Zavolejte nám +420 461 530 663
Napište nám info@redok.cz
Vyhledat zájezd
a

a

ITÁLIE - POD TOSKÁNSKÝM SLUNCEM

ITÁLIE JAKO Z OBRÁZKŮ

Kód zájezdu: IT611-20 Počet nocí: Strava: Ubytování: hotel

Autokarem
Cena na vyžádání

Náš tip Sleva 55+

Vydejte se s námi do nejatraktivnějšího italského regionu, poznat to pravé Toskánsko, tak jak ho známe z obrázků, po stopách hrdinky kultovního filmu o hledání cesty k novému životu. Francis přijíždí do Toskánska a v jeho krajině, životě a historii nachází nový smysl života. Kulisou jsou jí modelované svahy toskánské krajiny, které obrůstají olivovníky a vinicemi. Zkrášlují je štíhlé siluety cypřišů a historickou patinu jim dodávají starobylá městečka a osamělé statky. Pojďte s námi ochutnávat… Celý popis


Anotace

Vydejte se s námi do nejatraktivnějšího italského regionu, poznat to pravé Toskánsko, tak jak ho známe z obrázků, po stopách hrdinky kultovního filmu o hledání cesty k novému životu. Francis přijíždí do Toskánska a v jeho krajině, životě a historii nachází nový smysl života. Kulisou jsou jí modelované svahy toskánské krajiny, které obrůstají olivovníky a vinicemi. Zkrášlují je štíhlé siluety cypřišů a historickou patinu jim dodávají starobylá městečka a osamělé statky. Pojďte s námi ochutnávat produkty vyhlášené toskánské kuchyně, sýr pecorino, místní světově proslulé víno a památky. Každé město, které jsme pro vás vybrali, má autentický historický ráz, genia loci a vytváří idylickou symbiózu se svým okolím.

Siena – Montepulciano – Pienza – Cortona - Florencie

Program zájezdu

1.den zájezdu:
V podvečer odjezd z ČR. Cesta do Itálie.

2.den zájezdu:
Prohlídka historického města SIENA, které si uchovalo podobu středověké metropole se členěním podle historických kontrád, jedinečné půlkruhové náměstí Piazza del Campo, přes 100 metrů vysoká věž Mangia, mramorová katedrála a plejáda kostelů a paláců. Od středověku tu sídlí nejstarší banka na světě. Přejezd na nocleh toskánskou krajinou do lázeňského městečka Chianciano Terme. Individuální volno, nocleh.

3.den zájezdu:
Celodenní výlet za poznáním pravého Toskánska, do míst, kde se zastavil čas. Návštěva architektonického klenotu na vrcholku kopce, mezi údolími Val di Chiana a Val d´Orcia, městečka MONTEPULCIANO. Procházka středověkými ulicemi až na jedinečné náměstí Piazza Grande, které je známé z filmu Pod toskánským sluncem. Možnost výstupu na terasu renesanční radnice, návštěva katedrály a ochutnávka vyhlášeného místního červeného vína Montepulciano Nobile v jednom ze stylových sklepů. Procházka do okolí města k renesančnímu kostelu Madonna di San Biaggio, jenž stojí v pohlednicové poloze mezi cypřišovou alejí a vinicemi. Přejezd do nejmenšího městečka samého centra Toskánska PIENZY, ležícího uprostřed přírody na vyvýšeném místě s výhledy do krajiny. Městečko je rodištěm papeže Pia II. a je známé svou výrobou sýrů, s nimiž se zde můžeme setkat doslova na každém kroku. Prohlídka souborů rané renesanční architektury, brána Porta al Prato, náměstí Piazza Pio II., dóm s 6 oltářními obrazy „Madony s dítětem“, městské hradby, místní obchůdky a typický ovčí sýr (pecorino). Mezi ostatními lahůdkami vyniká především pecorino obalené v popelu nebo v listech ořešáku. Jeho specifická chuť se pak určitě stane příjemnou vzpomínkou a důvodem, proč se znovu vrátit. Návrat na ubytování.

4.den zájezdu:
Historické města CORTONA, které si uchovalo podobu z éry středověku i renesance. Cortona je obklopena městskými hradbami a žije z tradice uměleckých řemesel, odehrává se tu jádro filmu Pod toskánským sluncem. Procházka k působivému náměstí Piazza della Republica s radnicí a palácem Popolo. Odpoledne a až do pozdních večerních hodin prohlídka a nasávání umělecké atmosféry toskánské metropole FLORENCIE. Prohlídka významných památek centra města, po stopách dějin umění, zrození renesance. Vyhlídka na město z Michelangelova náměstí, procházka po nábřeží řeky Arno, večerní město. Noční přejezd do republiky.

5.den zájezdu:
Kolem poledne návrat do ČR.

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

Fakultativní příplatek

Sleva

  • SLEVA 55+ ze základní ceny 3%

Doporučujeme

idylické Toskánsko v Montepulciano a Pienze
delikátní ovčí sýr pecorino a červené víno Montepulciano Nobile
jedinečné náměstí Piazza del Campo v Sieně
kostel Madonna di San Biaggio mezi cypřiši a vinicemi
renesance i středověk Cortony

Nástupní místa

16.09. - 20.09. Odjezd A, B, L
Přehled nástupních míst najdete ZDE

Potřebujete další informace ?

Volejte tel. +420 461 530 663 nebo napište, zavoláme Vám nazpět.

Poslat dotaz k zájezdu
TIPY A SLEVY AŽ 50%

ZÍSKEJTE
TIPY NA ZAJÍMAVOU
DOVOLENOU
A SLEVY AŽ 50%

Další doporučené kategorie
E-katalog

Aktuální přehled všech zájezdů

Zobrazit
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací


E-katalog

Aktuální přehled všech zájezdů

Zobrazit
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací