Zavolejte nám +420 461 530 663
Napište nám info@redok.cz
Vyhledat zájezd
a

a

RHODOS A KOS, NEJKRÁSNĚJŠÍ DODEKANÉSKÉ OSTROVY

+ VÝLETY NA SYMI, KALYMNOS, NISYROS

Kód zájezdu: GR443-18 Počet nocí: 9 Strava: snídaně Ubytování: hotel***

Letecky
Cena od 25 890 Kč

Bonus

Vydejte se s námi poznat krásu Dodekanéských ostrovů roztroušených v Egejském moři, které tvoří nejjižnější skupinu řeckých ostrovů a nabízejí snad vše, co od dovolené očekáváme. Teplé počasí od května do října, vyhlášené pláže, čisté moře, pestrou krajinu a historické památky. Navštívíme oblíbené ostrovy Rhodos i Kos a podnikneme i výlety za poznáním okolních Dodekanéských ostrovů - Symi, Kalimnos a Nisiros. ostrov Rhodos: Kameiros – údolí Petaloudes - Filerimos – Rhodos - Lindos – ostrov… Celý popis

Rychlá objednávka

Termíny a ceny zájezdu

Kód Termín Nástupní místa Počet nocí dospělá osoba
snídaně
GR443-18-1 od: 19.09.2018
do: 28.09.2018
zobrazit 9 25 890 Kč Rezervovat místa
KódGR443-18-1
Termínod: 19.09.2018 do: 28.09.2018
Nástupní místa Praha
Počet nocí9
dospělá osoba - snídaně25 890 Kč
Rezervovat místa

Vydejte se s námi poznat krásu Dodekanéských ostrovů roztroušených v Egejském moři, které tvoří nejjižnější skupinu řeckých ostrovů a nabízejí snad vše, co od dovolené očekáváme. Teplé počasí od května do října, vyhlášené pláže, čisté moře, pestrou krajinu a historické památky. Navštívíme oblíbené ostrovy Rhodos i Kos a podnikneme i výlety za poznáním okolních Dodekanéských ostrovů - Symi, Kalimnos a Nisiros.

ostrov Rhodos: Kameiros – údolí Petaloudes - Filerimos – Rhodos - Lindos – ostrov Sými - ostrov Kos: Zia – Asklipio - Kos - ostrov Nisyros – ostrov Kalymnos


1. den zájezdu 
Přílet na OSTROV RHODOS, odjezd na ubytování do přímořského letoviska u městečka Rhodos. V závislosti na příletu procházka turistickým střediskem nebo individuální volno na pláži.

2. den zájezdu 
Celodenní prohlídka toho nejzajímavějšího z ostrova Rhodos. Archeologická lokalita KAMEIROS, jedno ze tří hlavních rhodoských starověkých měst, jehož počátky sahají do 2 tisíciletí před naším letopočtem, rozsáhlé vykopávky antického městského státu, pozůstatky amfiteátru, chrámu, lázní, kašny i domů. Poté přejedeme do oblasti PETALOUDES - Údolí motýlů, tiché romantické údolí, kde se v létě slétají houfy motýlů přástevníka kostivalového, kostelík Moní Panagías Kalopetras. Pokračujeme k hoře FILERIMOS , akropole antického města. V archeologické lokalitě jsou k vidění pozůstatky klášterního kostela, chrámu Dia a Athény. Po křížové cestě dojdeme až k jedinečné vyhlídce na město a západní pobřeží ostrova. Na závěr dne hlavní město RHODOS (UNESCO), romantika historického centra, podvečerní procházka, přístav Mandraki, kde prý stál jeden z divů světa Rhódský kolos. Průchod silnými obrannými johanitskými hradbami, středověká ulička Johanitských rytířů, uvidíme Palác velmistrů, mešitu sultána Suleymana, den zakončíme na Hypokratově náměstí v centru města s množstvím taveren, kaváren a barů.

3. den zájezdu 
Půldenní výlet do městečka LINDOS (UNESCO), které si uchovává své původní kouzlo. Jedna z největších turistických atrakcí a jedno z nejhezčích měst celého Řecka. Bílé městečko s romantickými uličkami, nad kterým ční mohutná akropole s pevností, výhledy na moře a Lindos, prohlídka akropole s chrámem bohyně Athény. Zátoka pod městem nabízí atraktivní koupání! Cestou zpět uvidíme kostelíček patronky celého ostrova Tsambiky. Odpoledne návrat na hotel, pobyt u moře.

4. den zájezdu 
Pobyt u moře
, doporučujeme návštěvu vyhlášené dlouhé písečné pláže Faliráki.

5. den zájezdu 
Pobyt u moře nebo fakultativně celodenní lodní výlet na skalnatý OSTROV SÝMI, krásné hlavní město SÝMI s klasicistními domy a zdobenými kostely, město bývalo největším vývozcem mořských hub a ve své době dokonce ještě lidnatější než Rhodos. Procházka nejzajímavějšími místy kdysi velmi bohatého ostrova, oběd v jedné z místních rybích restaurací. Na závěr pravoslavný klášter archanděla Michaela v zálivu Ponormítis, patron ostrova a ochránce námořníků.

6. den zájezdu 
Přejezd trajektem na OSTROV KOS, druhý největší ostrov Dodekanés, oplývající archeologickými památkami, helénistickými a římskými zříceninami. V případě zájmu procházka turistickým střediskem, kde budeme ubytováni, individuální volno na pláži, koupání.

7. den zájezdu 
Celodenní výlet po ostrově Kos. První zastávkou bude typická řecká vesnička ZIA, ležící na úpatí nejvyšší hory ostrova, dále prohlídka archeologického naleziště ASKLIPIO, s bílými mramorovými terasami, Chrámem Boha zdraví, který byl založen nedlouho po Hippokratově smrti, jedná se o jeden z pouhých tří chrámů tohoto božstva v Řecku. Hlavní město KOS, v jehož centru se nachází Hippokratův platan, pod nímž dle tradice Hippokratés učil své žáky lékařství. Největší antická památka města starověká agora s několika chrámy, podlahovými mozaikami a místním tržištěm.

8. den zájezdu 
Pobyt u moře nebo lodní výlet na OSTROV NISYROS (cca 40 €), ostrov sopečného původu, jedná se v podstatě o kráter spící sopky. Můžeme se projít v srdci hlavního kráteru, který je doslova měsíční krajinou a z puklin v zemi vystupují páry a sirné krystaly. Výjimkou není ani bublající bahno, vskutku jedinečný zážitek, možnost koupání.

9. den zájezdu 
Pobyt u moře nebo lodní výlet na OSTROV KALYMNOS (cca 20 €), čtvrtý největší ostrov v Dodekanéském souostroví, ostrov nabízí barevný podmořský svět, bělostné domečky, romantické zátoky a pláže a je označován za nejpůvabnější z celého souostroví. Procházka po hlavním městě ostrova POTHIA. Poté připlujeme k malému ostrůvku PSERIMOS, který je označován za “ráj na zemi“ a v klidném zálivu bude čas na koupání a odpočinek na bílé písčité pláži.

10.den zájezdu 
Odlet do Prahy v ranních hodinách.


Cena zahrnuje

  • leteckou přepravu Praha – Rhodos, Kos – Praha včetně letištních tax
  • transfery z/na letiště, trajekt Rhodos – Kos
  • dopravu autokarem na výlety po ostrově Rhodos a Kos dle programu
  • 9x ubytování v hotelu*** v letoviscích u moře - 2lůžk. pokoje s příslušenstvím (5x na Rhodosu, 4x na Kosu)
  • 9x snídani
  • průvodce

Cena nezahrnuje

  • vstupné, lodní a fakultativní výlety a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“

Fakultativní příplatek

  • komplex. pojištění vč. storna zájezdu 330 Kč s možností připoj. vyššího storna +250 Kč

Nástupní místa

19.09. - 28.09. odjezd L2, L3
Přehled nástupních míst najdete ZDE

Sleva

  • Váš BONUS pojištění zdarma při objednání zájezdu do 31.1.2018

Potřebujete další informace ?

Volejte tel. +420 461 530 663 nebo napište, zavoláme Vám nazpět.

Poslat dotaz k zájezdu
Newsletter

Přihlaste se k odběru novinek a získáte
akční nabídky jako první

E-katalog

Stáhněte si náš katalog
a mějte jej stále po ruce

Stáhnout
Katalog domů

Nechte si poslat tištěný
katalog přímo domů

Zaslat domů
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací


Newsletter

Přihlaste se k odběru novinek a získáte
akční nabídky jako první

Katalog domů

Nechte si poslat tištěný
katalog přímo domů

Zaslat domů
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací
Katalog domů

Nechte si poslat tištěný
katalog přímo domů

Zaslat domů