Zavolejte nám +420 461 530 663
Napište nám info@redok.cz
Vyhledat zájezd
a

a

ZAPOMENUTÝ SVĚT VÝCHODNÍHO PRUSKA

KALININGRADSKÁ OBLAST A SEVEROVÝCHODNÍ POLSKO

Kód zájezdu: PL714-18 Počet nocí:7 Strava: snídaně Ubytování: Hotel

Autokarem
Cena od 13 490 Kč

Pojeďte s námi poznávat jeden z nejtajemnějších koutů dnešní Evropy. Vždyť toto území obývané kdysi pohanskými Prusy přitahovalo už naše předky. Svatý Vojtěch zde při snaze o přivedení tohoto baltského etnika na pravou víru přišel o život, několik staletí později tu Přemysl Otakar II. zakládá město Královec a Jan Žižka údajně svádí jednu ze svých prvních slavných bitev právě u Grunwaldu. Za vlády řádu německých rytířů přijali Prusové křesťanskou víru a postupně i německý jazyk. Posléze se tento… Celý popis

Rychlá objednávka

Termíny a ceny zájezdu

Kód Termín Nástupní místa Počet nocí dospělá osoba
snídaně
PL714-18-1 od: 24.04.2018
do: 03.05.2018
zobrazit 7 13 490 Kč Rezervovat místa
KódPL714-18-1
Termínod: 24.04.2018 do: 03.05.2018
Nástupní místa Praha, Pardubice, Hradec Králové, Poděbrady, Náchod, Jaroměř, Brno
Počet nocí7
dospělá osoba - snídaně13 490 Kč
Rezervovat místa

Pojeďte s námi poznávat jeden z nejtajemnějších koutů dnešní Evropy. Vždyť toto území obývané kdysi pohanskými Prusy přitahovalo už naše předky. Svatý Vojtěch zde při snaze o přivedení tohoto baltského etnika na pravou víru přišel o život, několik staletí později tu Přemysl Otakar II. zakládá město Královec a Jan Žižka údajně svádí jednu ze svých prvních slavných bitev právě u Grunwaldu. Za vlády řádu německých rytířů přijali Prusové křesťanskou víru a postupně i německý jazyk. Posléze se tento kraj stává kolébkou německé kultury a filosofie. Po 2 svět. válce je území rozděleno mezi Polsko a Sovětský svaz a téměř veškeré původní obyvatelstvo vystěhováno. Tento zájezd je právě o hledání onoho starého světa, jenž částečně zůstal v troskách, a o poznávání historických souvislostí a nových reálií tohoto zapomenutého světa, který byl ještě donedávna turistům zapovězen.

Płock – Ciechanów – Nidzica – Grunwald – Olsztyn – Morąg - Dobre Miasto – Lidzbark Warmiński – Bagrationovsk - Kaliningrad – Bajtijsk – Jantarnyj – Svetlogorsk – Zelenogradsk – Sovětsk – Něman – Mayovka – Čerňachovsk – Gusev – Suwałki – Augustów – Kruszyniany – Tykocin - Białystok


1. den zájezdu 
Ve večerních hodinách odjezd z ČR do Polska.

2. den zájezdu  
Brzy ráno příjezd do PŁOCKA, historické metropole Mazovska s nádhernou polohou na břehu Visly. Prohlédneme si Tumské návrší s katedrálou, zbytky hradu, rynek a navštívíme Mazovské muzeum s nejobsáhlejší sbírkou secesního umění na světě. Po krátkých zastávkách u hradu mazovských knížat v CIECHANOWĚ a u hradu německých rytířů v NIDZICI se přesuneme k památníku slavné bitvy u GRUNWALDU. Nocleh v Olštýně.

3. den zájezdu  
Dopoledne prohlídka OLŠTÝNU, Varmijsko-mazurské metropole s překrásným zámkem, katedrálou a starým centrem. Pak se přesuneme do MORĄGU, rodiště německého filosofa Herdera, jehož působení je spjato s Královcem. Cestou na hotel ještě navštívíme DOBRE MIASTO s mohutným kolegiátním kostelem a LIDZBARK WARMIŃSKI s biskupským zámkem s malebnou polohou v meandru řeky Łyny. Nocleh před hranicemi s Ruskem.

4. den zájezdu
V ranních hodinách přechod polsko-ruské hranice. Hned za přechodem zastávka v JÍLOVÉM (Bagrationovsk, Preussisch Eylau) s památníkem slavné bitvy mezi Napoleonem a ruskou armádou roku 1807 a ruinami křižáckého hradu. Následně přejezd do KRÁLOVCE (Kaliningrad, Königsberg), kde si prohlédneme katedrálu, zbytky starého opevnění se vstupními branami, ve kterých se nachází mnohá muzea. V podvečer procházka po rekonstruované Rybářské vesnici. Třikrát nocleh v Kaliningradu.

5. den zájezdu
Přejedeme do města BALTIJSK (Pillau), což byla do roku 2010 uzavřená vojenská zóna. Městu vévodí stará pruská pevnost, muzeum Baltské flotily a slavný maják se sochou Petra Velikého. Posléze navštívíme přímořské letovisko JANTARNYJ (Palmnicken) - středisko zpracování jantaru. Prohlédneme si muzeum jantaru, starou německou vilovou zástavbu, pobřežní promenádu a rovněž jantarový kombinát s jantarovou pyramidou. Zbytek dne strávíme v letovisku SVETLOGORSK (Rauschen), kde se pokocháme nádhernou architekturou luxusních vilek, sanatorií, promenád a úchvatnou pláží.

6. den zájezdu
Výlet do královského lázeňského města ZELENOGRADSK (Cranz) s mnoha úchvatnými předválečnými vilami, které si nechala postavit německá smetánka a do národního parku na KURSKOU KOSU.

7. den zájezdu  
Ráno se přesuneme do TYLŽE (Sovetsk, Tilsit) na hranicích s Litvou, proslaveného tylžským mírem, mostem královny Luisy a místním sýrem. V sousedním NEMANU (Ragnit) nás uchvátí mohutné trosky řádového hradu. Ve vesnici MAJOVKA (Georgenburg) si prohlédneme zbytky biskupského zámku s přilehlým hřebčínem. Poslední zastávkou v Kaliningradské oblasti bude město ČERŇACHOVSK (Insterburg) s ruinami hradu řádu německých rytířů a neogotickou katedrálou. Nocleh ve městě GUSEV (Gumbinnen).

8. den zájezdu  
Ráno přejezd přes Litvu do Polska. V závislosti na době trvání přechodu hranic možnost krátkých návštěvy SUWALEK a kamaldulského kláštera na jezeře WIGRY. Odpoledne plavba po AUGUSTÓWSKÉM KANÁLU. Nocleh v AUGUSTÓWĚ.

9. den zájezdu  
Dopoledne si v KRUSZYNIANECH prohlédneme unikátní dřevěnou mešitu využívanou potomky Tatarů a následně barokní synagogu v židovském městečku TYKOCIN. Nakonec se pokocháme krásou zámku Branických připomínající francouzské Versailles v kosmopolitním BIAŁYSTOKU, kde se mísí polská a běloruská kultura i tradice. Noční přejezd domů.

10. den zájezdu
Návrat do ČR v ranních hodinách.

Cena zahrnuje

  • dopravu klim. busem
  • 7x ubytování v hotelu – 2lůžk. pokoje
  • 7x snídani
  • průvodce
  • komplex. pojištění vč. storna zájezdu

Cena nezahrnuje

  • vstupné, fakult. služby, lodní výlety a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“.

Fakultativní příplatek

  • 1lůžk. pokoj 2 500 Kč (povinné při nedoobsazení)
  • večeře 1 990 Kč
  • vízum do Ruska 2 500 Kč

Nástupní místa

24.04. - 03.05. Odjezd J + Jaroměř, Náchod
Přehled nástupních míst najdete ZDE

Potřebujete další informace ?

Volejte tel. +420 461 530 663 nebo napište, zavoláme Vám nazpět.

Poslat dotaz k zájezdu
Newsletter

Přihlaste se k odběru novinek a získáte
akční nabídky jako první

E-katalog

Stáhněte si náš katalog
a mějte jej stále po ruce

Stáhnout
Katalog domů

Nechte si poslat tištěný
katalog přímo domů

Zaslat domů
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací


Newsletter

Přihlaste se k odběru novinek a získáte
akční nabídky jako první

Katalog domů

Nechte si poslat tištěný
katalog přímo domů

Zaslat domů
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací
Katalog domů

Nechte si poslat tištěný
katalog přímo domů

Zaslat domů