Zavolejte nám +420 461 530 663
Napište nám info@redok.cz
Vyhledat zájezd
a

a

KANADA S TURISTIKOU

CANADIAN ROCKIES, NP BANFF A JASPER

Kód zájezdu: CAN322-19 Počet nocí: 10 Strava: bez stravy Ubytování: turistický hotel/motel

Letecky
Cena od 62 990 Kč

Pro nadšence horské turistiky a přírody jsme připravili 12denní zájezd do mekky kanadského alpinismu, zimních sportů, horské turistiky a cyklistiky, do NP Banff a Jasper, které jsou součástí Skalnatých hor a nabízí vše, po čem touží srdce horalovo. Všudypřítomná zelená příroda, čisté lesy, průzračné řeky, horské bystřiny a jezera plná pstruhů a lososů. Vydejte se s námi do míst, kde první pionýři a dělníci Transkanadské železnice spojili východ se západem teprve před 135 lety, do míst, kde… Celý popis

Rychlá objednávka

Termíny a ceny zájezdu

Kód Termín Nástupní místa Počet nocí dospělá osoba
bez stravy
CAN322-19-1 od: 25.06.2019
do: 06.07.2019
zobrazit 10 62 990 Kč Rezervovat místa
KódCAN322-19-1
Termínod: 25.06.2019 do: 06.07.2019
Nástupní místa Praha
Počet nocí10
dospělá osoba - bez stravy62 990 Kč
Rezervovat místa

Pro nadšence horské turistiky a přírody jsme připravili 12denní zájezd do mekky kanadského alpinismu, zimních sportů, horské turistiky a cyklistiky, do NP Banff a Jasper, které jsou součástí Skalnatých hor a nabízí vše, po čem touží srdce horalovo. Všudypřítomná zelená příroda, čisté lesy, průzračné řeky, horské bystřiny a jezera plná pstruhů a lososů. Vydejte se s námi do míst, kde první pionýři a dělníci Transkanadské železnice spojili východ se západem teprve před 135 lety, do míst, kde ještě v nedávné době žili početné kmeny Nakodů, Kutenaiů, Tsuut´inů, Kanaiů či lidí z kmene Siksika, které z Vinnetoua budete znát pod známějším jménem Assiniboini. Ubytováni budeme v 4lůžkových pokojích na dvou místech tak, abychom mohli hvězdicově vyrážet na jednodenní turistiku.

Canmore – NP Banff – jezera Grizlly Lake, Rock Isle Lake, Larix Lake - Spray Valley – přehrada Spray Lake - Calgary – Moraine Lake – Panorama Ridge Route – jezera Consolation – Johnstonův kaňon – NP Banff – Lake Louise – jezera Mirror, Agnes – NP Jasper – ledovce Icefields Parkway – jezero Maligne – jezera Moose, Mone, Lorraine – Maligne Canyon – pohoří Miette – Alberta-Edmonton


1. den zájezdu 
Odlet z Prahy na do CALGARY, odjezd do horského městečka CANMORE na ubytování.

2. den zájezdu
Vydáme se do NP BANFF. Z údolí říčky HEALY se lanovkou nebo místním autobusem dostaneme na hřeben pod dominantu BREWSTER (2700 m). Kromě výstupů na místní vrcholy WAWA (2450 m), TWIN CAIRNS (2500 m) a STADISH (2380 m) budete moci pokračovat v okružní trase i k jezerům GRIZZLY LAKE, ROCK ISLE LAKE a LARIX LAKE v nadmořské výšce 2 200 m (8-16 km). V pozdním odpoledni návrat na ubytování.

3. den zájezdu
Popojedeme do údolí KOZÍ ŘEKY v přírodní rezervaci SPRAY VALLEY, několik možností tras - nejjednodušší je turistika v údolí pod majestátným KOZÍM HŘEBENEM a místní dominantou THE THREE SISTERS k jezírku GOAT POND (12 km - možnost zkrátit na polovinu). Pro horské nadšence okružní výstup na vrcholy MINERS PEAK (2 682 m) a HA LING PEAK (2408 m) s dechberoucími výhledy do širého okolí (7 km). V rámci času, společný odjezd k jezeru GOAT, nebo až k přehradě SPRAY LAKE odkud si nafotíme místní vrcholky TŘECH SESTER, které jsou vděčným tématem všech fotografů.

4. den zájezdu
Odpočinkový den, možnost návštěvy CALGARY, jednoho z nejčistších měst v Kanadě. Procházka historickým centrem města, volný program. Společný přesun do olympijské vesničky - dějiště zimních olympijských her v r. 1988. Návrat zpět na ubytování do CANMORE.

5. den zájezdu
Turistika u nejkanadštějšího ledovcového jezera MORAINE LAKE v srdci NP BANFF. Při výstupu na DVACETIDOLAROVOU VYHLÍDKU si jezero s okolními štíty získá naše srdce. Možnost nenáročné procházky podél jezera nebo pronájmu kajaku a plavby po jezeře. Turistika po PANORAMA RIDGE ROUTE k jezerům CONSOLATION, která se nachází pod majestátními třítisícovkami (10 km). Pro zdatnější výstup na vrchol TOWER OF BABEL (2300 m) přímo nad jezerem (3 km). Při zpáteční cestě na ubytování se ještě zastavíme na průzkum JOHNSTONOVA KAŇONU, kde si voda po milióny let razila cestu k ledovcové řece BOW (5 km).

6. den zájezdu
Odjezd do lázeňského městečka BANFF, procházka městem, možnost nákupu suvenýrů. Možnost okružní trasy na STONEY SQUAW (1868 m) nebo výjezd lanovkou na hřeben NORQUAY a zdolání samotného vrcholu v nadmořské výšce 2522 m (5 km).

7. den zájezdu
Zpět do nitra Skalistých hor na hranici NP BANFF a NP YOHO. Čeká nás jezero LAKE LOUISE se slavným hotelem FAIRMONT CHATEAU. Procházka podél jezera nebo výstup na „ďáblův palec“ - DEVIL‘S THUMB (2 453 m) okolo jezer MIRROR a AGNES či výstup na vrchol THE BIG BEEHIVE - „velký úl“ (2270 m). V oblasti je i řada tzv. čajových domů pro první turisty na konci 19. st. I vy budete moci tento dům navštívit pod ledovcem VICTORIA GLACIER, Dnešní turistika 6-15 km s převýšením od 160 do 900 m.

8. den zájezdu
Přesun do NP JASPER. Průjezd po slavné silnici ledovců ICEFIELDS PARKWAY, cestou budeme pozorovat ledovcová pole WAPTA, WILSON a COLUMBIA, černá jezera a vodopády. V případě dostatku času turistika na hřeben vrcholu ATHABASCA (3491 m) s výhledem na ledovec SASKATCHEWAN a okolní třítisícovky (5 km).

9. den zájezdu
Perla NP JASPER - jezero MALIGNE. Podél jezera MEDICINE LAKE dojedeme k 22 km dlouhému a 1,6 km širokému jezeru s modravou vodo a výhledem na okolní vrcholky a tři ledovce (jedno z nejfotografovanějších jezer světa). Nenáročná turistika k losímu jezeru MOOSE, MONA nebo LORRAINE LAKE. Při troše štěstí budete moci pozorovat losí stáda, které k jezerům chodí často pít (6 km). Náročnější varianta v podobě OPAL PEAK TRAIL s výhledem do údolí a jezero MALIGNE (11 km). Možnost lodního výletu po jezeře. Odpoledne zastávka v kouzelném MALIGNE CANYONU (3,5 km).

10. den zájezdu
Poslední turistický den prožijeme v pohoří MIETTE, naše kroky povedou na „sirný“ SULPHUR HILL (2080 m) kousek od horkých léčivých pramenů MIETTE HOT SPRING, které po naší túře navštívíme (8 km). Možnost prodloužit si procházku podél říčky SULPHUR HILL, při které možná narazíte na horké vývěry přímo v přírodě. Návrat na ubytování.

11. den zájezdu
Odjezd do hl. města Assiniboini ALBERTA - EDMONTON. Dle letového řádu prohlídka centra města, odjezd na letiště a odlet domů.

12. den zájezdu
Přílet do Prahy.

Cena zahrnuje

 • leteckou přepravu Praha-Calgary, Edmonton-Praha vč. let. tax a poplatků
 • místní dopravu v rámci programu (minivan, autobus, taxi)
 • 10x ubytování v turistických hotelech a motelech ve 4lůžkových pokojích (v některých se snídaní)
 • vstupné do NP
 • průvodce 

Cena nezahrnuje

 • strava
 • ostatní vstupné
 • registrace ETA pro vstup do Kanady 
 • a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“

Fakultativní příplatek

 • 2lůžk. pokoj 9000 Kč/os.
 • registrace ETA ke vstupu na území Kanady 400 Kč
 • komplexní pojištění vč. připojištění vyššího storna zájezdu 980 Kč

Nástupní místa

25.06. - 06.07. Odjezd L1

Potřebujete další informace ?

Volejte tel. +420 461 530 663 nebo napište, zavoláme Vám nazpět.

Poslat dotaz k zájezdu
Newsletter

Přihlaste se k odběru novinek a získáte
akční nabídky jako první

E-katalog

Stáhněte si náš katalog
a mějte jej stále po ruce

Stáhnout
Katalog domů

Nechte si poslat tištěný
katalog přímo domů

Zaslat domů
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací


Newsletter

Přihlaste se k odběru novinek a získáte
akční nabídky jako první

Katalog domů

Nechte si poslat tištěný
katalog přímo domů

Zaslat domů
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací
Katalog domů

Nechte si poslat tištěný
katalog přímo domů

Zaslat domů