Zavolejte nám +420 461 530 663
Napište nám info@redok.cz
Vyhledat zájezd
a

a

MORAVSKOSLEZSKÉ BESKYDY, SLEZSKO

A TECHNICKÉ PAMÁTKY OSTRAVY

Kód zájezdu: CZ699-18 Počet nocí:6 Strava: Ubytování: Hotel

Autokarem
Cena od 7 990 Kč

Zveme vás na zajímavý zájezd mapující historii Slezska, navštívíme blízké pohoří Beskyd vč. tajemné hory Radhošť s pohanskou minulostí, Lysou horu, známá muzea, národní přírodní i technické památky. Ostrava, nám přiblíží hornickou minulost a nezapomenutelný večer prožijeme sledováním noční oblohy v hvězdárně Staré Hamry.Hukvaldy – Pustevny - Radhošť - Ostrava - Rožnov pod Radhoštěm – Staré Hamry - Lysá hora - Nošovice - Ostravice –  Kopřivnice - Štramberk Celý popis

Rychlá objednávka

Termíny a ceny zájezdu

Kód Termín Nástupní místa Počet nocí dospělá osoba
-
CZ699-18-1 od: 05.08.2018
do: 11.08.2018
zobrazit 6 7 990 Kč Rezervovat místa
KódCZ699-18-1
Termínod: 05.08.2018 do: 11.08.2018
Nástupní místa Svitavy, Litomyšl, Vysoké Mýto, Pardubice, Hradec Králové, Olomouc, Chrudim, Holice, Praha, Brno, Mohelnice
Počet nocí6
dospělá osoba7 990 Kč
Rezervovat místa

Zveme vás na zajímavý zájezd mapující historii Slezska, navštívíme blízké pohoří Beskyd vč. tajemné hory Radhošť s pohanskou minulostí, Lysou horu, známá muzea, národní přírodní i technické památky. Ostrava, nám přiblíží hornickou minulost a nezapomenutelný večer prožijeme sledováním noční oblohy v hvězdárně Staré Hamry.

Hukvaldy – Pustevny - Radhošť - Ostrava - Rožnov pod Radhoštěm – Staré Hamry - Lysá hora - Nošovice - Ostravice –  Kopřivnice - Štramberk1. den zájezdu
Ráno odjedeme do oblasti Moravskoslezských Beskyd. Navštívíme HUKVALDY, rodiště světově proslulého hudebního skladatele Leoše Janáčka a zříceninu stejnojmenného hradu Hukvaldy, kdysi jednoho z největších moravských hradů. Odjezd na ubytování.

2. den zájezdu
Z horské obce Trojanovice vyjedeme lanovkou na PUSTEVNY, horské sídlo Pustevny (1018 m) získalo svůj název po poustevnících, kteří zde přebývali v 18. století. Areál Pusteven, jedinečná stavební architektura D. Jurkoviče, krajové speciality a nenáročný výšlap na vrchol RADHOŠTĚ (1129 m), socha pohanského boha úrody Radegasta, sousoší Cyrila a Metoděje, kaple z r. 1898, jeden z nejkrásnějších pohledů na beskydské panorama.

3. den zájezdu
Celodenní výlet do OSTRAVY, města, které prošlo velkou proměnou. Z bývalých dolů se staly zajímavé technické památky, které se snaží přiblížit návštěvníkům hornickou minulost. Centrum města, secese měšťanských domů, trojhalí Karolina, Nová Radnice - z výšky 72 m budete mít rozhled na celé město. Navštívíme Důl Michal – technicky a stavebně dochovaný areál uhelného dolu, prohlídková trasa, místní expozice nám umožní udělat si představu o tom, jakým způsobem se horníci dostávali za prací každý den. Fakult. poobědváme ve stylové hornické restauraci U Cingra, přímo v objektu Dolu Michal. S městem se rozloučíme v oblasti Dolní Vítkovice, bývalý průmyslový areál Dolu Hlubina, unikátní industriální památka, nezaměnitelný symbol Ostravy.

4. den zájezdu
Poznáme klenot valašské kultury, zvyků a tradic. Navštívíme ROŽNOV POD RADHOŠTĚM, prohlídka města a skanzenu „Valašské muzeum v přírodě“- Dřevěné městečko, Valašská dědina a Mlýnská dolina - množství dochované lidové architektury. Návrat na ubytování. Večer v cca 21.30 hod. je pro zájemce připraven výlet do hvězdárny STARÉ HAMRY, jedno z nejlepších míst pro pozorování hvězdné oblohy v ČR. Prožijte nezapomenutelný 2hod. večer komentovaný zkušeným astronomem.

5. den zájezdu
Výjezd busem na vrchol LYSÉ HORY - královna Moravskoslezských Beskyd 1323 m., kouzelné výhledy do dalekého okolí, Slovenska i Polska. Exkurze do PIVOVARU RADEGAST v NOŠOVICÍCH - seznámení s historií pivovaru, varným procesem vč. ochutnávky správně hořkého piva Radegast v degustační věži, z níž se nabízí krásný výhled na panorama Beskyd v čele s Lysou horou. Na říčce Ostravici navštívíme stejnojmennou obec OSTRAVICE, v jejíž části Hamrovice, na tzv. Ďábelském ostrově najdeme srub Petra Bezruče z r. 1935, básníkovo muzeum.

6. den zájezdu
Zastávka u přehradní nádrže ŠANCE, postavené na řece Ostravici, jezero dlouhé 7,6 km s největší hloubkou 60 m. Krásný turistický výlet GRUŇ – BÍLÝ KŘÍŽ. Stezka začíná ve Starých Hamrech nad pomníkem Maryčky Magdonové, památka na P. Bezruče a jeho Slezské písně a končí v horské osadě na Bílém Kříži (3 hod.). Odpočinek, příp. další turistika s průvodcem.

7. den zájezdu
Navštívíme Technické muzeum TATRA KOPŘIVNICE, expozice 60 osobních a nákladních vozů ze všech etap výroby dnešní automobilky Tatra. Na závěr zájezdu ŠTRAMBERK, klikaté úzké uličky, roubené chalupy a malebné náměstí, nad nímž se tyčí zřícenina hradu Strallenberg s věží, která je známá jako Štramberská Trúba. V pozdních odpoledních hodinách odjezd domů.


Cena zahrnuje

 • dopravu klim. busem
 • 6x ubytování v hotelu - 2lůžk. pokoje s příslušenstvím
 • 6x polopenzi
 • průvodce

Cena nezahrnuje

 • vstupné
 • fakult. služby
 • vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“

Fakultativní příplatek

 • 1lůžk. pokoj 2100 Kč
 • pojištění storna zájezdu 105 Kč
 • výjezd na vrchol Lysé Hory (cena cca 250 Kč/os.), je nutné objednat předem v CK, platba na místě
 • hvězdárnu Staré Hamry ( cena cca 100 Kč/os.), je nutné objednat předem v CK, platba na místě

Nástupní místa

05.08. – 11.08. odjezd A*, J + Mohelnice, Olomouc bez příplatku
Přehled nástupních míst najdete ZDE

Potřebujete další informace ?

Volejte tel. +420 461 530 663 nebo napište, zavoláme Vám nazpět.

Poslat dotaz k zájezdu
Newsletter

Přihlaste se k odběru novinek a získáte
akční nabídky jako první

E-katalog

Stáhněte si náš katalog
a mějte jej stále po ruce

Stáhnout
Katalog domů

Nechte si poslat tištěný
katalog přímo domů

Zaslat domů
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací


Newsletter

Přihlaste se k odběru novinek a získáte
akční nabídky jako první

Katalog domů

Nechte si poslat tištěný
katalog přímo domů

Zaslat domů
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací
Katalog domů

Nechte si poslat tištěný
katalog přímo domů

Zaslat domů