Zavolejte nám +420 461 530 663
Napište nám info@redok.cz
Vyhledat zájezd
a

a

GRAN CANARIA - „OSTROV VĚČNOSTI“

PÍSEČNÉ PLÁŽE A DUNY, HORSKÉ MASÍVY

KOUPÁNÍ NA PLÁŽÍCH PLAYA EL VERIL, PLAYA DEL INGLÉS

Kód zájezdu: E471-18 Počet nocí: Strava: Ubytování: hotel***

Letecky
Cena na vyžádání

Vydejte se s námi na třetí největší ostrov z Kanárských ostrovů, do svěžích borovicových lesů, nad kterými ční už jen prastaré sopečné hory. Gran Canaria patří spolu s Tenerife k největším lákadlům a je přezdívána jako „malý kontinent“. Divoké dvoutisícovky v dokonalém souladu s jedinečnou flórou, které se táhnou od silnice po trase vedoucí až do malebného městečka Fataga. Písečné pláže kam jen oko dohlédne, horské masívy i „saharské písečné duny". Zažijte s námi výjimečnou dovolenou, která je… Celý popis

Termíny a ceny zájezdu

Kód Termín Nástupní místa Počet nocí
E471-18-1 od: 19.09.2018
do: 26.09.2018
zobrazit 7 Vyprodáno
KódE471-18-1
Termínod: 19.09.2018 do: 26.09.2018
Nástupní místa Praha
Počet nocí7
Vyprodáno

Vydejte se s námi na třetí největší ostrov z Kanárských ostrovů, do svěžích borovicových lesů, nad kterými ční už jen prastaré sopečné hory. Gran Canaria patří spolu s Tenerife k největším lákadlům a je přezdívána jako „malý kontinent“. Divoké dvoutisícovky v dokonalém souladu s jedinečnou flórou, které se táhnou od silnice po trase vedoucí až do malebného městečka Fataga. Písečné pláže kam jen oko dohlédne, horské masívy i „saharské písečné duny". Zažijte s námi výjimečnou dovolenou, která je kombinací odpočinku a opalování s poznáváním přírody a zajímavých míst!

Las Palmas - Santa Catalina - Fataga - Roque Nublo - Cruz de Tejeda – Teror - Puerto Mogan - Puerto Rico - Maspalomas - Barranco de Guayadeque - Caldera de Bandama - Arucas - Firgas - Cenobio de Valerón - Agaete - Tenerife - Pico del Teide – Puerta de La Cruz


1. den zájezdu 
Odlet z Prahy na Gran Canarii, přílet v odpoledních hodinách, transfer na ubytování do hotelu.

2. den zájezdu 
Přesuneme do hlavního města LAS PALMAS, prohlídka historické části včetně Kolumbova muzea, procházka historickou nákupní čtvrtí a přejezd do centra LPA s parkem Doramas. Uvidíme historický hotel Santa Catalina a kouzelným areálem kanárských budov Pueblo Canario, kde se každou neděli v poledne pořádá folklorní představení tanců a zpěvů v kanárských krojích. Poté přejedeme do přístavu SANTA CATALINA, procházka po promenádě u městské pláže Las Canteras nebo návštěva nejmodernějších akvárií na světě Poema del Mar. Návrat na ubytování.

3. den zájezdu 
Celodenní výlet středem ostrova, navštívíme rokli FATAGA, projedeme kanárským Gran Caňonem a zastavíme na vyhlídce, kde spatříme dunovou pláž a palmové oázy. ROQUE NUBLO, krátká procházka ke skále, která je symbolem ostrova. Pokračujeme do centra ostrova CRUZ DE TEJEDA, srdce královských cest s nádhernými výhledy. K blížícímu se závěru dne se ocitneme v jednom z nejkrásnějších měst ostrova TEROR, kultovní místo s bazilikou a balkónovými domy. Dle časových možností zajdeme do botanické zahrady Jardín Canario, umístěné v kopci, s ukázkou veškeré kanárské vegetace podle nadmořské výšky.

4. den zájezdu 
Polodenní výlet kombinující místní autobusovou a lodní dopravu. Dopoledne odjezd do kouzelného přístavu PUERTO MOGAN, procházka a možnost plavby s místní ponorkou. Odjezd lodním taxi podél pobřeží do turistického letoviska PUERTO RICO. Přesuneme se na jih ostrova k majáku v MASPALOMAS, procházka po promenádě a individuální volno, možnost posezení v hospůdkách. Návrat do hotelu možný autobusem nebo pěší procházkou po dunách (cca 6,5 km podél pobřeží).

5. den zájezdu 
Pobyt u moře
, individuální volno, možnost koupání na plážích PLAYA EL VERIL, zlatohnědá pláž, která je lemována kolonádou nebo sousední pláži PLAYA DEL INGLÉS, která se pozvolně mění v pláž Maspalomas, která se táhne se v délce šesti dlouhých kilometrů, 6 km zlatých písečných dun.

6. den zájezdu
Okružní jízda ostrovem. BARRANCO DE GUAYADEQUE, jedna z největších strží na celém souostroví, je známa pro své archeologické pozůstatky a hodnotné druhy rostlin a živočichů. Navštívíme jeskynní obydlí v rokli a pokračujeme k vyhlídce a k největšímu kráteru ostrova CALDERA DE BANDAMA, který vznikl již před 5 mld let. Dojedeme až do ARUCASU, Arukaská katedrála, která mnohonásobně převyšuje všechny okolní stavby a zde zavítáme do nejslavnější palírny rumu Arehucas. Pokračujeme do města pramenité vody FIRGAS, která kaskádovitě protéká městem. CENOBIO DE VALERÓN, jedinečné sýpky původních obytvatel Guanchů, které využívali pro skladování obilí, jež bylo základem jejich stravy. Jedná se o celek více než 300 sil provrtaných ve skále. Na závěr dne krátce navštívíme nejkrásnější rybářskou vesničku AGAETE, přezdívanou tzv. “vesnicí umělců”.

7. den zájezdu 
Pobyt u moře, individuální volno nebo fakultativní výlet lodí na ostrov TENERIFE, výjezd k národnímu parku s nejvyšším vrcholem Španělska Pico del Teide (3718 m n.m.)., budeme pokračovat sjezdem so severní části ostrova až do PUERTA DE LA CRUZ, procházka příjemným historickým centrem, v současné době jedno z nejkrásnějších turistických letovisek na ostrovech, návštěva botanické zahrady Jardín Botánico, zahrad Casina Taoro nebo zahrady orchidejí. Návrat na ubytování.

8. den zájezdu
Snídaně, individuální volno, transfer na letiště a odlet do republiky.


Cena zahrnuje

 • leteckou přepravu Praha - Gran Canaria - Praha
 • letištní taxy a poplatky
 • transfer z/na hotel
 • dopravu klim. autokarem program 2., 3. a 6.den
 • 7x ubytování v hotelu*** - 2lůžk. pokoje s příslušenstvím
 • 7x polopenzi
 • služby českého průvodce 

Cena nezahrnuje

 • vstupné, fakult. výlety a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“ 

Fakultativní příplatek

 • 1lůžk. pokoj 3600 Kč (povinné při nedoobsazení)
 • výlet na ostrov Tenerife cca 80 € - nutná rezervace v CK měsíc před odletem – platba na místě
 • komplex. pojištění vč. storna zájezdu 280 Kč s možností vyššího připojištění storna zájezdu +250 Kč 

Nástupní místa

11.09. - 26.09. Odjezd L2, L3
Přehled nástupních míst najdete ZDE

Ubytování

 • hotel Ifa Continental*** leží v jižní části ostrova, 28 km od letiště, na kraji letoviska Playa del Inglés. Přibližně 300 m od hotelu začíná známá písečná pláž Playa del Inglés. 2lůžkové pokoje s příslušenstvím, bezplatné Wi-Fi připojení k internetu v prostoru u recepce, restaurace a bary, masáže, kosmetika, sauna, kadeřnictví a několik menších obchůdků. V zahradě jsou 2 bazény pro dospělé (jeden v zimních měsících vyhřívaný). Snídaně a večeře jsou formou švédských stolů v hotelové restauraci.

Potřebujete další informace ?

Volejte tel. +420 461 530 663 nebo napište, zavoláme Vám nazpět.

Poslat dotaz k zájezdu
Newsletter

Přihlaste se k odběru novinek a získáte
akční nabídky jako první

E-katalog

Stáhněte si náš katalog
a mějte jej stále po ruce

Stáhnout
Katalog domů

Nechte si poslat tištěný
katalog přímo domů

Zaslat domů
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací


Newsletter

Přihlaste se k odběru novinek a získáte
akční nabídky jako první

Katalog domů

Nechte si poslat tištěný
katalog přímo domů

Zaslat domů
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací
Katalog domů

Nechte si poslat tištěný
katalog přímo domů

Zaslat domů