Zavolejte nám +420 461 530 663
Napište nám info@redok.cz
Vyhledat zájezd
a

a

LIGURSKÁ RIVIÉRA - PERLA ITÁLIE

Z LIGURIE POD TOSKÁNSKÉ SLUNCE

POBŘEŽÍ CINQUE TERRE

Kód zájezdu: IT403-20 Počet nocí: Strava: Ubytování: hotel

Letecky
Cena na vyžádání

Náš tip

Krásný zájezd na jeden z nejhezčích úseků italského pobřeží, do oblasti Ligurie, za poznáním azurových vod Zálivu básníků, jedinečného Cinque Terre, zapadlého opatství San Frutuoso v hluboké zátoce s magickou atmosférou nebo Camogli, což v místním dialektu znamená „dům manželek“. Svět „sám pro sebe“ je pak Portofino, kde pravidelně tráví dovolenou největší světové celebrity. Nezapomeneme na Janov, který nadchne vedle milovníků historie také příznivce života pod mořskou hladinou. Pohodový zájezd… Celý popis


Anotace

Krásný zájezd na jeden z nejhezčích úseků italského pobřeží, do oblasti Ligurie, za poznáním azurových vod Zálivu básníků, jedinečného Cinque Terre, zapadlého opatství San Frutuoso v hluboké zátoce s magickou atmosférou nebo Camogli, což v místním dialektu znamená „dům manželek“. Svět „sám pro sebe“ je pak Portofino, kde pravidelně tráví dovolenou největší světové celebrity. Nezapomeneme na Janov, který nadchne vedle milovníků historie také příznivce života pod mořskou hladinou. Pohodový zájezd do jednoho z nejmenších italských regionů s krásnými výhledy z útesů, vůní moře, bazalky a chutí zdejšího jedinečného pesta.

Zájezd provází Mgr. Petra Pavlíková

Lerici – Janov - Camogli - San Frutuoso - Portofino – Santa Margarita – Portovenere - Cinque Terre – Vernazza – Riomaggiore – La Spezia – Lucca - Pisa

Program zájezdu

1. den zájezdu
Odlet v podvečerních hodinách z Prahy, transfer na hotel.

2. den zájezdu
Pobyt u moře
, individuální volno.

3. den zájezdu
Celodenní výlet do JANOVA, centrum Ligurie, město vtěsnané mezi moře a hory, spojené s K. Kolumbem. Procházka a prohlídka historického centra slavné středověké námořní republiky, třída Via Garibaldi s nádhernými paláci (UNESCO), kostely, Dóžecí palác, katedrála San Lorenzo s románským průčelím, Kolumbův rodný dům u brány Porta Soprana, renesanční Strada Nuova, historický přístav Porto Antico, možnost návštěvy slavného obřího mořského akvária. Na závěr lodní výlet po pobřeží Levantské riviéry do jednoho z nejhezčích rybářských městeček CAMOGLI, příkré zelené svahy ligurských Apenin, středověké výškové domy pastelových barev zdobené lasturami, malé restaurace s vůní připravovaných ryb.

4. den zájezdu
Pobyt u moře
, individuální volno.

5. den zájezdu  
Poloostrov Portofino
. Lodní výlet do malebné zátoky se středověkým klášterem SAN FRUTUOSO, po prohlídce bývalého opatství možnost koupání ve smaragdové vodě Ligurského moře. Pokračujeme do PORTOFINA, nejluxusnějšího přístavu a letoviska v zemi i celém Středomoří. Možná, že právě díky svému složitému přístupu se toto exkluzivní letovisko stalo úkrytem pro spisovatele, jako byli Guy de Maupassant a Truman Capote či hollywoodské celebrity. O tom, jaké klientele Portofino slouží, nás přesvědčí pohled na pyšné jachty kotvící v zálivu. Nostalgická atmosféra městečka SANTA MARGARITA, projdeme se po palmové promenádě i exotickým parkem Villy Durazzo, prohlídka, barokní kostely.

6. den zájezdu
Oblast útesů mezi Levanto a La Spezia. Přejezd do přístavu La Spezia, lodní výlet Zátokou básníků na rozhraní Tyrhénského a Ligurského moře, prohlídka malebného středověkého městečka PORTOVENERE, jehož panorama s nádherným románským kostelem a tajemnou citadelou nad mořem se stalo srdcovou záležitostí například pro lorda Byrona, příkré křivolaké uličky, hradby, útesy a výrobny pravého ligurského pesta, maličký přístav a velké množství historie. Vyhlídková plavba podél chráněného skalnatého pobřeží CINQUE TERRE (UNESCO), jeden z pokladů Itálie (oblast je dostupná pouze vlakem, lodí cca 20 €), Riomaggiore, Manarola, Corniglia, Vernazza a Monterosso. Výlet vlakem do malebných městeček VERNAZZA a RIOMAGGIORE, vycházka v oblasti těchto úchvatných vesnic balancujících na samém okraji závratných útesů. Večer procházka centrem přístavního města LA SPEZIA a odjezd domů.

7. den zájezdu
Pobyt u moře
, individuální volno. Pro zájemce je připraven celodenní fakult. výlet. Navštívíme starobylé město LUCCA, historické centrum obklopené hradbami, za kterými budeme obdivovat krásné stavební památky, z nichž jedna z nejznámějších je původně římské Amfiteatrální náměstí - velkolepý dóm San Martino, kostel San Michele in Foro, rodný dům G. Pucciniho. Uvědomíme si noblesní atmosféru tohoto kdysi velmi bohatého města. Následuje PISA, město proslulé svou šikmou věží, náměstí Campo dei Miracoli (Pole zázraků), katedrála, baptisterium, Camposanto. Návrat na pobřeží k moři.

9. den zájezdu
Pobyt u moře, individuální volno. V odpoledních hodinách transfer na letiště a odlet do Prahy.

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

Fakultativní příplatek

Doporučujeme

  • magická atmosféra opatství San Frutuoso
  • pastelové domy zdobené lasturami v Camogli
  • svět „sám pro sebe“ v Portofino
  • plavba podél skalnatého pobřeží Cinque Terre

Ubytování

  • Hotel*** s výbornou polohou v přímořském městečku Viareggio u krásné promenády a v těsné blízkosti pláže – 2lůžk. klim. pokoje s příslušenstvím, Sat TV. Snídaně jsou podávány formou italského slaného a sladkého bufetu, 3 chodové večeře servírované

Nástupní místa

29.08. - 05.09. Odjezd L2, L3

Potřebujete další informace ?

Volejte tel. +420 461 530 663 nebo napište, zavoláme Vám nazpět.

Poslat dotaz k zájezdu
TIPY A SLEVY AŽ 50%

ZÍSKEJTE
TIPY NA ZAJÍMAVOU
DOVOLENOU
A SLEVY AŽ 50%

E-katalog

Aktuální přehled všech zájezdů

Zobrazit
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací


E-katalog

Aktuální přehled všech zájezdů

Zobrazit
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací