Zavolejte nám +420 461 530 663
Napište nám info@redok.cz
Vyhledat zájezd
a

a

MORAVSKOSLEZSKÉ BESKYDY, SLEZSKO

A TECHNICKÉ PAMÁTKY OSTRAVY

Kód zájezdu: CZ699-18 Počet nocí: 6 Strava: Ubytování: hotel

Autokarem
Cena od 7 990 Kč

Zveme vás na zajímavý zájezd mapující historii Slezska, navštívíme blízké pohoří Beskyd vč. tajemné hory Radhošť s pohanskou minulostí, Lysou horu, známá muzea, národní přírodní i technické památky. Ostrava, nám přiblíží hornickou minulost a nezapomenutelný večer prožijeme sledováním noční oblohy v hvězdárně Staré Hamry.Hukvaldy – Pustevny - Radhošť - Ostrava - Rožnov pod Radhoštěm – Staré Hamry - Lysá hora - Nošovice - Ostravice –  Kopřivnice - Štramberk Celý popis

Rychlá objednávka

Termíny a ceny zájezdu

Kód Termín Nástupní místa Počet nocí dospělá osoba
-
CZ699-18-1 od: 05.08.2018
do: 11.08.2018
zobrazit 6 7 990 Kč Rezervovat místa
KódCZ699-18-1
Termínod: 05.08.2018 do: 11.08.2018
Nástupní místa Mohelnice
Počet nocí6
dospělá osoba7 990 Kč
Rezervovat místa

Zveme vás na zajímavý zájezd mapující historii Slezska, navštívíme blízké pohoří Beskyd vč. tajemné hory Radhošť s pohanskou minulostí, Lysou horu, známá muzea, národní přírodní i technické památky. Ostrava, nám přiblíží hornickou minulost a nezapomenutelný večer prožijeme sledováním noční oblohy v hvězdárně Staré Hamry.

Hukvaldy – Pustevny - Radhošť - Ostrava - Rožnov pod Radhoštěm – Staré Hamry - Lysá hora - Nošovice - Ostravice –  Kopřivnice - Štramberk1. den zájezdu
Ráno odjedeme do oblasti Moravskoslezských Beskyd. Navštívíme HUKVALDY, rodiště světově proslulého hudebního skladatele Leoše Janáčka a zříceninu stejnojmenného hradu Hukvaldy, kdysi jednoho z největších moravských hradů. Odjezd na ubytování.

2. den zájezdu
Z horské obce Trojanovice vyjedeme lanovkou na PUSTEVNY, horské sídlo Pustevny (1018 m) získalo svůj název po poustevnících, kteří zde přebývali v 18. století. Areál Pusteven, jedinečná stavební architektura D. Jurkoviče, krajové speciality a nenáročný výšlap na vrchol RADHOŠTĚ (1129 m), socha pohanského boha úrody Radegasta, sousoší Cyrila a Metoděje, kaple z r. 1898, jeden z nejkrásnějších pohledů na beskydské panorama.

3. den zájezdu
Celodenní výlet do OSTRAVY, města, které prošlo velkou proměnou. Z bývalých dolů se staly zajímavé technické památky, které se snaží přiblížit návštěvníkům hornickou minulost. Centrum města, secese měšťanských domů, trojhalí Karolina, Nová Radnice - z výšky 72 m budete mít rozhled na celé město. Navštívíme Důl Michal – technicky a stavebně dochovaný areál uhelného dolu, prohlídková trasa, místní expozice nám umožní udělat si představu o tom, jakým způsobem se horníci dostávali za prací každý den. Fakult. poobědváme ve stylové hornické restauraci U Cingra, přímo v objektu Dolu Michal. S městem se rozloučíme v oblasti Dolní Vítkovice, bývalý průmyslový areál Dolu Hlubina, unikátní industriální památka, nezaměnitelný symbol Ostravy.

4. den zájezdu
Poznáme klenot valašské kultury, zvyků a tradic. Navštívíme ROŽNOV POD RADHOŠTĚM, prohlídka města a skanzenu „Valašské muzeum v přírodě“- Dřevěné městečko, Valašská dědina a Mlýnská dolina - množství dochované lidové architektury. Návrat na ubytování. Večer v cca 21.30 hod. je pro zájemce připraven výlet do hvězdárny STARÉ HAMRY, jedno z nejlepších míst pro pozorování hvězdné oblohy v ČR. Prožijte nezapomenutelný 2hod. večer komentovaný zkušeným astronomem.

5. den zájezdu
Výjezd busem na vrchol LYSÉ HORY - královna Moravskoslezských Beskyd 1323 m., kouzelné výhledy do dalekého okolí, Slovenska i Polska. Exkurze do PIVOVARU RADEGAST v NOŠOVICÍCH - seznámení s historií pivovaru, varným procesem vč. ochutnávky správně hořkého piva Radegast v degustační věži, z níž se nabízí krásný výhled na panorama Beskyd v čele s Lysou horou. Na říčce Ostravici navštívíme stejnojmennou obec OSTRAVICE, v jejíž části Hamrovice, na tzv. Ďábelském ostrově najdeme srub Petra Bezruče z r. 1935, básníkovo muzeum.

6. den zájezdu
Zastávka u přehradní nádrže ŠANCE, postavené na řece Ostravici, jezero dlouhé 7,6 km s největší hloubkou 60 m. Krásný turistický výlet GRUŇ – BÍLÝ KŘÍŽ. Stezka začíná ve Starých Hamrech nad pomníkem Maryčky Magdonové, památka na P. Bezruče a jeho Slezské písně a končí v horské osadě na Bílém Kříži (3 hod.). Odpočinek, příp. další turistika s průvodcem.

7. den zájezdu
Navštívíme Technické muzeum TATRA KOPŘIVNICE, expozice 60 osobních a nákladních vozů ze všech etap výroby dnešní automobilky Tatra. Na závěr zájezdu ŠTRAMBERK, klikaté úzké uličky, roubené chalupy a malebné náměstí, nad nímž se tyčí zřícenina hradu Strallenberg s věží, která je známá jako Štramberská Trúba. V pozdních odpoledních hodinách odjezd domů.


Cena zahrnuje

 • dopravu klim. busem
 • 6x ubytování v hotelu - 2lůžk. pokoje s příslušenstvím
 • 6x polopenzi
 • průvodce

Cena nezahrnuje

 • vstupné
 • fakult. služby
 • vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“

Fakultativní příplatek

 • 1lůžk. pokoj 2100 Kč
 • pojištění storna zájezdu 105 Kč
 • výjezd na vrchol Lysé Hory (cena cca 250 Kč/os.), je nutné objednat předem v CK, platba na místě
 • hvězdárnu Staré Hamry ( cena cca 100 Kč/os.), je nutné objednat předem v CK, platba na místě

Nástupní místa

05.08. – 11.08. odjezd A*, J + Mohelnice, Olomouc bez příplatku
Přehled nástupních míst najdete ZDE

Orientační ceny vstupného

Hrad Hukvaldy – 70 Kč
Lanovka na Pustevny – 170 Kč
Důl Michal Ostrava – 90 Kč
Valašské muzeum v přírodě – 200 Kč
Hvězdárna Staré Hamry – 100 Kč
Výjezd na vrchol Lysé Hory - 250 Kč
Pivovar Radegast Nošovice – 150 Kč
Technické muzeum TATRA Kopřivnice – 85 Kč

Potřebujete další informace ?

Volejte tel. +420 461 530 663 nebo napište, zavoláme Vám nazpět.

Poslat dotaz k zájezdu
Newsletter

Přihlaste se k odběru novinek a získáte
akční nabídky jako první

E-katalog

Stáhněte si náš katalog
a mějte jej stále po ruce

Stáhnout
Katalog domů

Nechte si poslat tištěný
katalog přímo domů

Zaslat domů
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací


Newsletter

Přihlaste se k odběru novinek a získáte
akční nabídky jako první

Katalog domů

Nechte si poslat tištěný
katalog přímo domů

Zaslat domů
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací
Katalog domů

Nechte si poslat tištěný
katalog přímo domů

Zaslat domů