Zavolejte nám +420 461 530 663
Napište nám info@redok.cz
Vyhledat zájezd
a

a

SLUNEČNÁ ANDALUSIE

PAMÁTKY A MOŘE

Kód zájezdu: E465-18 Počet nocí:7 Strava: polopenze Ubytování: hotel

Letecky
Cena od 26 590 Kč

Poznávací zájezd po pobřeží Costa del Sol táhnoucí se od půvabné Málagy až k majestátným skalám Gibraltaru vybízí k poznání těch nejkrásnějších míst Andalusie. Uvidíme perly maurské architektury (UNESCO) – Sevillu, Córdobu a Granadu se slavnými maurskými paláci Alhambry. Navštívíme malebné horské město Ronda a budeme obdivovat majestátní skály Gibraltaru. Procházet se budeme ulicemi starobylého Cádizu a v Jérezu si dáme sklenku skvělého sherry. Rytmy flamenca a kastanět, pochoutky tapas,… Celý popis

Rychlá objednávka

Termíny a ceny zájezdu

Kód Termín Nástupní místa Počet nocí dospělá osoba
polopenze
E465-18-1 od: 19.05.2018
do: 26.05.2018
zobrazit 7 26 590 Kč Rezervovat místa
KódE465-18-1
Termínod: 19.05.2018 do: 26.05.2018
Nástupní místa Praha
Počet nocí7
dospělá osoba - polopenze26 590 Kč
Rezervovat místa

Poznávací zájezd po pobřeží Costa del Sol táhnoucí se od půvabné Málagy až k majestátným skalám Gibraltaru vybízí k poznání těch nejkrásnějších míst Andalusie. Uvidíme perly maurské architektury (UNESCO) – Sevillu, Córdobu a Granadu se slavnými maurskými paláci Alhambry. Navštívíme malebné horské město Ronda a budeme obdivovat majestátní skály Gibraltaru. Procházet se budeme ulicemi starobylého Cádizu a v Jérezu si dáme sklenku skvělého sherry. Rytmy flamenca a kastanět, pochoutky tapas, slunce a moře – to je Andalusie.

Costa del Sol - Málaga - Ronda - Gibraltar - Cádiz - Jérez - Sevilla - Córdoba - Granada


1. den zájezdu 
Odlet z Prahy do Málagy, transfer do hotelu - letovisko v okolí Malágy, ubytování a večeře.

2. den zájezdu  
Odjezd k prohlídce MÁLAGY, proslavená promenáda Paseo del Parque, která nám připomene subtropickou zahradu, historické centrum s dominantou katedrály La Manquita, spleť uliček s pestrou nabídkou barů a bodeg. Dále zamíříme k domu nejslavnějšího místního rodáka, Pabla Picassa a k jeho muzeu v paláci Buenvista. Den zakončíme ochutnávkou proslaveného vína Málaga v některé z místních bodeg. Návrat do hotelu, odpočinek na plážích u moře, večeře.

3. den zájezdu
Pohořím Sierra de Ronda do městečka RONDA, kolébky corridy a města Hemingwaye, býčí aréna a muzeum corridy, kaňon řeky s výhledy na Rondu, staré město. Pokračujeme cestou bílých vesniček „pueblos blancos“ k návštěvě britské kolonie GIBRALTAR, vyhlídka z gibraltarské skály na průplav oddělující kontinent africký od evropského, jediná volně žijící kolonie opic v Evropě. Ubytování v hotelu v okolí Cádizu a Jérezu, večeře.

4. den zájezdu  
Prohlídka CÁDIZU, nejstaršího evropského města, krása barokních kostelů, malebné fasády domů s typickými ozdobnými balkony, věž Tavira, katedrála. Město JÉREZ DE LA FRONTERA, proslavené typickým sherry a španěl. jezdeckou školou s muzeem kočárů a velmi pěkným starým městem, ubytování v okolí Sevilly.

5. den zájezdu  
Hl. město Andalusie SEVILLA (UNESCO), prohlídka královského Alcázaru, sídla maurských emírů, kastilských a později španělských králů – dokonalá ukázka mudéjarské architektury. Projdeme se labyrintem židovské čtvrti Santa Cruz s náměstíčky a patii ve stínu pomerančovníků. Sevillská katedrála, která ve svých rozlehlých prostorách ukrývá hrob Kryštofa Kolumba i nádherné oltáře ze stříbra a zlata dovezeného ze zámoří. v dobách. Na celé město se podíváme z katedrální věže La Giralda. Ne náhodou z tohoto města pochází flamenco, býčí zápasy, Don Juan i ohnivá Carmen. Odjezd na ubytování do hotelu v okolí Córdoby.

6. den zájezdu  
Prohlídka CÓRDOBY (UNESCO), fascinujícího města, křižovatky kultury arabské, židovské a katolické. Projdeme se po starém mostě přes řeku Guadalquivir, navštívíme córdobskou mešitu – La Mezquita, jedinečné a nekonečné sloupoví s jemnou výzdobou nás zcela ohromí. Ani katolická moc si ji nedovolila zbořit a raději ji doplnila svojí stavební kulturou a tak nám naštěstí ponechala možnost této konfrontace, která se v tomto případě krásně doplnila. Projdeme se uličkami židovského města, prohlédneme si córdobskou synagogu. Na každém kroku nás budou provázet patia a bílé uličky s květinovou výzdobou. Odjezd na ubytování do hotelu v okolí Granady, večeře, fakultativní možnost návštěvy představení Flamenca.

7.den zájezdu
GRANADA (UNESCO), poslední výspa maurské vlády na Pyrenejském poloostrově, goticko-renesanční katedrála s královskou kaplí, kde jsou pohřbeni nejslavnější španělští katoličtí králové Isabela Kastilská a Fernando Aragonský. Uličkami čtvrti Albaicín vystoupáme ke kostelu San Nicolás, z jehož terasy se nám naskytne úchvatný pohled na celý komplex paláce ALHAMBRA s pevností Alcazába, zahradami Generalife a maurskými paláci. Tuto nádheru si samozřejmě nenecháme ujít, navštívíme slavný Lví dvůr, obklopený soukromými komnatami granadských emírů s nesmírně jemnými a propracovanými dekoracemi. Ze zahrad Generalife se podíváme na celé město. Odjezd na ubytování do hotelu v okolí Malagy.

8. den zájezdu
Snídaně, transfer na letiště o odlet do Prahy.

Cena zahrnuje

 • leteckou přepravu Praha - Málaga - Praha
 • letištní taxy
 • transfer z/na hotel
 • dopravu autokarem dle programu
 • 7x ubytování v hotelech*** - 2lůžk. pokoje s příslušenstvím
 • 7x polopenzi
 • ochutnávku vína v Málaze
 • průvodce

Cena nezahrnuje

 • vstupné (cca 80 €)
 • představení flamenca (cca 40 €)
 • fakult. výlety a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“ 

Fakultativní příplatek

 • 1lůžk. pokoj 4000 Kč (povinné při nedoobsazení)
 • záloha na vstup do Alhambry s rezervací 1000 Kč (nutno objednat nejpozději 1 měsíc před odletem
 • komplex. pojištění vč. storna zájezdu 280 Kč
 • připojištění vyššího storna +250 Kč

Nástupní místa

19.05. - 26.05. odjezd L2, L3
Přehled nástupních míst najdete ZDE

Zajímavosti

Potřebujete další informace ?

Volejte tel. +420 461 530 663 nebo napište, zavoláme Vám nazpět.

Poslat dotaz k zájezdu
Newsletter

Přihlaste se k odběru novinek a získáte
akční nabídky jako první

E-katalog

Stáhněte si náš katalog
a mějte jej stále po ruce

Stáhnout
Katalog domů

Nechte si poslat tištěný
katalog přímo domů

Zaslat domů
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací


Newsletter

Přihlaste se k odběru novinek a získáte
akční nabídky jako první

Katalog domů

Nechte si poslat tištěný
katalog přímo domů

Zaslat domů
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací
Katalog domů

Nechte si poslat tištěný
katalog přímo domů

Zaslat domů