Zavolejte nám +420 461 530 663
Napište nám info@redok.cz
Vyhledat zájezd
a

a

FRANCIE - KOUZLO STARÉ PROVENCE

INSPIRACE PETERA MAYLA

PROVENCE LUXUSNĚ, KRAJ VAUCLUSE

Kód zájezdu: FR533-20 Počet nocí: Strava: Ubytování: hotel***

Letecky
Cena na vyžádání

Náš tip

Nemáte rádi velká města? Neradi se tlačíte v ulicích a říkáte si, kam se poděla veškerá romantika krajů z knížek a filmů s duchem Jeanna od Florety, Manon od pramene a milostných scén, kde Russell Crowe vyznává lásku Marion Cotillard? Potom se pojeďte nadechnout ještě stále skutečné, trochu se schovávající Provence kraje Vaucluse, obemykající vápencový masív Luberonu. Krajiny vinic, sedláků na traktorech, kamenných vesnic, z nichž každá je klenotem, krajiny makových polí a levandule, kterými se… Celý popis


Anotace

Nemáte rádi velká města? Neradi se tlačíte v ulicích a říkáte si, kam se poděla veškerá romantika krajů z knížek a filmů s duchem Jeanna od Florety, Manon od pramene a milostných scén, kde Russell Crowe vyznává lásku Marion Cotillard? Potom se pojeďte nadechnout ještě stále skutečné, trochu se schovávající Provence kraje Vaucluse, obemykající vápencový masív Luberonu. Krajiny vinic, sedláků na traktorech, kamenných vesnic, z nichž každá je klenotem, krajiny makových polí a levandule, kterými se stále toulá impresionistický duch Eduarda Maneta a Paula Cézanna. Cikády, cypřiše, žluté melouny a sklenka růžového v rukou místních již od dopoledne napoví, že v rámci jihofrancouzského savoir-vivre, je nespěchat a prostě si užívat v pořádku.

Zájezd provází Ing. Marie Bílá

Roussillon – Goult – Ménerbes – Lacoste – Gordes – Abbaye de Sénanque - Village des Bories - Mines de Bruoux - Apt – Saigon – Bonnieux – Lourmarin – Cucuron – Ansuis – Fontaine-du-Vaucluse

Program zájezdu

1. den zájezdu
Odlet s průvodcem z Prahy do Marseille, transfer na ubytování, stylový provensálský hotel.

2. den zájezdu
ROUSSILLON
a Okrová stezka - SENTIER DES OCRES (cca 2 km), procházka k okrovým skalám, které hrají 17 odstíny barev od sytě goghovsky žluté po vínovou, nás nenechá na pochybách o významu lomů, které užívali již Římané. Prohlídka městečka s výhledy do údolí, v místních obchůdcích možnost ochutnávky výrobků nejen z lanýžů, třešní a levandule. Krátký přejezd do skalní vesnice GOULT s větrným mlýnem a pitoreskními kavárničkami, poté MÉNERBES, městečko kde žil a tvořil spisovatel Peter Mayle, dům Picassovy múzy Dory Maarové - muzeum současného umění. Přejezd do LACOSTE, malebná vesnice s ruinami hradu Markýze de Sade. Na závěr návštěva vinného sklepa Aureto s výkladem a ochutnávkou.

3. den zájezdu
Filmaři oblíbená vesnice GORDES, fotogenické kamenné městečko s podzemními prostorami paláce Saint Firmin, kavárna z filmu „Dobrý ročník“ a duch noblesní Provence. Cisterciácké opatství ABBAYE DE SÉNANQUE s komentovanou prohlídkou, v němž je dosud funkční mužský klášter zabývající se pěstováním levandule a výrobou medových produktů. Návštěva vesnického seskupení typických kamenných pra-osídlení luberonských zemědělců VILLAGE DES BORIES.

4. den zájezdu 
MINES DE BRUOUX
, staré okrové lomy s podzemními prostorami až 12 m vysokých barevných chodeb, rarita regionu Gargas. Živé městečko APT s tržním duchem staré římské obchodní křižovatky. Kontrastem k němu bude výjezd do kopců a návštěva kamenného a ospalého SAIGNONU s vůní bylin a barvami Provence. V kopcích se zastavíme na komentovanou prohlídku rodinné levandulové destilerie LES AGNELS.

5. den zájezdu
BONNIEUX
, místo na kopci s krásnými výhledy, které Peter Mayle miloval a které figurovalo v mnoha jeho příbězích. Vyhlídková jízda přes masív Luberonu nás přivede do LOURMARINU s načančanými uličkami. V Maylových příbězích budeme pokračovat i při návštěvě CUCURONU. Na Place de Étang si v kavárnách s barevnými fasádami, kolem filmově proslulého jezírka, můžeme při sklence oživit romantické scénky z „Dobrého ročníku“ nebo vyšplhat na vyhlídku k věži Donjon. Nedaleké maličké ANSUIS na vyvýšeném místě, obrostlé vínem i fíkovníky s extravagantně malovaným interiérem kostelíku jen potvrdí, že kouzlo staré Provence je živé.

6. den zájezdu
Cesta za Petrarcou: FONTAINE-DE-VAUCLUSE, kouzelné místo, kde pod 200m vysokou skálou pramení smaragdová řeka Sorgue a jde o jeden z nejsilnějších pramenů na světě. Petrarca tu snil pod platany o své Lauře a jeho sonety ukrývá malé tiché muzeum se silnou atmosférou. Městečko, kam se budete chtít vrátit. Transfer na letiště v Marseille, odlet s průvodcem do Prahy.

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

Fakultativní příplatek

Orientační ceny vstupného

Roussillon - okrová stezka 2,5 €
Ménerbes - dům Dory Maarové
Gargas - vinný sklep Aureto, prohlídka a ochutnávka 20 €
Gordes - Opatství de Sénanque 9,50 €
Gordes - palác Saint Firmin 5 €
Okrové lomy Mines de Bruoux 9,50 €
Distilerie Les Agnels - prohlídka 6 €
Ansouis - vstup do kostela zdarma

Kapesné

dle individuálního zájmu o návštěvy památek, doporučujeme cca 60 €

Ubytování

  • hotel*** v typickém provensálském stylu, bývalý statek z 12. stol. z opatství Sénanque – 2lůžk. pokoje s příslušenstvím, klim., TV, Wifi a výhledem do přírody. Hostům je k dispozici restaurace, bar, venkovní bazén s lehátky, terasa s posezením. Žádný hluk, ticho a vzduch vonící tymiánem a levandulí.

Nástupní místa

25.05. - 30.05. Odjezd L2, L3
Přehled nástupních míst najdete ZDE

Potřebujete další informace ?

Volejte tel. +420 461 530 663 nebo napište, zavoláme Vám nazpět.

Poslat dotaz k zájezdu
TIPY A SLEVY AŽ 50%

ZÍSKEJTE
TIPY NA ZAJÍMAVOU
DOVOLENOU
A SLEVY AŽ 50%

Další doporučené kategorie
E-katalog

Aktuální přehled všech zájezdů

Zobrazit
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací


E-katalog

Aktuální přehled všech zájezdů

Zobrazit
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací