Zavolejte nám +420 461 530 663
Napište nám info@redok.cz
Vyhledat zájezd
a

a

FAERSKÉ OSTROVY

CHLADNÁ KRAJINA S VELKÝM SRDCEM

TOULKY PANENSKOU PŘÍRODOU, SKALNÍ STĚNY A VODOPÁDY, PTAČÍ KOLONIE

Kód zájezdu: DK500-19 Počet nocí: 5 Strava: snídaně Ubytování: hotel

Letecky
Cena od 38 990 Kč

Bonus

Poznejte nezkrocenou přírodu bičovanou větry a vlnami severního Atlantiku. Místo, kde vítr a voda jsou v prostředí zdejší krajiny hlavními živly. Uvidíme tradiční severské domky pokryté trávou, podmořské tunely, majáky na nepřístupných místech, strmá skaliska s vodopády a uslyšíme i legendy severské mytologie. Doprovodí nás slavní papuchalkové na skalách vycházejících z hlubin oceánu. Poznáme autonomní území královského Dánska - Faerské ostrovy, které mají rozhodně co nabídnout, od starobylých… Celý popis

Rychlá objednávka

Termíny a ceny zájezdu

Kód Termín Nástupní místa Počet nocí dospělá osoba
snídaně
DK500-19-1 od: 18.06.2019
do: 23.06.2019
zobrazit 5 38 990 Kč Rezervovat místa
KódDK500-19-1
Termínod: 18.06.2019 do: 23.06.2019
Nástupní místa Praha
Počet nocí5
dospělá osoba - snídaně38 990 Kč
Rezervovat místa

Poznejte nezkrocenou přírodu bičovanou větry a vlnami severního Atlantiku. Místo, kde vítr a voda jsou v prostředí zdejší krajiny hlavními živly. Uvidíme tradiční severské domky pokryté trávou, podmořské tunely, majáky na nepřístupných místech, strmá skaliska s vodopády a uslyšíme i legendy severské mytologie. Doprovodí nás slavní papuchalkové na skalách vycházejících z hlubin oceánu. Poznáme autonomní území královského Dánska - Faerské ostrovy, které mají rozhodně co nabídnout, od starobylých památek, přes nezvykle krásnou přírodu až k moderní současnosti.

Zájezd provází Lukáš Zedníček

Ostrov Stremoy: Torshavn - Kirkjubour – Gamlarætt - Tjornuvík - Kaldbak – Saksun - Ostrov Vágar: Sørvágsvatn - Gásadalur – Mulafossur - Ostrov Mykines: Mykines - Ostrov Eysturoy: Gjógv - Eisi – Slættaratindur - Oyndarfjordur - Nordragota


1. den zájezdu
Odlet z Prahy na Faerské ostrovy s přestupem v Kodani. Přílet na Faerské ostrovy a transfer směr OSTROV STREMOY, hlavní město ostrovů TORSHAVN, nejmenší hl. město na světě. Po ubytování následuje prohlídka města, zajímavě architektonicky řešený Dómkirkjan, hlavní faerská katedrála, projdeme Tinganes - starou část města s malými tradičními dřevěnými domky, torshávnský přístav, Muzeum umění, Muzeum historie faerské přírody aj. Na závěr pozůstatky městské pevnosti Fort Skansin.

2. den zájezdu 

Pokračujeme v prozkoumávání největšího a nejvíce obydleného ostrova STREMOY a tamních tradičních rybářských sídel. Na jihu ostrova navštívíme městečko KIRKJUBOUR, výlet do faerské historie, bývalé středověké centrum kulturního dění, ruiny nikdy nedostavěné středověké katedrály sv. Magnuse nebo kostelík Ólavskirkja. Možnost lodního výletu z města GAMLARÆTT, cca 1,5 hod. vyhlídková plavba, kolem velkolepých útesů a skalních stěn. TJORNUVÍK, nejsevernější vesnička ostrova, ze tří stran obklopená horskými stěnami a otevřená do úzkého mořského fjordu, vesnička KALDBAK s typickým severským dřevěným kostelíkem z roku 1835. Závěrem dne nejmalebnější vesnička Faerských ostrovů SAKSUN, působící jako z pohádky, položená v krásné zátoce a vklíněná do úchvatného ÚDOLÍ DÚVUGARÐAR, obklopená vysokými horami, malý skanzen, kostelík, typické domky se zatravněnou střechou, sotva 30 stálých obyvatel a nad tím vším vodopád a dole jezero Pollur.

3. den zájezdu 
Poznávání přírodních krás OSTROVA VÁGAR. Největší jezero Faerských ostrovů SØRVÁGSVATN nacházející se na hraně mohutného útesu a vln Atlantiku. Jezero je rovněž vodním zdrojem pro vodopád BØSDALAFOSSUR. Pokračujeme do jedné z nejodlehlejších půvabných vesniček ostrovů GÁSADALUR, zelená vesnička na konci světa a v její blízkosti i nejkrásnější ikonický VODOPÁD MULAFOSSUR.

4. den zájezdu
Fakultativní výlet na OSTROV MYKINES, ostrov plný panenské přírody s velkými koloniemi ptáků, především slavných papuchalků, kteří si tento ostrůvek vybírají ve statisícových počtech k hnízdění a jsou ozdobou drsného a téměř neobydleného ostrova, ostrov nazvaný ptačím rájem. Vesnice MYKINES a cca hodinový výšlap na KNÚKÚR (560m n.m.) s překrásnými výhledy na celý ostrov.

5. den zájezdu 
Cesta na OSTROV EYSTUROY, návštěva tří malebných vesniček, GJÓGV, okolí nejvyšší faerské hory SLÆTTARATINDUR, vesnička EISI, dechberoucí nádherné výhledy na skalní masívy RISIN a KELLINGIN a OYNDARFJORDUR se záhadnými houpajícími se balvany Rinkusteinar . Následně stará faerská architektura ve vesnici NORDRAGOTA, největší soubor starých budov a nejdelší faerský fjord - SKÁLAFJORDUR.

6. den zájezdu
Transfer na letiště, návrat z Faerských ostrovů do Prahy, s přestupem v Kodani.

Cena zahrnuje

 • leteckou dopravu Praha – Faerské ostrovy - Praha
 • transfery z/na letiště
 • letištní taxy
 • dopravu po Faerských ostrovech místní dopravou (při větší skupině 12-18 os. pronajatým minibusem)
 • veškeré trajekty při přejezdech
 • 5x ubytování v hotelu *** - 2lůžk. pokoje s příslušenstvím
 • 5x snídani
 • průvodce

Cena nezahrnuje

 • vstupné
 • fakult. lodní výlety
 • výlet na ostrov Mykines 
 • a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“

Fakultativní příplatek

 • 1lůžk. pokoj 3990 Kč (povinné při nedoobsazení)
 • komplex. pojištění vč. připojištění vyššího storna zájezdu 460 Kč

Nástupní místa

18.06. - 23.06. Odjezd L2, L3

Přehled nástupních míst najdete ZDE.


Sleva

 • BONUS při objednání zájezdu do 28.02.2019 sleva 1000 Kč

Potřebujete další informace ?

Volejte tel. +420 461 530 663 nebo napište, zavoláme Vám nazpět.

Poslat dotaz k zájezdu
Newsletter

Přihlaste se k odběru novinek a získáte
akční nabídky jako první

Další doporučené kategorie
E-katalog

Stáhněte si náš katalog
a mějte jej stále po ruce

Stáhnout
Katalog domů

Nechte si poslat tištěný
katalog přímo domů

Zaslat domů
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací


Newsletter

Přihlaste se k odběru novinek a získáte
akční nabídky jako první

Katalog domů

Nechte si poslat tištěný
katalog přímo domů

Zaslat domů
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací
Katalog domů

Nechte si poslat tištěný
katalog přímo domů

Zaslat domů