Zavolejte nám +420 461 530 663
Napište nám info@redok.cz
Vyhledat zájezd
a

a

PROVENCE - VŮNĚ LEVANDULE

TURISTICKÉ SKVOSTY A PŘÍRODNÍ PARKY

Kód zájezdu: FR532-18 Počet nocí: 4 Strava: 4x snídani Ubytování: hotel

Autokarem
Cena od 9 190 Kč

Oblíbené Bonus

Navštivte s námi Provence, právě na konci června a začátkem července je modrofialová, protože kvete levandule. Provence - symbol léta, prázdnin, relaxace. Provence, to je sluncem zalitá krajina s platany a cypřiši, provoněná rozmarýnem, tymiánem a modrající se levandulí. Ze zdejší krajiny čerpali inspiraci věhlasní umělci a spisovatelé, jako Van Gogh, Picasso, Scott Fitzgerald či Pagnol. Původní ligurské osídlení vystřídaly civilizace Keltů, Řeků a Římanů, po nichž tu zůstala vzácná… Celý popis

Rychlá objednávka

Termíny a ceny zájezdu

Kód Termín Nástupní místa Počet nocí dospělá osoba
4x snídani
FR532-18-1 od: 25.06.2018
do: 01.07.2018
zobrazit 4 9 190 Kč Rezervovat místa
FR532-18-2 od: 02.07.2018
do: 08.07.2018
zobrazit 4 9 190 Kč Rezervovat místa
KódFR532-18-1
Termínod: 25.06.2018 do: 01.07.2018
Nástupní místa Praha, Svitavy, Brno, Plzeň, Litomyšl, Vysoké Mýto, Pardubice, Hradec Králové, Ostrava, Olomouc, Poděbrady, Chrudim, Holice, Hranice, Náchod, Havířov, Jaroměř, Zábřeh na Moravě
Počet nocí4
dospělá osoba - 4x snídani9 190 Kč
Rezervovat místa
KódFR532-18-2
Termínod: 02.07.2018 do: 08.07.2018
Nástupní místa Praha, Svitavy, Brno, Plzeň, Litomyšl, Vysoké Mýto, Pardubice, Hradec Králové, Ostrava, Olomouc, Poděbrady, Chrudim, Holice, Hranice, Náchod, Havířov, Jaroměř, Zábřeh na Moravě
Počet nocí4
dospělá osoba - 4x snídani9 190 Kč
Rezervovat místa

Navštivte s námi Provence, právě na konci června a začátkem července je modrofialová, protože kvete levandule. Provence - symbol léta, prázdnin, relaxace. Provence, to je sluncem zalitá krajina s platany a cypřiši, provoněná rozmarýnem, tymiánem a modrající se levandulí. Ze zdejší krajiny čerpali inspiraci věhlasní umělci a spisovatelé, jako Van Gogh, Picasso, Scott Fitzgerald či Pagnol. Původní ligurské osídlení vystřídaly civilizace Keltů, Řeků a Římanů, po nichž tu zůstala vzácná architektonická díla. Zamilujte si Provence s námi!

Orange - Arles - St. Rémy-de-Provence - Les Baux de-Provence - Avignon - Pont du Gard - Nîmes - NP Camargue - Aigues-Mortes - Les Stes-Maries-de-la Mer - Vaucluse - Gordes - klášter Sénanque - Roussillon - Le Château Du Bois - Aix en Provence - Marseille


1. den zájezdu:
Odjezd z ČR v odpoledních hodinách, přejezd do Francie.

2. den zájezdu:
Ráno příjezd do ORANGE, středisko obchodu s olivami, medem, hroznovým vínem a lanýži. Krátká prohlídka města vč. Římského divadla. Následuje město Van Gogha ARLES (UNESCO), klikaté uličky, stinná náměstí, barevné domy, prohlídka starobylé Arelate, v antických dobách nazývané „Římem Galie“, se zachovalou arénou, Konstantinovými lázněmi, kostelem St. Trophime s přilehlým opatstvím z období románské provensálské školy, Goghova nemocnice. LES ALYSCAMPS, galsko-římská nekropole s torzy středověkých náhrobků známá z děl Danteho, van Gogha či Gauguina. Ubytování v Arles.

3. den zájezdu:
Panoramatická jízda pohořím Alpilles do rodiště Nostradama ST. RÉMY-DE-PROVENCE, malebné městečko s pestrou minulostí, římské Glanum, Goghův klášter, vzácný antický kenotaf a vítězný oblouk, navštívíme bývalý klášter Saint-Paul-de-Mausole, kde se léčil V. van Gogh. Turistický magnet Provence opevněné kamenné LES BAUX DE-PROVENCE, městečko na vápencovém ostrohu, městečko řemesel, překrásné výhledy na pohoří Alpilles, náhorní plošina s rozvalinami hradu, citadela Les Baux. Jedno z nejvíce fascinujících měst jižní Francie papežský AVIGNON s největším gotickým evropským palácem - prohlídka opevněného města, papežský palác Palais des Papes, slavný most St.-Bénézet, ve volném čase fakult. projížďka lodí po Rhôně do Villeneuve-lès Avignon, možnost zakoupit vynikající víno Côte du Rhône nebo růžové čokoládové koule papaline d´Avignon.

4. den zájezdu:

Prohlídka PONT DU GARD, největší dochovaná část římského akvaduktu v Evropě. NîMES s elegantním římským chrámem Maison Carrée a skvělou římskou arénou – dvě nejzachovalejší památky této doby na světě. Průjezd Národním parkem CAMARGUE, přírodní rezervace v deltě Rhôny, druhý největší mokřad Evropy, plameňáci, divocí koně. Návštěva městečka AIGUES-MORTES, středověký přístav obepnutý mohutnými hradbami, odkud vyplouval Ludvík IX. Svatý na křížové výpravy. Pro zájemce návštěva ornitologické rezervace, pozorování nejen plameňáků v jejich přirozeném prostředí. Les Stes–MARIES– DE–LA-MER romantická vesnice, přímořské letovisko, koupání. Návrat na ubytování.

5. den zájezdu:
Celodenní výlet na náhorní plošinu VAUCLUSE, obrovské vápencové pohoří patřící k nejpřitažlivějším oblastem Provence, kde se snoubí bujná příroda s malebnými vesnicemi. Fotogenické GORDES, jedno z nejhezčích městeček trůnících na skále, románský klášter SÉNANQUE s kvetoucími lány levandule, ROUSSILLON, bizarní barevné skalní formace, okrové domy, naleziště malířských hlinek. Fakultativní návštěva muzea levandule LE CHÂTEAU DU BOIS. O levanduli se tu dozvíte vše. Muzeum založil Georges Lincelé, jehož rodina už po pět generací provozuje velkou levandulovou farmu. Jejich firma Le Château du Bois obstará ročně desetinu celofrancouzské produkce esenciálních olejů z pravé levandule.

6. den zájezdu:
AIX EN PROVENCE, krátce navštívíme město Paula Cézanna, katedrála Saint Sauveur, možnost navštívit pravé provensalské trhy, platanová alej Cours Mirabeau. MARSEILLE, největší město Provence, projdeme se starým přístavem, prohlédneme si mj. baziliku St. Victor a chrám Notre-Dame de la Garde, odkud se nám otevře nezapomenutelné panorama, variantně fakult. vyjedeme na Château d´If. Večer si můžeme pochutnat na bujabéze a následuje odjezd do ČR.

7. den zájezdu:
Návrat do republiky v odpoledních hodinách.


Cena zahrnuje

  • dopravu lux. klim. busem
  • 4x ubytování v hotelu v Arles - 2lůžk. klim. pokoje s příslušenstvím 
  • 4x snídani formou bufetu
  • průvodce

Cena nezahrnuje

  • vstupné, fakult. služby, lodičky a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“

Fakultativní příplatek

  • 1lůžk. pokoj v termínu 2900 Kč
  • komplex. pojištění vč. storna zájezdu 250 Kč

Nástupní místa

25.06. - 01.07. odjezd A, B, G, Plzeň
02.07. - 08.07. odjezd A, B, G, Plzeň
Přehled nástupních míst najdete ZDE

Sleva

  • Váš BONUS pojištění zdarma při objednání zájezdu do 31.1.2018

Orientační ceny vstupného

Avignon – most St. Bénézet 5€
Avignon – Papežský palác 11€
Avignon – kombinace palác + most 13,50€
St.-Rémy klášter 5€
Arles – amfiteátr + divadlo 8€
Arelate – kostel St. Trophime – křížová chodba 4,50€
Arles – Cryptoportiques 3,5 €
Arelate – Konstantinovy lázně 3 €
Arles – Musée Réattu 8€
Arles – nekropole Les Alyscamps 3,50€
Orange – římské divadlo 9,50€
Roussillon – okrová stezka 2,5 €
lisovny olivového oleje 6,50 €
Marseille – loď na ostrov If 10,80€
Pont du Gard 3,50 €
pevnost If 6€
Les Baux de Provence (dle typu prohlídky a příl. výstavy) 24 €*
*jen hrad 8,50€, hrad a Carrieres 16€
Ornitologická rezervace 7,50 €
Nimes (amfiteátr,Maison Carrée,Tour Magne) 13€

Kapesné

dle individuálního zájmu o návštěvy památek, doporučujeme cca 120 €

Zajímavosti

Potřebujete další informace ?

Volejte tel. +420 461 530 663 nebo napište, zavoláme Vám nazpět.

Poslat dotaz k zájezdu
Newsletter

Přihlaste se k odběru novinek a získáte
akční nabídky jako první

Další doporučené kategorie
E-katalog

Stáhněte si náš katalog
a mějte jej stále po ruce

Stáhnout
Katalog domů

Nechte si poslat tištěný
katalog přímo domů

Zaslat domů
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací


Newsletter

Přihlaste se k odběru novinek a získáte
akční nabídky jako první

Katalog domů

Nechte si poslat tištěný
katalog přímo domů

Zaslat domů
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací
Katalog domů

Nechte si poslat tištěný
katalog přímo domů

Zaslat domů