Zavolejte nám +420 461 530 663
Napište nám info@redok.cz
Vyhledat zájezd
a

a

VELKÝ OKRUH IRSKEM, OSTROV SV. PATRIKA

Kód zájezdu: IRL563-18 Počet nocí: 9 Strava: Ubytování: hotel

Autokarem
Cena na vyžádání

Oblíbené

Jedinečný zájezd do země, která se stala vyhledávanou turistickou oblastí Evropy. Země, kde se po dálnici svezeme jen pár mil kolem hlavních měst a pak na nás čekají již jen spousty klikatících se uzoučkých cestiček, louky protkané kamennými zídkami, stejně jako viktoriánská sídla. Země, kde řada prehistorických památek čeká nezměněná již tisíce let, země s keltskou minulostí a hluboce zakořeněným křesťanstvím.Zájezd provází Mgr. Tomáš Rezler Cherbourg - Rosslare - Rock Of Cashel - Np Killarney… Celý popis

Termíny a ceny zájezdu

Kód Termín Nástupní místa Počet nocí
IRL563-18-1 od: 14.08.2018
do: 24.08.2018
zobrazit 9 Vyprodáno
KódIRL563-18-1
Termínod: 14.08.2018 do: 24.08.2018
Nástupní místa Praha
Počet nocí9
Vyprodáno

Jedinečný zájezd do země, která se stala vyhledávanou turistickou oblastí Evropy. Země, kde se po dálnici svezeme jen pár mil kolem hlavních měst a pak na nás čekají již jen spousty klikatících se uzoučkých cestiček, louky protkané kamennými zídkami, stejně jako viktoriánská sídla. Země, kde řada prehistorických památek čeká nezměněná již tisíce let, země s keltskou minulostí a hluboce zakořeněným křesťanstvím.

Zájezd provází Mgr. Tomáš Rezler

Cherbourg - Rosslare - Rock Of Cashel - Np Killarney – Muckross Abbey - Ring Of Kerry - Adare - Cliffs Of Moher - Burren - Np Connemara – Letterfrack - Kylemore Abbey – Sligo - Carrowmore - Omagh - Londonderry - Hrad Dunluce - Causeway Coast - Giant´S Causeway - Bushmills - Carrick-A-Rede-Rope - Hrad Carrickfergus - Belfast - Mont Stewart House - Downpatrick - Np Wicklow Mountains - Glendalough - Powerscourt Gardens - Dublin


1. den zájezdu
Odjezd z republiky v podvečerních hodinách.

2. den zájezdu

Odpoledne příjezd do Cherbourgu (dle časových možností krátká prohlídka), nalodění na trajekt do Irska, plavba Atlantikem, nocleh v kajutách.

3. den zájezdu

Kolem 11:00 hod. připlujeme do Rosslare, naší první zastávkou bude ROCK OF CASHEL s nejzachovalejším románským kostelem v zemi a zříceninami obří středověké
katedrály a hradu.

4. den zájezdu

Proslulá a jedinečná krajina NP KILLARNEY. Prohlídka KILLARNEY, které je zároveň východiskem k památkám v okolí jezer, návštěva opatství MUCKROSS ABBEY, tradiční cesta poloostrovem Iveragh, RING OF KERRY podmanivé horské a pobřežní scenérie, Bog Village, Waterville, vyhlídka Moll´s Gap aj.

5. den zájezdu

Zastavíme v okouzlující vesničce ADARE, domky s typickými doškovými střechami. Procházka u fantastických útesů CLIFFS OF MOHER (Mohérské útesy). V oblasti dolního toku Shannonu navštívíme oblast BURREN „skalnatá země“, vydáme se k POULNABRONE DOLMEN a přesvědčíme se o výjimečnosti irské krajiny, oblast holých a skalnatých návrší je botanicky i historicky velmi zajímavá.

6. den zájezdu

NP CONNEMARA, kraj plný močálů, hor a vřesovišť, kterému dominují dva horské hřbety. Zastávka v městečku LETTERFRACK a v návštěvnickém centru parku. V případě hezkého počasí lehká turistika a výstup na Diamantovou horu s krásnými výhledy do okolí. Malebné opatství KYLEMORE ABBEY, impozantní stavba, krásná viktoriánská zahrada, procházka po břehu stejnojmenného jezera a odjezd na sever do hrabství Sligo s nejvyšším počtem prehistorických památek. Podvečerní SLIGO na březích řeky Garavogue s dominantou horských dvojčat Knocknarea a Benbulben. Ubytování v oblasti Donegalského zálivu.

7. den zájezdu

Dokončení prohlídky města SLIGO, dům nejslavnějšího irského básníka W. B. Yeatse, opatství SLIGO ABBEY a návštěva jednoho z nejvýznamnějších irských prehistorických pohřebišť v CARROWMORE (kamenné kruhy, dolmeny, hrobky). Pokračujeme do OMAGH, kde navštívíme Ulstersko-americký NP věnovaný Irům, kteří emigrovali do Severní Ameriky. Na závěr jedno z nejhezčích severoirských měst LONDONDERRY, městské hradby, historické centrum.

8. den zájezdu

Pobřeží Atlantského oceánu - nejmalebnější úsek pobřeží CAUSEWAY COAST. Zastávka u romantické zříceniny hradu DUNLUCE, který vévodí pobřežnímu úseku Causeway Coast a dramaticky se tyčí na vrcholu čedičového skalního výběžku (sídlo rodu MacDonnellů) - fotopauza. Ve chvíli, kdy spatříme OBRŮV CHODNÍK (Giant´s Causeway) s pozoruhodnými šestibokými čedičovými sloupy (UNESCO), pochopíme, proč naši předkové nevěřili, že vznikl přirozenou cestou. Návštěva palírny BUSHMILLS ve stejnojmenném městečku mezi Portrush a Ballycastle, poutní místo znalců irské whiskey. Lehká pěší turistika v oblasti, ti odvážnější mohou překonat slavný visutý provazový most CARRICK-A-REDE-ROPE, 20 m dlouhý a 1 m široký lanový most vede ve výšce 30 m přes propast mezi pobřežními útesy a ostrůvkem Carrick-a-Rede. Napříč malebným pohořím Antrim přejedeme na ubytování do oblasti Carrickfergus.

9. den zájezdu

Navštívíme jeden z nejkrásnějších irských hradů CARRICKFERGUS, impozantní středověká pevnost Severního Irska a podél zátoky BELFAST LOUGH, kde se r. 1690 vylodil Vilém Oranžský na své cestě do bitvy o řeku Boyne dojedeme do BELFASTU, města pyšnícího se viktoriánskými budovami. Navštívíme nové a unikátní Muzeum TITANIKU, právě zde v Belfastu, byla loď postavena. Projdeme si historické centrum vč. extravagantní budovy radnice z bílého portlandského kamene a shlédneme i další budovy na Donegall square. Po pobřežní silnici pokračujeme k sídlu rodu Londonderryů do MONT STEWART HOUSE, okázalému sídlu s nevídanými interiéry a zahradami. Krátkým trajektem se přeplavíme přes jezero STRANGFORD LOUGH k podvečerní návštěvě městečka DOWNPATRICK, pojmenovaného po irském národním světci, jehož život je spojen s mnoha místy ležícími v této části hrabství - exteriér katedrály Down Cathedral, která je výsledkem 16. stol. trvajících prací a oprav, zastávka u hrobu sv. Patrika.

10. den zájezdu

Severně od Dublinu navštívíme lokalitu mýtického významu a návštěvnické centrum oblasti Newgrange, oblast opředena tajemstvím. Pokračujeme do oblasti NP WICKLOW MOUNTAINS, pěší procházka kolem jezer, prohlídka klášterního komplexu GLENDALOUGH, jedno z nejdůležitějších, raně křesťanských míst v Irsku, odpoledne krátká prohlídka zahrad POWERSCOURT GARDENS a odjezd do DUBLINU, návštěva vyhlášené čtvrti Temple bar s bezpočtem pubů, ubytování.

11. den zájezdu

Dle časových možností a v návaznosti na letecký řád prohlídka Dublinu. Transfer na letiště a odlet do Prahy.

Cena zahrnuje

 • dopravu lux. klim busem
 • leteckou přepravu Dublin - Praha
 • letištní taxy
 • transfer na letiště
 • 9x ubytování (8x hotel – 2lůžk. pokoje s příslušenstvím, 1x 4lůžk. kabina na trajektu)
 • 8x snídani
 • trajekty do Irska
 • průvodce 

Cena nezahrnuje

 • vstupné
 • fakult. služby
 • vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“

Fakultativní příplatek

 • 1lůžk. pokoj 6100 Kč (povinné při nedoobsazení)
 • komplex. pojištění vč. storna zájezdu 390 Kč
 • připojištění vyššího storna zájezdu 250 Kč
 • muzeum Titanic v Belfastu 540 Kč, od 60 let 440 Kč (nutné nahlásit rezervaci do CK min. 1 měsíc před odjezdem)
 • výběr sedadel v letadle 400 Kč

Nástupní místa

14.08. - 24.08. odjezd tam A, B + Plzeň, zpět L2, L3
Přehled nástupních míst najdete ZDE

Orientační ceny vstupného

Rock of Cashel 5 €
Muckross Abbey zdarma
Bog Village 5 €
Cliffs of Moher 3,50 €
Kylemore Abbey 8,50 €
Sligo Abbey 3 €
Carrowmore 3 €
Bushmills 6 GBP
Carrick – A – Rede 5,20 GBP
Carrickfergus 3 GBP
Muzeum Titaniku 15,50 GBP
Mont Stewart House 6,15 GBP
Downpatrick Cathedral 3 GBP
Omagh 6,50 GBP
Návšt. centrum Newgrange 2 €
Glendalough 2 €
Powerscourt Gardens 8,50 €
Guiness Storehouse 12,50 €

Kapesné

dle individuálního zájmu o návštěvy památek, doporučujeme cca 60 EUR + cca 40 GBP

Potřebujete další informace ?

Volejte tel. +420 461 530 663 nebo napište, zavoláme Vám nazpět.

Poslat dotaz k zájezdu
Newsletter

Přihlaste se k odběru novinek a získáte
akční nabídky jako první

E-katalog

Stáhněte si náš katalog
a mějte jej stále po ruce

Stáhnout
Katalog domů

Nechte si poslat tištěný
katalog přímo domů

Zaslat domů
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací


Newsletter

Přihlaste se k odběru novinek a získáte
akční nabídky jako první

Katalog domů

Nechte si poslat tištěný
katalog přímo domů

Zaslat domů
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací
Katalog domů

Nechte si poslat tištěný
katalog přímo domů

Zaslat domů