Zavolejte nám +420 461 530 663
Napište nám info@redok.cz
Vyhledat zájezd
a

a

NORMANSKÉ OSTROVY

JERSEY A GUERNSEY

OSTROVY KONTRASTŮ A PŘEKVAPENÍ

Kód zájezdu: GB758-19 Počet nocí: 3 Strava: snídaně Ubytování: hotel

Autokarem
Cena od 13 290 Kč

Zajímavý zájezd na Normanské ostrovy (Channel Islands), ukryté v průlivu mez Francií a Anglií. Ostrůvky, kde život plyne vlastním tempem a středověké kamenné hrady se snoubí s divokou přírodou a nádhernými plážemi. Poznáme Jersey, největší z Normanských ostrovů, ostrov s britským šarmem a normanskou originalitou, setkáme se tu se středozemními květinami jako jsou mimózy, kamélie, vinná réva, palmy a v jeho severní části nás ohromí vysoké falézy a divoké pobřeží. Druhým z ostrovů bude Guernsey,… Celý popis

Rychlá objednávka

Termíny a ceny zájezdu

Kód Termín Nástupní místa Počet nocí dospělá osoba
snídaně
GB758-19-1 od: 07.06.2019
do: 12.06.2019
zobrazit 3 13 290 Kč Rezervovat místa
KódGB758-19-1
Termínod: 07.06.2019 do: 12.06.2019
Nástupní místa Praha, Svitavy, Brno, Plzeň, Litomyšl, Vysoké Mýto, Pardubice, Hradec Králové, Ostrava, Olomouc, Poděbrady, Chrudim, Holice, Hranice, Havířov, Česká Třebová, Zábřeh na Moravě, Lanškroun, Ústí nad Orlicí
Počet nocí3
dospělá osoba - snídaně13 290 Kč
Rezervovat místa

Zajímavý zájezd na Normanské ostrovy (Channel Islands), ukryté v průlivu mez Francií a Anglií. Ostrůvky, kde život plyne vlastním tempem a středověké kamenné hrady se snoubí s divokou přírodou a nádhernými plážemi. Poznáme Jersey, největší z Normanských ostrovů, ostrov s britským šarmem a normanskou originalitou, setkáme se tu se středozemními květinami jako jsou mimózy, kamélie, vinná réva, palmy a v jeho severní části nás ohromí vysoké falézy a divoké pobřeží. Druhým z ostrovů bude Guernsey, tak podobný kouzelné oblasti Cotswolds v Anglii, domky z červené a modré žuly, hrad Cornet, ve vyhnanství zde žil se svou rodinou Victor Hugo, který zde napsal taková díla jako Bídníci či Dělníci moře. Ostrov byl inspirací také pro malíře Augusta Renoira, který zdejší krásy přenesl na plátno.


1. den zájezdu 
V odpoledních hodinách odjezd z ČR (cca 15:00 hod. překročení hranic ČR).

2. den zájezdu  
Ráno příjezd do oblasti francouzské Normandie, do korzárského města ST. MALO. Nalodění na trajekt, plavba cca hodinu na největší normanský OSTROV JERSEY. Ubytování a první seznámení s hlavním městem ST. HELIER, město nás uchvátí svou anglickou kamenností s množstvím kostelů a obchůdků, přístavem, ostrovní pevností a širokými zátokami. Vše o historii země a tradicích obyvatel, až po současnost Normanských ostrovů, se dozvíme v místním muzeu Jersey Museum and Art Gallery. Procházka po náměstí Liberation Square, které lemuje řada historických budov. Na skalnatém ostrůvku, nedaleko hlavního města v zátoce St. Aubin´s navštívíme středověký hrad Elizabeth Castle. Za své sídlo si jej zvolil guvernér Jersey sir Walter Raleigh, jenž pevnost pojmenoval po královně Alžbětě I., a během občanské války tady našel útočiště i král Karel II. Tato pevnost je za přílivu úplně obklopená vodou a za odlivu k ní dojdeme suchou nohou, přestože leží několik set metrů od pobřeží. Na prohlídku hradu se vydáme pěšky či obojživelným vozidlem po mořském dně.

3. den zájezdu
Celodenní výlet po ostrově Jersey se zastávkami na zajímavých místech. Navštívíme jednu z nejoblíbenějších atrakcí Normanských ostrovů, hrad ze 13. století MONT ORGUEIL, jenž je skutečným skvostem celé Velké Británie a patří k nejzachovalejším a nejfotografovanějším atraktivitám ostrova, stejně jako krásné výhledy na pobřeží Normandie a záliv Grouville, které se nám nabízejí při pohledu z hradu. Okruh ostrovem nás mj. povede dále maják Corbiére, jehož světlo je viditelné do vzdálenosti 29 km od pobřeží. Pojmenování této oblasti La Corbiére je zaznamenáno už roku 1309 a znamená „místo havranů“. Mezi námořníky měla tato část ostrova děsivou pověst, neboť tu ztroskotalo množství lodí, Gréve de Lecq, Le Mourier Valley, St. Catherine´s Bay, Gorey Harbour aj. Návrat do ST. HELIER, města s viktoriánským koloritem, historická i moderní architektura, jachetní přístav, ale i příležitost k levnému a bezstarostnému nakupování.

4. den zájezdu
Fakultativní výlet na nedaleký OSTROV GUERNSEY, kde se snoubí přírodní krásy s evropskými vlivy. Vylodění v ST. PETER PORT, hlavním městě druhého největšího normanského ostrova a jednoho z nejkrásnějších přístavních měst Evropy, procházka, historické budovy, dlážděné uličky a malebný přístav. Nad městem dominuje více jak 800 let starý kamenný hrad Cornet, který několikrát zachránil ostrov před útoky Francouzů (dnes sídlo muzea). Milovníci romantiky by si neměli nechat ujít zahrady Candie Gardens, jedinečné kouzlo a oáza klidu. Zajímavostí jsou vyhřívané skleníky z 18. století, které jsou považovány za jedny z nejstarších vůbec. Navštívíme dům Hauteville, kde žil ve vyhnanství se svou rodinou Victor Hugo, který zde napsal taková díla jako Bídníci či Dělníci moře. Zamiloval si tyto ostrovy a dnes ho zde připomíná Boucherův pomník v místním parku. K večeru návrat lodí na ostrov Jersey.

5. den zájezdu
Dokončení prohlídky ostrova Jersey - 30. června 1940 Jersey obsadila německá armáda a okupace trvala až do 9. května 1945. Množství objektů z tohoto období tu bylo zachováno. K těm nejznámějším patří Jersey War Tunnels, (Jerseyské válečné tunely), ležící nad Svatopeterským údolím s několika středověkými mlýny. V obrovském komplexu dosahujícím hloubky až 33 metrů, který vznikl vysekáním 14 tis. tun horniny, se návštěvníci mohou projít mezi zbytky příkopů, nemocnice, přístřešků pro vojáky i střílnami. V tunelu s označením Ho8 našlo své místo i muzeum, zaměřené na život na Jersey během druhé světové války. Při prohlídce tohoto místa naši pozornost přitáhne i bílo-černě natřená věž Tour de Vinde z počátku 19. století, která od roku 1915 slouží jako maják, problikávající každých 12 sekund. Zátoka St. Brelade, navštívíme půvabné zahrady Shell Gardens, zastavíme u skleněného kostela Glass Church. Odpoledne nalodění na trajekt, návrat na pevninu a odjezd do ČR.

6. den zájezdu
Předpokládaný návrat v poledních hodinách.

Cena zahrnuje

  • vstupné, fakult. služby, výlet 4. den a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“ 

Cena nezahrnuje

  • 1lůžk. pokoj 3190 Kč (povinné při nedoobsazení)
  • výlet na ostrov Guernsey 1790 Kč
  • komplex. pojištění vč. storna zájezdu 210 Kč

Nástupní místa

07.06. - 12.06. Odjezd A, B, L + Plzeň

Ubytování

  • dopravu lux. klim. busem
  • trajekt na ostrov Jersey a zpět
  • dopravu po ostrově Jersey 3. den
  • 3x ubytování v hotelu - 2lůžk. pokoje s příslušenstvím
  • 3x snídani
  • průvodce 

Potřebujete další informace ?

Volejte tel. +420 461 530 663 nebo napište, zavoláme Vám nazpět.

Poslat dotaz k zájezdu
Newsletter

Přihlaste se k odběru novinek a získáte
akční nabídky jako první

E-katalog

Stáhněte si náš katalog
a mějte jej stále po ruce

Stáhnout
Katalog domů

Nechte si poslat tištěný
katalog přímo domů

Zaslat domů
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací


Newsletter

Přihlaste se k odběru novinek a získáte
akční nabídky jako první

Katalog domů

Nechte si poslat tištěný
katalog přímo domů

Zaslat domů
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací
Katalog domů

Nechte si poslat tištěný
katalog přímo domů

Zaslat domů