba
snídaně
BN320-18-1 od: 09.10.2018
do: 29.10.2018
zobrazit 18 64 990 Kč Rezervovat místa
KódBN320-18-1
Termínod: 09.10.2018 do: 29.10.2018
Nástupní místa Praha
Počet nocí18
dospělá osoba - snídaně64 990 Kč
Rezervovat místa

Borneo, to je opravdový tropický ráj pokrytý neproniknutelnou džunglí a sluncem zalitými plážemi, domov roztomilých orangutanů, kteří se pohupují na liánách, ale i exotické květiny raflézie s největším květem na světě. Vyrazte s námi na cestu mezi svěží zeleň do největšího zábavního parku světa, budete okouzleni atmosférou tolik odlišnou od naší evropské.

Kuala Lumpur – Batu Caves – Sarawak - Kuching – NP Bako – Semenggoh – NP Gunung Gading – Miri – NP Niah – Kota Kinabalu – Tunku Abdul Rahman – Sepilok – Sandakan – Sukau – Tawau – Semporna – Mabul - Tun Sakaran Marine Park - Tawau


1. - 2. den zájezdu 
Odlet z Prahy do Kuala Lumpur, přesun na ubytování v centru metropole, kde se mísí čínská, indická a malajská kultura. Prohlídka centra s ochutnávkou gurmánských specialit výběrem z lahodného spektra kuchyní této země. Noční život v KL, procházka pod proslulé věže PETRONAS TOWERS (452 m).

3. den zájezdu
Po snídani odjedeme jen kousek od centra města do BATU CAVES, komplexu tří jeskynních hinduistických svatyní, kde si budeme připadat jako v jiném světě, konkrétně v Indii. Kolem nás se budou hemžit ženy v barevných sárí ověnčené náhrdelníky z pestrobarevných květin, z každé svatyně uslyšíme zpěv manter a ucítíme vůni santalového dřeva. K největší jeskyni nás po 272 schodech doprovodí opice a netopýři, a u jejího vchodu budeme obdivovat obrovskou zlatou sochu Murgy (nejvyšší socha Murgy na světě). Po návratu do KL ještě navštívíme nejstarší mešitu ve městě MASJID JAMEK, hlavní tržiště a budovu Nejvyššího soudu. Odpoledne odjezd na letiště a odlet do hlavního města malajského státu SARAWAK - KUCHING, které si dodnes zachovalo svůj koloniální vzhled.

4. den zájezdu 
Prohlídka „kočičího“ města s všudypřítomnými sochami koček. Procházka po nábřeží řeky SUNGAI SARAWAK, prohlídka nejstaršího taoistického chrámu TUA PEK KONG, ochutnávka mořských plodů na tržišti BUKIT MASA SEAFOOD (doporučujeme místní specialitu, laksu s krevetami), seznámení se Sarawakem v MUZEU SARAWAKU.

5. den zájezdu 
Odjezd do nejstaršího národního parku v Sarawaku, do NP BAKO na břehu Jihočínského moře. Procházky v NP, vodopády, projížďka lodí mezi mangrovníky, pískovcové skály na plážích, v tomto parku je největší výskyt opic kahau nosatých v Sarawaku, dále můžeme vidět prasata, varany, žáby, makaky atd. Návrat do KUCHINGU.

6. den zájezdu 
Ráno odjezd do rehabilitačního centra pro orangutany SEMENGGOH založeného v r. 1920, kde se projdeme pralesem, ale hlavní atrakcí je pozorování orangutanů v době krmení. Návrat do Kuchingu, kde si prohlédneme druhý břeh řeky Sarawak, kterému dominuje PEVNOST MARGHERITA s krásnou orchidejovou zahradou. Pro milovníky muzeí se nabízí ještě další prohlídky, např. MUZEUM TEXTILU nebo MUZEUM ČÍNSKÉ HISTORIE.

7. den zájezdu
Ráno se vydáme na prohlídku domova obří raflésie, květiny s největším květem na světě - NP GUNUNG GADING. V parku si projdeme několik stezek, na kterých se setkáme s rozmanitými druhy nám neznámých, endemických rostlin. Abychom si odpočinuli, odjedeme kousek dál na tropickou pláž PANDAN u Jihočínského moře. Pokud budeme mít štěstí (a často ho máme), budeme mít pláž jen sami pro sebe. Osvěžíme se ve zdejších vodách, ochutnáme čerstvý kokos a přesuneme se zase dál, na prohlídku jeskyní BAU s jezírkem Blue Lake. Návrat do Kuchingu.

8. - 9. den zájezdu 
Přelet z Kuchingu do MIRI, poté odjezd do NP NIAH slavného díky svým obřím vápencovým jeskyním s tunely. Krajina připomíná krajinu z filmu Pán prstenů. Typickými obyvateli parku jsou netopýři, různé druhy hmyzu, ale nalezneme tu i krásné prehistorické malby a zbytky původních osad. V NP projdeme jednotlivé okruhy skrz obří jeskyně, budeme procházet po dřevěných mostcích zarostlých pod tmavě-zeleným mechem. Večer odlet do KOTY KINABALU, hlavního města malajského státu SABAH.

10. den zájezdu 
Prohlídka centra KOTY KINABALU - Atkinsonova hodinová věž, Muzeum Sabahu, observatoř Signal Hill. Večer možnost večeře na úžasném nočním trhu, ochutnávka mořských ryb, mořských plodů, které jsou připravovány přímo před vašimi zraky, různých druhů ovoce a zeleniny či místních sladkostí.

11. den zájezdu 
Relax na plážích mořského parku TUNKU ABDUL RAHMAN. Rychlou lodí odplujeme na jeden z ostrovů SAPI, MAMUTIK nebo MANUKAN, kde si budeme užívat sluníčka na písečných plážích, možnost šnorchlování a pozorování pestrobarevných ryb.

12. den zájezdu 
Ráno odjezd kolem nejvyšší hory Malajsie GUNUNG KINABALU (4 095 m) na čajovou plantáž nedaleko města RANAU, ubytování v tradičním dlouhém domě přímo na plantáži.

13. den zájezdu 
Brzká ranní procházka s pozorováním ptáků přímo mezi čajovníky, seznámení s procesem zpracování čaje, možnost snídaně na terase s výhledem na Gunung Kinabalu (čajovna nabízí k snídaně palačinky ze zeleného čaje), odpoledne odjezd autobusem do SEPILOKU.

14. den zájezdu
Prohlídka dalšího rehabilitačního centra orangutanů v SEPILOKU, které je rovněž proslulé kvůli svým lanovým mostkům, tzv. canopy walkway přímo v džungli, ze kterých je možné zahlédnout orangutany volně v přírodě. Odjezd do SANDAKANU na východě Sabahu. Večerní prohlídka města - buddhistické a čínské chrámy.

15. - 16. den zájezdu 
Odjezd ze Sandakanu do vesničky SUKAU na břehu skutečné perly Bornea - řeky KINABATANGAN. Říká se, že kdo se vydá proti proudu této řeky, zamiluje se do celého Bornea a jeho lidských i zvířecích obyvatel! My absolvujeme po našem příjezdu večerní plavbu po řece a místní obyvatelé nás pozvou na lekci výroby místních řemeslných výrobků. Ubytováni budeme v penzionu na břehu řeky, přímo u místní rodiny. Další den se probudíme do mlhavého rána uprostřed bornejské džungle, nasedneme na loďku a poplujeme proti proudu řeky, ze stromů na nás budou koukat opice, pestrobarevní ptáci, a od břehu nás budou pozorovat krokodýli nebo sloni bornejští (trpasličí sloni, dorůstají výšky cca jen 2,5 m). Poté nás čeká nenáročný trekking v džungli. Odpoledne odjezd zpět do SANDAKANU.

17. - 19. den zájezdu
Ráno odlet do TAWAU a odsud přejezd do SEMPORNY a vyplutí na exotický, kokosovými palmami porostlý ostrůvek MABUL v Celebéském moři. Velkou atrakcí na tomto ostrově je šnorchlování, v moři máme možnost vidět (mimo jiné) langusty, korály, hvězdice murény a množství plžů. Ubytujeme se v jednoduchých domečkách na kůlech přímo nad mořem. V rámci pobytu je možné vyrazit na výlety po okolních ostrůvcích, relaxovat na plážích atd. Po návratu zpět do Semporny ještě lodí odplujeme do mořského parku TUN SAKARAN MARINE PARK, který je obýván mořskými cikány, užijeme si tu piknik přímo na pláži a naposledy si prohlédneme korály a ryby v místních vodách. Přejezd na letiště v TAWAU, večer odlet do Koty Kinabalu.

20. den zájezdu
Poslední den v Kotě Kinabalu, nákupy suvenýrů atd., odlet zpět do Prahy.

21. den zájezdu
Přílet do Prahy.

POZNÁMKA: výskyt zvířat není garantovaný, jedná se o volnou přírodu. Vzhledem k velmi omezenému počtu ubytovacích kapacit na některých místech v programu si CK vyhrazuje právo na změnu místa ubytování v případě potřeby.


Cena zahrnuje

 • leteckou přepravu Praha-Kuala Lumpur a Kota Kinabalu-Praha
 • vnitrostátní letenky Kuala Lumpur-Kuching, Kuching-Miri, Miri-Kota Kinabalu, Sandakan-Tawau, Tawau-Kota Kinabalu vč. let. tax a poplatků
 • místní dopravu (autobus, mikrobus, lodě, metro)
 • 18x ubytování v jednoduchých hotelech a penzionech – 2lůžk. pokoje
 • 3x snídani
 • 4x oběd
 • 3x večeři
 • průvodce

Cena nezahrnuje

 • vstupné
 • ostatní stravu
 • spropitné
 • vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“.

Fakultativní příplatek

 • komplex. pojištění vč. připojištění vyššího storna zájezdu 1340 Kč

Nástupní místa

09.10. - 29.10. odjezd L6
Přehled nástupních míst najdete ZDE

Potřebujete další informace ?

Volejte tel. +420 461 530 663 nebo napište, zavoláme Vám nazpět.

Poslat dotaz k zájezdu
Newsletter

Přihlaste se k odběru novinek a získáte
akční nabídky jako první

E-katalog

Stáhněte si náš katalog
a mějte jej stále po ruce

Stáhnout
Katalog domů

Nechte si poslat tištěný
katalog přímo domů

Zaslat domů
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací


Newsletter

Přihlaste se k odběru novinek a získáte
akční nabídky jako první

Katalog domů

Nechte si poslat tištěný
katalog přímo domů

Zaslat domů
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací
Katalog domů

Nechte si poslat tištěný
katalog přímo domů

Zaslat domů