Zavolejte nám +420 461 530 663
Napište nám info@redok.cz
Vyhledat zájezd
a

a

POLSKÝ NÁRODNÍ PARK BIESZCZADY

TOULKY KARPATSKÝMI POLONINAMI

ZÁJEZD S LEHKOU TURISTIKOU

Kód zájezdu: PL719-20 Počet nocí: Strava: Ubytování: hotel***

Autokarem
Cena na vyžádání

Polské Bieszczady mají mnoho nej - jde o nejjižnější část Polska, kterou její řídké osídlení řadí k místům s nejmenším světelným znečištěním v Evropě. Poloniny polských Bieszczad (UNESCO) jsou nejzápadnější z Karpatských polonin a jejich nevelká výška (nejvyšší hora Tarnica měří 1 346 m) jim nic neubírá na jejich malebnosti a výhledy z nich nám dávají nahlédnout až na hřebeny bývalé Podkarpatské Rusi a Slovenska. Zatímco dnes opuštěný kraj skýtá útočiště největším dravcům, v nedávné minulosti… Celý popis

Termíny a ceny zájezdu

Kód Termín Nástupní místa Počet nocí Dospělá osoba
polopenze
PL719-20-1 od: 15.08.2020
do: 21.08.2020
zobrazit 6 14 490 Kč Odjeto
KódPL719-20-1
Termínod: 15.08.2020 do: 21.08.2020
Nástupní místa Praha, Brno, Pardubice, Hradec Králové, Olomouc, Poděbrady
Počet nocí6
Dospělá osoba - polopenze14 490 Kč
Odjeto

Anotace

Polské Bieszczady mají mnoho nej - jde o nejjižnější část Polska, kterou její řídké osídlení řadí k místům s nejmenším světelným znečištěním v Evropě. Poloniny polských Bieszczad (UNESCO) jsou nejzápadnější z Karpatských polonin a jejich nevelká výška (nejvyšší hora Tarnica měří 1 346 m) jim nic neubírá na jejich malebnosti a výhledy z nich nám dávají nahlédnout až na hřebeny bývalé Podkarpatské Rusi a Slovenska. Zatímco dnes opuštěný kraj skýtá útočiště největším dravcům, v nedávné minulosti byl domovem Rusínů. Národy Lemků a Bojků po sobě zanechali nejen jedinečné
dřevěné kostelíky, ale i zbytky opuštěných vesnic a tajemné hřbitovy skryté v lesích. Kraj křižuje železnice, kterou sledoval Švejk cestou na frontu, i funkční úzkokolejka.

Bieszczady – Smerek – polonina Wetlínská - pohoří Tarnica – Sanok – polonina Carynská - Smolnik

Program zájezdu

1. den zájezdu
V ranních hodinách odjezd z ČR, průjezd Polskem, večerní příjezd do Bieszczad, ubytování v hotelu v centru Bieszczad, večeře.

2. den zájezdu
Autobusem se přesuneme do vesnice SMEREK, odkud zahájíme výstup na nejzápadnější z Bieszczadských polonin - POLONINU WETLÍNSKOU. Od vrcholu SMEREK (1222 m) si budeme užívat příjemného hřebene s báječnými rozhledy. Z Hasiakowi skály sestoupíme kolem turistické útulny Puchatka k autobusu do vsi BEREHY GORNE. Návrat na ubytování.

3. den zájezdu
Po nepatrném přiblížení autobusem vyrazíme tentokrát na nejvýchodnější masiv Bieszczad s nejvyšším vrcholem celého pohoří TARNICA (1346 m). V první části vystoupáme na BUKOWÉ BERDO a po podkově hor dojdeme až na nejvyšší štít polských Bieszczad. Otevře se nám výhled na hřebeny hor, především na ukrajinskou stranu daleko do území bývalé Podkarpatské Rusi. Po hřbetu SZEROKI WIERCH sestoupíme až do Ustrzyku Gornych.

4. den zájezdu
Odpočinkový den vyplníme výletem úzkokolejkou do údolí říčky Solinka. Ráno se autobusem přesuneme do městečka CISNA a vláček nás vyveze do nitra Bieszczadských lesů, na samotnou hranici se Slovenskem. Pak silničkou dojedeme na území dříve obývané Lemky, k dřevěnému kostelíku z roku 1803 ve vesnici Turzaňsk (UNESCO). Ve zbytku dne se vypravíme autobusem do SANOKU, se známým skanzenem. Po prohlídce skanzenu věnovaného lidovému stavitelství Bojků a Lemků, navštívíme i město s hradem v gotickém stylu, posedíme na lavičce u památníku dobrého vojáka Švejka. Poté autobusem zpět na ubytování.

5. den zájezdu
Celodenní pěší túra k trojmezí Polska, Slovenska a Ukrajiny, na vrchol KREMENEC (1221 m). Ze sedla Przelecz Wiznianski vystoupáme na vrchol WIELKA RAWKA (1302 m) s výhledy na bieszczadské poloniny a do Podkarpatské Rusi na Ukrajině. Podél polsko-ukrajinské hranice dojdeme k trojmezí. Přes hřeben DZIAL sestoupíme do WETLINY. Autobusem zpět na ubytování.

6. den zájezdu
Poslední turistický den nás čeká malebná POLONINA CARYNSKÁ. Nejkratší z hřebenových túr si rozhledy a krásou v ničem nezadá se všemi předchozími. Určitě nám tento den vybyde čas prohlédnout si i dřevěný kostelík sv. Michala Archanděla z 18. století ve SMOLNIKU (UNESCO).

7. den zájezdu
Po snídani odjezd, průjezd Polskem, návrat do ČR ve večerních hodinách.

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

Fakultativní příplatek

Orientační ceny vstupného

vstup do národního parku Bieszczady 6 zl/den - 5 krát = 30 PLN
vyjížďka vláčkem 23 PLN
vstup do skanzenu v Sanoku 15 PLN

Kapesné

Na vstupy budete potřebovat celkem 70 PLN.

Nástupní místa

15.08. - 21.08. Odjezd J* + Olomouc
Přehled nástupních míst najdete ZDE

Potřebujete další informace ?

Volejte tel. +420 461 530 663 nebo napište, zavoláme Vám nazpět.

Poslat dotaz k zájezdu
TIPY A SLEVY AŽ 50%

ZÍSKEJTE
TIPY NA ZAJÍMAVOU
DOVOLENOU
A SLEVY AŽ 50%

Další doporučené kategorie
E-katalog

Aktuální přehled všech zájezdů

Zobrazit
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací


E-katalog

Aktuální přehled všech zájezdů

Zobrazit
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací