Zavolejte nám +420 461 530 663
Napište nám info@redok.cz
Vyhledat zájezd
a

a

CHORVATSKO - OSTROV VIS

POKLAD STŘEDNÍ DALMÁCIE

JEDEN Z NEJŽÁDANĚJŠÍCH POBYTŮ U MOŘE S VÝLETY

Kód zájezdu: HR445-20 Počet nocí: Strava: Ubytování: hotel***

Autokarem
Cena na vyžádání

Náš tip Oblíbené

Požádáte-li Chorvata, aby vám jmenoval tři nejhezčí ostrovy své vlasti, ve výčtu nebude pravděpodobně chybět Vis. Přírodní krásy ostrova, příchuť zapovězeného – pro veřejnost nepřístupný do roku 1989, členité pobřeží s množstvím zátok, jeskyní a nejednou nádhernou skrytou pláží, mediteránská městečka místo rozlehlých rekreačních center, subtropická vegetace, historické a kulturní bohatství a průzračné vody s bohatým podmořským světem Jaderského moře zvou ke strávení krásné a klidné dovolené.… Celý popis

Termíny a ceny zájezdu

Kód Termín Nástupní místa Počet nocí Dospělá osoba
polopenze
HR445-20-3 od: 21.08.2020
do: 30.08.2020
zobrazit 7 13 690 Kč Odjeto
HR445-20-4 od: 28.08.2020
do: 06.09.2020
zobrazit 7 13 690 Kč Odjeto
KódHR445-20-3
Termínod: 21.08.2020 do: 30.08.2020
Nástupní místa Praha, Svitavy, Brno, Litomyšl, Vysoké Mýto, Pardubice, Hradec Králové, Ostrava, Olomouc, Poděbrady, Chrudim, Holice, Hranice, Mikulov, Havířov, Zábřeh na Moravě, Boskovice
Počet nocí7
Dospělá osoba - polopenze13 690 Kč
Odjeto
KódHR445-20-4
Termínod: 28.08.2020 do: 06.09.2020
Nástupní místa Praha, Svitavy, Brno, Litomyšl, Vysoké Mýto, Pardubice, Hradec Králové, Ostrava, Olomouc, Poděbrady, Chrudim, Holice, Hranice, Mikulov, Havířov, Zábřeh na Moravě, Boskovice
Počet nocí7
Dospělá osoba - polopenze13 690 Kč
Odjeto

Anotace

Požádáte-li Chorvata, aby vám jmenoval tři nejhezčí ostrovy své vlasti, ve výčtu nebude pravděpodobně chybět Vis. Přírodní krásy ostrova, příchuť zapovězeného – pro veřejnost nepřístupný do roku 1989, členité pobřeží s množstvím zátok, jeskyní a nejednou nádhernou skrytou pláží, mediteránská městečka místo rozlehlých rekreačních center, subtropická vegetace, historické a kulturní bohatství a průzračné vody s bohatým podmořským světem Jaderského moře zvou ke strávení krásné a klidné dovolené. Poznejte dosud nepoznané, zpomalte a vychutnejte si tento ostrov, ostrov rybářů a vinařů, kde život plyne doposud neuspěchaným tempem.

Zájezd provází Michaela Bencová

Split – ostrov Vis: Komiža - ostrov Biševo - Titova jeskyně - Vis - ostrov Ravnik

Program zájezdu

1. den zájezdu:
V odpoledních hodinách odjezd z republiky (překročení hranic v cca 18:00 hod.).

2. den zájezdu:
Ráno příjezd do SPLITU. Před naloděním na trajekt individuální prohlídka města. Následuje téměř 3hod. plavba trajektem Jaderským mořem kolem ostrovů Šolta, Brač a Hvar. Vylodění na ostrově Vis, ve stejnojmenném městečku. Odjezd na ubytování do starobylé Komiži, ležící na úpatí nejvyššího vrcholu ostrova, 587 metrů vysoké hory Hum. Ubytování v hotelu přímo na pláži, individuální volno, odpočinek, koupání, večeře.

3. den zájezdu
Pobyt u moře
. Seznámení s podmanivým typicky středomořským městečkem KOMIŽA, benediktinský klášter sv. Mikuláše, úzké uličky lemované tmavohnědými domky ze 17. a 18. stol. semknuté kolem přístavu, přístavu dominuje renesanční pevnost s Rybářským muzeem. Komiža je považována za kolébku rybářství na Jadranu a už v minulých stoletích byli komižští rybáři známí ve všech středomořských přístavech jako vynikající znalci svého řemesla. Odpočineme si v romantických zákoutích na pobřežní promenádě. Milovníkům ryb a zvláště humrů, doporučujeme navštívit konobu Jastožera, kde zvládnou připravit tyto lahodné klepetáče naprosto bezchybně. Jde o jedinečnou restauraci, kde se můžete najíst rovnou nad vodou.

4. den zájezdu
Fakultativní lodní výlet na nejvzdálenější chorvatský osídlený ostrov BIŠEVO, všudypřítomná rozmarýna a především fantastická MODRÁ JESKYNĚ, od r. 1951 chráněna jako geomorfologická památka přírody. Její krásy předčí i světoznámou jeskyni na ostrově Capri, vzácný příklad přírodní krásy. Jeskyně je dlouhá 31 m a široká okolo 18 m. Skalním otvorem v moři do jeskyně proniká sluneční světlo a díky lomu světla vzniká nádherná hra barev (od modrošedé až po stříbřitou).

5. den zájezdu
Pobyt u moře
, individuální volno.

6. den zájezdu
Výlet do TITOVY JESKYNĚ (Titova špilja) v hoře Hum, z níž Tito koordinoval vojenské a diplomatické kroky. Navštívíme prastaré městečko VIS se zbytky řeckého hřbitova, římských lázní, pobřežní promenáda od Luky do Kuta s letními sídly a paláci např. Česká vila, kaštel, archeologické muzeum.

7. den zájezdu
Pobyt u moře
, individuální volno, bohaté možnosti fakultativních výletů – ostrůvek RAVNIK, krásné zátoky na jižním pobřeží – přírodní památka STINIVA, pláž Srebrena, zátoka Stončica, potápěčská centra.

8. den zájezdu
Panoramatická jízda
ostrovem, na jehož svazích se pěstují známá vína Vugava a Plavac. Říká se, že první vinnou révu v Dalmácii zasadili staří Řekové a že byla zasazena právě na Višském poli. Již antický spisovatel Agatarhides hovořil, že víno z Visu je ve srovnání s jinými lepší. Ochutnávka místních specialit - likérů, vín a tradičních pokrmů na zdejší usedlosti. Překrásné přírodní scenérie, malebné zátoky, jeskyně, pláže, koupání.

9. den zájezdu
Dopoledne odjezd na trajekt, plavba Jaderským mořem do Splitu a odjezd do ČR.

10. den zájezdu
Návrat do ČR v ranních hodinách (přejezd hranic do ČR v cca 5:00 hod.

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

Fakultativní příplatek

Orientační ceny vstupného

1) Výlet lodí – Biševo 300 HRK
Cena zahrnuje: Modrá jeskyně +koupání, oběd, zátoka Porat
Vis - archeologické muzeum 20 HRK
2) Výlet lodí okolo ostrova 350 HRK
Cena zahrnuje: zátoka Stiniva, Vela Smokova, oběd, Vojni podkop, zátoka Barjoška
3) V případě, že počasí nedovolí 2 výlety, pak je jeden velký lodní výlet 400 HRK
Cena zahrnuje: Modrá jeskyně, zátoka Stiniva, Vela Smokova, oběd, Vojni podkop, zátoka Barjoška)
Komiža – rybářské muzeum 20 HRK
(modely lodí, rybářství, vyhlídka)
Ochutnávka místních specialit 90 HRK
Diokleciánův palác (sklepení) 35 HRK

Kapesné

dle individuálního zájmu o návštěvy památek, doporučujeme cca 800 HRK

Zajímavosti

Ostrov Vis byl v 19. století nazýván Gibraltar Adrie a představoval významnou základnu strážící přístupy k významným rakousko-uherským přístavům Split a Dubrovník. Pokus Italů za prusko-rakouské války tento ostrov dobýt, vedl ke střetnutí flotil obou států v bitvě u Visu (20. 07.1866), v níž italské námořnictvo utrpělo těžkou porážku. Ostrov byl součástí Itálie až do konce 2. světové války, stejně jako řada dalších ostrovů na chorvatské straně, které Itálie považovala za objekt svého zájmu. Během konfliktu obsadili ostrov Titovi partyzáni, kteří do místní jeskyně (později získala jeho jméno) přesnuli celý svůj generální štáb. V roce 1944 se na ostrově setkal vůdce partyzánů s Brity a zástupci exilové jugoslávské vlády ve snaze řešit otázku budoucího uspořádání Jugoslávie.

Místo našeho pobytu městečko Komiža leží v široké zátoce (Zaljev Komiža) pod nejvyšším vrcholem ostrova (Hum), který ji chrání před větry od moře. Místní se živí především zemědělstvím a rybolovem, můžete si pochutnat především na výborně upravených rybách a doporučujeme ochutnat i místní specialitu "him" - cukrovinka z datlí.
Historie - první zmínky o obci pocházejí z 12. století, v 13. století postavili benediktýni nad obcí klášter sv. Mikuláše (Sveti Nikola), který je dnes hlavní dominantou okolí. Kromě starého románského kostelíka tvoří jádro kláštera velký pětilodní kostel ze 16. -17. století. Za návštěvu stojí také renesanční mariánský kostel Gospa Gusarica (Panna Marie "Pirátka"). Název dostal podle toho, že v minulosti piráti (gusari) několikrát uloupili zdejší vzácný mariánský obraz, ten se však vždy jako zázrakem zase vrátil zpět. Kostel je zajímavý jak architektonicky, tak i vybavením interiéru. Najdete zde např. nejstarší varhany v Dalmácii (ze 17. století). Kostel stojí v těsné blízkosti moře na sz okraji města. Přístavu dominuje pevnost (kaštel) z konce 16. století, ve které je dnes umístěno rybářské muzeum. Místní mořeplavba má velmi starou tradici, známý je zdejší typ rybářské lodě - tzv. falkuša. Jedná se o 9 m plachetnice s pěti vesly, na níž se rybáři mohli vydat i na otevřené moře. Předposlední falkušu je možno vidět jako exponát v místním muzeu. Na náměstí Škor stojí třípatrový palác rodiny Zankiů, místně zvaný Zankota, pocházející z 1. poloviny 18. století. Zankiové patřili k významným bohatým rodinám v Komiže, patřila jim většina pozemků na ostrově Sveti Andrija - Svetac.

Ubytování

  • Hotel Biševo, se nachází přímo u oblázkové pláže ve stínu borovic a pinií, v historickém městečku Komiža na ostrově Vis, který přitahuje turisty krásnými plážemi a atmosférou.

Nástupní místa

26.06. - 05.07. Odjezd E, B
03.07. - 12.07. Odjezd E, B
21.08. - 30.08. Odjezd E, B
28.08. - 06.09. Odjezd E, B
Přehled nástupních míst najdete ZDE

Potřebujete další informace ?

Volejte tel. +420 461 530 663 nebo napište, zavoláme Vám nazpět.

Poslat dotaz k zájezdu
TIPY A SLEVY AŽ 50%

ZÍSKEJTE
TIPY NA ZAJÍMAVOU
DOVOLENOU
A SLEVY AŽ 50%

E-katalog

Aktuální přehled všech zájezdů

Zobrazit
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací


E-katalog

Aktuální přehled všech zájezdů

Zobrazit
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací