Zavolejte nám +420 461 530 663
Napište nám info@redok.cz
Vyhledat zájezd
a

a

OKRUH MAROKEM

A VÝLET TERÉNNÍMI AUTY DO SAHARY

Kód zájezdu: MA325-18 Počet nocí: 9 Strava: Ubytování: hotel

Letecky
Cena na vyžádání

Pojeďte s námi poznávat Maroko v celé jeho rozmanitosti. Zájezd nás zavede do exotikou vonících míst na území severozápadní Afriky. Navštívíme Casablancu i královské město Rabat, projdeme uličky středověkého Fézu, ohromí nás kaňony Vysokého Atlasu, vykoupeme se na plážích Atlantiku a budeme mít možnost výletu terénními auty do Sahary. Casablanca - Rabat - Volubilis - Moulay Idriss - Meknés - Fés - NP Ifrane – Wádí Ziz - Dadés - Ouarzazate - Ksar Ait Benhadou - Marrákeš Celý popis

Termíny a ceny zájezdu

Kód Termín Nástupní místa Počet nocí
MA325-18-1 od: 21.09.2018
do: 30.09.2018
zobrazit 9 Vyprodáno
KódMA325-18-1
Termínod: 21.09.2018 do: 30.09.2018
Nástupní místa Praha
Počet nocí9
Vyprodáno

Pojeďte s námi poznávat Maroko v celé jeho rozmanitosti. Zájezd nás zavede do exotikou vonících míst na území severozápadní Afriky. Navštívíme Casablancu i královské město Rabat, projdeme uličky středověkého Fézu, ohromí nás kaňony Vysokého Atlasu, vykoupeme se na plážích Atlantiku a budeme mít možnost výletu terénními auty do Sahary.
Casablanca - Rabat - Volubilis - Moulay Idriss - Meknés - Fés - NP Ifrane – Wádí Ziz - Dadés - Ouarzazate - Ksar Ait Benhadou - Marrákeš


1. den zájezdu
Přílet do Maroka, nocleh.

2. den zájezdu

CASABLANCA, prohlídka mešity Hasana II. postavené s využitím nejmodernějších technologií a bohatě vyzdobené v tradičním stylu, náměstí Mohameda V. s výstavnými budovami z počátku 20. stol. RABAT, zastávka před královským palácem, romantický Chellah s římskými vykopávkami a středověkou svatyní, královské mauzoleum a Hasanova věž, kasba Ouidaias. Přejezd do Meknés.

3. den zájezdu

Vykopávky města VOLUBILIS s římskými mozaikami. Poutní město MOULAY IDRISS, Mekka chudých, mauzoleum Moulaye Idrisse. Královské město MEKNÉS, památky na rozporuplného sultána 17 .stol. Moulaye Ismaila, jednoho z prvních panovníků současné král. dynastie (UNESCO), brána Bab Mansour, náměstí El Hedime s tržnicí, medina. Nocleh.

4. den zájezdu

Královské město FÉS, duchovní a umělecké centrum Maroka, bronzová brána královského paláce, Bab Jeloud, nejkrásnější brána do mediny, medresa, mešita Karaouine s jednou z nejstarších univerzit na světě, mauzoleum zakladatele města Moulaye Idrisse II., súky, činírny a barvírny kůží, tkalci, keramika.

5. den zájezdu

Průsmyky Středního a Vysokého Atlasu. NP IFRANE, vycházka mezi cedrovými velikány, pozorování makaků. WÁDÍ ZIZ, soutěska u tunelu Legionářů, PŘEHRADA U ER-RACHIDIE, oázy s palmovými háji.

6. den zájezdu

Volný den. Fakult. celodenní výlet terénními auty na Saharu k největší písečné duně ERG CHEBBI – východ slunce na poušti, oáza MERZOUGA. Odjezd z Erfoudu podél vádí Rheris, oáza TINERHIR. Odpoledne příjezd do kaňonu TODRA, soutěsky s 300 metrů vysokými vápencovými stěnami - nocleh.

7. den zájezdu

Prohlídka soutěsky DADÉS, zajímavé skalní útvary, podél vádí Dadés do města růží Kelaa M´Gouna, údolím kasb s výhledy na Vysoký Atlas a saharské horské hřebeny do Ouarzazate. Nocleh.

8. den zájezdu

Marocký „Hollywood“ město OUARZAZATE, prohlídka KASBY TAOURIRT (UNESCO) a filmových ateliérů. Opevněná velmi zajímavá hliněná vesnice KSAR AIT BENHADOU (UNESCO), která svou fotogeničností přitahuje návštěvníky i fotografy, přejezd přes SEDLO TIZI-N-TICHKA 2 260 m do Marrákeše.

9. den zájezdu

MARRÁKEŠ, středověká mešita Koutoubia, palác La Bahia v andaluském stylu, hrobka sultána Ahmeda al Mansúra z dynastie Saadienů, súky v medině, nezapomenutelný večerní mumraj na náměstí Jemaa El Fna.

10. den zájezdu

Přejezd na letiště. Odlet do ČR.

Cena zahrnuje

 • leteckou přepravu Praha – Casablanca – Praha
 • letištní taxy a poplatky
 • dopravu minibusem nebo busem (dle počtu klientů)
 • 9x ubytování v hotelích - 2lůžk. pokoje s příslušenstvím
 • 9x snídani
 • průvodce

Cena nezahrnuje

 • vstupné
 • místního průvodce
 • fakult. služby
 • vše ostatní co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"

Fakultativní příplatek

 • komplex. pojištění vč. vyššího připojištění storna zájezdu 610 Kč
 • 8x večeře 1600 Kč

Nástupní místa

21.09. - 30.09. odjezd L1
Přehled nástupních míst najdete ZDE

Orientační ceny vstupného

Průvodce vybere na začátku zájezdu částku 50 € na zaplacení vstupů, prohlídek a průvodců (kalkulováno pro skupinu 20 os., vzhledem k tomu, že některé položky se za skupinu platí stejně bez ohledu na počet, změní se při jiném počtu účastníků i celková částka, zkalkulována bude na místě dle skutečnosti) v Maroku v rámci společného programu. Společné vstupy: Casablanca - mešita Hasana II., Rabat – Chelah, Volubilis – arch. areál, Meknés - památky na vládce 17.st. Moulaye Ismaila – sýpky, věznice, Fés - návštěva medresy, Ouarzazate - návštěva kasby Taourirt a filmových ateliérů, Ait Benhadou – návštěva ksaru a soukromého domu, Marrakéš - zahrada Majorelle, palác La Bahia, projížďka kočáry. V případě, že nebude ze závažných důvodů možné realizovat některý z výše uvedených vstupů, bude nahrazen jiným vhodným v obdobné cenové relaci.
Mimo to je možno projet se na velbloudu u písečné duny Erg Chebbi na Sahaře za cca 15 €/os. (platí se v MAD).

Na případné další individuální vstupy Vám stačí částka cca 10 €. V marocké měně dirhamech Dh (první výměna na hranicích) nutno platit potraviny, vodu, známky na pohledy apod. Za suvenýry, nápoje v hotelech atd. možno platit též v EUR nebo USD.

V muslimských zemích je zvykem věnovat za veškeré poskytnuté služby - nosiči v hotelu, řidič v autobusu, místní průvodci, recepční apod.) spropitné - bakšišné!

Zájem o fakultativní výlet 6. den je nutné nahlásit již při přihlášení – cena cca 1 700 Kč / os.

Zajímavosti

Potřebujete další informace ?

Volejte tel. +420 461 530 663 nebo napište, zavoláme Vám nazpět.

Poslat dotaz k zájezdu
Newsletter

Přihlaste se k odběru novinek a získáte
akční nabídky jako první

E-katalog

Stáhněte si náš katalog
a mějte jej stále po ruce

Stáhnout
Katalog domů

Nechte si poslat tištěný
katalog přímo domů

Zaslat domů
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací


Newsletter

Přihlaste se k odběru novinek a získáte
akční nabídky jako první

Katalog domů

Nechte si poslat tištěný
katalog přímo domů

Zaslat domů
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací
Katalog domů

Nechte si poslat tištěný
katalog přímo domů

Zaslat domů