Zavolejte nám +420 461 530 663
Napište nám info@redok.cz
Vyhledat zájezd
a

a

WALES, NÁRODNÍ PARKY A POBŘEŽNÍ SCENÉRIE

Kód zájezdu: GB557-18 Počet nocí: 7 Strava: snídaně Ubytování: hotel

Letecky
Cena od 33 990 Kč

Během zájezdu budeme poznávat krásy Walesu. V národním parku Snowdonia se projdeme kolem jezera Llyn Idwal, vystoupíme na nejvyšší horu Walesu Snowdon (1085 m) a navštívíme Cadair Idris s nádherným jezerem Llyn Cau. Projdeme se v přírodní rezervaci na poloostrově Gower a po pobřeží v národním parku Pembrokeshire Coast. Střídají se tu pěkné pláže s malebnými skalisky a výhledy na ostrovy a ostrůvky. Navštívíme kopcovitý národní park Brecon Beacons, kde červená půda kontrastuje se svěží zelení. Z… Celý popis

Termíny a ceny zájezdu

Kód Termín Nástupní místa Počet nocí dospělá osoba
snídaně
GB557-18-1 od: 11.08.2018
do: 18.08.2018
zobrazit 7 33 990 Kč Na vyžádání
KódGB557-18-1
Termínod: 11.08.2018 do: 18.08.2018
Nástupní místa Praha
Počet nocí7
dospělá osoba - snídaně33 990 Kč
Na vyžádání

Během zájezdu budeme poznávat krásy Walesu. V národním parku Snowdonia se projdeme kolem jezera Llyn Idwal, vystoupíme na nejvyšší horu Walesu Snowdon (1085 m) a navštívíme Cadair Idris s nádherným jezerem Llyn Cau. Projdeme se v přírodní rezervaci na poloostrově Gower a po pobřeží v národním parku Pembrokeshire Coast. Střídají se tu pěkné pláže s malebnými skalisky a výhledy na ostrovy a ostrůvky. Navštívíme kopcovitý národní park Brecon Beacons, kde červená půda kontrastuje se svěží zelení. Z nejvyššího kopce Pen-Y-Fan se nám naskytnou krásné výhledy do okolí. V palírně Penderyn ochutnáme pravou velšskou whisky. Cestou přes Anglii navštívíme starobylý Chester a na zpáteční cestě nás čeká túra v překrásných Cotswolds.

Chester – NP Snowdonia – Llyn Idwal – Cadair Idris – Cwm Cau – jezero Llyn Cau – Conwy –Llanfairpwllgwyngyllgogrychwrndrobwllllantysiliogogogoch – Fishguard – NP Pembrokeshire Coast – St. David´s – Brecon – NP Brecon Beacons – Cardiff – poloostrov Gower – Penderyn Distillery


1. den zájezdu 
Odlet z Prahy do Anglie, ubytování.

2. den zájezdu  
Snídaně, přejezd na západ, zastávka ve městě architektury - CHESTER - historické centrum s hrázděnými domy a patrovými chodníky. Příjezd do Walesu - NP SNOWDONIA. Procházka kolem jezera LLYN IDWAL (3,5 km, převýšení 250 m) pod štíty Y Glyder Fawr a Y Garn. Odjezd na ubytování (3 noci). Seznámení s místem, posezení v typické velšské hospůdce.

3. den zájezdu  
Pěší túra v jihozápadní části Snowdonie v CADAIR IDRIS (10 km, převýšení 957 m). Túra Minnfordd Path v CWM CAU vede kolem jezera LLYN CAU - jeden z nejkrásnějších okruhů ve Walesu. Přejezd na prohlídku středověkého opevněného města CONWY (UNESCO), kterému dominuje hrad z doby Edwarda I. Návrat na ubytování.

4. den zájezdu  
Snídaně, pěší túra v NP SNOWDONIA s výstupem na nejvyšší horu Walesu SNOWDON (velšsky Yr Wyddfa, 1085 m, cca 8 km). Na vrchol stoupáme po krásné pěší trase ze sedla Pen-Y-Pass (možnost využít ozubnicovou dráhu s vláčkem z městečka Llanberis. Návštěva vesnice s nejdelším názvem na světě LLANFAIRPWLLGWYNGYLLGOGRYCHWRNDROBWLLLLANTYSILIOGOGOGOCH na ostrově Anglesey. Prohlídka rušného městečka CAERNARFON s jedním z nejslavnějších hradů ve Walesu. Městečko je centrem velšsky hovořící oblasti. Návrat na ubytování.

5. den zájezdu
Přejezd do jižního Walesu, zastávka v přístavním městečku FISHGUARD. Túra cca 12 km (převýšení 200 m) po členitém pobřeží ST. DAVID’S HEAD v pobřežním NP PEMBROKESHIRE COAST. Prohlídka svatého města ST. DAVID’S, katedrála, arcibiskupský palác. Zastávka u kamenného keltského kříže CAREW CROSS z 11. st. Odjezd na ubytování (3 noci).

6. den zájezdu  
Snídaně, zastávka v městečku BRECON (velšsky Aberhonddu), uvidíme zde také vodní cestu Monmouth-Brecon Canal. Pěší túra v kopcovitém NP BRECON BEACONS s výstupem na nejvyšší vrchol PEN-Y-FAN (886 m, varianty 8 km a 20 km). Možnost kratší varianty výstupu - z parkoviště jihozápadně od vrcholu přes Corn Du (8 km). Prohlídka centra hl. města Walesu CARDIFFU. Návrat na ubytování.

7. den zájezdu  
Snídaně, odjezd na poloostrov GOWER, přírodní rezervaci, na jejímž konci se nachází RHOSSILI BAY. Procházka po pláži a pěšinou k výhledu na skalisko WORMS HEAD (4 km, převýšení 150 m). Přejezd na okraj Brecon Beacons k prohlídce s ochutnávkou v palírně velšské whisky PENDERYN DISTILLERY. Návrat na ubytování.

8. den zájezdu  
Snídaně, transfer na letiště, odlet do Prahy.

Cena zahrnuje

 • leteckou přepravu do Anglie
 • letištní taxy a poplatky
 • transfer z/na letiště
 • místní dopravu dle programu
 • 7x ubytování v hotelu - 2lůžk. pokoje s příslušenstvím
 • 7x snídani
 • 6x večeři
 • průvodce 

Cena nezahrnuje

 • vstupné, fakult. služby mimo kartu a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“

Fakultativní příplatek

 • 1lůžk. pokoj 7500 Kč (povinné při nedoobszení)
 • komplex. pojištění vč. storna zájezdu 280 Kč 

Nástupní místa

11.08. - 18.08. Odjezd L1
Přehled nástupních míst najdete ZDE

Potřebujete další informace ?

Volejte tel. +420 461 530 663 nebo napište, zavoláme Vám nazpět.

Poslat dotaz k zájezdu
Newsletter

Přihlaste se k odběru novinek a získáte
akční nabídky jako první

E-katalog

Stáhněte si náš katalog
a mějte jej stále po ruce

Stáhnout
Katalog domů

Nechte si poslat tištěný
katalog přímo domů

Zaslat domů
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací


Newsletter

Přihlaste se k odběru novinek a získáte
akční nabídky jako první

Katalog domů

Nechte si poslat tištěný
katalog přímo domů

Zaslat domů
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací
Katalog domů

Nechte si poslat tištěný
katalog přímo domů

Zaslat domů