Zavolejte nám +420 461 530 663
Napište nám info@redok.cz
Vyhledat zájezd
a

a

SLOVINSKO – PTUJ, RÁJ ORCHIDEJÍ, WELLNES VIVAT TERME

A SLAVNÝ KARNEVAL "KURENTOVANJE"

ZÁJEZD SLOVINSKO 2025, TRADICE UNESCO, KULTURA, RELAXACE

Kód zájezdu: SLO652-25 Počet nocí: 3 Strava: polopenze Ubytování: hotel****

Autokarem
Cena od 6 390 Kč 8 590 Kč

Náš tip

Poznávací zájezd do jarního Slovinska 2025, plného barev a zážitků! Poznáme malebné městečko Ptuj – staré město nových zážitků. Hrad nad historickým centrem s nejstaršími vinnými sklepy dominuje ulicím, kde se v tuto dobu pořádá jeden z nejbarevnějších karnevalů na světě s maskami Kurentů, jejichž výjimečný charakter byl uznán také organizací UNESCO. Ponoříme se do tradic a kultury tohoto slavnostního období a necháme se unést magií tajemných masek a krásou historického města. Čeká nás i… Celý popis

Dotaz k zájezdu

Termíny a ceny zájezdu

Kód Termín Nástupní místa Počet nocí Dospělá osoba
polopenze
dítě 4 - 9,9 let na přistýlce
polopenze
dítě 10 - 13,9 let na přistýlce
polopenze
SLO652-25-1 od: 28.02.2025
do: 03.03.2025
zobrazit 3 8 590 Kč
7 903 Kč
6 390 Kč 7 390 Kč Rezervovat místa
KódSLO652-25-1
Termínod: 28.02.2025 do: 03.03.2025
Nástupní místa Praha, Svitavy, Brno, Pardubice, Hradec Králové, Olomouc
Počet nocí3
Dospělá osoba - polopenze7 903 Kč
dítě 4 - 9,9 let na přistýlce - polopenze6 390 Kč
dítě 10 - 13,9 let na přistýlce - polopenze7 390 Kč
Rezervovat místa

Anotace

Poznávací zájezd do jarního Slovinska 2025, plného barev a zážitků! Poznáme malebné městečko Ptuj – staré město nových zážitků. Hrad nad historickým centrem s nejstaršími vinnými sklepy dominuje ulicím, kde se v tuto dobu pořádá jeden z nejbarevnějších karnevalů na světě s maskami Kurentů, jejichž výjimečný charakter byl uznán také organizací UNESCO. Ponoříme se do tradic a kultury tohoto slavnostního období a necháme se unést magií tajemných masek a krásou historického města. Čeká nás i fascinující kostel J. Plečnika Bogojina, architektonický skvost plný historie a duchovního bohatství. Ponoříme se do světa zemědělských tradic, navštívíme výrobnu tradičního dýňového a slunečnicového oleje. Jedinečným zážitkem bude i návštěva tropických skleníků nedaleko Dobrovniku, kde denně vykvete kolem 4000 orchidejí. V zahradě kromě četných botanických druhů orchidejí můžeme obdivovat zajímavé tropické a subtropické rostliny z celého světa. Po celou dobu naší cesty si užijeme pohodlí a relaxaci v luxusním ubytování a wellness centru Terme Vivat v Moravských Toplicích. Dopřejte si chvíle odpočinku a regenerace, vychutnejte naplno zážitky z našeho zájezdu do jarního karnevalového Slovinska.

Moravské Toplice – Terme Vivat – Bogojina – Gornja Radgona – Ptuj – Karneval Kurentovanje – Dobrovnik – skleníky orchidejí a tropických rostlin

Program zájezdu

1. den zájezdu
Ve ranních hodinách odjezd z ČR (Praha cca 05:00 hod.), dále po trase směr HK, PCE, Brno do Slovinska. Odpoledne příjezd do termálního městečka MORAVSKÉ TOPLICE. Ubytování v Terme Vivathotel**** s vlastním wellness (bílá i černá termální voda), relaxace v hotelu. Pro zájemce je připravena exkurze do místní čokoládovny, kde se seznámíme s výrobou čokolády či jiných čoko produktů, do jejichž výroby můžeme být i zapojeni. Součástí exkurze bude i degustace.

2. den zájezdu
Po snídani odjedeme do nedaleké vesničky s kostelem Nanebevzetí Páně od slavného slovinského architekta Jože Plečnika. Plečnik v kostele BOGOJINA spojuje prvky tradiční lidové architektury s těmi moderními, například začleněním starého románského jádra. Nedaleko navštívíme i místního zpracovatele dýňového a slunečnicového oleje a dýňových semen s drobnou degustací. Na závěr krátkého výletu GORNJA RADGONA, návštěva vinařství zaměřeného na výrobu slovinské Peniny (podobná italskému Proseccu). Prohlídka s posezením a degustací. Návrat do hotelu a po zbytek dne relaxace v Terme Vivat.

3. den zájezdu
Dnes nás čeká nejstarší město Slovinska PTUJ a jeho slavný KARNEVAL KURENTOVANJE, jeden z největších a nejznámějších karnevalů ve střední Evropě. Hlavními postavami karnevalu jsou „kurenti“, masky démona, dle lidové tradice vyhnání zimu a láká do kraje jaro. Podle této masky se celé masopustní slavnosti říká Kurentovanje. Tradiční ptujský masopustní průvod má mnohasetletou tradici a je zapsán na seznam UNESCO. Uvidíme slavný průvod masek z celého masopustního světa, kde se tato tradice dodržuje, tradiční taneční a hudební vystoupení, ochutnáme místní gastronomické speciality a tradiční pokrmy. Festival je také skvělou příležitostí pro poznávání slovinské kultury a historie. Během dne nás čeká i prohlídka Dominikánského kláštera s nádhernými gotickými chodbami a freskami. Milovníci architektury zde ocení práci restaurátorů. Klášter prošel rozsáhlou rekonstrukcí. Nevynecháme prohlídku Ptujského hradu s krásnou expozicí. Zážitkem je také výhled z mohutných hradeb, při kterém se nám nabídne skvostný pohled nejen na staré historické centrum a řeku Drávu, ale i okolí města. Návrat na hotel.

4. den zájezdu
Závěr zájezdu jsme obohatili o prohlídku barevné tropické divočiny – zahrady, nedaleko DOBROVNIKU, kde denně vykvete kolem 4000 orchidejí. V zahradě kromě četných botanických druhů orchidejí můžete obdivovat zajímavé tropické a subtropické rostliny z celého světa. Budete si moci zblízka prohlédnout mnoho rostlin, které znáte ze svého každodenního života: avokádo, vanilku, papáju, mango, ananas, ylang-ylang, taro, zázvor, karambolu a mnoho dalších. Možnost nákupu orchidejí přímo z pěstírny. Následuje odjezd do ČR. Předpokládaný návrat ve večerních hod. dle míst nástupů.

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

Fakultativní příplatek

Sleva

  • dítě 4 - 9,9 let 2200 Kč
  • dítě 10 – 13,9 let 1200 Kč

Nástupní místa


Doprava

Doprava je zajištěna dálkovým klim. autobusem. V autobuse Vám budou určena místa dle předem připraveného zasedacího pořádku, který sestavuje cestovní kancelář v závislosti na datu zakoupení.

Ubytování a stravování

UBYTOVÁNÍ
3x ubytování ve wellness hotelu**** - 2lůžkové pokoje s příslušenstvím
Hotel **** s bazénovým komplexem s bílou a černou termální vodou a nespočtem vodních masáží, vířivek a prostorných odpočívadel.

STRAVOVÁNÍ
3x polopenze. Ostatní strava je řešena z vlastních zdrojů a prostředků.

Vstupné, platby

ORIENTAČNÍ CENY VSTUPŮ (z r. 2024) - ceny v
čokoládovna 5eur
Bogojina kostel zdarma
Olejárna zdarma
Gornja Radgona 18 eur
Tropické zahrady 7,50 eur
Ptuj - hrad Ptuj 10 eur / skupinová cena nad 15 osob cca 5,5 eur
Ptuj - Dominikánský klášter - skupinová cena dle počtu osob ve skupině, bude upřesněno
Ptuj - karneval - bude upřesněno

DOPORUČENÉ KAPESNÉ
Doporučujeme na vstupy cca 80 €, není podmínkou všechny objekty navštívit. Další kapesné dle vlastního uvážení. Vstupné do navštívených objektů, vláčky, lanovky, MHD, lodičky u výletů nejsou zahrnuty v ceně zájezdu, pokud není v odstavci „cena zahrnuje“ výslovně uvedeno jinak.

UPOZORNĚNÍ
Doporučujeme mít s sebou turistickou obuv a turistické oblečení.

MĚNA A KURZ
EURO (značení EUR nebo €), 1 € = cca 26 Kč
https://www.kurzy.cz/kurzy-men/nejlepsi-kurzy/EUR-euro/

Cestovní dokumenty, vízum, očkování, pojištění

CESTOVNÍ DOKUMENTY
Na cestu nezapomeňte platný cestovní doklad. I když jsme od 1. 5. 2004 členy EU a pro cesty na území EU stačí občanský průkaz (jen tzv. karta, od 1. 1. 2006 jen se čtecí zónou), doporučujeme všem vzít s sebou raději platný cestovní pas. CK nemůže přebírat odpovědnost za úspěšné odbavení svých klientů při přejezdech. Prosím, nezapomeňte, že vaše cestovní pasy musí být platné ještě alespoň půl roku po návratu z dovolené. Dle vyjádření MV ČR je občanský průkaz cestovním dokladem pouze pro držitele dokladu. Každý účastník zájezdu je osobně odpovědný za dodržování pasových, celních, zdravotních a dalších předpisů země, do níž cestuje. CK nepřebírá odpovědnost za vízové povinnosti cizích státních příslušníků do navštívených zemí. Prosím mějte u sebe několik kopií cestovního dokladu, popřípadě i v elektronické podobě (např. uložené v emailové poště). Tyto kopie mohou usnadnit řešení mnoha situací.

CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ (ZA PŘÍPLATEK)
Každý účastník zájezdu je povinen vycestovat do zahraničí s cestovním pojištěním.

Cestovní kancelář REDOK TRAVEL má uzavřenou pojistnou smlouvu č. 1360500204 s pojišťovnou UNIQA a.s.

Pojištění není limitováno věkem účastníka. Pokud jste si prostřednictvím CK zakoupili komplexní pojištění (nebo je již zahrnuto v ceně zájezdu), jste pojištěni v následujícím rozsahu:
Pojištění léčebných výloh v zahraničí 7 000 000 Kč
Úrazové pojištění – trvalé následky úrazu 600 000 Kč
Úrazové pojištění – smrt následkem úrazu 300 000 Kč
Úrazové pojištění, nemocniční odškodné (hosp.+nemoc) 600 Kč/den
Pojištění odpovědnosti za škodu na zdraví a věci 3. osoby 5 000 000 Kč
Pojištění zavazadel 20 000 Kč/ks (max. 40 000 Kč)
Pojištění storna zájezdu 20 000 Kč (spoluúčast klienta 20%)
Náklady na ubytování spojené s umístěním do karantény max. 30 000 Kč
Náklady na náhradní dopravu zpět do ČR v případě umístění do karantény při zahraniční cestě max. 20 000 Kč

Při pojistné události v zahraničí je třeba kontaktovat asistenční službu v Praze - tel: +420 296 333 696, kde oznámíte, k jaké pojistné události došlo a asistenční služba Vám poradí, jak dále postupovat. Nezapomeňte s sebou Evropský průkaz zdravotního pojištění (karta zdravotního pojištění v ČR). Smluvní vztah vzniká mezi klientem a pojišťovnou, případné pojistné události řeší klient přímo s pojišťovnou. Součástí pojištění je i automatické a bezplatné prodloužení platnosti pojištění pro zpožděný návrat v případě, kdy se pojištěná osoba z důvodu zásahu vyšší moci (např. uzavření leteckého provozu, živelná pohroma v místě dovolené, apod.) nemůže vrátit do ČR v původně plánovaném termínu. Pojištění léčebných výloh a asistenčních služeb zahrnuje i pojištění plážových adrenalinových aktivit, které si pojištěný může zakoupit podle svého zájmu přímo na pláži (např. jízda na vodním skútru, jízda na banánu, jachting, parasailing, vodní lyžování, potápění s instruktorem, apod.). Pojištění storna obsahuje i pojištění z důvodu nedobrovolné ztráty zaměstnání a pojištění nevyužité dovolené. Další informace o pojištění jsou uvedeny na stránkách www.redok.cz. Pojištění se řídí Všeobecnými pojistnými podmínkami pro cestovní pojištění UCZ/Ces/20 a Rámcovou pojistnou smlouvou. Pojištěný klient tímto potvrzuje, že se seznámil s rozsahem pojištění, že převzal Všeobecné pojistné podmínky pro cestovní pojištění, byl s nimi seznámen a souhlasí s jejich zněním.

Cestovní kancelář je pojištěna v souladu se Zákonem č.159/1999 Sb., certifikát pojištění na www.redok.cz.

Doplňující info k zájezdu

ELEKTRICKÉ ADAPTÉRY
Síťové napětí na Slovinsku i v Itálii je, jako v České republice 230 V. Zástrčky je s dvojicí kulatých kolíků s průměrem 4,8 mm a roztečí 19 mm. Zásuvka má pak dva otvory pro kolíky, kovové uzemňovací písky na horní a spodní straně a vodí zářezy po stranách. Zástrčka i zásuvka jsou symetrické. Pro naše kulaté tříkolové zástrčky je nutný adaptér, pro naše ploché dvoukolíkové zástrčky adaptér nutný není.

VELVYSLANECTVÍ A KONZULÁTY
Pokud ztratíte pas nebo potřebujete jinou pomoc, spojte se s velvyslanectvím nebo konzulátem.

Velvyslanectví Lublaň - Veleposlaništvo Češke Republike
Riharjeva 1, 1000 Ljubljana
Telefon: +3861/4202450, +3861/4202451, +3861/4202464
Fax: +3861/2839259
Nouzová linka: +386/41/679103
E-mail: ljubljana@embassy.mzv.cz
Provozní hodiny úřadu: pondělí - pátek 07.45 - 16.15
Úřední hodiny pro veřejnost: pondělí, středa, pátek 09.00 - 12.00

DŮLEŽITÁ TELEFONNÍ ČÍSLA
Tel. předvolba: +386
Nouzové telefonní číslo, hasiči a zdravotní a záchranná služba: 112
Policie: 113
První pomoc (Splošna nujna medicinska pomoč, ZDL): 01/ 522 84 08

DOPORUČENÍ PRO TURISTY
DROZD – Registrace občanů při cestách do zahraničí
http://drozd.mzv.cz
Projekt „Dobrovolné registrace občanů České republiky při cestách do zahraničí (DROZD) umožňuje českým občanům poskytovat na dobrovolném základě informace o svém plánovaném pobytu v zahraničí.

CELNÍ A DEVIZOVÉ PŘEDPISY
Pro dovoz a vývoz valut nejsou stanovena žádná omezení. Občanům EU se doporučuje být finančně vybaven v závislosti na délce a charakteru pobytu. Výše finančních prostředků není pevně stanovena.
Daň z přidané hodnoty (slovinsky DDV) se občanům členských států EU vč. ČR nevrací. Omezení se vztahují na tabákové výrobky a alkoholické nápoje. Podrobnější informace lze nalézt na stránkách slovinského celního úřadu: http://www.carina.gov.si/en/travellers/travelling_within_eu/travelling_within_eu_general_information/

DŮLEŽITÁ UPOZORNĚNÍ
• Prosíme o důkladné označení Vašich zavazadel Vaším jménem a CK REDOK
• Účastníci zájezdu jsou povinni být v průběhu celého zájezdu na smluveném místě a ve stanovenou dobu, kterou určí průvodce. Nelze, aby z důvodu vaší nedochvilnosti byli ostatní klienti kráceni na svých právech, jak v oblasti poznávání, ubytování, stravování a dalších. V případě jakékoliv nedochvilnosti informujte prosím neodkladně průvodce zájezdu. V místech srazu čeká autobus max. 30 min., při definitivním odjezdu do ČR pak maximálně 1 hod. V případě, že jde o letecké zájezdy, návaznost na trajekt apod. je zde čekací doba pouze 30 min.). Cestovní kancelář ani dopravce za těchto okolností nenesou žádnou morální ani finanční zodpovědnost.
• CK nepřebírá odpovědnost za jednání cestujících, které by bylo v rozporu se zákony příslušné země.
• Služby nečerpané vlastní vinou propadají bez náhrady.
• Do autobusu doporučujeme pohodlné oblečení, příruční zavazadlo a event. malý polštářek pod hlavu či deku.
• Je povolen převoz zavazadel do hmotnosti 15 kg/os. V případě nadváhy nemusí být zavazadla převzata k přepravě. Rovněž nebudou převzata balení minerálních vod či jiných nápojů.
• Při odchodu z autobusu na výletech, při prohlídkách apod., neponechávejte v autobuse finanční prostředky, osobní doklady, platební karty, fotoaparáty, kamery aj. cenné věci. Dopravce ani CK neodpovídá za jejich případnou ztrátu nebo odcizení.
• Nezapomeňte vzít s sebou léky, které užíváte, pohodlnou obuv, deštník nebo pláštěnku a dobrou náladu.
• CK si vyhrazuje právo z organizačních důvodů změnit místo ubytování dle Všeobecných smluvních podmínek.

V současné situaci je nutné počítat se zvýšenou kontrolou na hranicích a je pro nutné dodržet množství alkoholu a cigaret deklarované v odbavení.

Program zájezdu
dle katalogu, může být však přizpůsoben časovému limitu na trase, počasí, nepředvídatelným okolnostem na cestě i po dobu konání zájezdu. Změna programu vyhrazena!

Potřebujete další informace ?

Volejte tel. +420 461 530 663 nebo napište, zavoláme Vám nazpět.

Poslat dotaz k zájezdu
TIPY A SLEVY AŽ 50%

ZÍSKEJTE
TIPY NA ZAJÍMAVOU
DOVOLENOU
A SLEVY AŽ 50%

E-katalog

Aktuální přehled všech zájezdů

Zobrazit
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací


E-katalog

Aktuální přehled všech zájezdů

Zobrazit
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací