Zavolejte nám +420 461 530 663
Napište nám info@redok.cz
Vyhledat zájezd
a

a

SKOTSKO - HIGHLANDS S TURISTIKOU

VELKÁ DÁVKA PŘÍRODY

ZAJÍMAVÁ MÍSTA A PAMÁTKY

Kód zájezdu: GB564-21 Počet nocí: 7 Strava: snídaně Ubytování:

Letecky
Cena od 31 090 Kč 32 590 Kč

Bonus za včasné přihlášení Náš tip

Když Skotsko, tak Highlands, když Highlands tak svěží vzduch, vítr ve vlasech a romantický pocit z jedinečného kraje. Jak jinak si užít tohoto výjimečného kraje než pěšími procházkami kolem jezer, podél pobřeží, malými skotskými vesničkami a zajímavostmi po trase. Od hor, hradů, měst, zdymadel, kaplí, skotských sukní, Lochneské příšery a whiskey vám nabídneme autentickou skotskou zkušenost. Teď a tady začíná vaše cesta za poznáním.Zájezd provází Lenka UnzeitigováEdinburgh – Five Coastal Path –… Celý popis

Rychlá objednávka

Termíny a ceny zájezdu

Kód Termín Nástupní místa Počet nocí Dospělá osoba
snídaně
GB564-21-1 od: 06.08.2021
do: 13.08.2021
zobrazit 7 32 590 Kč
31 090 Kč
Rezervovat místa
KódGB564-21-1
Termínod: 06.08.2021 do: 13.08.2021
Nástupní místa Praha
Počet nocí7
Dospělá osoba - snídaně31 090 Kč
Rezervovat místa

Anotace

Když Skotsko, tak Highlands, když Highlands tak svěží vzduch, vítr ve vlasech a romantický pocit z jedinečného kraje. Jak jinak si užít tohoto výjimečného kraje než pěšími procházkami kolem jezer, podél pobřeží, malými skotskými vesničkami a zajímavostmi po trase. Od hor, hradů, měst, zdymadel, kaplí, skotských sukní, Lochneské příšery a whiskey vám nabídneme autentickou skotskou zkušenost. Teď a tady začíná vaše cesta za poznáním.

Zájezd provází Lenka Unzeitigová

Edinburgh – Five Coastal Path – Anstruther – St. Andrews – Dundee – Pitlochry – Loch Ness - Dores – Inverness – Great Glen Way – DRUMNADROCHIT - Grotaig – hrad Urquhart – South Laggan – Fort Augustus – jezero Oich – Kytra – ostrov Skye – Old Man of Storr – Neist Point - Fairy Pools

Program zájezdu

1. den zájezdu
Odlet s průvodcem z Prahy do EDINBURGHU, transfer na ubytování do hotelu. Odpoledne pěší prohlídka města s průvodcem. Procházka po Royal Mile, Princess Street, návštěva hradu Edinburgh Castle s korunovačními klenoty, možnost nákupů nebo výstup na vyhlídkový bod Calton Hill.

2. den zájezdu
Po snídani první procházka přírodou. Odjezd autobusem k městečku ELIE, nacházejícím se na východním pobřeží, zde projdeme část trasy FIVE COASTAL PATH. Po cestě uvidíme známý železniční most Forth Bridge. Jde o jeden z prvních železných mostů na světě z roku 1890. Pěšky dojdeme do ANSTRUTHER (trasa cca 11 km) a přejedeme do kraje Fife, procházka v nejstarším univerzitním městě Skotska ST. ANDREWS, které je považováno za „domov golfu“ a na zdejší univerzitě studoval i princ William (dle časových možností návštěva hradu St. Andrews). Na ubytování odjedeme do města DUNDEE, známého pro svůj dezert a marmeládu. V minulosti bývalo významným centrem staveb lodí.

3. den zájezdu
Ráno pokračujeme autobusem z Dundee, dále přes PITLOCHRY, zde nás nemine ochutnávka skotské whisky, která je neodmyslitelnou skotskou tradicí. Další neodmyslitelnou „věcí“ je Loch Ness. První pohled a možnost procházky po pláži u LOCHNESKÉHO JEZERA bude od vesničky DORES. Příjezd do „hlavního města“ Highlinds – INVERNESS, prohlídka města a ubytování.

4. den zájezdu
Odjezd do obce Invermoriston, zde začne naše putování napříč okouzlující, typickou skotskou krajinou. Půjdeme po GREAT GLEN WAY (cca 16 km, 5,5 hod., 600 m převýšení), trasa s výhledy na Lochneské jezero, opředené mnohými tajemstvími. Cesta lesnatým porostem s kopečky. Přes DRUMNADROCHIT a kolem hradu URQUHART na břehu jezera Loch Ness, kde si uděláme krátkou foto pauzu. Náš dnešní cíl bude v usedlosti o několika domech GROTAIG. Přejezd na ubytování do oblasti Laggan.

5. den zájezdu
Ze SOUTH LAGGAN se přesuneme do malebné vesnice FORT AUGUSTUS, která bude začátkem dnešního putování (cca 15 km, 4:15 hod., převýšení 100 m), scenerická trasa podél jezera OICH, zdymadla Kytra s okouzlujícími výhledy, na konci našeho putování, v samotném centru města spatříme slavná skotská zdymadla Kaledonského kanálu. Odjezd na ubytování na ostrov SKYE (nebo jeho přilehlého okolí).

6. den zájezdu
Nejtypičtější místo na legendami opředeném ostrově SKYE, je bezesporu skalní jehla OLD MAN OF STORR. Jedná se o 52 m vysoký samostatně stojící čedičový monolit na poloostrově TROTTERNISH. Zároveň patří mezi nejfotografovanější místa ostrova. K samotnému „Starému muži“ vystoupáme po nejpopulárnější trase ostrova. Trasa se vytrvale táhne do kopce už od samého začátku a vystoupáme 300 m převýšením k cíli. Naše odměna bude sladká, pokud nám počasí dovolí, v podobě krásného výhledu. Stejnou cestou sejdeme zpět k autobusu (cca 6 km, 3 hod.). Po krátkém odpočinku se vydáme k ikonickému NEIST POINT majáku, který se tyčí na nejzápadnějším cípu hlavy ostrova. Travnatý terén, jednoduchá procházka s mírným klesáním je doplněna v polovině prudším stoupáním (procházka z parkoviště a zpět má necelé 4 km, 1-1,5 hod.) Návrat na ubytování.

7. den zájezdu
Další z populárních tras na ostrově Skye kam lidé míří ze dvou důvodů. FAIRY POOLS - krásná modrá voda a jednoduchá procházka kolem řeky a jeho ramen. Od parkoviště se podél řeky vydáme k hlavnímu vodopádu a jeho přilehlým jezírkům (cesta cca 3 km, 1 hod.). Otužilci, kteří budou mít chuť na rychlou koupel, si mohou přibalit i plavky. Po prozkoumání místních malebných jezírek se rozloučíme s ostrovem Skye a vydáme se na cestu zpět do EDINBURGHU.

8. den zájezdu
V časných ranních hodinách transfer na letiště, odlet do Prahy.

Cena zahrnuje

 • leteckou přepravu Praha – Edinburgh – Praha vč. odbaveného zavazadla do 15 kg,
 • letištní taxy,
 • 7x ubytování v hotelu/penzionu - 2lůžk. pokoje s příslušenstvím,
 • 6x snídani,
 • dopravu minibusem (autokarem) po Skotsku,
 • průvodce CK

Cena nezahrnuje

 • vstupné,
 • fakult. služby,
 • lodní výlety,
 • lanovky
 • a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"

Fakultativní příplatek

 • komplex. pojištění vč. připojištění vyššího storna zájezdu 570 Kč,
 • odbavené zavazadlo do 23 kg 300 Kč/ ks

Nástupní místa

06.08. - 13.08. Odjezd L2, L3
Přehled nástupních míst najdete ZDE

Sleva

 • BONUS vstupné do jedné z proslulých palíren whisky zdarma při objednání zájezdu do 10.2.2021

Potřebujete další informace ?

Volejte tel. +420 461 530 663 nebo napište, zavoláme Vám nazpět.

Poslat dotaz k zájezdu
TIPY A SLEVY AŽ 50%

ZÍSKEJTE
TIPY NA ZAJÍMAVOU
DOVOLENOU
A SLEVY AŽ 50%

E-katalog

Stáhněte si náš katalog
a mějte jej stále po ruce

Stáhnout
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací


E-katalog

Stáhněte si náš katalog
a mějte jej stále po ruce

Stáhnout
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací