Zavolejte nám +420 461 530 663
Napište nám info@redok.cz
Vyhledat zájezd
a

a

PETROHRAD, FINSKO A OKRUH POBALTSKÝMI REPUBLIKAMI

Kód zájezdu: RUS520-18 Počet nocí: 9 Strava: snídaně Ubytování: hotel***

Letecky
Cena od 28 990 Kč

Oblíbené

Pobaltské republiky v posledních letech znovu odhalují pro turisty svou malebnou krásu a množství historických památek. Navštivte s námi Litvu – zemi jantaru a dřevěných křížů, Lotyšsko – zemi navždy spojenou Baltským mořem, Estonsko – protkané sítí řek, zálivů a fjordů, Finsko – zemi tisíců jezer a především pak ruský Petrohrad, Petrodvorce a Carské Selo budou vrcholem celého programu. Zájezd provází PhDr. Tomáš Jeřábek Riga - Tallin - Helsinky - Lahti - Savonlinna - Petrohrad -… Celý popis

Termíny a ceny zájezdu

Kód Termín Nástupní místa Počet nocí dospělá osoba
snídaně
RUS520-18-2 od: 24.06.2018
do: 03.07.2018
zobrazit 9 Vyprodáno
RUS520-18-3 od: 03.08.2018
do: 12.08.2018
zobrazit 9 28 990 Kč Na vyžádání
KódRUS520-18-2
Termínod: 24.06.2018 do: 03.07.2018
Nástupní místa Praha
Počet nocí9
Vyprodáno
KódRUS520-18-3
Termínod: 03.08.2018 do: 12.08.2018
Nástupní místa Praha
Počet nocí9
dospělá osoba - snídaně28 990 Kč
Na vyžádání


Pobaltské republiky v posledních letech znovu odhalují pro turisty svou malebnou krásu a množství historických památek. Navštivte s námi Litvu – zemi jantaru a dřevěných křížů, Lotyšsko – zemi navždy spojenou Baltským mořem, Estonsko – protkané sítí řek, zálivů a fjordů, Finsko – zemi tisíců jezer a především pak ruský Petrohrad, Petrodvorce a Carské Selo budou vrcholem celého programu.

Zájezd provází PhDr. Tomáš Jeřábek
Riga - Tallin - Helsinky - Lahti - Savonlinna - Petrohrad - Petrodvorce - Puškin - Pskov - Riga


1. den zájezdu
Odlet z Prahy (1. a 3 termín 8:50 hod.; 2. termín 19:25 hod.) do RIGY. Transfer do hotelu, ubytování.

2. den zájezdu
Individuální volno, možná prohlídka Rigy. Večer Estonsko, oblast kouzelných pláží město Pärnu – ubytování v hotelu.

3. den zájezdu
Po snídani cesta do TALLINNU (UNESCO), hlavního města Estonska, na břehu Finského zálivu. Staré město obehnané mohutnými hradbami s věžemi a cimbuřím připomíná malebností svých uliček Prahu. Uvidíme bránu Viru, Radniční náměstí s gotickou katedrálou, hanzovní cechovní a kupecké domy. Odpoledne trajekt z Tallinnu do Helsinek. Večer ubytování v hotelu v Helsinkách.

4. den zájezdu
Hlavní město Finska HELSINKY, prohlídka okolí přístavu, Uspenská katedrála, moderní kostel Skalní chrám - Temppeliaukion kirkko, hala Finlandia, Olympijský stadion - dějiště LOH 1952, Sibeliův monument - památník nejslavnějšího finského skladatele. Přejezd do střediska zimních sportů LAHTI, vstupní brána do finské jezerní plošiny. Cesta nádhernou jezerní krajinou do oblasti Savonlinny, ubytování.

5. den zájezdu
Jedno z nejkrásnějších finských měst SAVONLINNA, usazené na dvou ostrovech mezi jezery, zastávka u impozantního vodního hradu OLAVINLINNA. V podvečerních hodinách příjezd do PETROHRADU, ubytování a osobní volno.

6. den zájezdu
PETROHRAD (UNESCO), město založené r. 1703 Petrem Velikým na břehu Finského zálivu. Okružní jízda městem – domek Petra I. Velikého, Smolný klášter, Křižník Aurora odstartoval jednu z nejzásadnějších událostí světových dějin minulého stol. Prohlídka nejvýznamnějších pamětihodností města. Ermitáž, jednoho z nejslavnějších světových muzeí a galerií na honosném Palácovém nábřeží, bezkonkurenční sbírky uměleckých pokladů. Zaječí ostrov, historicky první osídlený ostrov Petrohradu s impozantní Petropavlovskou pevností a katedrálou sv. Petra a Pavla s hrobkou P. Velikého a dalších ruských carů, vězení Trubeckého bastionu. Fakultativní lodní projížďka po Něvě – úchvatné pohledy na mosty a vodní cesty. Návrat na nocleh.

7. den zájezdu
Letní rezidence Petra Velikého PETRODVORCE, prohlídka grandiózního parku, jemuž dominuje Velká kaskáda (37 zlacených soch, 64 fontán a 142 vodotrysků). Odpoledne náměstí sv. Izáka s jezdeckou sochou Petra Velikého a monumentální katedrálou Sv. Izáka – z její kopule se skýtá fantastický výhled na město a sousední Admiralitu a Ermitáž. Něvský prospekt – nejslavnější ulice v Rusku, individuální volno. Fakultativně výlet na noční otevírání mostů na Něvě. Autobusem na náměstí Děkabristů, projížďka nočním nasvíceným městem, chrám sv. Mikuláše a romantická místa na břehu kanálů – Petrohradské Benátky. Místa, kam Dostojevský zasadil děj románu Zločin a trest. Návrat do hotelu okolo 02:00 hod.

8. den zájezdu
Městečko PUŠKIN, jižně od Petrohradu, velkolepé sídlo ruských carů Carskoje Selo. Jen málo míst v Rusku je spjato s ruskými dějinami více, než zdejší paláce a parky. Prohlídka Kateřinského paláce carevny Kateřiny II. Veliké – mistrovské dílo baroka s Jantarovou komnatou. V podvečerních hodinách odjezd na ubytování do města PSKOV, jednoho z nejstarších ruských měst, s nespočtem církevních staveb.

9. den zájezdu
Brzy ráno odjezd z hotelu a překročení ruských hranic. RIGA (UNESCO), hlavní město Lotyšska a největší město Pobaltí. Stará Riga – středověké jádro města s nejstaršími kamennými domy v zemi, ulice Kalku, červený cihlový kostel sv. Petra, ulice Skarňu, gotický dům Černohlavců, trojice domů Tři bratři na Maža Pils, spleť uliček, nábřeží, individuální volno, atmosféra města. Večer ubytování v hotelu v Rize.

10. den zájezdu
Snídaně, transfer na letiště v Rize, odlet do Prahy.


Cena zahrnuje

 • leteckou dopravu Praha-Riga-Praha
 • letištní taxy
 • dopravu luxusním klimatizovaným busem
 • transfer z/na letiště
 • trajekt Tallinn – Helsinky
 • 9x ubytování - hotely*** - 2lůžkové pokoje s příslušenstvím
 • 9x snídani většinou formou bufetu
 • průvodce
 • komplexní pojištění včetně storna zájezdu (povinné z důvodu vyřízení víza)

Cena nezahrnuje

 • vstupné včetně rezervačních poplatků
 • fakult. služby a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“

Fakultativní příplatek

 • 1lůžk. pokoj 6 300 Kč
 • skupinové turistické vízum do Ruska 1990 Kč (o potřebných formalitách nutných k vyřízení víza do Ruska budete včas informováni)
 • Jantarová komnata 850 Kč - cena zahrnuje vstup do zámku, zámeckého parku i návštěvu Jantar. komnaty (možno objednat nejpozději měsíc před odjezdem)
 • připojištění vyššího storna zájezdu + 250 Kč

Nástupní místa

08.06. - 17.06. odjezd L2
24.06. - 03.07. odjezd L2
03.08. - 12.08. odjezd L2
Přehled nástupních míst najdete ZDE

Orientační ceny vstupného

Riga – věž Sv. Petra 5 €
Riga – katedrála 5-7 €
Tallinn - věž s. Olafa 2 €
Tallinn - kostel sv. Mikuláše 5 €
Tallinn - radnice 4 €
Helsinky – Olympijská věž 5 €
Petrohrad - Petropavlovská pevnost 8 €
Petrohrad - Petrodvorce - zahrady 500 RBL
Petrohrad - lodní projížďka po Něvě 500 RBL
Petrohrad - Ermitáž 19 €
Petrohrad - Isakijevský chrám a kolonáda 350 RBL + 150 RBL

Kapesné

dle individuálního zájmu o návštěvy památek, doporučujeme na vstupy cca 180 €

Vstupní vízum

Na vyřízení ruského víza je třeba:
 • Cestovní pas (+ kopii dvojstránky s fotografií) s minimálně jednou volnou dvou-stránkou určenou pro víza. Platnost cestovního pasu musí minimálně o 6 měsíců přesahovat platnost uděleného víza 
 • Vízový formulář vyplněný na webových stránkách visa.kdmid.ru, v ruském nebo anglickém jazyce, vytištěný a vlastnoručně podepsaný žadatelem (Při vyplňování elektronického formuláře v jeho posledním kroku uveďte jako místo určení žádosti Vízové centrum, kde budete podávat dokumenty – Ruské Vízové centrum v Brně – Hlinky 46/116) 
 • Barevnou fotografii (nikoli vytištěnou nebo okopírovanou z tiskárny) o rozměru 3,5 x 4,5 cm se zřetelným zobrazením obličeje žadatele v předním čelním pohledu na bílém pozadí, bez tmavých brýlí a pokrývky hlavy (výjimku z tohoto nařízení představují občané, kteří jsou s pokrývkou hlavy vyfoceni i v cestovním dokladu) 
 • Cestovní pojištění (+ jeho kopii) platné pro území Ruské federace na celou dobu platnosti víza, pokud není vzájemnou dohodou mezi státy stanoveno jinak – u zájezdů, kde je pojištění v ceně zájezdu zajišťuje toto CK 

Zajímavosti

Potřebujete další informace ?

Volejte tel. +420 461 530 663 nebo napište, zavoláme Vám nazpět.

Poslat dotaz k zájezdu
Newsletter

Přihlaste se k odběru novinek a získáte
akční nabídky jako první

E-katalog

Stáhněte si náš katalog
a mějte jej stále po ruce

Stáhnout
Katalog domů

Nechte si poslat tištěný
katalog přímo domů

Zaslat domů
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací


Newsletter

Přihlaste se k odběru novinek a získáte
akční nabídky jako první

Katalog domů

Nechte si poslat tištěný
katalog přímo domů

Zaslat domů
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací
Katalog domů

Nechte si poslat tištěný
katalog přímo domů

Zaslat domů