Zavolejte nám +420 461 530 663
Napište nám info@redok.cz
Vyhledat zájezd
a

a

OKOLO ŽENEVSKÉHO JEZERA

NEJEN ZA TAJEMSTVÍM HODINEK, ČOKOLÁDY A SÝRA

Kód zájezdu: CH653-20 Počet nocí: Strava: Ubytování: hotel***

Autokarem
Cena na vyžádání

Vydejte se s námi okolo Ženevského jezera, navštívíme Ženevu, Lausanne, hrad Chillon, město Neuchâtel, odkud se vysílá oficiální „tikání“ přesného švýcarského času, sladké království v Brocu, „srdce ženevské riviéry“, Montreux, nebo „sviští ráj“ na vrcholku Rochers de Naye. Cesta tam bez nočního přejezdu!Mulhouse - Neuchâtel – La Chaux de Fonds - Murten – Gruyeres - Broc – Lausanne – Vevey – Ženeva – Ouchy - Chillon - Montreux – Rochers de Naye Celý popis

Termíny a ceny zájezdu

Kód Termín Nástupní místa Počet nocí Dospělá osoba
4x snídaně, 3x večeře
CH653-20-1 od: 28.07.2020
do: 02.08.2020
zobrazit 5 11 390 Kč Odjeto
KódCH653-20-1
Termínod: 28.07.2020 do: 02.08.2020
Nástupní místa Praha, Svitavy, Brno, Jihlava, Plzeň, Litomyšl, Vysoké Mýto, Hradec Králové, Velké Meziříčí, Humpolec, Letovice
Počet nocí5
Dospělá osoba - 4x snídaně, 3x večeře11 390 Kč
Odjeto

Anotace

Vydejte se s námi okolo Ženevského jezera, navštívíme Ženevu, Lausanne, hrad Chillon, město Neuchâtel, odkud se vysílá oficiální „tikání“ přesného švýcarského času, sladké království v Brocu, „srdce ženevské riviéry“, Montreux, nebo „sviští ráj“ na vrcholku Rochers de Naye. Cesta tam bez nočního přejezdu!

Mulhouse - Neuchâtel – La Chaux de Fonds - Murten – Gruyeres - Broc – Lausanne – Vevey – Ženeva – Ouchy - Chillon - Montreux – Rochers de Naye

Program zájezdu

1. den zájezdu
Odjezd z ČR v časných ranních hodinách přes Německo do Švýcarska.  V podvečer se ubytujeme v nejjižnějším městě Alsaska, nedaleko hranice se Švýcarskem. Náš hotel 3* se nachází v pěší vzdálenosti historického centra MULHOUSE.

2. den zájezdu
Odjedeme k břehům Neuchâtelského jezera. Zastavíme se ve stejnojmenném městě NEUCHÂTEL, odkud se vysílá oficiální „tikání“ přesného švýcarského času, monumentální zámek a seskupení budov a kašen z 16.–18. století. Panoramatická ozubnicová dráha z CHAUMONTU, uvidíme celý Jurský kanton s jezery, Bernské Alpy a masiv Mont Blanc. V LA CHAUX DE FONDS, v rodišti hodinářského průmyslu, navštívíme nejprestižnější hodinářské muzeum na světě, 3000 exponátů jak historických, tak nejmodernějších časoměrných exponátů. Cestou přírodní krásy tzv. „Hodinkového údolí“, krajinou Jury a Ženevského jezera. Zastávka v pohádkovém městečku MURTEN s hradbami a vyhlídkami. Večeře a nocleh v průsmyku Les Mosses.

3. den zájezdu
Pojedeme průsmykem a pak horskou oblastí Pays d’ Enhautm, přes krásné švýcarské městečko GRUYERES, centrum výroby sýrů. Sladké království BROC, prohlídka čokoládovny s ochutnávkou. LAUSANNE, hlavní město kantonu Vaud tyčící se na několika terasách nad Ženavským jezerem - směsice historických památek s dominantní katedrálou, muzei, kavárnami, parky a neopakovatelnými pohledy na okolní přírodní panoramata. Plavba z Lausanne do klimatických lázní VEVEY, krátká procházka, zavzpomínáme na slavného Ch. Chaplina, českého studenta Jana Palacha a také Henriho Nestlé, zakladatele čokoládovny Nestlé. Večer návrat na ubytování, večeře.

4. den zájezdu
ŽENEVA, kosmopolitní město se sídly mezinárodních organizací, rozlehlé parky s kašnami, sochami, altány a kavárnami. Během prohlídky města se přesvědčíme o neuvěřitelné výšce zdejšího vodotrysku a připomeneme si Alžbětu Rakouskou, zvanou Sissi, která zde byla zavražděna i zdejšího zavrženého rodáka J. J. Rousseaua. Lodní výlet nám umožní spatřit vily prominentů, nejkrásnější zahrady a parčíky v nejbohatší části města. Vracet se budeme po silnici, podél břehů jezera, zpět do Lausanne - městská pobřežní část Ouchy, jedinečné Olympijské muzeum s parkem, které bylo znovuotevřeno po rozsáhlé rekonstrukci. Večer návrat na ubytování, večeře.

5. den zájezdu
Hrad CHILLON, na strmém skalnatém ostrohu nad vodami Ženevského jezera, odtud lodí do sousedního MONTREUX, „srdce ženevské riviéry“. Z města odjedeme ozubnicovou železnicí do nadmořské výšky 2045 m na vrcholek ROCHERS DE NAYE s pohledem na rozhlehlou jezerní hladinu Ženevského jezera a vrcholky švýcarských i francouzských Alp. Rochers de Naye je domovem svišťů, v sedmi parcích tvořící „Sviští ráj“ můžeme uvidět až 11 druhů svišťů z Evropy, Asie a Ameriky a díky kameře nahlédneme do jejich nor, variantně alpská zahrádka La Rambertia s tisícem druhů alpských druhů rostlin a květin. V podvečer vláčkem zpět do Montreux a odjezd ČR.

6. den zájezdu
Příjezd do ČR v ranních hodinách.

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

Fakultativní příplatek

Sleva

  • 3. os. na přistýlce 1000 Kč

Orientační ceny vstupného

Lanovka Neuchatel: La Coudre – Chaumont 8,40 CHF (obousměrný lístek), děti 6-16 let 4,40 CHF
Vyhlídková věž na Chaumontu 4,20 CHF dospělí / 2,20 CHF děti 6-16 let
Muzeum hodin 15 CHF dospělí / 7,50 CHF děti 6- 16 let
Sýrárna v Gruyeres 6 CHF dospělí / 5 CHF děti a studenti
Čokoládovna v Broc 12 CHF (skupinová cena)
Plavba – Nejkrásnější nábřeží Ženevy od 26 CHF
Hrad Chillon 9,50 CHF skupinová cena, 6 CHF děti do 15 let
Loď z Lausanne – Ouchy do Vevey – Marché 23 CHF dospělí, 17 CHF skupinová cena, děti 6-16 let 8,5 CHF
Loď od hradu Chillon do Montreux 8 CHF jednosměrná plavba (skupinová cena), děti 6-16 let 4 CHF
Zubačka na Rochers de Naye 2.042 m.n.m. 70 CHF dospělí, 35 CHF děti 6 – 16 let (obousměrná jízdenka II. třída) (Sviští ráj a Alpská zahrádka v ceně)

Kapesné

dle individuálního zájmu o návštěvy památek, doporučujeme cca 140 CHF

Zajímavosti

Nástupní místa

28.07. - 02.08. odjezd C, M + Plzeň
Přehled nástupních míst najdete ZDE

Potřebujete další informace ?

Volejte tel. +420 461 530 663 nebo napište, zavoláme Vám nazpět.

Poslat dotaz k zájezdu
TIPY A SLEVY AŽ 50%

ZÍSKEJTE
TIPY NA ZAJÍMAVOU
DOVOLENOU
A SLEVY AŽ 50%

E-katalog

Aktuální přehled všech zájezdů

Zobrazit
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací


E-katalog

Aktuální přehled všech zájezdů

Zobrazit
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací