Zavolejte nám +420 461 530 663
Napište nám info@redok.cz
Vyhledat zájezd
a

a

OMÁN

ZA POZNÁNÍM PRAVÉHO ORIENTU

Kód zájezdu: OM332-18 Počet nocí: 7 Strava: snídaně Ubytování: hotel***

Letecky
Cena od 38 990 Kč

Bonus

Poznejte s námi Omán, jedinečný úplně jiný svět, zemi nekonečných písků, velbloudů, prastarých oáz, horských masívů, pevností, zemi skvělých mořeplaců a v neposlední řadě i panenského pobřeží, banánovníkových a datlových plantáží. Omán to je ten pravý Orient se stále koloniálním tempem a Ománci jsou hrdi na svou zemi, nic nedostali zadarmo, díky tomu se zde nesetkáme s arogancí ale s přátelskými a pohostinnými lidmi. Do krajiny pohádek tisíce a jedné noci se přeneseme v hlavním městě Muscat,… Celý popis

Rychlá objednávka

Termíny a ceny zájezdu

Kód Termín Nástupní místa Počet nocí dospělá osoba
snídaně
OM332-18-1 od: 03.11.2018
do: 11.11.2018
zobrazit 7 38 990 Kč Rezervovat místa
KódOM332-18-1
Termínod: 03.11.2018 do: 11.11.2018
Nástupní místa Praha
Počet nocí7
dospělá osoba - snídaně38 990 Kč
Rezervovat místa

Poznejte s námi Omán, jedinečný úplně jiný svět, zemi nekonečných písků, velbloudů, prastarých oáz, horských masívů, pevností, zemi skvělých mořeplaců a v neposlední řadě i panenského pobřeží, banánovníkových a datlových plantáží. Omán to je ten pravý Orient se stále koloniálním tempem a Ománci jsou hrdi na svou zemi, nic nedostali zadarmo, díky tomu se zde nesetkáme s arogancí ale s přátelskými a pohostinnými lidmi. Do krajiny pohádek tisíce a jedné noci se přeneseme v hlavním městě Muscat, dýchnou na nás tradice tajemných souků, orientálních paláců a pevností. Navštívíme i tajemné pouštní pevnosti, horské vesnice, uvidíme jedinečné zavlažovací systémy, nejvyšší horu země Jebel Shams 3 075 m n.m. a svěží zelené oázy, vodní tůně, hluboké kaňony Wadi Bani Khalid. O tom, že byl Omán zemí mořeplavců se přesvědčíme v Súru, městě námořníka Sindibáda. Na samotný závěr zájezdu si odpočineme na krásných plážích Indiického oceánu, čeká nás Ras Al Hadd, White Sands Beach a budeme mít možnost nočního pozorování pozorování želv při kladení vajec.

Muscat – Jibrin - Bahla – Jibrin - Jebel Shams - Misfat Al Abriyeen – Nizwa - Birkat al Mawz – Al Kamil - Wadi Bani Khalid - Sur – Ras Al Hadd - White Sands Beach - Wadi Šáb - Wadi Tiwi1. den zájezdu 
Odlet z Prahy do OMÁNU. Ubytování v hotelu a první seznámení s městem MUSCAT, jehož historická část na nás dýchne atmosférou pohádek tisíce a jedné noci. Procházka po promenádě, navštívíme nejstarší arabský tajuplný souk Muttrah, trh, který je považován za nejlepší v zemi. Zastavíme se v Královské opeře, jež je symbolem a kulturním centrem země.

2. den zájezdu 
Prohlédneme si Velkou mešitu sultána Qaboose, originální příklad moderní arabské architektury, budete obdivovat skryté poklady, největší ručně tkaný koberec a největší křišťálový lustr na světě, vyrobený z křišťálu Swarovski. Zbytek dne strávíme ve starém městě s jeho mnohými pamětihodnostmi, mezi které patří pevnosti Jalali a Mirani, staré opevnění města a muzeum Bait Al Zubair, kde uvidíte sbírky připomínající staré tradice a způsob života obyvatel Ománu. Návrat do hotelu.

3. den zájezdu
Odjedeme do města JIBRIN, pouštní pevnost, která je rovněž součástí světového dědictví UNESCO, pokračujeme do města BAHLA, které je magické svou minulostí, většina místních lidí se ho bojí kvůli jeho čarodějnické pověsti. Zde navštívíme pevnost Bahla Fort (UNESCO), odtud se vydáme do hor, shlédnout nejvyšší horu v Ománu – JEBEL SHAMS. Úplný závěr dne věnujeme nejkrásnější horské vesnici MISFAT AL ABRIYEEN, kde domy jakoby vystupují ze skal (domy tzv. „jemenského typu“). Na všech zmiňovaných místech uvidíte zavlažovací systémy, tzv. afláže, jichž je v Ománu více než 3000 stále funkčních. Odjezd na ubytování do Nizwy.

4. den zájezdu
Prohlídka bývalého hlavního města NIZWA, od pobřeží chráněného mohutným pohořím Al Hajar, kde se nachází nejdelší zavlažovací systém v zemi (falaj). Zde si prohlédneme impozantní pevnost ze 17. století, mešitu, navštívíme místní trh, kde můžete nakoupit nepřeberné množství suvenýrů (kašmírové šátky, stříbrné sošky, ovoce i tradiční dýky khanjar. Cesta nás dále zavede do vesnice BIRKAT AL MAWZ v podhůří Jebel Shams, kde si prohlédnete poměrně rozsáhlé zbytky původních obydlí, někdy i částečně obydlených. Návrat na ubytování.

5. den zájezdu 
Vydáme do města AL KAMIL se starými strážními věžemi a malým tržištěm a zbytek dne strávíme v jednom z nejkrásnějších míst Ománu, ve WADI BANI KHALID, svěží zelené oázy, vodní tůně a hluboké kaňony, kam po celý rok přitéká voda. Bude dostatek času k relaxaci a ke koupání. Pozdě odpoledne přejedeme podél pobřeží do SÚRU, města námořníka Sindibáda, chráněný přístav plný tradičních plachetnic „dhow“.

6. den zájezdu
SÚR, zajdeme se podívat na výrobu tradičních dřevěných lodí dhow v místních loděnicích, kde se tyto lodě vyrábějí dodnes a vyvážejí se pro zákazníky z celého světa. Můžete se tu libovolně procházet a vše si prohlédnout a dojedeme na výběžek RAS AL HADD – kladiště mořských želv; večeř možnost koupání v moři; fakultativně noční pozorování želv při kladení vajec.

7. den zájezdu
Pokračujeme podél pobřeží, zastávka s možností koupání u nádherné menší pláže se zářícím bílým pískem a tyrkysovou vodou WHITE SANDS BEACH, která se nachází ve skalnatém pobřeží WADI ŠÁB a věčné zelené WADI TIWI, možnost koupání také ve sladkovodních tůních a dobrodružný průchod údolím až do jeskyně s vodopádem, fotogenické vesničky a banánovníkové a datlové plantáže.

8. den zájezdu 
Koupání v Indickém oceánu, odpočinek, relaxace, fakultativně možnost z několika alternativ šnorchlování a potápění. Návrat do MASKATU a noční transfer na letiště, odlet domů.

9. den zájezdu
Přílet do Prahy.


Cena zahrnuje

 • leteckou přepravu Praha – Muscat - Praha
 • letištní taxy
 • veškeré transfery během okruhu
 • 7x ubytování v hotelu*** - 2.lůžk. pokoje s příslušenstvím
 • pobytovou taxu
 • 7x snídani
 • průvodce

Cena nezahrnuje

 • vstupné, fakult. služby a služby a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje" 

Fakultativní příplatek

 • 1lůžk. pokoj 8 900 Kč (povinné při nedoobsazení)
 • 7x večeře 4 200 Kč
 • komplex. pojištění vč. připojištění vyššího storna zájezdu 660 Kč

Nástupní místa

03.11. - 11.11. Odjezd L2, L3
Přehled nástupních míst najdete ZDE

Sleva

 • Váš BONUS sleva 1 000 Kč při objednání zájezdu 31.1.2018

 

Vstupní vízum

 • Omán – vízum se platí na letišti 20 OMR

Potřebujete další informace ?

Volejte tel. +420 461 530 663 nebo napište, zavoláme Vám nazpět.

Poslat dotaz k zájezdu
Newsletter

Přihlaste se k odběru novinek a získáte
akční nabídky jako první

E-katalog

Stáhněte si náš katalog
a mějte jej stále po ruce

Stáhnout
Katalog domů

Nechte si poslat tištěný
katalog přímo domů

Zaslat domů
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací


Newsletter

Přihlaste se k odběru novinek a získáte
akční nabídky jako první

Katalog domů

Nechte si poslat tištěný
katalog přímo domů

Zaslat domů
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací
Katalog domů

Nechte si poslat tištěný
katalog přímo domů

Zaslat domů