Zavolejte nám +420 461 530 663
Napište nám info@redok.cz
Vyhledat zájezd
a

a

RUMUNSKO - TRANSYLVÁNIE

KARPATY A HRADY KNÍŽETE DRÁCULY

Kód zájezdu: RO721-20 Počet nocí: Strava: Ubytování: hotel***

Autokarem
Cena na vyžádání

Oblíbené Sleva 55+

Vydejte se s námi do Transylvánie za tajemnými hrady hraběte Drákuly, do půvabných měst protkaných nezaměnitelnou historickou atmosférou, do hornaté a kulturně bohaté oblasti nacházející se ve střední části Rumunska. Transylvánie známá též Sedmihradsko, není jen Drákula, ale především strhující příroda – krásné louky, hory, jeskyně a majestátní Karpaty, které tuto část Rumunska lemují ze tří stran. Pojeďte s námi poznat místa, kde se dodnes žije tradičním způsobem.Zájezd provází Petr HorákSibiu… Celý popis


Anotace

Vydejte se s námi do Transylvánie za tajemnými hrady hraběte Drákuly, do půvabných měst protkaných nezaměnitelnou historickou atmosférou, do hornaté a kulturně bohaté oblasti nacházející se ve střední části Rumunska. Transylvánie známá též Sedmihradsko, není jen Drákula, ale především strhující příroda – krásné louky, hory, jeskyně a majestátní Karpaty, které tuto část Rumunska lemují ze tří stran. Pojeďte s námi poznat místa, kde se dodnes žije tradičním způsobem.

Zájezd provází Petr Horák

Sibiu – Codlea – Bran – Brašov – Sinaia – Sinaiský klášter – Velký a Malý Peleš – pohoří Bucegi – Bábelská sfinga – Bukurešť

Program zájezdu

1. den zájezdu 
Odjezd v podvečerních hodinách z ČR (cca 21:00 hod. překročení hranic z ČR) přes Slovensko a Maďarsko.

2. den zájezdu 
Brzy ráno překročíme rumunské hranice a vydáme se za poklady Sedmihradska – Transylvánie. Přejedeme přes řeku Mureš u Aradu a pokračujeme do SIBIU. Dopoledne návštěva jednoho z největších evropských muzeí pod otevřeným nebem v oblasti Dumbravského lesa u Sibiu. Jedinečný skanzen nahlíží do starých vesnic a mlýnů, na tradiční pestrou škálu unikátních technických zařízení rumunského venkova a skrývá se zde téměř celé Rumunsko. Ubytování v hotelu ve městě dle časových možností po prohlídce skanzenu nebo až večer. Odpoledne návštěva historického centra města SIBIU - pravoslavná bazilika rumunské církve Boží moudrosti, protestanský kostel, školy německých obyvatel, kupecké domy z 16. a 17. stol., Lhářův most opředený pověstmi, evangelická katedrála, v jejíž kryptě je uloženo tělo Drákulova syna a mnoho dalších zajímavosti města.

3. den zájezdu
Cesta Transylvánií. Zastavíme v městečku CODLEA s typickým opevněným kostelem, sýpky v opevnění kostelů. Navštívíme hrad BRAN, kde údajně pobýval kníže Drácula. Odpoledne BRAŠOV, město obklopené Jižními Karpatami tzv. „Transylvánskými Alpami“. Prohlídka a procházka „černým Salcburkem“ Brašovem, středověké centrum, zachovalé hradby, klenot gotické architektury Katedrála z čediče, židovská čtvrť, nejužší ulička Strada Sforri a Stará radnice. Ubytování v horském městečku Sinaia.

4. den zájezdu
V údolí řeky Prahovy navštívíme SINAISKÝ KLÁŠTER, který založil rytíř Mihail Cantacuzio r. 1695, po svém návratu z cesty ke klášteru sv. Kateřiny na Sinaji. Pravoslavný klášter skýtá vzácné náboženské objekty, ikony, knihy, keramiku. Následují zámky VELKÝ a MALÝ PELEŠ, postavené jako letní sídla rumunským králem Carolem I. Pracoval zde i český architekt Karel Limann. Odpoledne vyjedeme do pohoří BUCEGI, které je součástí horského pásma Karpat, Pokračujeme jeepy pod skalní útvar BÁBELSKÁ SFINGA a výšlap k ní (malé převýšení, ale turistické boty podmínkou) s panoramatickými výhledy do okolí, v případě nepřízni počasí je možná alternativa jeepy na náhorní plošiny a do malebných údolí pohoří Bucegi s možností návštěvy jeskyně Ialomita, která má krápníkovou výzdobu a kapli pravoslavných poustevníků. Návrat na hotel. Možnost individuální procházky po horských lázních SINAIA s mnoha vilami a parky, obdoba naší Karlovy Studánky. Sinaia byla také letním sídlem velkého rumunského skladatele George Enescu, dle časových možností návštěva jeho muzea Vila Luminis.

5. den zájezdu
Po snídani odjedeme do hl. města Rumunska BUKUREŠTI, navštívíme majestátní budovu Parlamentu, uvidíme hrob prezidenta Ceaušesca, podíváme se k Hlavní katedrále rumunské ortodoxní církve se sídlem jejich metropolity – patriarchy, projdeme se historickým centrem města se Starým knížecím dvorem – místo řemeslnických dílen, shlédneme secesní nákupní pasáže, Památník nezávislosti, bývalý Královský palác, kde navštívíme Národní galerii - muzeum a obrazárnu s velkou sbírkou vlámských mistrů. Večer odjedeme do republiky.

6. den zájezdu
V odpoledních hodinách příjezd do ČR (přejezd hranic v cca 12:00 hod.).

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

Fakultativní příplatek

Sleva

  • SLEVA 55+ ze základní ceny 3% 

Orientační ceny vstupného

Sibiu – Skanzen 12 Lei/os., senior 10 Lei, dítě/student 3,50 Lei
Sibiu – Protestanský chrám 5 Lei/os.
Coldea – opevněný kostel 5 Lei/os.
Hrad Bran 40 Lei/os., senior 30 Lei, student 25 Lei, dítě 7 Lei
Brašov – Černý kostel 10 Lei/os., dítě 3 Lei, student 6 Lei
Sinaia – zámek Velký Peleš 60 Lei/os., senior 30 Lei., dítě/student 15 Lei
fotografování v zámku 35 Lei
pohoří Bucegi - lanovka Babele 75 Lei, kombinace s jeepy 90 Lei, nebo celodenní jeepy 120 Lei
Bukurešť – Parlament 40 Lei/os., studenti 20 Lei/os, do 18 let 10 Lei, fotografování je v ceně
Bukurešť – Národní galerie 25 Lei/os., senior 12,50 Lei, dítě 6,50 Lei
Bukurešť – Historické muzeum 10-15 Lei
Jízdenky metro a bus 18 Lei/os.

Pro vstup do Parlamentu v Bukurešti je nutné předložit platný doklad totožnosti, bez něj nebudete připuštěni na prohlídku.

Kapesné

Dle individuálního zájmu o návštěvy památek, doporučujeme 300 Lei + drobná EUR a HUF (4x 0,5 EUR, 2x 100 HUF) na WC při průjezdu Slovenskem a Maďarskem. Pozn.: Na první den programu je potřeba mít s sebou již rumunskou měnu na vstupné do Skanzenu v Sibiu, 12 Lei/os. Směnárna bude k dispozici až v centru Sibiu.

Upozornění:
Vzhledem k tomu, že rumunská měna rumunský nový lei (RON) není na českém trhu běžně směnitelnou měnou, banky ani směnárny nezaručují, že bude možné na libovolné pobočce provést výměnu rumunského nového lei ve formě valut. Doporučujeme se už předem na zájezd připravovat a o možnosti výměny rumunského nového lei se informujte telefonicky či emailem, viz kontakty směnáren a bank: http://www.kurzy.cz/banky/

Nástupní místa

08.09. - 13.09. odjezd F, L
Přehled nástupních míst najdete ZDE

Potřebujete další informace ?

Volejte tel. +420 461 530 663 nebo napište, zavoláme Vám nazpět.

Poslat dotaz k zájezdu
TIPY A SLEVY AŽ 50%

ZÍSKEJTE
TIPY NA ZAJÍMAVOU
DOVOLENOU
A SLEVY AŽ 50%

Další doporučené kategorie
E-katalog

Aktuální přehled všech zájezdů

Zobrazit
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací


E-katalog

Aktuální přehled všech zájezdů

Zobrazit
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací