Zavolejte nám +420 461 530 663
Napište nám info@redok.cz
Vyhledat zájezd
a

a

KODAŇ A KRONBORG V DOBĚ ADVENTU

METROPOLE PALÁCŮ, MUZEÍ A VODY

NA PRAHU KONTINENTÁLNÍ EVROPY A SKANDINÁVIE

Kód zájezdu: DK808-18 Počet nocí: 3 Strava: snídaně Ubytování: hotel

Letecky
Cena od 13 490 Kč

Vydejte se s námi do Kodaně, jedinečné severské metropole. Navštívíme nejzajímavější místa Kodaně a přesvědčíme se, že zdejší vánoční trhy a atmosféra patří bez nadsázky mezi 10 nejkrásnějších na světě. Nádherně vyzdobené, nasvícené a vonící – takové je město v období adventu. Vánočních trhů tu najdete mnoho, všude se popíjí vynikající “glogg” svařené červené víno s likérem, mandlemi a rozinkami nebo vánoční pivo Julebrig z místních pivovarů Carlsberg a Tuborg. Jedny z největších a… Celý popis

Rychlá objednávka

Termíny a ceny zájezdu

Kód Termín Nástupní místa Počet nocí dospělá osoba
snídaně
DK808-18-1 od: 06.12.2018
do: 09.12.2018
zobrazit 3 13 490 Kč Rezervovat místa
KódDK808-18-1
Termínod: 06.12.2018 do: 09.12.2018
Nástupní místa Praha
Počet nocí3
dospělá osoba - snídaně13 490 Kč
Rezervovat místa

Vydejte se s námi do Kodaně, jedinečné severské metropole. Navštívíme nejzajímavější místa Kodaně a přesvědčíme se, že zdejší vánoční trhy a atmosféra patří bez nadsázky mezi 10 nejkrásnějších na světě. Nádherně vyzdobené, nasvícené a vonící – takové je město v období adventu. Vánočních trhů tu najdete mnoho, všude se popíjí vynikající “glogg” svařené červené víno s likérem, mandlemi a rozinkami nebo vánoční pivo Julebrig z místních pivovarů Carlsberg a Tuborg. Jedny z největších a nejkrásnějších vánočních trhů se konají v nejstarším evropském zábavním parku Tivoli, navštívíme i vánoční trhy Christiania a na dánských specialitách si pochutnáme ve starém přístavu Nyhavn.


1. den zájezdu 
Dle letového řádu odlet s průvodcem z Prahy, přílet do KODANĚ, transfer na ubytování do hotelu a první seznámení s metropolí. Prohlídku zahájíme u slavné Glyptotéky, špičkového muzea, jehož sbírky zahrnují mj. skvostná sochařská díla starověkých středomořských kultur (Egypta, Řecka a Říma) a zároveň rozsáhlou kolekci obrazů francouzských impresionistů či malířů dánského zlatého věku. Kolem Radnice půjdeme k Národnímu muzeu, které leží pouze pár desítek metrů od ostrova Slotsholmen, jemuž dominuje královský palác Christianborg. Ten je sídlem všech tří složek státní moci. Své působiště zde má parlament, ministerský předseda i nejvyšší soud. Některé sály paláce jsou dodnes vyhrazeny také dánskému monarchovi, v současnosti královně Markétě II. V jihovýchodní části ostrova stojí pozoruhodná budova Královské knihovny, která je výjimečnou ukázkou harmonického spojení dvou zcela odlišných architektonických stylů. Našemu zájmu neunikne ani budova bývalé kodaňské burzy, jejíž neobvyklá věž tvořená spleteným dračími ocasy se každému dozajista zapíše do paměti. Na závěr zavítáme na pěší zónu Strøget, kterou tvoří několik na sebe navazujících rušný ulic plných obchodů a kaváren.

2. den zájezdu  
Dopoledne se vydáme ke královskému paláci Rosenborg. Elegantní cihlová stavba zkonstruovaná ve stylu holandské renesance je obklopena rozsáhlým parkem. Interiér paláce slouží jako muzeum, jehož podzemní část ukrývá klenotnici s dánskými korunovačními klenoty. Kolem poledne se zájemci mohou vydat na projížďku lodí, viděna z vodní hladiny se krása Kodaně násobí. Odpoledne věnujeme severní části centra města. Procházku započneme na Králově novém náměstí (Kongens Nytorv), které je obklopeno význačnými budovami Královského divadla, paláce Charlottenborg, luxusního více než století starého nákupního domu Magasin du Nord či Hotelu d´Angleterre. Z východní strany náměstí vybíhá Nyhaven (Nový přístav), jedno z nejmalebnějších a také nejznámějších zákoutí dánské metropole, barevné domky, staré dřevěné lodě, vánoční atmosféra. Kousek na sever leží královská rezidence Amalienborg, jež je ve skutečnosti složena hned ze čtyř samostatně stojících paláců. V osové linii s palácem spatříme monumentální Mramorový kostel. Na druhé straně od paláce, na protilehlém ostrově Holmen, stojí dech beroucí modernistická Královská opera. Prohlídka Kodaně by nebyla kompletní, pokud bychom nezavítali k půvabné Malé mořské víle. Socha je umístěna nedaleko citadely, která je obklopena klidným městským parkem.

3. den zájezdu  
Dokončení prohlídky Kodaně. Procházka z Nového náměstí (Nytorv) k místní katedrále, do univerzitní čtvrti a ke Kruhové věži (Rundetaarn), z jejíhož horního patra se nabízejí pěkné pohledy na rovinaté město. Nakonec přejedeme do Kristiánova přístavu (Christanshavn), z velké části revitalizované residenční čtvrti města s neopakovatelnou vánoční atmosférou. Odpoledne bude naši pozornost lákat zábavní park Tivoli, kde najdeme ty nejkrásnější vánoční trhy Kodaně. Variantně je pro zájemce připraven půldenní fakultativní výlet vlakem z Kodaně do Helsingøru, jehož hlavním lákadlem je tzv. kulturní přístav Kronborg. Ten zahrnuje stejnojmenný hrad (UNESCO), který je vedle svého architektonického půvabu proslaven především jako dějiště Shakespearovy tragedie Hamlet (jméno hradu Elsinore je poangličtěnou formou Helsingøru). Kromě hradu zde však stojí rovněž modernistická konstrukce Kulturního centra a nová budova Dánského námořního muzea umístěná ve starém suchém doku.

4. den zájezdu 
Individuální volno, např. k návštěvě některé z mnohých místních muzejních či galerijních institucí. Dle letového řádu přesun na letiště, odlet do Prahy.


Cena zahrnuje

 • leteckou dopravu Praha – Kodaň - Praha vč. letištních tax a poplatků
 • kabinové zavazadlo dle podmínek let. společnosti
 • transfer z/na letiště
 • 3x ubytování v hotelu – 2lůžk. pokoje s příslušenstvím
 • 3x snídani
 • průvodce 

Cena nezahrnuje

 • vstupné
 • místní dopravu v Kodani
 • fakult. výlet 
 • a vše ostatní, co není uvedeno v „Cena zahrnuje“

Fakultativní příplatek

 • 1lůžk. pokoj 2690 Kč (povinné při nedoobsazení)
 • odbavené zavazadlo o max. hmotnosti do 20 kg 1400 Kč
 • komplex. pojištění vč. storna zájezdu 140 Kč

Nástupní místa

06.12. - 09.12. Trasa L2, L3 Přehled nástupních míst najdete ZDE

Potřebujete další informace ?

Volejte tel. +420 461 530 663 nebo napište, zavoláme Vám nazpět.

Poslat dotaz k zájezdu
Newsletter

Přihlaste se k odběru novinek a získáte
akční nabídky jako první

E-katalog

Stáhněte si náš katalog
a mějte jej stále po ruce

Stáhnout
Katalog domů

Nechte si poslat tištěný
katalog přímo domů

Zaslat domů
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací


Newsletter

Přihlaste se k odběru novinek a získáte
akční nabídky jako první

Katalog domů

Nechte si poslat tištěný
katalog přímo domů

Zaslat domů
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací
Katalog domů

Nechte si poslat tištěný
katalog přímo domů

Zaslat domů