Zavolejte nám +420 461 530 663
Napište nám info@redok.cz
Vyhledat zájezd
a

a

JAR - JIŽNÍ AFRIKA

VELKÁ CESTA RÁJEM ZVÍŘAT

PO STOPÁCH AFRICKÝCH KRÁLOSTVÍ, SVĚTOVÉHO VINAŘSTVÍ A DIVŮ PŘÍRODY

Kód zájezdu: JAR330-18 Počet nocí: 13 Strava: snídaně Ubytování: hotel/guesthouse

Letecky
Cena od 75 990 Kč

Poznejte s námi jedinečnou, rozmanitou a neopakovatelnou Jižní Afriku. Zemi, která je prodchnuta pravou exotikou a dobrodružstvím. Poznejte nekonečné africké pláně, majestátní pohoří i pobřeží dvou oceánů. Zažijte safari, degustaci afrických vín, procházky buší, náladu kosmopolitního Johannesburgu nebo Kapského města i starého království Svazijska a Zululandu. Vydejte se na cestu, která změní vaše představy o Africe, součástí zájezdu jsou safari v otevřených vozech a srpen je nejvhodnějším… Celý popis

Rychlá objednávka

Termíny a ceny zájezdu

Kód Termín Nástupní místa Počet nocí dospělá osoba
snídaně
JAR330-18-1 od: 28.07.2018
do: 12.08.2018
zobrazit 13 75 990 Kč Rezervovat místa
KódJAR330-18-1
Termínod: 28.07.2018 do: 12.08.2018
Nástupní místa Praha
Počet nocí13
dospělá osoba - snídaně75 990 Kč
Rezervovat místa

Poznejte s námi jedinečnou, rozmanitou a neopakovatelnou Jižní Afriku. Zemi, která je prodchnuta pravou exotikou a dobrodružstvím. Poznejte nekonečné africké pláně, majestátní pohoří i pobřeží dvou oceánů. Zažijte safari, degustaci afrických vín, procházky buší, náladu kosmopolitního Johannesburgu nebo Kapského města i starého království Svazijska a Zululandu. Vydejte se na cestu, která změní vaše představy o Africe, součástí zájezdu jsou safari v otevřených vozech a srpen je nejvhodnějším obdobím roku pro safari v JAR i pro pozorování života na pobřeží (bílí žraloci, velryby jižní, tučňáci).
Zájezd provází Bc. Zdeněk Sialini Johannesburg – Pretorie - Lesedi – Kolébka lidstva - Sterkfonteinská jeskyně – park Rhino and Lion – Sun City – NP Pilanesberg – Pilgrim’s Rest – kaňon řeky Blyde – Krugerův NP – Svazijsko - NP Hlane – Mbabene – Zululand - NP Hluhluwe – rezervace Santa Lucia – Durban – Port Elizabeth – NP Addo Elephant – Zahradní cesta - NP Tsitsikamma – Plettenberg Bay – Střelkový mys - Stellenbosche – Kapské město – Stolová hora – Mys Dobré naděje


1. den zájezdu
Odpoledne odlet s průvodcem z Prahy do Johannesburgu.

2. den zájezdu
Ráno přílet do JOHANNESBURGU a celodenní prohlídka „Zlatého města“ Afriky. Luxusní vilové čtvrti vedle chatrčí a slumů. Výstavní budovy na Parlamentním kopci, stylová čtvrť Melville, stará britská pevnost, trhy, kasino Gold Reef nebo muzeum apartheidu. Večer procházka po „Africkém Manhattanu“ – finanční čtvrti s mrakodrapy (možnost vyhlídky z mrakodrapu Top of Africa). Večer možná návštěva některého ze skvělých jazzových klubů. Nocleh v Johannesburgu.

3. den zájezdu
Přesun do hlavního města JAR – PRETORIE – budova parlamentu, památníky zakladatelů Búrské republiky atp. Návštěva kulturní vesničky LESEDI s ukázkou tradiční architektury, tanců a zvyků domorodých Afričanů. Přejezd do oblasti KOLÉBKA LIDSTVA – jedno z nejpozoruhodnějších světových archeologických nalezišť (více jak 50 jeskyní, z nichž pochází téměř polovina světových nálezů hominidů). Návštěva proslulé STERKFONTEINSKÉ JESKYNĚ. Se západem slunce náš první kontakt s africkou přírodou v malém parku RHINO AND LION (2 hod. jízda otevřeným jeepem s pozorováním velkých savců). Nocleh v okolí Pretorie.

4. den zájezdu
Zastávka v prázdninovém středisku JAR – SUN CITY a výjezd do NP PILANESBERG – nádherný kus pravé africké přírody s množstvím zvířat, čtvrtý největší park v JAR – jízda otevřeným jeepem (cca 3 hod), pozorování zvěře a piknikový oběd. Večer přejezd na východ do blízkosti města Pilgrim´s rest na nocleh.

5. den zájezdu
Cesta do zlatokopeckého městečka PILGRIM´S REST, pozůstatek africké zlaté horečky (vyzkoušíme si i rýžování zlata), prohlídka kaňonu řeky BLYDE (délka 26 km, hloubka téměř 1 km), kaňon je součástí velkolepého pohoří DRAKERSBERG – Dračích hor – jedinečné výhledy na skalní formaci Tři rondavely, úžasná vyhlídka z tzv. God´s window nebo skalní průrvy Bourke’s Luck Potholes. Nocleh v okolí Krugrova NP.

6. den zájezdu
Celodenní jízda otevřenými jeepy v KRUGEROVĚ NP – nejstarší park Afriky (zal. r. 1902), poznávání této africké a světové celebrity se stády zvěře. Součástí dne bude pravé africké grilování, pro zájemce i noční safari. Nocleh v blízkosti NP Kruger.

7. den zájezdu
Přesuneme se přes celý KRUGERUV PARK (vyhlídková jízda v uzavřeném voze) do jižní části parku s největší koncentrací zvířat (v blízkosti Krokodýlí řeky a hranice s Mosambikem) – unikátní safari na řece (krokodýli, orli, hroši aj.) a možné i večerní pěší safari. Nocleh u jižní hranice Krugerova NP.

8. den zájezdu
¨ Celodenní návštěva horského SVAZIJSKÉHO KRÁLOVSTVÍ – jedinečná historie, kultura a příroda Swazilandu, pravá pestrá Afrika. Ranní vyhlídková jízda NP HLANE (velké množství nosorožců, krásná krajina). Návštěva svazijské kulturní vesnice (ukázky původních obydlí, tanců a zvyků, pestrobarevné šperky a oblečení domorodců) a hlavní město Svazijska – MBABANE (sídlo krále a parlamentu, večerní trhy a rušný kulturní život). Nocleh v Mbabane.

9. den zájezdu
Přesun do historického území ZULULAND – země obývané jedním z nejpozoruhodnějších afrických kmenů – Zulů (úžasná kultura a zvyky, kdysi nejobávanější válečníci Afriky). Návštěva tzv. Sloního centra a zbytek dne strávíme v NP HLUHLUWE (legendární park s největší světovou koncentrací nosorožců), park projedeme v otevřených jeepech. Nocleh v blízkosti NP Hluhluwe v resortu uprostřed buše s tradičním večerním grilováním na otevřeném ohni.

10. den zájezdu
Domorodá zulská vesnice, seznámení s bohatou kulturou osobitého etnika a jeho historií. Pokračujeme k Indickému oceánu na pobřeží Delfínů (procházka po písečné pláži Zinkwazi), návštěva rezervace SANTA LUCIA (jedinečné vodní ekosystémy s množstvím ptáků a hrochů), na závěr návštěva slavného přístavu DURBAN s pozoruhodnou architekturou Art deco, nábřežím Zlatá míle atp. Nocleh v Durbanu.

11. den zájezdu
Ráno přelet do PORT ELIZABETH, prohlídka koloniální architektury. Odpoledne NP ADDO ELEPHANT, výskyt všech členů tzv. Velké pětky, 2 hod. jízda v otevřeném voze, divoká zvířata na dosah ruky. Večer ubytování v městečku na oceánském pobřeží.

12. den zájezdu
Jeden z vrcholů zájezdu – slavná ZAHRADNÍ CESTA – celodenní vyhlídková trasa podél pobřeží oceánu s neopakovatelnými výhledy. Zastávka na legendární JEFFRY´S BEACH – nádherná bílá pláž, zastávka u Bloukrans Bridge – nejvyšší most na jižní polokouli. Průjezd NP TSITSIKAMMA – velkolepé ústí řeky do oceánu. Městečko PLETTENBERG BAY, večerní vyhlídka z Doplhin´s view v nádherné Victoria Bay. Příjezd do Mossel Bay, procházka po divokém pobřeží na ST. BLAIZE TRAILU. Nocleh v Mossel Bay.

13. den zájezdu
Pokračování naší cesty po Kapsku až na samý kraj afrického kontinentu – STŘELKOVÝ MYS – nejjižnější bod celé Afriky. Historický STELLENBOSCHE – klíčové centrum jihoafrického vinařství. Návštěva některé z farem spojená s ochutnávkou místních skvělých vín a podvečerní prohlídka KAPSKÉHO MĚSTA – historické budovy a zahrady (Vládní zahrady, Dům otroků, parlament). Večer skvělé restaurace a kavárny čtvrti Victoria and Alfred Watterfront. Nocleh v Kapském městě.

14. den zájezdu
Výjezd lanovkou na slavnou STOLOVOU HORU (za příznivých podmínek), prohlídka jedné z nejlepších světových botanických zahrad Kirstenbosch, výlet k MYSU DOBRÉ NADĚJE (masiv Dvanáct Apoštolů, Mlžné útesy atd.), pozorování tučňáků na slavné Boulders beach, fakult. výlet za pozorováním velryb (nejlepší období roku) nebo za velkými bílými žraloky, možnost plavby k ostrovu lachtanů. Večer pozorování západu slunce z hory Signal. Nocleh v Kapském městě.

15. den zájezdu
Volno na nákupy (obří obchodní centra i rozmanité trhy), průvodce vám bude k dispozici, nebo prohlídky muzeí (např. největší kolekce afrického umění v Africkém muzeu, Národní galerie aj.), odpoledne transfer na letiště a odlet zpět do ČR.

16. den zájezdu
Přílet do Prahy v dopoledních hodináchCena zahrnuje

 • leteckou přepravu Praha – Johannesburg – Kapské město – Praha
 • vnitrostátní přelet Durban – Port Elizabeth
 • dopravu pronajatým mikrobusem
 • služby českého průvodce
 • místní průvodce a rangery na safari (dle programu)
 • safari v otevřených vozech (dle programu)
 • 13 noclehů se snídaní (dvoulůžkové pokoje)
 • 3x večeři nebo oběd – africké barbecue

Cena nezahrnuje

 • vstupné do rezervací
 • NP a vstupné do památkových objektů (cca 230 USD)
 • výlety lodí za velrybami a bílými žraloky (cena bude upřesněna dle zájmu účastníků min. 2 měsíce před odletem)
 • spropitné 30 USD/os.
 • a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“

Fakultativní příplatek

 • komplex. cestovní pojištění vč. připojištění vyššího storna 1200 Kč

Nástupní místa

28.07. - 12.08. Odjezd L2, L3
Přehled nástupních míst najdete ZDE

Potřebujete další informace ?

Volejte tel. +420 461 530 663 nebo napište, zavoláme Vám nazpět.

Poslat dotaz k zájezdu
Newsletter

Přihlaste se k odběru novinek a získáte
akční nabídky jako první

E-katalog

Stáhněte si náš katalog
a mějte jej stále po ruce

Stáhnout
Katalog domů

Nechte si poslat tištěný
katalog přímo domů

Zaslat domů
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací


Newsletter

Přihlaste se k odběru novinek a získáte
akční nabídky jako první

Katalog domů

Nechte si poslat tištěný
katalog přímo domů

Zaslat domů
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací
Katalog domů

Nechte si poslat tištěný
katalog přímo domů

Zaslat domů