Zavolejte nám +420 461 530 663
Napište nám info@redok.cz
Vyhledat zájezd
a

a

SARDINIE - RAJSKÝ OSTROV NURÁGŮ

Kód zájezdu: IT434-18 Počet nocí: Strava: Ubytování: chata/hotel

Letecky
Cena na vyžádání

Pobytový zájezd s turistickými výlety po provincii Nuoro a ubytováním v Cala Gonone s průvodkyní Ing. Ivou Bártovou (autorka průvodce Sardinie). Zavedeme vás do jednoho z nejzajímavějších koutů „ostrova nurágů“, do přímořského letoviska Cala Gonone. Poznáte celý ostrov, přírodu, památky a kouzelné pláže. Můžete odpočívat u průzračného tyrkysového moře, koupat se v nejprůzračnějších zálivech a slunit se podle libosti na nejbělejších, nejčervenějších a nejčernějších plážích, obdivovat tisícileté… Celý popis

Termíny a ceny zájezdu

Kód Termín Nástupní místa Počet nocí
IT434-18-2 od: 21.09.2018
do: 28.09.2018
zobrazit 7 Vyprodáno
KódIT434-18-2
Termínod: 21.09.2018 do: 28.09.2018
Nástupní místa Praha
Počet nocí7
Vyprodáno

Pobytový zájezd s turistickými výlety po provincii Nuoro a ubytováním v Cala Gonone s průvodkyní Ing. Ivou Bártovou (autorka průvodce Sardinie). Zavedeme vás do jednoho z nejzajímavějších koutů „ostrova nurágů“, do přímořského letoviska Cala Gonone. Poznáte celý ostrov, přírodu, památky a kouzelné pláže. Můžete odpočívat u průzračného tyrkysového moře, koupat se v nejprůzračnějších zálivech a slunit se podle libosti na nejbělejších, nejčervenějších a nejčernějších plážích, obdivovat tisícileté nurágy (UNESCO).


1. den zájezdu 
Odlet z Prahy, přílet do Sardinie, procházka macchií k megalitické hrobce, cesta do letoviska CALA GONONE, ubytování u nejkrásnější pláže Sardinie (chaty v kempu**** se nachází v piniovém háji nedaleko pláže nebo hotel Cala Luna*** ), koupání a odpočinek na růžové pláži.

2. den zájezdu  
Koupání a odpočinek u moře nebo fakult. lodní výlet okolo romantického pobřeží s koupáním a zastávkami (petroglyfy, jeskyně, kde se množí mroži a krápníková jeskyně Grotta del Fico (48 €), zpět lodí nebo turistika nad pobřežím (3 h). Ochutnávka slavných sardinských vín s výkladem.

3. den zájezdu  
Celodenní výlet za kulturou západního pobřeží, zachovalý nurág Santa Sabina, Algherský záliv a katalánské ALGHERO, věž Torre di Porta Terra a dóm ze 16. st., nebo půvabné PORTO TORRES, dále vápencový mys Capo Caccia s krásnými výhledy, romantika krajiny s nurágem Sabina. Nejvýznačnější románská památka kostel Santissima Trinitā di Saccargia u SASSARI (freskový cyklus ze 13. stol), cesta divokým pobřežím do přístavního městečka BOSA, historická čtvrť Sa Costa, aragonský gotický dóm, řemeslné barvířské dílny, krajkářské dílny, nenapodobitelná atmosféra, ochutnávka vína malvásie

4. den zájezdu  
DORGALI, kouzelné kamenné městečko plné umělců a řemeslníků, význačné megalitické stavby a toulání exotickou krajinou s dolmeny, turistika k unikátní jeskyni Ispinigoli s říčkou Su Anzu, léčivé termální „lázně“ San Giovanni, koupání v termálech, návštěva nurágové vesnice, turistika s výhledy na zátoku, variantně celodenní odpočinek u moře, koupání a turistické procházky.

5. den zájezdu  
Celodenní koupání a relaxace na plážích nebo variantně fakultativně celodenní výlet na jih ostrova. CAGLIARI, hlavní město ostrova, vysoko položená čtvrť Castello, římské památky a nejrozsáhlejší muzeum ostrova, ochutnávka vína, Su-Nuraxi, nurágový komplex u BARUMUNI (UNESCO), nejvýznamnější megalitická památka v přírodě nurágového typu, unikátní Casa Zapata. NORA, nejstarší město ostrova, úchvatné mozaiky a antické vykopávky.

6. den zájezdu
Celodenní výlet do hor a dvě sardinská nej: pohledy na kaňon řeky Gorropu barevné skály mysu Capo Bellavista u přístavu Arbatax, pohoří Gennargentu, turistika s možností výstupu na nejvyšší horu ostrova La Marmora, horské louky s divokými koňmi, nejvýše položená rázovitá horská víska FONNI s malovanými domy, fakultativně výborná typická sardinská večeře.

7. den zájezdu  
Pěší výlet k unikátnímu nurágu Mannu, variantně možnost zapůjčení kol a cesta na vyhledávanou pláž Cala Luna, návrat turistickou cestou, nebo variantně koupání a pěší výlet kolem sopky na unikátní bílou pláž Cala Cartoe, návrat turistickou cestou nebo fakult. turistika v horách s najatými terénními vozy do odlehlé oblasti Baunei, pastevecký oběd a pobyt na pláži Sisine, možnost návratu čluny (60 €-100€).

8. den zájezdu  
Odjezd z Cala Gonone, rozloučení s plážemi, cestou případně krátké, ale romantické toulání u přírodní rezervace Capo Comino. Transfer na letiště, odlet do ČR.


Cena zahrnuje

 • leteckou přepravu Praha – Sardinie – Praha
 • letištní taxy
 • dopravu po Sardinii
 • dopravu lux. klim. busem
 • trajekty
 • přístavní poplatky
 • 7x ubytování v chatách (2lůžk. pokoje s možností vaření) nebo 7x ubytování v hotelu s polopenzí
 • průvodce

Cena nezahrnuje

 • vstupné, fakult. služby, příp. pobytové taxy a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“

Fakultativní příplatek

 • za obsazení chaty 1 osobou 3900 Kč
 • příplatek za sardinskou večeři (pouze chaty) 750 Kč
 • příplatek za 1lůž. pokoj v hotelu 4900 Kč
 • příplatek za pokoj s balkónem v hotelu 2100 Kč
 • příplatek za pokoj s balkónem a výhledem na moře v hotelu 4500 Kč
 • fakultativní výlet 6. den (min. 20 osob) 850 Kč
 • večerní ochutnávka sardinských vín 400 Kč
 • komplex. pojištění vč. storna zájezdu 280 Kč

Nástupní místa

10.06. - 17.06. Odjezd L1
21.09. - 28.09. Odjezd L1
Přehled nástupních míst najdete ZDE

Potřebujete další informace ?

Volejte tel. +420 461 530 663 nebo napište, zavoláme Vám nazpět.

Poslat dotaz k zájezdu
Newsletter

Přihlaste se k odběru novinek a získáte
akční nabídky jako první

E-katalog

Stáhněte si náš katalog
a mějte jej stále po ruce

Stáhnout
Katalog domů

Nechte si poslat tištěný
katalog přímo domů

Zaslat domů
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací


Newsletter

Přihlaste se k odběru novinek a získáte
akční nabídky jako první

Katalog domů

Nechte si poslat tištěný
katalog přímo domů

Zaslat domů
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací
Katalog domů

Nechte si poslat tištěný
katalog přímo domů

Zaslat domů