Zavolejte nám +420 461 530 663
Napište nám info@redok.cz
Vyhledat zájezd
a

a

MARRÁKEŠ

POBYT VE SVĚTĚ POHÁDEK TISÍCE A JEDNÉ NOCI

VŠECHNY KRÁSY MAROKA Z JEDNOHO MÍSTA – VÝLETY DO VELEHOR, NA POUŠŤ I K OCEÁNU

Kód zájezdu: MA324-18 Počet nocí:7 Strava: snídaně Ubytování: Hotel***

Letecky
Cena od 22 990 Kč 23 990 Kč

Vydejte se s námi na netradiční zájezd na jih Marockého království. Vtáhneme vás do kulis arabských pohádek. Ubytujeme se na týden v hotelu v historickém tradičním domě s patiem přímo uprostřed jednoho z nejatraktivnějších měst celé Afriky. Marrákeš dala jméno celé zemi a po staletí představuje jednu z jejích metropolí a kulturních center. Panorama města rámuje hradba Vysokého Atlasu. S naším průvodcem nebo individuálně můžete denně vyrážet za atmosférou bazarů vonících kořením, do labyrintu… Celý popis

Rychlá objednávka

Termíny a ceny zájezdu

Kód Termín Nástupní místa Počet nocí dospělá osoba
snídaně
MA324-18-1 od: 18.03.2018
do: 25.03.2018
zobrazit 7 22 990 Kč Rezervovat místa
KódMA324-18-1
Termínod: 18.03.2018 do: 25.03.2018
Nástupní místa Praha
Počet nocí7
dospělá osoba - snídaně22 990 Kč
Rezervovat místa

Vydejte se s námi na netradiční zájezd na jih Marockého království. Vtáhneme vás do kulis arabských pohádek. Ubytujeme se na týden v hotelu v historickém tradičním domě s patiem přímo uprostřed jednoho z nejatraktivnějších měst celé Afriky. Marrákeš dala jméno celé zemi a po staletí představuje jednu z jejích metropolí a kulturních center. Panorama města rámuje hradba Vysokého Atlasu. S naším průvodcem nebo individuálně můžete denně vyrážet za atmosférou bazarů vonících kořením, do labyrintu starobylých uliček, do zahrad sultánských a vezírových paláců, ornamentálně zdobených islámských škol, do tradičních čajoven nebo arabských lázní. Navíc se můžete zúčastnit výletů, které vás zavedou na místa, z nichž čiší exotika. U největších marockých vodopádů se potkáte s tamějšími opicemi, pokocháte se výhledy na zasněžené čtyřtisícovky nejvyšších hor severní Afriky, na Sahaře se projedete na velbloudovi, budete nocovat v beduínském stanu na poušti, za poslechu berberských bubínků sledovat zářivou hvězdnou oblohou a snít o Malém princovi, v hliněných vesnicích Berberů se vrátíte do středověku a na břehu Atlantského oceánu ve starobylé Essauiře budete hodnotit úlovky marockých rybářů i mapovat nejzápadnější výběžek arabského světa. Postupně se seznámíte s chutěmi kuchyně i přívětivostí obyvatel Maroka.

Marrákeš - Vysoký Atlas - vodopády Ouzoud – Sahara - Tizi-n-Tichka - ksáru Ait Benhaddou - údolí Draa – Ourzazate - Essauira1. den zájezdu 
Odlet s průvodcem z Prahy nebo Vídně. Přílet do Marrákeše a přejezd na ubytování.

2. den zájezdu  
Celodenní prohlídka královské MARRÁKEŠE, města, které má milión obyvatel a červenou barvu architektury: labyrint úzkých uliček, 12 km dlouhé středověké hradby, barvírny kůže, tradiční trhy – súky, mešita Koutobia se slavným minaretem ze 12. století, židovská čtvrť – mellah, skvostná medresa (islámská škola) Ben Yussef, palác el Badi – sídlo sultánů, mauzoleum saadských sultánů s jedinečnou maurskou výzdobou a Djama el Fna – nejživější náměstí severní Afriky s kejklíři, tanečníky, vypravěči, léčiteli a prodejci.

3. den zájezdu
Pokračování v prohlídce MARRÁKEŠE: toulky uličkami, kde se proplétají chodci s osly a mezky, prohlídka paláce Bahia – sídlo velkovezíra, zahrady a nádrž Menara, vila a zahrady návrháře Yvese Saint Laurenta, nákupy na největších trzích celého Maroka, možnost návštěvy arabských lázní hammam.

4. den zájezdu  
Celodenní fakultativní výlet na úpatí pohoří VYSOKÝ ATLAS: vodopády OUZOUD – 110 m vysoká vodní kaskáda, plavba lodičkou, setkání s makaky. Cena: cca 20 €.

5. den zájezdu  
Dvoudenní fakultativní výlet za romantikou na největší poušť světa SAHARU: přejezd pohoří Vysoký Atlas přes průsmyk TIZI-N-TICHKA ve výšce téměř 2300 m, který obklopují nejvyšší hory severní Afriky. Poté prohlídka největší marocké hliněné vesnice – ksáru AIT BENHADDOU, jež si uchovala svou podobu z hlíny a slámy z časů, kdy byla zastávkou karavan z nitra Afriky – místo natáčení filmů Gladiátor nebo Království nebeské. Vyhlídková jízda údolím DRAA s oázami, hliněnými hrady a vesnicemi. Poté přejezd na velbloudech na poušti u Zagory do berberského pouštního kempu, tradiční večeře na koberci, hvězdné nebe na poušti a nocleh v beduínských stanech.

6. den zájezdu
Po snídani a při svítání cesta na velbloudech k minibusu. Zastávka v OURZAZATE u kasby Taorirt, která byla sídlem paši. Cesta přes Vysoký Atlas zpět do Marrákeše. Cena: cca 50 €.

7. den zájezdu  
Celodenní fakultativní výlet k ATLANTSKÉMU OCEÁNU do historického přístavního města ESSAUIRA, koloniálního Mogadoru s výhledem na Purpurové ostrovy: koloniální architektura včetně hradeb, súky – trhy, rybářský přístav s rybami a mořskými racky, písečná pláž s dunami, nejzápadnější výběžek arabského světa. Cena: cca 20 €.

8. den zájezdu
Přejezd na letiště. Odlet. Návrat domů.


Cena zahrnuje

  • leteckou přepravu Praha – Marrákeš – Praha vč. letištních tax a poplatků
  • 7x ubytování v hotelu*** - tradiční marocký riad – 2lůžk. pokoje s příslušenstvím
  • pobytovou taxu
  • 7x snídani
  • průvodce

Cena nezahrnuje

  • vstupné, fakult. výlety a služby, místního průvodce a vše co není uvedeno v „Cena zahrnuje“

Fakultativní příplatek

  • 1lůžk. pokoj 6990 Kč
  • komplex. pojištění vč. připojištění vyššího storna zájezdu 820 Kč

Nástupní místa


Přehled nástupních míst najdete ZDE

Potřebujete další informace ?

Volejte tel. +420 461 530 663 nebo napište, zavoláme Vám nazpět.

Poslat dotaz k zájezdu
Newsletter

Přihlaste se k odběru novinek a získáte
akční nabídky jako první

E-katalog

Stáhněte si náš katalog
a mějte jej stále po ruce

Stáhnout
Katalog domů

Nechte si poslat tištěný
katalog přímo domů

Zaslat domů
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací


Newsletter

Přihlaste se k odběru novinek a získáte
akční nabídky jako první

Katalog domů

Nechte si poslat tištěný
katalog přímo domů

Zaslat domů
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací
Katalog domů

Nechte si poslat tištěný
katalog přímo domů

Zaslat domů