Zavolejte nám +420 461 530 663
Napište nám info@redok.cz
Vyhledat zájezd
a

a

NEPÁL ŠTÍTY HIMALÁJÍ

A PŘIHLEHLÁ KRÁLOVSKÁ MĚSTA

Kód zájezdu: NPR338-20 Počet nocí: Strava: Ubytování: hotel***

Letecky
Cena na vyžádání

Pojeďte s námi poznat krásnou zemi ve stínu Himalájí s velmi přívětivými lidmi pod „střechou světa". Působivá majestátnost hor v nás vzbudí pocit svobody a volnosti, na nejvyšší hory světa Himaláje se podíváme opravdu zblízka. Během zájezdu poznáme největší metropoli Nepálu - hlavní město Káthmándú a přilehlá královská města s nesmírným kulturním bohatstvím a neopakovatelnými přírodními scenériemi. Káthmándú – Thamel – Pašupatinath – Swoyambh – Pokhara – jezero Phewa - Sarangkot – vodopády… Celý popis

Termíny a ceny zájezdu

Kód Termín Nástupní místa Počet nocí Dospělá osoba
snídaně
NPR338-20-1 od: 15.03.2020
do: 23.03.2020
zobrazit 6 41 990 Kč Odjeto
KódNPR338-20-1
Termínod: 15.03.2020 do: 23.03.2020
Nástupní místa Praha
Počet nocí6
Dospělá osoba - snídaně41 990 Kč
Odjeto

Anotace

Pojeďte s námi poznat krásnou zemi ve stínu Himalájí s velmi přívětivými lidmi pod „střechou světa". Působivá majestátnost hor v nás vzbudí pocit svobody a volnosti, na nejvyšší hory světa Himaláje se podíváme opravdu zblízka. Během zájezdu poznáme největší metropoli Nepálu - hlavní město Káthmándú a přilehlá královská města s nesmírným kulturním bohatstvím a neopakovatelnými přírodními scenériemi.

Káthmándú – Thamel – Pašupatinath – Swoyambh – Pokhara – jezero Phewa - Sarangkot – vodopády Devis Fall – Bandipur – Bhanktapur – Nagarkot – Patan

Program zájezdu

1. den zájezdu
V pozdních večerních hodinách sraz na letišti a odbavení k letu do Nepálu. Let s přestupem.

2. den zájezdu 
Přílet do Káthmándú, transfer do hotelu (v centru Káthmándú - čtvrti Thamel) a ubytování.

3.den zájezdu
Dopoledne procházka čtvrtí Thamel (turistické centrum Káthmándú) a návštěva královského komplexu paláců na Durbar Square. Budete moci obdivovat nádheru newarské dřevěné architektury. Čtvrť Thamel je de facto jedním obrovským tržištěm, kde můžete koupit prakticky cokoliv. Odpoledne návštěva chrámového komplexu Pašupatinath, který leží na břehu posvátné řeky Bagmati. Chrám je dodnes místem pohřebních obřadů místních hinduistů, tzv. ghatů. Místo je přirovnáváno k indickému Varanásí, řeka Bagmati ústí do posvátné Gangy. Dále návštěva blízké stupy Boudha, jedné z největších na světě a přilehlého buddhistického kláštera. Dále přejezd k Swoyambhu (též Svajambhunáth, památka UNESCO) - tzv. opičí chrám na kopci nad městem. Místo je významným centrem nepálského budhismu a nabízí nádherné vyhlídky na město i panoráma okolních hor.

4.den zájezdu
Celodenní fakultativní výlet Bhaktapur a Nagarkot. Nagarkot nabízí možnost výhledů na panorama Himalájí (oblast Everestu). Dostanete se až do výše 2150 metrů. Bhaktapur, ležící cca 15 km východně od Káthmándú, je dalším z bývalých královských nepálských měst. Centrum města se po rozsáhlé rekonstrukci zařadilo mezi skvosty světové chrámové architektury. Bhaktapur je významným střediskem řezbářské a hrnčířské výroby, kterou je možné sledovat přímo v ulicích města.

5.den zájezdu
Po snídani transfer z Káthmándú do Pokhary. Pokhara (900 m n. m.) je jednoznačně nejnavštěvovanějším nepálským městem. Říká se, že oblast Pokhary patří k jedněm z nejkrásnějších míst na světě. Přispívá k tomu především úchvatné panoráma himalájských osmitisícovek nad městem i půvabné jezero Phewa.

6.den zájezdu
Ráno vyjížďka na Sarangkot - kopec, který se tyčí nad městem a jezerem cca ve výšce 1500 m n. m. Z jeho úbočí se vám odkryje panoráma skupiny velehor kolem Annapurny (8091 m). Himalájské osmitisícovky se nacházejí severně od města. Na horizontu je uvidíte ve vzdálenosti cca 25 - 30 km. Výhledům dominuje strmý štít Fish Tale (Machapuchhre, 6997 m). Za dobré viditelnosti můžete spatřit i vzdálenější Dhaulagiri (8167 m) a Manaslu (8163 m). Odpoledne doporučujeme zamířit k vodopádům Devis Fall a přilehlému komplexu jeskyní Gupteshwor. Můžete se též vydat k tzv. Pagodě míru, která se nachází na kopci nad jezerem. Nebo si půjčit loďku a projet se po jezeře.

7.den zájezdu
Odjezd z Pokhary zpět do Káthmándú. Po cestě zastávku v Bandipuru - malém tradičním horské městečku, které nabízí jak unikátní dochovanou newarskou architekturu, tak i výhledy na himálajské vrcholky. Za jasného počasí je možno kochat se výhledy na Ganesh Himal, Himala Chuli, Manaslu, Annapurnu. Cesta trvá cca 7-8 hodin. Odpoledne ubytování v hotelu v Káthmándú.

8.den zájezdu
Dopoledne návštěva Patanu. Patan je jedním ze tří bývalých královských nepálských měst. Nachází se několik kilometrů jižně od Káthmándú. Centrem města je opět Durban Square s hlavním chrámem Krishna, který zdobí 21 věžiček. Historické náměstí je plné nádherných staveb s vyřezávanými okny a římsami a paláců ze dřeva a červených pálených cihel. V podvečer transfer na letiště a odlet z Káthmándú zpět do ČR.

9.den zájezdu
Přílet do Prahy.

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

Fakultativní příplatek

Vstupní vízum

  • Vízum do Nepálu se vyřizuje po příletu na letišti za poplatek 30 USD.

Orientační ceny vstupného

Durbar Square v Káthmándú 1000 NR
Swoyambhu 200 NR
Patan 500 NR
Bhaktapur 1500 NR
Pašupatinath 1000 NR
Sarangkot / Pokhara 60 NR
Devis Fall / Pokhara 30 NR
jeskyně Gupteshwor / Pokhara 100 NR

Nástupní místa

15.03. – 23.03. Odjezd L1
22.10. – 30.10. Odjezd L1
Přehled nástupních míst najdete ZDE

Potřebujete další informace ?

Volejte tel. +420 461 530 663 nebo napište, zavoláme Vám nazpět.

Poslat dotaz k zájezdu
TIPY A SLEVY AŽ 50%

ZÍSKEJTE
TIPY NA ZAJÍMAVOU
DOVOLENOU
A SLEVY AŽ 50%

Další doporučené kategorie
E-katalog

Aktuální přehled všech zájezdů

Zobrazit
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací


E-katalog

Aktuální přehled všech zájezdů

Zobrazit
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací