Zavolejte nám +420 461 530 663
Napište nám info@redok.cz
Vyhledat zájezd
a

a

SKOTSKO

Kód zájezdu: GB336-18 Počet nocí: Strava: Ubytování: hotel, hostel, kajuta

Autokarem
Cena na vyžádání

Termíny a ceny zájezdu

Kód Termín Nástupní místa Počet nocí
GB336-18-1 od: 10.07.2018
do: 18.07.2018
zobrazit 6 Vyprodáno
KódGB336-18-1
Termínod: 10.07.2018 do: 18.07.2018
Nástupní místa Praha, Brno, Plzeň
Počet nocí6
Vyprodáno

1. den úterý 10.7.
Krátce po půlnoci odjezd autobusem z Prahy do Německa. Odpoledne přijedeme do nizozemského přístavu IJmuiden/Amsterdam, kde se nalodíme na noční trajekt do Anglie. Ubytování ve čtyřlůžkových kajutách.

2. den středa 11.7.
Ráno kolem 09.00 hod. vylodění v Newcastle a následná cesta na sever do hlavního města Skotska. Po příjezdu prohlídka Edinburghu (UNESCO), impozantní hrad Edinburgh Castle s expozicí skotských korunovačních klenotů, staré město "Královská míle" cesta vedoucí od hradu kolem tří kostelů, z nichž nejkrásnější je katedrála sv. Jiljí, jejíž prolamovaná věž je podpírána korunou obloukovitých pilířů, dlážděné uličky a domy z 18. století. Večer odjezd a ubytování v hostelu ve městě Stirling.

3. den čtvrtek 12.7.
Dopoledne si u města Falkirk prohlédneme supermoderní technický unikát, lodní výtah The Falkirk Wheel. Ve skotské oblasti Highlands navštívíme městečko Scone. Zdejší palác má pro Skotsko nesmírný národní význam. Jedná se o místo korunovace skotských králů, kde se do konce 13. století nacházel pověstný Kámen osudu. Zbytek dne pak věnujeme poznávání královského města Stirling. Prohlédneme si staré město pod hradem, původní hradby, které nechala vybudovat M. Stuartovna na obranu před Jindřichem VIII. a samozřejmě sám monumentální hrad. Večer opět ubytování v hostelu ve Stirlingu.

4. den pátek 13.7.
Po snídani se typickou skotskou krajinou vydáme na sever Skotska. Cestou se zastavíme v Pitlochry, abychom si tu prohlédli palírnu Edradour, která, jak praví dobové záznamy, funguje jako farmářská palírna již od r. 1825. Po prohlídce spojené s ochutnávkou navštívíme velkolepé sídlo vévody z Athollu – Blair Castle. Tento největší ze skotských zámků se nachází poblíž vesnice Blair Atholl v kraji Pertshire. Díky své strategické poloze na hlavní cestě přes střední část Highlandu je jedním z nejvíce navštěvovaných skotských sídel. Fort George na břehu zálivu Moray Firth je považován za nejkrásnější příklad evropské vojenské architektury. Pokud budeme mít štěstí, můžeme z jeho opevnění zahlédnout na moři delfíny. Večer se ubytujeme v hotelu ve městě Inverness.

5. den sobota 14.7.
Inverness je nejsevernějším místem našeho programu. Podél jezera Loch Ness se vydáme na jih. Na jižním konci jezera si prohlédneme původně vojenské městečko Fort August v pohoří Highlands, společně se zdymadly Kaledonského průplavu, kde se nám naskytnou krásné výhledy na jezero Loch Ness. Cestou na ostrov Skye ještě uvidíme tvrz Eilean Donan Castle, který má impozantní polohu na jezeře Loch Duich. Večer se ubytujeme v hostelu a 2 hotelích v městečku Portree, hlavním městě ostrova Skye.

6. den neděle 15.7.
Po snídani se opět všichni společně sejdeme, abychom se autobusem vydali na celodenní výlet po ostrově Skye. Ostrov je opředen mnoha legendami, bez nichž si návštěvu Skotska nelze ani představit. Budeme projíždět neporušenou přírodou s fjordy, soutěskami a vodopády. Zastavíme u vyhlídky Kilt rock, útesy vypínající se do výšky až 60 m u jezera Loch Mealt. Na východním pobřeží poloostrova Trotternish uvidíme bizarní sopečné scenérie, skalní jehla Old Man of Storr, kde podstoupíme lehký pěší výstup. Navštívíme nejstarší rodové sídlo klanu Mac Leod hrad Dunvegan s nejcennější relikvií Fairy flag. V případě příznivého počasí možno odjet do laguny, v níž žije kolonie asi 300 tuleňů. Na závěr dne se vrátíme na ubytování do Portree, prohlídka večerního městečka.

7. den pondělí 16.7.
Z ostrova Sky se přeplavíme trajektem do přístavu Mallaig, panoramatickou cestou údolím Glenfinnan budeme kopírovat parní vlak Jacobite Railway, jezdícím přes Glenfinnan Viaduct (známé z filmu Harry Poter), až k soutěsce osmi zdymadel Neptune´s Staircase. V městečku Fort Willaim již spatříme nejvyšší horu Británie Ben Nevis (1345 m). Kolem Kinlochlevenských vodopádů budeme dále pokračovat do Glencoe a pitoreskní vesničce Luss, ležící na břehu jezera Loch Lomond. Večer se ubytujeme v hotelu v Glasgow.

8. den úterý 17.7.
Historicky první vesnice Skotska Gretna Green je známá především z historie "svatbami na útěku". Cestou na trajekt si prohlédneme pověstný Hadriánův val. Pozdě odpoledne se v přístavu Newcastle nalodíme na noční trajekt do Nizozemí.

9. den středa 18.7.
Ráno se opět vylodíme v nizozemském přístavu IJmuiden/Amsterdam a vydáme se na cestu domů. Předpokládaný návrat do Prahy je večer do 22:00 hod.


Cena zahrnuje

- dopravu luxusním klimatizovaným busem včetně všech povinných silničních poplatků
- trajekt Amsterdam – Newcastle, Newcastle – Amsterdam ve 4lůžkových kajutách
- vnitrostátní trajekt z ostrova Skye, Armadele - Mallaig
- 4x ubytování v hotelu ***, ve dvoulůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím
- 2x ubytování v hostelu ve dvou až čtyřlůžkových pokojích s příslušenstvím
- 6x snídaně
- služby průvodce

Cena nezahrnuje

- vstupy do navštívených objektů

Fakultativní příplatek

- 3x večeře – 1020 Kč/os.
- 1lůžkový pokoj 6 900 Kč
- komplexní pojištění vč. storna zájezdu 310 Kč

Nástupní místa

Brno, Praha, Plzeň

Potřebujete další informace ?

Volejte tel. +420 461 530 663 nebo napište, zavoláme Vám nazpět.

Poslat dotaz k zájezdu
Newsletter

Přihlaste se k odběru novinek a získáte
akční nabídky jako první

E-katalog

Stáhněte si náš katalog
a mějte jej stále po ruce

Stáhnout
Katalog domů

Nechte si poslat tištěný
katalog přímo domů

Zaslat domů
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací


Newsletter

Přihlaste se k odběru novinek a získáte
akční nabídky jako první

Katalog domů

Nechte si poslat tištěný
katalog přímo domů

Zaslat domů
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací
Katalog domů

Nechte si poslat tištěný
katalog přímo domů

Zaslat domů