Zavolejte nám +420 461 530 663
Napište nám info@redok.cz
Vyhledat zájezd
a

a

Poznávací zájezdy Amerika

Vydejte se s námi objevovat Ameriku! Že nás v tom objevování už předběhl Kolumbus nebo dokonce Vikingové? Nevadí. Na americkém kontinentě je toho mnoho k objevování a na vás čekají poznávací zájezdy plné zážitků a neopakovatelných okamžiků.
 
Amerika není jen jedna. Nejsou to jen Spojené státy americké, o kterých se často v řeči hovoří jako o Americe. Nejedná se ale ani o jeden homogenní kontinent. Ameriky jsou totiž dvě - Severní Amerika a Jižní Amerika, které spojuje Panamská šíje. Z fyzicko-geografického hlediska se ke členění na Severní a Jižní Ameriku přidává i pojem Střední Amerika, která jakoby oba kontinenty spojovala. Přitom je součástí severoamerického kontinentu. Vlivem zámořských objevů, kolonizace a mocenských zájmů se ale Střední Amerika z jazykově-kulturního hlediska přiřazuje k jihoamerickému kontinentu a běžně je tato část světa označována jako Latinská Amerika. To se projevuje nejen v tom, že se tu převážně hovoří španělsky, v případě Brazílie portugalsky, ale i v temperamentu a způsobu života místních obyvatel, kteří milují hudbu, tanec a Boha.
 
Amerika je domovem Indiánů. Ať již těch severoamerických, kteří před příchodem evropských kolonizátorů lovili bizony a žili v týpích, nebo těch, kteří dodnes žijí tradičním způsobem života odříznutí od světa hluboko v Amazonii. Zaniklé civilizace Mayů, Aztéků a Inků po sobě zanechaly kamenná města ukrytá v horách, tajuplné obrazce a pyramidy vyvolávající mnoho otázek.
V Americe na vás čekají romantické procházky uličkami starých koloniálních měst vybudovaných Španěly, i moderní stavby předních architektů v metropolích, které nikdy nespí. Navštívíte světoznámá muzea a ikonická místa, kde se psala novodobá historie. Na dovolené ochutnáte kulinářské speciality, které se v každé zemi a regionu liší. V USA to bude pravý americký hamburger s hranolkami, v Mexiku tacos, burrito a tequila, na Kubě congri - pečené vepřové maso s fazolemi a rýží - a rum, v Peru rybí ceviche nebo třeba pečené morče.
 
Americká příroda je velmi pestrá a úchvatná. Najdete tu vysoké hory pokryté ledovci, aktivní sopky a zajímavé skalní formace. Náhorní planiny a solné pláně. Rozlehlá jezera a divoké řeky. Ve vyhlášených národních parcích a rezervacích spatříte fascinující přírodní scenérie a setkáte se s divokými zvířaty a ptáky, barevnými motýly a hmyzem. Narazit můžete i na nějakého toho hada a leguána.
Projdete se tropickými pralesy i pouštěmi. Na náderných plážích karibského pobřeží si užijete pohodovou exotickou dovolenou a skvělé šnorchlování na korálových útesech. Na pacifickém pobřeží vás čekají úchvatné západy slunce a zábavné vodní sporty.
V Americe je toho tolik k vidění a poznávání. Stačí jen sednout do letadla a vydat se objevovat "Nový svět".
Upřesnit výběr

Amerika

Seznam zájezdů je prázdný.

Typy zájezdů
Vyhledat zájezd
a

a

TIPY A SLEVY AŽ 50%

ZÍSKEJTE
TIPY NA ZAJÍMAVOU
DOVOLENOU
A SLEVY AŽ 50%

Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací
E-katalog

Aktuální přehled všech zájezdů

Zobrazit