Zavolejte nám +420 461 530 663
Napište nám info@redok.cz
Vyhledat zájezd
a

a

MADRID - SALAMANCA - TOLEDO

HISTORIE A KRÁSA ŠPANĚLSKÝCH MĚST

Kód zájezdu: E765-19 Počet nocí: Strava: Ubytování: hotel

Letecky
Cena na vyžádání

Majestátní Madrid s královskými paláci, velkolepými náměstími a muzei s významnými uměleckými sbírkami. Univerzitní město Salamanca, kde se španělský renesanční styl zachoval jako v žádném jiném městě a kde úzké starobylé uličky dýchají historií i pestrým studentským životem. Toledo je zase jedinečné svými architektonickými památkami - na malém prostoru zde lze vidět křťanské kostely, židovské synagogy i mešity. Celý popis

Termíny a ceny zájezdu

Kód Termín Nástupní místa Počet nocí dospělá osoba
snídaně
E765-19-1 od: 03.07.2019
do: 07.07.2019
zobrazit 4 18 790 Kč Odjeto
E765-19-2 od: 02.10.2019
do: 06.10.2019
zobrazit 4 20 780 Kč Odjeto
KódE765-19-1
Termínod: 03.07.2019 do: 07.07.2019
Nástupní místa Praha
Počet nocí4
dospělá osoba - snídaně18 790 Kč
Odjeto
KódE765-19-2
Termínod: 02.10.2019 do: 06.10.2019
Nástupní místa Praha
Počet nocí4
dospělá osoba - snídaně20 780 Kč
Odjeto

Majestátní Madrid s královskými paláci, velkolepými náměstími a muzei s významnými uměleckými sbírkami. Univerzitní město Salamanca, kde se španělský renesanční styl zachoval jako v žádném jiném městě a kde úzké starobylé uličky dýchají historií i pestrým studentským životem. Toledo je zase jedinečné svými architektonickými památkami - na malém prostoru zde lze vidět křťanské kostely, židovské synagogy i mešity.


1. den zájezdu
Odlet z Prahy do Madridu. Transfer do hotelu, ubytování.

2. den zájezdu 
Celodenní seznámení s metropolí Španělska - prohlídka města MADRID, Plaza de Espaňa, kde si připomeneme slavného spisovatele Cervantese prostřednictvím sousoší jeho románových hrdinů - Dona Quijota a věrného služebníka Sancha, Plaza Mayor - náměstí náměstí, centrum života Habsburků 17. století s historickými budovami, obchůdky, terasami a tapas bary. V blízkosti je Puerta del Sol (Sluneční náměstí) a dále uvidíme Královský palác. Odpoledne návštěva náměstí Cibeles, místo, kde se prolíná starý Madrid s moderním. Čekají nás umělecké skvosty v muzeu El Prado se 7 600 obrazy, tisíc soch, tři tisíce rytin, 6 400 kreseb a dalších uměleckých předmětů. Součástí muzea je také knihovna s více než 60 tisíci uměleckých monografií. K největším skvostům Prada patří několik triptychů Hieronyma Bosche, včetně nejznámější Zahrady pozemských rozkoší, Rafaelova Svatá rodina s jehnětem, tiziánové Danae a zlatý déšť, Rubensovy Tři Grácie, či Goyovy plátna Rodinka Karla IV, Nahá a Oblečená Maja. Nejpočetnější jsou ve sbírkách samozřejmě zastoupení španělští malíři (asi 4 600 obrazů), z nichž nejreprezentativnější je sbírka děl Velázqueze a Goyi. Z evropského malířství vynikají v Prade italští mistři, vlámští malíři (90 obrazů Rubense), jakož i nizozemská sekce s obrazy Rembrandta. Další muzeum - Reina Sofía je neméně zajímavé. Návrat do hotelu.

3. den zájezdu  
Odjezd do města SALAMANCA, známé nejstarší univerzitou ve Španělsku a jednou z nejstarších v Evropě. Město bylo Evropským hlavním městem kultury v roce 2002 a pro své monumentální umělecké bohatství se stalo městem světového dědictví UNESCO. Španělský renesanční styl se zachoval v Salamance jako na žádném jiném místě, rovněž baroko je zde také bohatě zastoupeno. Úzké starobylé uličky dýchají historií, ale také čilým studentským životem a opravdu je co obdivovat: paláce, katedrála, kostely a jedno z nejkrásnějších hlavních náměstí ve Španělsku - Plaza Mayor. Návrat na ubytování do okolí Madridu.

4. den zájezdu
Odjezd do jednoho z nejkrásnějších španělských měst, do TOLEDA UNESCO, které má mimořádně působivou historickou atmosféru; náměstí jsou plné místních trhovců, malebných kavárniček, obchody se suvenýry nabízejí výrobky z toledské oceli, typické toledské šperky. Uchvátí nás architektura města - na malém prostoru jsou zde křesťanské kostely a kláštery, židovské synagogy a mešity. Dominantní památkou je katedrála a Alcazar, kdysi vizigótský, pak římský palác, později sídlo španělského krále, vojenská akademie a dnes muzeum. Návrat na ubytování.

5. den zájezdu
Snídaně. Dle letového řádu volný program v Madridu, transfer na letiště a odlet do Prahy.

Cena zahrnuje

  • leteckou přepravu Praha - Madrid - Praha
  • letištní taxy a poplatky
  • transfer z/do hotelu
  • 4x ubytování v hotelu - 2lůžk. pokoje s příslušenstvím
  • 4x snídani
  • dopravu autokarem na výlety dle programu
  • průvodce

Cena nezahrnuje

  • vstupné, fakult výlety a vše co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"

Fakultativní příplatek

  • 1lůžk. pokoj 1 990 Kč
  • komplexní pojištění vč. storna 180 Kč

Potřebujete další informace ?

Volejte tel. +420 461 530 663 nebo napište, zavoláme Vám nazpět.

Poslat dotaz k zájezdu
TIPY A SLEVY AŽ 50%

ZÍSKEJTE
TIPY NA ZAJÍMAVOU
DOVOLENOU
A SLEVY AŽ 50%

E-katalog

Stáhněte si náš katalog
a mějte jej stále po ruce

Stáhnout
Katalog domů

Nechte si poslat tištěný
katalog přímo domů

Zaslat domů
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací


E-katalog

Stáhněte si náš katalog
a mějte jej stále po ruce

Stáhnout
Katalog domů

Nechte si poslat tištěný
katalog přímo domů

Zaslat domů
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací