Zavolejte nám +420 461 530 663
Napište nám info@redok.cz
Vyhledat zájezd
a

a

ISLAND - OSTROV OHNĚ A LEDU

ZLATÝ A DIAMANTOVÝ OKRUH

Kód zájezdu: IS500-20 Počet nocí: 7 Strava: snídaně Ubytování: turistický hotel / hotel

Letecky
Cena od 46 990 Kč

Náš tip

Objevte s námi ostrov Island. Kraj sopek, horkých pramenů, vodopádů a ledu. Čekají nás gejzíry, ledovce, láva, vodopády, barvami hýřící hory, prostě krajina jako z jiného světa. Vydejme se společně do země, kde vládnou elfové a která nás přenese do doby Vikingů. Zájezd provází Lukáš Zedníček, garance malé skupiny max. 10 osob Celý popis

Termíny a ceny zájezdu

Kód Termín Nástupní místa Počet nocí dospělá osoba
snídaně
IS500-20-1 od: 09.08.2020
do: 17.08.2020
zobrazit 7 46 990 Kč Vyprodáno
KódIS500-20-1
Termínod: 09.08.2020 do: 17.08.2020
Nástupní místa Praha
Počet nocí7
dospělá osoba - snídaně46 990 Kč
Vyprodáno

Objevte s námi ostrov Island. Kraj sopek, horkých pramenů, vodopádů a ledu. Čekají nás gejzíry, ledovce, láva, vodopády, barvami hýřící hory, prostě krajina jako z jiného světa. Vydejme se společně do země, kde vládnou elfové a která nás přenese do doby Vikingů.

Zájezd provází Lukáš Zedníček, garance malé skupiny max. 10 osob


1. den zájezdu
Odlet s průvodcem z Prahy na Island, přílet v nočních hodinách, přejezd na ubytování.

2. den zájezdu 
NP THINGVELLIR
, nejvýznamnější místo islandské historie, první parlament na světě, místo kde se od sebe oddělují euroasijské a severoamerické tektonické desky. Největší přírodní jezero ostrova Thingvellir, mohutný „Zlatý“ vodopád GULLFOSS, odkud z 32 m padá voda do 2 km dlouhé rokle řeky Hvítá. Oblast Haukadalur (Jestřábí údolí), kde se nachází slavný GEYSIR vytvořený ve 13. stol. a v současnosti aktivnější STROKKUR (15-30 m). Na závěr historická osada SKÁLHOLT, sídlo islandského biskupa s luteránským chrámem, významné duchovní centrum Islandu. Odjezd na ubytování.

3.den zájezdu
Duhové hory – LANDMANNALAUGAR, labyrint barevných lávových balvanů - vulkanická oblast NP FJALLABAK na okraji lávového pole Laugahraun, nacházející se severně od ledovce MÝRDALSJOKULL. Návrat na ubytování, cestou kráterové jezero LJÓTIPOLLUR.

4. den zájezdu
Za poznáním jižního pobřeží. Jeden z nejznámějších vodopádů Islandu SELJALANDSFOSS, přesun do vesničky SKÓGAR, nejznámější islandské folklórní muzeum venkovských staveb a procházka k vodopádu SKÓGAFOSS, legenda o vikingském pokladu. Sopka EYJAFJALLAJÖKULL se stejnojmenným ledovcem a nejstarší štítová sopka Islandu KATLA, ukrytá pod mohutným ledovcem MÝRDALSJÖKULL. Nejjižnější bod ostrova mys DYRHÓLAEY, jedinečná krajina ledovcových a čedičových věží, pozůstatky vulkanických ostrovů, výhledy na ptačí kolonie. REYNISDRANGAR, skalní jehly s ostrými hroty, procházka po černých písečných plážích, vzniklých vzájemným vlivem sopek a chladného podnebí.

5. den zájezdu
NP VATNAJÖKULL, vzniklý spojením NP Skaftafell a NP Jökulsárgljúfur, chránící největší ledovec v Evropě. Příjezd k mecce islandské přírody, velkolepé ledovcové laguně JÖKULSÁRLÓN, jezero plné obrovských ledových ker odlamujících se od ledovce. Fakult. projížďka po jezeře obojživelným vozem (cca 40 min.), Pokračuje k BREIDAMERKURSANDUR tzv. Diamantové pláži, místu uvíznutí a hromadění ledových ker z laguny.

6. den zájezdu
Cesta severovýchodním okrajem NP VATNAJÖKULL, přes islandskou divočinu k nejvýše položené obydlené farmě ostrova MÖÐRUDAL, křižovatka starodávných kulturních i obchodních stezek. NP JÖKULSÁRGLJÚFUR, shlédneme přes 30 m dlouhý (120 m hluboký a 500 m široký) kaňon řeky Jökulsá á Fjöllum a nejmohutnější evropský vodopád DETTIFOSS. Pokračujeme k přírodní oblasti MÝVATN „Muší jezero“ - místo slavných erupcí v 18.století - tzv. Mývatnské ohně, bizarní lávová pole DIMMUBORGIR „Černé hrady“ nebo bublající a kouřící bahnitá jezírka HVEVIR.

7. den zájezdu
Přes „vodopád bohů“ GOÐAFOSS, vodopád má historický význam pro přijetí křesťanství Islandem. Cesta okolo nejdelšího islandského fjordu Eyjafjördur. Zastávka u nejsilnějšího horkého pramene ostrova - DEILDARTUNGUHVER s průtokem 180 l vody za sekundu a teplotou téměř 100 ° C. Výstup k donedávna nejvyššímu vodopádu Islandu GLYMUR (200 m) s hezkými pohledy do kaňonu. Cesta kolem Hvalfjörður, nejpůsobivějšího fjordu ostrova na ubytování.

8. den zájezdu 
Poloostrov REYKJANES, bahenní výpary, sirná jezírka, stovky kráterů. Navštívíme srdce geotermální oblasti Islandu GUNNUHVER, fumaroly a bahenní kotle, největší bahenní jezero země, hluk vařící vody. Odpolední relaxace v MODRÉ LAGUNĚ, vyhlášené geotermální lázně zasazené do černých lávových bloků, napájené pramenem z geotermální elektrárny Svartsengi. Dle časových možností krátká večerní procházka REYKJAVIKEM, staré město s parlamentem, katedrála, operní dům, futuristická radnice. Přejezd na letiště a odlet v nočních hodinách.

9. den zájezdu
Přílet do Prahy.


Cena zahrnuje

 • leteckou přepravu Praha – Kefavík – Praha vč. let. tax a poplatků,
 • transfery z/na letiště,
 • dopravu minivanem dle programu,
 • 7x ubytování v turist. hotelech/guesthouse – 2lůžkové pokoje převážně s vl. příslušenstvím,
 • 6x snídani,
 • průvodce CK

Cena nezahrnuje

 • vstupné,
 • lodní výlety (Modrá laguna a jízda po jezeře Jökulsárlón cca 130 €),
 • fakult. služby,
 • a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“

Fakultativní příplatek

 • 1lůžk. pokoj 12500 Kč (povinné při nedoobsazení) 
 • komplex. pojištění vč připojištění vyššího storna zájezdu 820 Kč

Nástupní místa

09.08. - 17.08. Odjezd L2, L3
Přehled nástupních míst najdete ZDE.

Potřebujete další informace ?

Volejte tel. +420 461 530 663 nebo napište, zavoláme Vám nazpět.

Poslat dotaz k zájezdu
TIPY A SLEVY AŽ 50%

ZÍSKEJTE
TIPY NA ZAJÍMAVOU
DOVOLENOU
A SLEVY AŽ 50%

Další doporučené kategorie
E-katalog

Stáhněte si náš katalog
a mějte jej stále po ruce

Stáhnout
Katalog domů

Nechte si poslat tištěný
katalog přímo domů

Zaslat domů
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací


E-katalog

Stáhněte si náš katalog
a mějte jej stále po ruce

Stáhnout
Katalog domů

Nechte si poslat tištěný
katalog přímo domů

Zaslat domů
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací