Zavolejte nám +420 461 530 663
Napište nám info@redok.cz
Vyhledat zájezd
a

a

ČÍNA O 4 DĚJSTVÍCH – TO NEJ Z ŘÍŠE STŘEDU

KOMBINACE PAMÁTEK, PŘÍRODY, VENKOVA I VELKOMĚST

Kód zájezdu: CHN303-19 Počet nocí: 6 Strava: polopenze Ubytování: hotel ***/****

Letecky
Cena od 47 490 Kč 48 990 Kč

Oblíbené

Vydejte se s námi do daleké a exotické Číny, jedné z nejrozmanitějších a nejosobitějších destinací světa. Poznejte její neopakovatelný půvab v doprovodu průvodce, který nás seznámí se světově proslulými čínskými památkami a velkoměsty stejně tak, jako s neodhalenými krásami skrytého venkova, tichými zahradami a vesničkami. Poznáme Čínu v unikátním programu, který na českém trhu nenajdete a který dokonale vyjadřuje všechny její krásy – majestátní hory, císařské paláce a chrámy, klasické čínské… Celý popis

Rychlá objednávka

Termíny a ceny zájezdu

Kód Termín Nástupní místa Počet nocí dospělá osoba
polopenze
CHN303-19-1 od: 05.04.2019
do: 14.04.2019
zobrazit 6 48 990 Kč
47 490 Kč
Rezervovat místa
CHN303-19-2 od: 19.10.2019
do: 28.10.2019
zobrazit 6 48 990 Kč
47 490 Kč
Rezervovat místa
KódCHN303-19-1
Termínod: 05.04.2019 do: 14.04.2019
Nástupní místa Praha
Počet nocí6
dospělá osoba - polopenze47 490 Kč
Rezervovat místa
KódCHN303-19-2
Termínod: 19.10.2019 do: 28.10.2019
Nástupní místa Praha
Počet nocí6
dospělá osoba - polopenze47 490 Kč
Rezervovat místa

Vydejte se s námi do daleké a exotické Číny, jedné z nejrozmanitějších a nejosobitějších destinací světa. Poznejte její neopakovatelný půvab v doprovodu průvodce, který nás seznámí se světově proslulými čínskými památkami a velkoměsty stejně tak, jako s neodhalenými krásami skrytého venkova, tichými zahradami a vesničkami. Poznáme Čínu v unikátním programu, který na českém trhu nenajdete a který dokonale vyjadřuje všechny její krásy – majestátní hory, císařské paláce a chrámy, klasické čínské zahrady, hypermoderní mrakodrapy nebo medvídka pandu. Na své si přijdou milovníci umění a historie, stejně tak jako milovníci nákupů a skvělé gastronomie.

Zájezd provází Petr Horák

Peking – Velká čínská zeď – oblast Žluté hory – Su-čou – Šanghaj


1. den zájezdu
Odlet odpoledne z Prahy s průvodcem do Pekingu.

2. den zájezdu
Odpoledne přílet do PEKINGU na terminál 3 Pekingského letiště, navržený architektem N. Fosterem k příležitosti konání LOH v r. 2008, transfer do centra města na ubytování, večeře na uvítanou – slavná PEKINGSKÁ KACHNA. Nocleh v Pekingu.

3. den zájezdu
Vydáme se poznávat hlavní město Číny. Jako první nás čeká roztomilý symbol země – medvídci panda v pekingské ZOO, následně se vydáme do největšího tibetského chrámu v Pekingu – LAMAISTICKÉHO CHRÁMU, který nás uchvátí svojí atmosférou, modlitbami mnichů a největší dřevěnou sochou Buddhy na světě. Nevynecháme ani císařskou KONFUCIÁNSKOU AKADEMII, kde se vzdělávaly generace císařských úředníků a nakonec se projdeme ve staré romantické zástavbě tzv. HUTONGŮ – světa, kde se vše odehrává na ulici a který se v moderní Číně stává pomalu vzácností. Uvidíme i starou BUBNOVOU A ZVONOVOU VĚŽ, projedeme se na cyklorikšách a navštívíme OLYMPIJSKÝ AREÁL s neobvyklými příklady moderní architektury – stadiony Ptačím hnízdem a Vodní kostkou. Nocleh v Pekingu.

4. den zájezdu
Dnes nás čeká jeden z divů světa – VELKÁ ČÍNSKÁ ZEĎ, navštívíme méně známý úsek, abychom si dokonale užili atmosféru kamenného hada, který se valí po vysokých hřbetech hor jako memento nadřazenosti a moci čínské civilizace vůči nomádským kmenům. Zelené stráně a nekončící val se stovkami věží – to je pravá Čína. Odpoledne se přesuneme do oblasti Tygřích hor a 13 HROBEK CÍSAŘŮ DYNASTIE MING – pohádková krajina „zmačkaného sametu“, kterou osobně vybral císař, je místem, kde odpočívají císařové nejvýznamnější čínské dynastie. Navštívíme PODZEMNÍ PALÁC a POKLADNICI jediné otevřené hrobky a projdeme se po CESTĚ DUCHŮ s kolosálními sochami lidí a zvířat. Na závěr dne tradiční ČÍNSKÝ ČAJOVÝ OBŘAD. Nocleh v Pekingu

5. den zájezdu
Vydáme se na největší náměstí světa - NÁMĚSTÍ NEBESKÉHO KLIDU, odkud se přesuneme do legendárního ZAKÁZANÉHO MĚSTA a necháme se pohltit komplexem 9 999 budov, kde sídlili Synové nebes od poč. 15. stol. až do r. 1912. Uvidíme i slavný DRAČÍ TRŮN v Síni nebeské harmonie, císařské zahrady a umělecké sbírky. Vystoupáme na UHELNÝ PAHOREK, odkud se nám naskytne neopakovatelný pohled na celý Peking a Zakázané město. Dále nás čeká CHRÁM NEBES, kde se čínský císař modlil za dobrou úrodu a proslulý PERLOVÝ TRH s množstvím šperků, oblečení, doplňků atp. Na závěr dne navštívíme LETNÍ CÍSAŘSKÝ PALÁC, který tvoří více jak 3000 staveb na břehu jezera Kchun-ming, možnost projížďky dračí lodí a zhlédneme ohromující pagodu Libovonného Buddhy, řadu mostů, pavilonů a dalších palácových budov. Večer možnost návštěvy představení PEKINGSKÉ OPERY nebo Kung-fu show. Nocleh v Pekingu.

6. den zájezdu
Hypermoderní rychlovlaky – to je také současná Čína, rychlostí přes 300 km/h se ráno vydáme do srdce Číny do oblasti slavných a mýtických ŽLUTÝCH HOR, odpoledne navštívíme okolní vesnice a starobylá městečka, kde obyvatelé žijí jako před staletími, uvidíme čajové plantáže, rýžová políčka s vodními buvoly, bambusové lesy a necháme se okouzlit starobylou architekturou vesniček XIDI a HONGCUN, které jsou jako ze staré čínské pohádky – kanály, jezera, kamenné uličky s lampiony, chrámy a obchůdky. Večer procházka po starém městečku TUNXI a navštívíme některou ze stylových horských čajoven nebo kaligrafické dílny. Nocleh v Huangshan,

7. den zájezdu

Celý den budeme věnovat ŽLUTÝM HORÁM - jednomu z největších přírodních divů Číny a světa. Projedeme okolo několika vodopádů, vyjedeme lanovkou na jejich vrchol, odkud se nám naskytne fantastický pohled na okolní vrcholky a na Západní a Východní moře mraků. Žluté hory nejsou jen strmé žulové stěny, ale také starobylé borovice, jež utvářely čínské představy o estetice. Na cestě nás doprovodí tisíce kvetoucích rododendronů. Po návratu z vrcholů hor nasedneme na noční lůžkový vlak do Su-čou.

8. den zájezdu
Ráno příjezd do SU-ČOU – čínských Benátek, půvabného a bohatého města na řece Jang c´tiang, které zmiňuje už Marco Polo a které je světově proslulé svojí ohromnou kolekcí starobylých klasických čínských zahrad (tzv. literátské zahrady). Navštívíme nejkrásnější z nich – ZAHRADU MISTRA RYBÁŘSKÝCH SÍTÍ a ZAHRADU PONÍŽENÉHO ÚŘEDNÍKA, jež jsou mistrovskou ukázkou zahradní architektury a okouzlují rozmanitostí svých staveb, rafinovaností úpravy rostlin a stromů, bohatostí bonsají a jezírek atp. Navštívíme i NEJSTARŠÍ ČÍNSKOU MANUFAKTURU NA VÝROBU HEDVÁBÍ, které Su-čou celosvětově proslavilo. Na závěr se vydáme na romantickou plavbu po kanálech a budeme se nechat unášet atmosférou starého města. Nocleh v Su-čou.

9. den zájezdu
Ráno se přesuneme dopravou (vlakem nebo autobusem) do ŠANGHAJE – jedné z největších světových megapolí, abychom okusili rytmus koloniálního nábřeží BUND s budovami bank a ambasád, okouzlujícího komplexu zahrad YU YUAN, navštívíme i STARÉ ČTVRTĚ ZAHRANIČNÍCH KONCESÍ, jež bývaly pověstným šanghajským doupětem neřesti, uvidíme starý šanghajský trh, mnohé chrámy a nakonec se přepravíme na druhou stranu města do hypermoderní čtvrti PUDONG s mrakodrapy jako Perla Orientu nebo Shanghai Tower. Večer fakult. vyhlídková plavba centrem Šanghaje s nádhernými pohledy na moderní čtvrti i starou zástavbu. Pozdě večer se přesuneme na letiště a okolo půlnoci odlet do ČR.

10. den zájezdu
V ranních hodinách přílet do Prahy.

Cena zahrnuje

 • leteckou přepravu Praha – Peking, Šanghaj – Praha
 • transfer z/na letiště 
 • rychlovlak Peking – Žluté hory
 • lůžkový noční vlak Žluté hory – Su-čou
 • vlak/bus Su-čou – Šanghaj
 • 6x ubytování v hotelu ***/**** (4x hotel 3* v Pekingu, 1x hotel 4* ve Žlutých horách, 1x hotel 4* v Su-čou)
 • 6x snídani
 • 6x oběd nebo večeři
 • večeři s Pekingskou kachnou na uvítanou
 • dopravu autobusem v průběhu programu
 • transfery z/na nádraží
 • služby českého odborného průvodce
 • místního technického průvodce 

Cena nezahrnuje

 • vstupné cca 230 $
 • fakultativní výlety a vyhlídkové plavby
 • spropitné pro místní řidiče a průvodce cca 30 $
 • a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"

Fakultativní příplatek

 • komplex. pojištění vč. připojištění vyššího storna zájezdu 900 Kč
 • 1lůžk.pokoj 6900 Kč (povinné při nedoobsazení)
 • vízum do Číny 1990 Kč (o potřebných formalitách nutných k vyřízení víza budete včas informováni)

Nástupní místa

05.04. - 14.04. odjezd L2, L3
19.10. - 28.10. odjezd L2, L3
Přehled nástupních míst najdete ZDE

Orientační ceny vstupného

Zakázané město ¥60 = 12 USD
Jingshan ¥2 = 0,5 USD
Lama temple ¥25 = 5 USD
Konfucios areál ¥30 = 8 USD
Rikša Hutong + dům ¥200 = 40 USD (skupiny asi 20 USD)
Vlak Huangshan - Souzhou ¥260 = 52 USD
Vlak Peking - Huangshan ¥500 = 100 USD
Shuttle bus ¥15 = 3 USD
areál Olympiádny ¥10 = 2 USD
Lanovka ¥125 = 25 USD
Letní palác krále ¥60 = 12 USD
Velká čínská zeď ¥50 = 10 USD
Hrob Dingling ¥60 = 12 USD
Zoo + panda ¥25 = 5 USD
Sacred was ¥30 = 6 USD
Chrám nebes a úrody ¥35 = 7 USD
Hongcun město ¥104 = 21 USD
Xidi město ¥104 = 21 USD
Shuttle bus hory ¥35 = 8 USD
Lanovka ¥80 = 16 USD
Žluté hory ¥230 = 46 USD
Lion Grove Souzhou ¥40 = 8 USD
Zahrada skromného úředníka ¥90 = 18 USD
Zahrada mistra rybářských sítí ¥40 = 8 USD
Loďka Souzhou kanály ¥80 = 16 USD

Zajímavosti

4 DĚJSTVÍ ČÍNY

První dějství: Peking – velkolepost císařství a střed světa, symbol moci císařské Číny a největší stavební projekty lidských dějin. Poznáme tajemství Zakázaného města, císařských hrobek s podzemním palácem nebo Velké čínské zdi? Oddáme se rozjímání v tibetských chrámech, Konfuciánské akademii nebo v půvabném Letním paláci čínských císařů? Odmítnete císařský pokrm – pekingskou kachnu a odoláte nákupní horečce na Perlovém nebo Hedvábném trhu? To vše v opojné vůni skvělého čaje a lesku císařského porcelánu. Vítejte v Číně!

Druhé dějství: Žluté hory a krása venkova – Číňané říkají, že pokud navštívíte Žluté hory, tak poté ztrácíte ochotu cestovat, protože na světě už není místo, které by se jim v kráse vyrovnalo. Žluté hory to je Čína, její umění a estetika. Jejich motiv se odráží v každém obraze, v každém klasickém krajinářském motivu. Objevte mýtický svět tajuplného Žlutého císaře – zakladatele čínské historie, svět klasických čínských básní. Žluté hory jsou kamennou perlou, která vyrůstá z oblaků, jsou světem bambusových lesů a starobylých borovic, které by mohly vyprávět. Nechte se okouzlit životem starobylých vesniček v jejich podhůří, kde život celá staletí plyne stejným tempem a které vás okouzlí svými romantickými uličkami, chrámy a koloritem.

Třetí dějství: Su-čou – zahrady a hedvábí – „Na nebesích je Ráj a na zemi je Su-čou“, Benátky východu a Ráj na zemi je nazýváno jedno z nejpůvabnějších měst v celé Číně. Starobylé Su-čou, rozložené na kanálech je rodištěm dvou čínských zázraků – hedvábí a klasických zahrad. Nejkrásnější z nich jako „Horská vila v objetí krásy“ nebo „Zahradu poníženého úředníka“ budeme obdivovat i my, stejně tak jako staleté umění tkalců hedvábí v dosud fungující císařské textilce. Starobylé uličky, červené lampiony a 1200 let historie na řece Jang c´tiang nás zcela pohltí.

Čtvrté dějství: Šanghaj – Čína budoucnosti – Paříž východu nebo Manhattan Asie budeme poznávat na závěr. Šanghaj to jsou slavné koloniální budovy na nábřeží Bund, historická zástavba proslavených koncesí, neony a mrakodrapy hypermoderního Pudongu a především lesk a bohatství moderní Číny. Nakoukneme do budoucnosti a pak už nás čeká komfortní let domů!

Potřebujete další informace ?

Volejte tel. +420 461 530 663 nebo napište, zavoláme Vám nazpět.

Poslat dotaz k zájezdu
Newsletter

Přihlaste se k odběru novinek a získáte
akční nabídky jako první

E-katalog

Stáhněte si náš katalog
a mějte jej stále po ruce

Stáhnout
Katalog domů

Nechte si poslat tištěný
katalog přímo domů

Zaslat domů
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací


Newsletter

Přihlaste se k odběru novinek a získáte
akční nabídky jako první

Katalog domů

Nechte si poslat tištěný
katalog přímo domů

Zaslat domů
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací
Katalog domů

Nechte si poslat tištěný
katalog přímo domů

Zaslat domů