Zavolejte nám +420 461 530 663
Napište nám info@redok.cz
Vyhledat zájezd
a

a

SLOVINSKO A CHORVATSKÁ ISTRIE

SLOVINSKÝ A CHORVATSKÝ JADRAN, PIRAN - PULA - ROVINJ

DOVOLENÁ SLOVINSKO 2021, POBYTOVĚ POZNÁVACÍ ZÁJEZD

Kód zájezdu: SLO441-21 Počet nocí: Strava: Ubytování: hotel***

Autokarem
Cena na vyžádání

Náš tip Sleva 55+

Slovinsko, moře a výlety do Chorvatska. Pojďte s námi relaxovat na slovinské pobřeží, do hotelového komplexu přímo u moře, který má dokonce své vlastní mořské lázně. Během výletů se seznámíme se slovinskou krajinou, kulturními a přírodními památkami. Podíváme se do světoznámých jeskyní, hřebčína v Lipici i do půvabných měst. Na výletě do Chorvatska nás čekají památky starověku, věhlasný amfiteátr v Pule a vzácný chrám v Poreči. A kdo preferuje více relaxace, má na výběr různé pláže, bazény… Celý popis


Anotace

Slovinsko, moře a výlety do Chorvatska. Pojďte s námi relaxovat na slovinské pobřeží, do hotelového komplexu přímo u moře, který má dokonce své vlastní mořské lázně. Během výletů se seznámíme se slovinskou krajinou, kulturními a přírodními památkami. Podíváme se do světoznámých jeskyní, hřebčína v Lipici i do půvabných měst. Na výletě do Chorvatska nás čekají památky starověku, věhlasný amfiteátr v Pule a vzácný chrám v Poreči. A kdo preferuje více relaxace, má na výběr různé pláže, bazény, vířivky, za příplatek další wellness služby, možnost procházek i individuálního programu.

Postojenská jeskyně – Portorož - Piran - Lipice - Hrastovlje - Pula - NP Brijunské ostrovy - Izola - Poreč - Rovinj - Lublaň

Program zájezdu

1. den zájezdu
Odjezd ve večerních hodinách. Noční přejezd.

2. den zájezdu
Dopoledne navštívíme slovinské jeskyně Postojna v pohoří Kras, jedny z největších a nejkrásnějších v Evropě. Prohlídkovou trasu, sestávající se z několika km jeskynních sálů, překypujících škálou krápníků různých tvarů a barev, projedeme z části podzemním vláčkem a z části projdeme pěšky. Odpoledne odjezd k moři na ubytování do hotelu Vile Park - MOŘSKÉ LÁZNĚ LAGUNA. Ubytování v hotelu, koupání a relaxace v lázních, večeře.

3. den zájezdu
Pobyt u moře
nebo dopolední procházka do nedalekého romantického rybářského přístavu PIRAN, kde máte pocit, že se zastavil čas. Úzké středověké uličky, domy ve stylu benátské gotiky, monumentální chrám sv. Jiří, to všechno jsou skvosty tohoto městečka pobřeží. Nechybí ani kavárny, cukrárny či rybí restaurace. Možnost návštěvy několika muzeí a podmořského světa. Individuální návrat, koupání, večeře.

4. den zájezdu
Výlet do hřebčína v LIPICI, kde se seznámíme s chovem proslulých bílých promenádních a kočárových koní, symbolem habsburského císařského dvora, lipicánů. Prohlídka bude s odborným výkladem s možností připlatit si představení s prvky španělské školy. Cestou zastávka v pevnostním kostelíku z 12. stol. se vzácnými freskami v HRASTOVLJE. Nejznámější je místní verze „tance smrti“ (slovinsky Hrastoveljski mrtvaški ples), dokončená r. 1490. Koupání, večeře.

5. den zájezdu
Výlet do slavné chorvatské PULY, města s antickou minulostí a atmosférou. Navštívíme Amfiteátr, druhý největší a nejvýznamnější na světě, hned za římským Koloseem. Prohlédneme si další starověké památky, např. Herkulovu bránu, Triumfální oblouk, Fórum a Augustův chrám. Možnost výletu do NP BRIJUNSKÉ OSTROVY a k Titově rezidenci. Návrat na večeři.

6. den zájezdu 
Pobyt u moře
nebo půldenní výlet do IZOLY, malebného letoviska uzavřeného mezi útesy. Procházka velkým přístavem k přírodním plážím v městském parku, středověké městečko, posezení v místních kavárničkách. Koupání a návrat k hotelu odpoledne nebo individuálně místní dopravou.

7. den zájezdu
Výlet do měst POREČ a ROVINJ. V Poreči si prohlédneme biskupský komplex a Eufráziovu baziliku byzant. typu z 6. stol.(UNESCO). Malebná a fotogenická ROVINJ s chrámem sv. Eufémie patří mezi nejlépe dochovaná města z období benátské gotiky a renesance a je rájem milovníků historie, umění, přírodních krás i koupání. Návrat na večeři.

8. den zájezdu
Pobyt u moře, koupání, odpoledne odjezd z hotelu do hl. slovinského města LUBLAJANA, prohlídka historického jádra na březích řeky Lublanice. Uvidíme dominantní Lublaňský hrad, Dračí most, katedrálu sv. Michala, Prešernovo náměstí a stavby světoznámého architekta J. Plečnika, např. Trojmostí, tržnici či univerzitní knihovnu. Možnost večeře. Noční přejezd.

9. den zájezdu
Příjezd v ranních hodinách.

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

Fakultativní příplatek

Sleva

  • 3.os. na pokoji na přistýlce 800 Kč, dítě do 15 let na přistýlce 1500 Kč
  • SLEVA 55+ sleva ze základní ceny 3%

Doporučujeme

  • Mořský park Laguna – vstupy v ceně
  • Nejslavnější jeskyně Postojná
  • Hřebčín v Lipici
  • Jedinečný amfiteátr v Pule

Ubytování

  • hotel Vile Park*** s mořskými lázněmi Laguna - 2lůžk. pokoje s příslušenstvím. Hotel. komplex přímo na pláži s přístupem do mořského parku Laguna a na pláž Arcobaleno s venkovními bazény. Vstup do mořského parku v řádné otevírací době, bazény a vířivky jsou v ceně zájezdu, stejně jako vstup na pláž. Sauny, wellness, masáže za příplatek.

Nástupní místa

28.06. - 06.07. Odjezd A, B, L Přehled nástupních míst najdete ZDE

Doprava

Doprava je zajištěna dálkovým klim. autobusem. V autobuse Vám budou určena místa dle předem připraveného zasedacího pořádku, který sestavuje cestovní kancelář v závislosti na datu zakoupení.

Ubytování a stravování

UBYTOVÁNÍ
- 6x ubytování v hotelu*** - 2lůžk. pokoje s příslušenstvím
hotel Vile Park*** s mořskými lázněmi Laguna - 2lůžk. pokoje s příslušenstvím. Hotel. komplex přímo na pláži s přístupem do mořského parku Laguna a na pláž Arcobaleno s venkovními bazény. Vstup do mořského parku v řádné otevírací době, bazény a vířivky jsou v ceně zájezdu, stejně jako vstup na pláž. Sauny, wellness, masáže za příplatek.
- CK si vyhrazuje právo změnit místo ubytování dle Všeobecných smluvních podmínek.

STRAVOVÁNÍ
6x polopenze formou bufetu. Ostatní strava je řešena z vlastních zdrojů a prostředků.

Vstupné, platby

ORIENTAČNÍ CENY VSTUPŮ (z r. 2020) – ceny v HRK a €
Slovinsko:
Jeskyně Postojna 26 €
Piran – vyhlídková věž cca 1 €
Piran – hradby 2 €
Piran – podmořský svět 5 €
Lipica – 16 €, s představením 21 €
Hrastovlje – cca 3 €
Ljubljana – hrad 10-15 € dle rozsahu návštěvy, i s lanovkou 13 €
Ljubljana – vyhlídková věž 3,5 €, i s lanovkou 5 €

Chovatsko:
Pula – Amfiteátr 70 HRK
Pula – Augustův chrám 10 HRK
Pula – Archeologické muzeum 20 HRK
Pula – Katedrála 5 HRK
Pula – Benátská pevnost 20 HRK
NP Brijunské ostrovy 230 HRK
Poreč – Eufraziova bazilika cca 40 HRK

DOPORUČENÉ KAPESNÉ
Doporučujeme na vstupy cca 500 HRK a cca 100 €, není podmínkou všechny objekty navštívit. Další kapesné dle vlastního uvážení. Vstupné do navštívených objektů, vláčky, lanovky, MHD, lodičky u výletů nejsou zahrnuty v ceně zájezdu, pokud není v odstavci „cena zahrnuje“ výslovně uvedeno jinak.

UPOZORNĚNÍ
Do kostelů není vhodné jít s holými rameny a v šortkách, může se vám stát, že nebudete vpuštění dovnitř. Doporučujeme mít s sebou turistickou obuv a turistické oblečení.

MĚNA A KURZ
Chorvatská Kuna (značení HRK), 1 HRK = cca 3,4 Kč
https://www.kurzy.cz/kurzy-men/nejlepsi-kurzy/HRK-chorvatska-kuna/
EURO (značení EUR nebo €), 1 € = cca 26 Kč
https://www.kurzy.cz/kurzy-men/nejlepsi-kurzy/EUR-euro/

Cestovní dokumenty, vízum, očkování, pojištění

CESTOVNÍ DOKUMENTY
Na cestu nezapomeňte platný cestovní doklad. I když jsme od 1. 5. 2004 členy EU a pro cesty na území EU stačí občanský průkaz (jen tzv. karta, od 1. 1. 2006 jen se čtecí zónou), doporučujeme všem vzít s sebou raději platný cestovní pas. CK nemůže přebírat odpovědnost za úspěšné odbavení svých klientů při přejezdech. Prosím, nezapomeňte, že vaše cestovní pasy musí být platné ještě alespoň půl roku po návratu z dovolené. Dle vyjádření MV ČR je občanský průkaz cestovním dokladem pouze pro držitele dokladu. Každý účastník zájezdu je osobně odpovědný za dodržování pasových, celních, zdravotních a dalších předpisů země, do níž cestuje. CK nepřebírá odpovědnost za vízové povinnosti cizích státních příslušníků do navštívených zemí. Prosím mějte u sebe několik kopií cestovního dokladu, popřípadě i v elektronické podobě (např. uložené v emailové poště). Tyto kopie mohou usnadnit řešení mnoha situací.

CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ (ZA PŘÍPLATEK)
Každý účastník zájezdu je povinen vycestovat do zahraničí s cestovním pojištěním.

Cestovní kancelář REDOK TRAVEL má uzavřenou pojistnou smlouvu č. 1360500204 s pojišťovnou UNIQA a.s.

Pojištění není limitováno věkem účastníka. Pokud jste si prostřednictvím CK zakoupili komplexní pojištění (nebo je již zahrnuto v ceně zájezdu), jste pojištěni v následujícím rozsahu:
Pojištění léčebných výloh v zahraničí 7 000 000 Kč
Úrazové pojištění – trvalé následky úrazu 600 000 Kč
Úrazové pojištění – smrt následkem úrazu 300 000 Kč
Úrazové pojištění, nemocniční odškodné (hosp.+nemoc) 600 Kč/den
Pojištění odpovědnosti za škodu na zdraví a věci 3. osoby 5 000 000 Kč
Pojištění zavazadel 20 000 Kč/ks (max. 40 000 Kč)
Pojištění storna zájezdu 15 000 Kč (spoluúčast klienta 20%)

Při pojistné události v zahraničí je třeba kontaktovat asistenční službu v Praze - tel: +420 296 333 696, kde oznámíte, k jaké pojistné události došlo a asistenční služba Vám poradí, jak dále postupovat. Nezapomeňte s sebou Evropský průkaz zdravotního pojištění (karta zdravotního pojištění v ČR). Smluvní vztah vzniká mezi klientem a pojišťovnou, případné pojistné události řeší klient přímo s pojišťovnou. Součástí pojištění je i automatické a bezplatné prodloužení platnosti pojištění pro zpožděný návrat v případě, kdy se pojištěná osoba z důvodu zásahu vyšší moci (např. uzavření leteckého provozu, živelná pohroma v místě dovolené, apod.) nemůže vrátit do ČR v původně plánovaném termínu. Pojištění léčebných výloh a asistenčních služeb zahrnuje i pojištění plážových adrenalinových aktivit, které si pojištěný může zakoupit podle svého zájmu přímo na pláži (např. jízda na vodním skútru, jízda na banánu, jachting, parasailing, vodní lyžování, potápění s instruktorem, apod.). Pojištění storna obsahuje i pojištění z důvodu nedobrovolné ztráty zaměstnání a pojištění nevyužité dovolené. Další informace o pojištění jsou uvedeny na stránkách www.redok.cz. Pojištění se řídí Všeobecnými pojistnými podmínkami pro cestovní pojištění UCZ/Ces/14 a Rámcovou pojistnou smlouvou. Pojištěný klient tímto potvrzuje, že se seznámil s rozsahem pojištění, že převzal Všeobecné pojistné podmínky pro cestovní pojištění, byl s nimi seznámen a souhlasí s jejich zněním.

Cestovní kancelář je pojištěna v souladu se Zákonem č.159/1999 Sb., certifikát pojištění na www.redok.cz.

Doplňující info k zájezdu

ELEKTRICKÉ ADAPTÉRY
Síťové napětí na Slovinsku i v Chorvatsku je, jako v České republice 230 V. Zástrčky je s dvojicí kulatých kolíků s průměrem 4,8 mm a roztečí 19 mm. Zásuvka má pak dva otvory pro kolíky, kovové uzemňovací písky na horní a spodní straně a vodí zářezy po stranách. Zástrčka i zásuvka jsou symetrické. Pro naše kulaté tříkolové zástrčky je nutný adaptér, pro naše ploché dvoukolíkové zástrčky adaptér nutný není.

VELVYSLANECTVÍ A KONZULÁTY
Pokud ztratíte pas nebo potřebujete jinou pomoc, spojte se s velvyslanectvím nebo konzulátem.

Chorvatsko:
Velvyslanectví Záhřeb - Veleposlanstvo Republike Češke
Radnička cesta 47/VI, 10 000 Zagreb
Telefon: +385 1 617 7246, +385 1 617 6894
Fax ZÚ: +385 1 6176630, KO: +385 1 6177239
Nouzová linka: +385 916121533 (služba KO - mobilní telefon)
E-mail: zagreb@embassy.mzv.cz
Provozní hodiny úřadu: pondělí - pátek 07.45 - 16.15
Úřední hodiny KO pro veřejnost: pondělí - pátek 09.00 - 12.00

Slovinsko:
Velvyslanectví Lublaň - Veleposlaništvo Češke Republike
Riharjeva 1, 1000 Ljubljana
Telefon: +3861/4202450, +3861/4202451, +3861/4202464
Fax: +3861/2839259
Nouzová linka: +386/41/679103
E-mail: ljubljana@embassy.mzv.cz
Provozní hodiny úřadu: pondělí - pátek 07.45 - 16.15
Úřední hodiny pro veřejnost: pondělí, středa, pátek 09.00 - 12.00

DŮLEŽITÁ TELEFONNÍ ČÍSLA
Chorvatsko:
Tel. předvolba: +385
Policie: 192
Hasiči: 193
Rychlá zdravotnická pomoc: 194
Ministerstvo zahraničních věcí doporučuje využívat ve všech nouzových případech v maximální míře telefonní číslo jednotného integrovaného záchranného systému
112 bez dalších předvoleb

Slovinsko:
Tel. předvolba: +386
Nouzové telefonní číslo, hasiči a zdravotní a záchranná služba: 112
Policie: 113
První pomoc (Splošna nujna medicinska pomoč, ZDL): 01/ 522 84 08

DOPORUČENÍ PRO TURISTY
DROZD – Registrace občanů při cestách do zahraničí
http://drozd.mzv.cz
Projekt „Dobrovolné registrace občanů České republiky při cestách do zahraničí (DROZD) umožňuje českým občanům poskytovat na dobrovolném základě informace o svém plánovaném pobytu v zahraničí.

CELNÍ A DEVIZOVÉ PŘEDPISY
Pro dovoz a vývoz valut nejsou stanovena žádná omezení. Občanům EU se doporučuje být finančně vybaven v závislosti na délce a charakteru pobytu. Výše finančních prostředků není pevně stanovena.

Slovinsko: Daň z přidané hodnoty (slovinsky DDV) se občanům členských států EU vč. ČR nevrací. Omezení se vztahují na tabákové výrobky a alkoholické nápoje. Podrobnější informace lze nalézt na stránkách slovinského celního úřadu: http://www.carina.gov.si/en/travellers/travelling_within_eu/travelling_within_eu_general_information/

DŮLEŽITÁ UPOZORNĚNÍ
• Prosíme o důkladné označení Vašich zavazadel Vaším jménem a CK REDOK
• Účastníci zájezdu jsou povinni být v průběhu celého zájezdu na smluveném místě a ve stanovenou dobu, kterou určí průvodce. Nelze, aby z důvodu vaší nedochvilnosti byli ostatní klienti kráceni na svých právech, jak v oblasti poznávání, ubytování, stravování a dalších. V případě jakékoliv nedochvilnosti informujte prosím neodkladně průvodce zájezdu. V místech srazu čeká autobus max. 30 min., při definitivním odjezdu do ČR pak maximálně 1 hod. V případě, že jde o letecké zájezdy, návaznost na trajekt apod. je zde čekací doba pouze 30 min.). Cestovní kancelář ani dopravce za těchto okolností nenesou žádnou morální ani finanční zodpovědnost.
• CK nepřebírá odpovědnost za jednání cestujících, které by bylo v rozporu se zákony příslušné země.
• Služby nečerpané vlastní vinou propadají bez náhrady.
• Do autobusu doporučujeme pohodlné oblečení, příruční zavazadlo a event. malý polštářek pod hlavu či deku.
• Je povolen převoz zavazadel do hmotnosti 15 kg/os. V případě nadváhy nemusí být zavazadla převzata k přepravě. Rovněž nebudou převzata balení minerálních vod či jiných nápojů.
• Při odchodu z autobusu na výletech, při prohlídkách apod., neponechávejte v autobuse finanční prostředky, osobní doklady, platební karty, fotoaparáty, kamery aj. cenné věci. Dopravce ani CK neodpovídá za jejich případnou ztrátu nebo odcizení.
• Nezapomeňte vzít s sebou léky, které užíváte, pohodlnou obuv, deštník nebo pláštěnku a dobrou náladu.
• CK si vyhrazuje právo z organizačních důvodů změnit místo ubytování dle Všeobecných smluvních podmínek.

V současné situaci je nutné počítat se zvýšenou kontrolou na hranicích a je pro nutné dodržet množství alkoholu a cigaret deklarované v odbavení.

Program zájezdu
dle katalogu, může být však přizpůsoben časovému limitu na trase, počasí, nepředvídatelným okolnostem na cestě i po dobu konání zájezdu. Změna programu vyhrazena!

Potřebujete další informace ?

Volejte tel. +420 461 530 663 nebo napište, zavoláme Vám nazpět.

Poslat dotaz k zájezdu
TIPY A SLEVY AŽ 50%

ZÍSKEJTE
TIPY NA ZAJÍMAVOU
DOVOLENOU
A SLEVY AŽ 50%

E-katalog

Aktuální přehled všech zájezdů

Zobrazit
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací


E-katalog

Aktuální přehled všech zájezdů

Zobrazit
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací