Zavolejte nám +420 461 530 663
Napište nám info@redok.cz
Vyhledat zájezd
a

a

JESENÍKY A KRAJEM BÍLÉ OPAVY

KRAJEM HOR, VODOPÁDŮ, HRADŮ A ZÁMKŮ

POZNÁVACÍ ZÁJEZD ČESKO, DOVOLENÁ 2022

Kód zájezdu: CZ712-22 Počet nocí: Strava: Ubytování:

Autokarem
Cena na vyžádání

Náš tip

Letní dovolená v oblasti Nízkého i Hrubého Jeseníku s výlety k rozsáhlým hradním komplexům, bílým zámkům, romantickým vodopádům, do krásné přírody Jeseníků a „bílé“ Opavy. Koupání a vyhlídková plavba na Slezské Hartě, severoamerické lesy či himalájské rostliny v arboretu Nový Dvůr, krásné vodopády, údolí Bílé Opavy, horské lázně Karlova Studánka. Pohodový zájezd s ubytováním v Jeseníkách, přímo v Karlově Studánce, v kraji krásné přírody a historických zajímavostí. Loštice - Javoříčko - Malá… Celý popis

Termíny a ceny zájezdu

Kód Termín Nástupní místa Počet nocí Dospělá osoba - dvoulůžkový pokoj - hotel Neptun
polopenze
Dospělá osoba - dvoulůžkový pokoj - hotel Brans
polopenze
CZ712-22-1 od: 22.08.2022
do: 28.08.2022
zobrazit 6 8 490 Kč 9 990 Kč Odjeto
KódCZ712-22-1
Termínod: 22.08.2022 do: 28.08.2022
Nástupní místa Praha, Svitavy, Brno, Litomyšl, Vysoké Mýto, Pardubice, Hradec Králové, Chrudim, Holice
Počet nocí6
Dospělá osoba - dvoulůžkový pokoj - hotel Neptun - polopenze8 490 Kč
Dospělá osoba - dvoulůžkový pokoj - hotel Brans - polopenze9 990 Kč
Odjeto

Anotace

Letní dovolená v oblasti Nízkého i Hrubého Jeseníku s výlety k rozsáhlým hradním komplexům, bílým zámkům, romantickým vodopádům, do krásné přírody Jeseníků a „bílé“ Opavy. Koupání a vyhlídková plavba na Slezské Hartě, severoamerické lesy či himalájské rostliny v arboretu Nový Dvůr, krásné vodopády, údolí Bílé Opavy, horské lázně Karlova Studánka. Pohodový zájezd s ubytováním v Jeseníkách, přímo v Karlově Studánce, v kraji krásné přírody a historických zajímavostí.

Loštice - Javoříčko - Malá Morávka - Andělská Hora – Krnov - Červenohorské sedlo - údolí Bílé Opavy – Karlova Studánka - arboretum Nový Dvůr – Opava – zámek Kravaře – Slezská Harta – Velký Roudný – Bruntál - zámek Hradec nad Moravicí – zámek Radúň – Rešovské vodopády

Program zájezdu

1. den zájezdu:
Odjezd v ranních hodinách, zastávka na oběd LOŠTICÍCH, městečko známé výrobou Olomouckých tvarůžků. Návštěva muzea, kde se dozvíme vše o historii a výrobě tvarůžků. Před příjezdem na hotel zastávka v JIŘÍKOVĚ. Prohlídka Pradědovy galerie - expozice řezbářské tvorby s hlavní dominantou - sochou “vládce Jeseníků“ děda Praděda, která je vysoká 10,4 metrů a váží 15 tun. Ubytování v Malé Morávce.

2. den zájezdu:
Přes ANDĚLSKOU HORU s poutním kostelem sv. Anny, jedinečně zasazeným do panoramatu Jeseníků, odjedeme na výlet do KRNOVA, prohlídka města s krásnou radnicí a židovskou synagogou. Turistický výlet v okolí Krnova: rozhledna Cvilín, kolem zříceniny Šelenburk, možnost vystoupat na rozhlednu Strážiště. Výlet ukončíme v Úvalnu, odtud našim busem zpět na ubytování. Pro ty, co nechtějí turist. výšlap absolvovat nabízíme přejezd našim busem do Úvalna, zde možnost prohlídky např: Retro muzeum, Zrcadlové a dveřové bludiště, Muzeum Hanse Kudlicha nebo procházka na rozhlednu Strážiště.

3. den zájezdu:
Ráno všichni vyjedeme busem na ČERVENOHORSKÉ SEDLO – prohlídka turistického a lyžařského střediska. Zde se nám nabízí 3 varianty procházek i turistických výšlapů.

První varianta
– dopoledne individuální procházky v okolí např: Výrovka nebo Červená hora, jedinečné výhledy. Kolem poledne odjezd busem do horských lázní KARLOVA STUDÁNKA, které jsou chráněny samotným Pradědem. Individuální procházka lázněmi s roubenými budovami a 8 minerálními prameny uprostřed divoké přírody.

Druhá varianta
pro vyznavače turistiky. Z Červenohorského sedla přes Výrovku, Malý Jezerník k chatě Švýcárna, pokračujeme na PRADĚD, zastavíme u Trojmezníku z roku 1721 (historický hraniční kámen). Na jeho stranách jsou zobrazeny znaky panství, jejichž hranice se zde stýkaly- kříž řádu německých rytířů, biskupská mitra vratislavského biskupství a lev rodu Žerotínů. Pokračujeme k chatě Barborka a dále turistickou trasou ÚDOLÍM BÍLÉ OPAVY – jedno z nejpůsobivějších míst Jeseníků. Trasa prochází po mnoha mostcích, schodištích a lávkách po březích Bílé Opavy s horskými bystřinami. Cestou jsme odměněni pohledem na vodopády, četné kaskády, peřeje a skalní útvary. U trasy je možnost volby i lehčí varianty. Celodenní turistický výšlap ukončíme v lázních Karlova Studánka.

Třetí varianta
dopoledne individuální procházky v okolí Červenohorského sedla např: Výrovka nebo Červená hora, jedinečné výhledy. Kolem poledne odjezd busem ke Karlově Studánce, odtud pokračujeme busem k chatě OVČÁRNA - výhledy na Praděd a dále turistickou trasou ÚDOLÍM BÍLÉ OPAVY (možnost lehčí i těžší varianty) do KARLOVY STUDÁNKY. Z Ovčáry je možnost sjet zpět do Karlovy Studánky i busem. Všichni pak k večeru z Karlovy Studánky návrat na hotel do Malé Morávky.
 
4. den zájezdu:
Návštěva významného arboreta NOVÝ DVŮR. Projdeme se severoamerickými lesy a prériemi, Sibiří, japonskou zahradou nebo se pokocháme himálajskými rostlinami. Prohlídka nedaleké OPAVY, kde se zachovalo mnoho kulturních památek, řada z nich je chráněná státní památkovou péčí. "Bílou Opavu", jak město nazval básník Petr Bezruč, charakterizují také četné parky a sady, zejména na obvodu historického jádra města. Procházka a prohlídka historického jádra – kostel sv. Václava, věž Hláska, monumentální katedrála Nanebevzetí Panny Marie, dům U Bílého koníčka, Johanitský kostel sv. Jana Křtitele ve Smetanových sadech. aj. Osobní volno ve městě, variantně pro zájemce prohlídka Slezského zemského muzea nebo výlet s průvodcem do nedalekého zámku KRAVAŘE, prohlídka.

5. den zájezdu:
Návštěva údolní vodní nádrže SLEZSKÁ HARTA na řece Ostravici, nejmladší přehrada v Česku. Vyhlídková plavba po přehradě, volno, koupání variantně turistická procházka do okolí. Nejvyšší vulkán Nízkého Jeseníku VELKÝ ROUDNÝ (780 m) a stejnojmenná rozhledna z níž se nám otevřou výhledy na hřeben Hrubého Jeseníku, Krnovsko, Opavsko, Beskydy a Oderské vrchy. Návrat na hotel, cestou prohlídka města BRUNTÁL s krásným zámkem, který patřil řádu německých rytířů.
 
6. den zájezdu:
Navštívíme bílý empírový zámek HRADEC NAD MORAVICÍ, nacházející ve výběžku Nízkého Jeseníku nad soutokem řeky Moravice a potoka Hradečná, jeden z nejoblíbenějších výletních cílů v okolí. Zámek navštěvovaly tak známé osobnosti jako byl Ludwig van Beethoven, Nicolo Paganini nebo Ferenc Liszt. Procházka i rozsáhlým zámeckým parkem vč. Bezručovi vyhlídky, postavené na konci 19. stol., dalšími zastaveními bude romantický Červený zámek i bílá vodárenská věž. Pokračujeme k prohlídce ojediněle zachovalého zámeckého romantického komplexu RADÚŇ - letní aristokratické sídlo i rezidence potomků slavného maršála Gebharda Leberechta Blüchera, který vítězil nad Napoleonem, nás vtáhne do životního stylu pruské aristokratické rodiny v 19. a 20. století. Odjezd na ubytování, večeře.
 
7. den zájezdu:
Navštívíme jedny z nejkrásnějších vodopádů v republice - REŠOVSKÉ VODOPÁDY, turistická procházka k v romantickém, hlubokém a skalnatém údolí pod obcí Rešov na říčce Huntavě s mnoha kaskádovitými vodopády a peřejemi. Následuje odjezd domů.

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

Fakultativní příplatek

Orientační ceny vstupného

- hrad Sovinec 120 Kč krátký okruh, 160 Kč dlouhý okruh
- Krnov – židovská synagoga 60 Kč, nad 65 let 30 Kč
- Arboretum Nový Dvůr 50 Kč, děti do 18 let a senioři 30 Kč
- kostel sv. Václava – Opava 20 Kč, vstupné do Domu umění a kostela sv. Václava 40 Kč
- věž Hláska – Opava 30 Kč
- Slezské zemské muzeum Opava cca 50 Kč
- zámek Kravaře 80 Kč, senioři 50 Kč
- vyhlídková plavba po VN Slezská Harta 190 Kč
- zámek Bruntál 120 Kč, senioři nad 65 let 60 Kč
- zámek Hradec nad Moravicí 120 Kč, snížené vstupné cca 80 Kč
- zámek Radúň 140 Kč, senioři nad 65 let 100 Kč, vstupné do Oranžerie s okrasnou zahradou 40 Kč, senioři nad 65 let 30 Kč

Na vstupné a prohlídky doporučujeme cca 1000 Kč dle individuálního zájmu o návštěvu objektů. Není podmínkou všechny vstupy absolvovat.

Ubytování

Ubytování: Horský hotel v Malé Morávce, 2lůžk. pokoje s vlastním příslušenstvím. Hotel disponuje wellness zónou se saunou, vířivkou a venkovním bazénem.

Nástupní místa

22.08. – 28.08. Odjezd A* + Mor. Třebová, Mohelnice
Poznámka: nástupní místo Olomouc není možné
Přehled nástupních míst najdete ZDE.

Ubytování a stravování

Horské hotely 3* v Malé Morávce (dle vašeho výběru: hotel Neptun – jednoduché vybavení nebo hotel Brans – po rekonstrukci), u obou 2lůžk. pokoje s vlastním příslušenstvím. Hotely disponují venkovními bazény. U hotelu Brans je venkovní bazén vyhřívaný a dále hotel Brans disponuje wellness centrem s pivními lázněmi, saunou a vířivkou.

Potřebujete další informace ?

Volejte tel. +420 461 530 663 nebo napište, zavoláme Vám nazpět.

Poslat dotaz k zájezdu
TIPY A SLEVY AŽ 50%

ZÍSKEJTE
TIPY NA ZAJÍMAVOU
DOVOLENOU
A SLEVY AŽ 50%

E-katalog

Aktuální přehled všech zájezdů

Zobrazit
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací


E-katalog

Aktuální přehled všech zájezdů

Zobrazit
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací