Zavolejte nám +420 461 530 663
Napište nám info@redok.cz
Vyhledat zájezd
a

a

MORAVSKÉ SLOVÁCKO

PUTOVÁNÍ KRAJEM VÍNA A HISTORICKÝCH PAMÁTEK

NÁVŠTĚVA VINNÝCH SKLEPŮ PETROV-PLŽE

Kód zájezdu: CZ735-20 Počet nocí: Strava: Ubytování:

Autokarem
Cena na vyžádání

Čtyřdenní zájezd malebnou krajinou Moravského Toskánska, krajem nejlepších tradic, dobrého vína a zajímavých historických památek s návštěvou vinných sklepů Petrov-Plže.zámek Slavkov – Mohyla míru – Strážnice – Lednice – Valtice – vinné sklepy Petrov-Plže – Modrá – Velehrad – zámek Milotice –„Moravské Toskánsko“ – Mikulčice Celý popis


Anotace

Čtyřdenní zájezd malebnou krajinou Moravského Toskánska, krajem nejlepších tradic, dobrého vína a zajímavých historických památek s návštěvou vinných sklepů Petrov-Plže.

zámek Slavkov – Mohyla míru – Strážnice – Lednice – Valtice – vinné sklepy Petrov-Plže – Modrá – Velehrad – zámek Milotice –„Moravské Toskánsko“ – Mikulčice

Program zájezdu

1. den zájezdu:
Odjezd z Prahy ranních hodinách a dále dle míst nástupů. První zastávkou bude město SLAVKOV U BRNA, kde navštívíme jeden z nejmohutnějších a nejvýznamnějších barokních zámků Moravy - „malé moravské Versailles“ s krásným parkem. Následuje nedaleký památník Mohyla míru, postavený na počest obětí Napoleonovy vítězné bitvy u Slavkova. V muzejním objektu sousedícím s památníkem je umístěna zajímavá multimediální expozice „Bitva tří císařů Slavkov / Austerlitz 1805“. Následuje slovácká metropole STRÁŽNICE, město vína, lidových tradic a mezinárodního folklorního festivalu. Ubytování v hotelu a krátká pěší prohlídka městem (kostely Panny Marie a sv. Martina, piaristická kolej, kaple sv. Rocha, strážnické brány, ukázky typických slováckých motivů na drobných městských stavbách). Večeře v hotelu.

2. den zájezdu:
Odjezd do LEDNICE, jejíž dominantu tvoří původně barokní zámek s pozdějšími rozsáhlými úpravami ve stylu anglické gotiky. Toto romantické sídlo je obklopené jedním z největších evropských parků (téměř 200 ha) s francouzskou zahradou i anglickým parkem. Celý lednicko - valtický areál je zapsán do seznamu světového dědictví UNESCO. Dopřát si budeme moci i romantickou plavbu zámeckým parkem. Z Lednice pojedeme do VALTIC, k prohlídce rozsáhlého zámeckého komplexu, patřícího téměř po šest století rodu Liechtensteinů. Návrat na hotel do Strážnice, krátký odpočinek a pak nás čeká ochutnávka vína a pohoštění v malebném prostředí areálu vinných sklípků PETROV – PLŽE. Areál tvoří 80 vinných sklepů budovaných od 15. století, sklípky si zachovali ulicovou zástavbu se dvěma náměstíčky. Návrat ve večerních hodinách.

3. den zájezdu:
V blízkosti obce MODRÁ navštívíme botanickou a sladkovodní expozici „Živá voda“ - v proskleném tunelu pod hladinou rybníka shlédneme nejrůznější druhy vodních živočichů a rostlin řeky Moravy, přilehlých rybníků, potoků a tůní. Následuje blízký VELEHRAD (možnost procházky asi 1200 m okolo rybníků), nejvýznamnější poutní místo Moravy. Z Velehradu pokračujeme k zámku MILOTICE, unikátně zachovaný komplex barokních staveb a zahradní architektury. Opustíme Milotice a projdeme se pohádkovou krajinou „Moravského Toskánska“ v Kyjovské pahorkatině (cca 5 km). Budeme obdivovat kapličky, vinice, lány polí, barevné plochy dotýkající se nebe, a to vše bez výškových budov, komínů či konstrukcí elektrického napětí v dálce. Návrat na hotel, večeře.

4. den zájezdu:
STRÁŽNICE
, procházkou okolo židovského hřbitova až ke strážnickému skanzenu, rozsáhlá expozice nás seznámí se způsobem života a bydlení lidu jak v horských oblastech Slovácka, tak v úrodné části Pomoraví. Před odjezdem domů se zastavíme v slovanském hradišti MIKULČICE, které s rozlohou kolem 10 ha představuje nejrozsáhlejší slovanské archeologické naleziště na našem území. Návrat v podvečerních hodinách.

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

Fakultativní příplatek

Nástupní místa

Potřebujete další informace ?

Volejte tel. +420 461 530 663 nebo napište, zavoláme Vám nazpět.

Poslat dotaz k zájezdu
TIPY A SLEVY AŽ 50%

ZÍSKEJTE
TIPY NA ZAJÍMAVOU
DOVOLENOU
A SLEVY AŽ 50%

E-katalog

Aktuální přehled všech zájezdů

Zobrazit
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací


E-katalog

Aktuální přehled všech zájezdů

Zobrazit
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací