Zavolejte nám +420 461 530 663
Napište nám info@redok.cz
Vyhledat zájezd
a

a

STOCKHOLM - HELSINKY - PETROHRAD

A PLAVBA PO BALTU

Kód zájezdu: RUS521-18 Počet nocí: 8 Strava: snídaně Ubytování: hotel***

Autokarem
Cena od 17 290 Kč

Oblíbené

Jeden z nejoblíbenějších zájezdů, kdy máme možnost poznat ta nejzajímavější místa 6 států omývaných vodami Baltského moře. Abychom tohle všechno stihli, budeme hned dvakrát brázdit vody Baltu obřím trajektem. A vězte, že to, co uvidíme, bude opravdu stát za to – fascinující Stockholm, Helsinky a finské jezerní kraje, velkolepé paláce a chrámy Petrohradu, Praze podobný Tallinn, elegantní Riga, hrdý Vilnius a mnoho dalšího. Zájezd provází Petr Horák Stockholm - Helsinky – Lahti - Savonlinna -… Celý popis

Termíny a ceny zájezdu

Kód Termín Nástupní místa Počet nocí dospělá osoba
snídaně
RUS521-18-2 od: 19.07.2018
do: 29.07.2018
zobrazit 8 17 690 Kč Na vyžádání
RUS521-18-4 od: 16.08.2018
do: 26.08.2018
zobrazit 8 17 290 Kč Na vyžádání
KódRUS521-18-2
Termínod: 19.07.2018 do: 29.07.2018
Nástupní místa Praha, Svitavy, Brno, Litomyšl, Vysoké Mýto, Pardubice, Hradec Králové, Ostrava, Olomouc, Poděbrady, Chrudim, Holice, Hranice, Havířov, Zábřeh na Moravě
Počet nocí8
dospělá osoba - snídaně17 690 Kč
Na vyžádání
KódRUS521-18-4
Termínod: 16.08.2018 do: 26.08.2018
Nástupní místa Praha, Svitavy, Brno, Litomyšl, Vysoké Mýto, Pardubice, Hradec Králové, Ostrava, Olomouc, Poděbrady, Chrudim, Holice, Hranice, Havířov, Zábřeh na Moravě
Počet nocí8
dospělá osoba - snídaně17 290 Kč
Na vyžádání

Jeden z nejoblíbenějších zájezdů, kdy máme možnost poznat ta nejzajímavější místa 6 států omývaných vodami Baltského moře. Abychom tohle všechno stihli, budeme hned dvakrát brázdit vody Baltu obřím trajektem. A vězte, že to, co uvidíme, bude opravdu stát za to – fascinující Stockholm, Helsinky a finské jezerní kraje, velkolepé paláce a chrámy Petrohradu, Praze podobný Tallinn, elegantní Riga, hrdý Vilnius a mnoho dalšího.

Zájezd provází Petr Horák
Stockholm - Helsinky – Lahti - Savonlinna - Petrohrad - Petrodvorce - Puškin - Tallinn - Riga – Vilnius - Trakai1.den zájezdu
Odjezd dle nástupních míst, Praha krátce po půlnoci a cesta do severních přístavů Německa. Odpolední nalodění na trajekt do Švédska. Plavba Baltským mořem. V nočních hodinách vylodění v Trelleborgu a odjezd do Stockholmu.

2. den zájezdu
Ráno příjezd do švédské metropole STOCKHOLM, celodenní prohlídka Gamla Stan (Staré město) s královským palácem, parlamentem, radnicí a kostelem Storkyran. Moderní radnice, v níž se udělují Nobelovy ceny, unikátní námořní muzeum Vasa. Večer nalodění na trajekt do Finska (ubytování ve 4lůžk. kajutách).

3. den zájezdu
Ráno bohatá snídaně na lodi, vylodění ve finském Turku a jízda autobusem do hlavní metropole. HELSINKY, prohlídka okolí přístavu, Uspenská katedrála, navštívíme moderní kostel Skalní chrám - Temppeliaukion kirkko, halu Finlandia, Olympijský stadion - dějiště LOH 1952, Sibeliův monument - památník nejslavnějšího finského skladatele. Přejezd do střediska zimních sportů LAHTI. Cesta nádhernou jezerní krajinou do oblasti Savonlinny, ubytování.

4. den zájezdu
Návštěva jednoho z nejkrásnějších měst Finska SAVONLINNY, rozkládajícího se na dvou ostrovech mezi jezery, zastávka u impozantního vodního hradu OLAVINLINNA. V podvečerních hodinách příjezd do PETROHRADU. Ubytování v hotelu. Fakultativně výlet na noční otevírání mostů na Něvě. Autobusem na náměstí Děkabristů, projížďka nočním nasvíceným městem, chrám sv. Mikuláše a romantická místa na břehu kanálů – Petrohradské Benátky. Místa, kam Dostojevský zasadil děj románu Zločin a trest. Návrat do hotelu okolo 02:00 hod.

5. den zájezdu
PETROHRAD (UNESCO), město založené r. 1703 Petrem Velikým na ostrovech a bažinách v ústí Něvy. Okružní jízda městem – domek Petra I. Velikého, Smolný klášter, Křižník Aurora odstartoval jednu z nejzásadnějších událostí světových dějin minulého stol. Prohlídka nejvýznamnějších pamětihodností města. Ermitáž, jednoho z nejslavnějších světových muzeí a galerií na honosném Palácovém nábřeží, bezkonkurenční sbírky uměleckých pokladů. Zaječí ostrov, historicky první osídlený ostrov Petrohradu s impozantní Petropavlovskou pevností a katedrálou sv. Petra a Pavla s hrobkou P. Velikého a dalších ruských carů, vězení Trubeckého bastionu. Fakultativní lodní projížďka po Něvě – úchvatné pohledy na mosty a vodní cesty. Návrat na nocleh.

6. den zájezdu
Městečko PUŠKIN, jižně od Petrohradu, velkolepé sídlo ruských carů Carskoje Selo. Jen málo míst v Rusku je spjato s ruskými dějinami více, než zdejší paláce a parky. Prohlídka Kateřinského paláce Kateřiny II. Veliké – mistrovské dílo baroka s dechberoucí JANTAROVOU KOMNATU. Odpoledne Petrohrad, náměstí sv. Izáka s jezdeckou sochou Petra Velikého a monumentální katedrálou Sv. Izáka. Z její kopule se skýtá fantastický výhled na město a sousední budovy Admirality a Ermitáže. Něvský prospekt – nejslavnější ulice v Rusku, individuální volno.

7. den zájezdu
Letní rezidence Petra Velikého PETRODVORCE, rozkládající se přímo na břehu Finského zálivu. Prohlídka grandiózního parku, jemuž dominuje Velká kaskáda (37 zlacených soch, 64 fontán a 142 vodotrysků). Odjezd z Ruska, večer ubytování v estonském Tallinnu.

8. den zájezdu
TALLINN (UNESCO), hlavní město Estonska na břehu Finského zálivu. Staré město obehnané mohutnými hradbami s věžemi a cimbuřím, připomíná malebností svých uliček Prahu. Uvidíme bránu Viru, Radniční náměstí s gotickou katedrálou, hanzovní cechovní a kupecké domy. Odjezd, večer ubytování v Lotyšsku – Riga.

9. den zájezdu
Hlavní město Lotyšska a největší město Pobaltí RIGA. Stará Riga - středověké jádro města (UNESCO) s nejstaršími kamennými domy v zemi, ulice Kalku, červený cihlový kostel sv. Petra, ulice Skarňu, gotický dům Černohlavců, trojice domů Tři bratři na Maža Pils, spleť uliček, nábřeží, Rižský hrad - sídlo prezidenta. Odjezd, večer ubytování Litva - Vilnius.

10. den zájezdu
Prohlídka nejvýznamnějších pamětihodností hlavního litevského města VILNIUS (UNESCO) na řece Neris – Katedrální náměstí, věž Gedimino, Pilies gatvė (Hradní ulice), Radniční náměstí, dlážděné uličky Starého města, Jitřní brána. Program zakončí v bývalém sídle litevských knížat – vodní hrad TRAKAI a modlitebny a muzea tajemného etnika Karaimů. Odjezd, noční průjezd Polskem.

11. den zájezdu
Předpokládaný příjezd do ČR v dopoledních hodinách.

Cena zahrnuje

 • dopravu luxusním klimatizovaným busem
 • trajekty Rostock/Travemünde – Trelleborg a Stockholm – Turku/Helsinky
 • 8x ubytování - 7x ubytování hotely*** - 2lůžkové pokoje s příslušenstvím
 • 1x 4lůžková kabina na trajektu Stockholm – Turku/Helsinky
 • 8x snídani formou bufetu
 • průvodce
 • komplexní pojištění včetně storna zájezdu (povinné z důvodu vyřízení víza)

Cena nezahrnuje

 • vstupné včetně rezervačních poplatků
 • fakultativní služby a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“

Fakultativní příplatek

 • skupinové turistické vízum do Ruska 1990 Kč (o potřebných formalitách nutných k vyřízení víza do Ruska budete včas informováni)
 • Jantarová komnata 850 Kč – cena zahrnuje vstup do zámku, zámeckého parku i návštěvu Jantar. komnaty, vč. povinného místního průvodce a sluchátek (nutno objednat nejpozději měsíc před odjezdem), 
 • 4lůžk. kajuta na trajektu Rostock- Trelleborg 490Kč/os.
 • Jednolůžkový pokoj 4 900 Kč

Nástupní místa

07.06. - 17.06. odjezd A, B
19.07. - 29.07. odjezd A, B
02.08. - 12.08. odjezd A, B
16.08. - 26.08. odjezd A, B
Přehled nástupních míst najdete ZDE

Ubytování

 • 3lůžk. pokoj není na hotelech možný, pouze 2lůžk. pokoj s přistýlkou

Orientační ceny vstupného

Stockholm – Vasa muzeum 150 SEK
Stockholm – Královský zámek 120 SEK
Stockholm – kostely cca 40 SEK
Helsinky – Olympijská věž 3 €
Savonlinna – hrad 6 €
Petrohrad - Petropavlovská pevnost 8 €
Petrohrad - Petrodvorce - zahrady 500 RBL
Petrohrad - lodní projížďka po Něvě 500 RBL
Petrohrad - Ermitáž 20 €
Petrohrad - Isakijevský chrám a kolonáda 350 RBL + 150 RBL
Tallinn - věž s. Olafa 2 €
Tallinn - radnice 4 €
Riga – věž Sv. Petra 5 €
Riga – katedrála 5-7 €
Vilnius - Gediminasova věž 2 €

Kapesné

dle individuálního zájmu o návštěvy památek, doporučujeme cca 150-180 EUR, 300-500 SEK (nebude možné směnit na místě – doporučujeme objednat předem v České spořitelně), 1500 RBL

Vstupní vízum

Na vyřízení ruského víza je třeba:
 • Cestovní pas (+ kopii dvojstránky s fotografií) s minimálně jednou volnou dvou-stránkou určenou pro víza. Platnost cestovního pasu musí minimálně o 6 měsíců přesahovat platnost uděleného víza 
 • Vízový formulář vyplněný na webových stránkách visa.kdmid.ru, v ruském nebo anglickém jazyce, vytištěný a vlastnoručně podepsaný žadatelem (Při vyplňování elektronického formuláře v jeho posledním kroku uveďte jako místo určení žádosti Vízové centrum, kde budete podávat dokumenty – Ruské Vízové centrum v Brně – Hlinky 46/116) 
 • Barevnou fotografii (nikoli vytištěnou nebo okopírovanou z tiskárny) o rozměru 3,5 x 4,5 cm se zřetelným zobrazením obličeje žadatele v předním čelním pohledu na bílém pozadí, bez tmavých brýlí a pokrývky hlavy (výjimku z tohoto nařízení představují občané, kteří jsou s pokrývkou hlavy vyfoceni i v cestovním dokladu) 
 • Cestovní pojištění (+ jeho kopii) platné pro území Ruské federace na celou dobu platnosti víza, pokud není vzájemnou dohodou mezi státy stanoveno jinak – u zájezdů, kde je pojištění v ceně zájezdu zajišťuje toto CK 

Zajímavosti

Doporučujeme

Doporučujeme min. kapesné ve výši cca 150-180 EUR, 300-500 SEK (nebude možné směnit na místě – doporučujeme objednat předem v České spořitelně), 1500 RBL (Ruble můžete směnit na místě za EUR, USD, přesto doporučujeme mít alespoň pro začátek) - není podmínkou všechny vstupy a fakultativní výlety absolvovat. Pro průjezd Polskem doporučujeme mít sebou cca 50 Zlotých (WC, občerstvení).

Potřebujete další informace ?

Volejte tel. +420 461 530 663 nebo napište, zavoláme Vám nazpět.

Poslat dotaz k zájezdu
Newsletter

Přihlaste se k odběru novinek a získáte
akční nabídky jako první

E-katalog

Stáhněte si náš katalog
a mějte jej stále po ruce

Stáhnout
Katalog domů

Nechte si poslat tištěný
katalog přímo domů

Zaslat domů
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací


Newsletter

Přihlaste se k odběru novinek a získáte
akční nabídky jako první

Katalog domů

Nechte si poslat tištěný
katalog přímo domů

Zaslat domů
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací
Katalog domů

Nechte si poslat tištěný
katalog přímo domů

Zaslat domů