Zavolejte nám +420 461 530 663
Napište nám info@redok.cz
Vyhledat zájezd
a

a

KYPR - OSTROV BOHYNĚ LÁSKY

SLUNEČNÝ RÁJ VE STŘEDOZEMNÍM MOŘI

ŘECKÁ I TURECKÁ ČÁST, DOVOLENÁ KYPR 2023

Kód zájezdu: GR459-23 Počet nocí: Strava: Ubytování: hotel ***

Letecky
Cena na vyžádání

Poznávací zájezd na Kypr 2023 s volnými dny k odpočinku u moře. Vydejte se s námi objevit perlu Středozemního moře, ostrov Kypr. Ne nadarmo se říká, že Kypr je ostrov lásky a krásy, kde se z mořské pěny zrodila bohyně lásky Afrodita. Zajímají vás jedinečné památky, jejichž historie sahá tisíce let zpátky, úžasná příroda, luxusní pláže a teplé slunce? Kypr má vše, co potřebujete k tomu, abyste si užili dokonalou dovolenou. Vychutnejte si výjimečnou atmosféru, prozkoumejte místní kulturu a… Celý popis

Termíny a ceny zájezdu

Kód Termín Nástupní místa Počet nocí Dospělá osoba
polopenze
GR459-23-1 od: 16.09.2023
do: 23.09.2023
zobrazit 7 34 990 Kč Odjeto
KódGR459-23-1
Termínod: 16.09.2023 do: 23.09.2023
Nástupní místa Praha
Počet nocí7
Dospělá osoba - polopenze34 990 Kč
Odjeto

Anotace

Poznávací zájezd na Kypr 2023 s volnými dny k odpočinku u moře. Vydejte se s námi objevit perlu Středozemního moře, ostrov Kypr. Ne nadarmo se říká, že Kypr je ostrov lásky a krásy, kde se z mořské pěny zrodila bohyně lásky Afrodita. Zajímají vás jedinečné památky, jejichž historie sahá tisíce let zpátky, úžasná příroda, luxusní pláže a teplé slunce? Kypr má vše, co potřebujete k tomu, abyste si užili dokonalou dovolenou. Vychutnejte si výjimečnou atmosféru, prozkoumejte místní kulturu a ochutnejte zdejší speciality. Poznáme to nejlepší z řecké i turecké části ostrova a mnohem více. Vítejte na slunném Kypru, Kypr je připraven vás přivítat!

Pojeďte s námi na pobytově-poznávací zájezd a zamilujte se do Kypru jako my!

Larnaka – Nikósie – pohoří Troodos – klášter Kykkos – Pedoulas – Ballapois – St. Hilarion – Kyrenia – Limassol – Kolossi – Kourion – Pafos – Salamis – Famagusta

LETENKY JSOU NA VYŽÁDÁNÍ A ZPĚTNÉ POTVRZENÍ.

Program zájezdu

1. den zájezdu
Odlet na Kypr. Prohlídka přístavního města LARNAKA, jehož hlavní památkou je kostel Svatého Lazara s hrobem postavy z Nového zákona Bible. Z křesťanství přeskočíme k islámu u solného jezera při návštěvě mešity na poutním místě Hala Sultan Tekke, kde je pochována teta proroka Mohammeda. Nocleh v hotelu v oblasti Larnaky.

2. den zájezdu
Odpočinek u moře.

3. den zájezdu
Program v hlavním městě a pohoří: Prohlédneme si to nejlepší z řecké i turecké části kyperské metropole NIKÓSIE (Kyperské muzeum, hradby, katedrála, Arcibiskupský palác a mnoho dalšího). Odpoledne se vydáme na vyhlídkovou jízda do největšího kyperského pohoří TROODOS, které se horou Olympos zvedá až do výšky 1.951 metrů. Přes horské vesnice pojedeme k nejbohatšímu kyperskému KLÁŠTERU KYKKOS a do PEDOULAS s cenným kostelem archanděla Michaela (UNESCO).

4. den zájezdu
Celodenní výlet do turecké severní části Kypru – průjezd Kyrénským pohořím, kde si prohlédneme gotické opatství BELLAPAIS a pohádkově položené impozantní ruiny královského hradu ST. HILARION, které zhmotňují středověké křižácké království. Odpoledne navštívíme nejpůvabnější kyperské pobřežní město KYRENIA s pevností a antickou obchodní lodí v tamějším muzeu).

5. den zájezdu

Program na jihu Kypru: Nejdříve se zastavíme u hradu anglického krále Richarda Lví srdce v LIMASSOLU a poté si prohlédneme pevnost řádu johanitů v KOLOSSI. Odpoledne vyměníme křižáky za starověké památky a navštívíme nejpůsobivějšího kyperské antické město KOURION. Zastavíme se u útesů, kde se měla z mořské pěny zrodit bohyně Afrodita a prohlédneme si antické mozaiky a královské hroby (UNESCO) v přístavním městě PAFOS.

6. den zájezdu
Celodenní výlet do turecké východní části Kypru: Prohlédneme si antické město SALAMIS, zastavíme se u KLÁŠTERA SVATÉHO BARNABÁŠE a navštívíme středověké město FAMAGUSTA, které bylo označováno za Bránu Orientu. Hlavní benátská pevnost s impozantní katedrálou a mohutnými hradbami evokuje vzpomínky na šíleného Othella, který tady podle Shakespeara měl ze žárlivosti zavraždit svou manželku.

7. den zájezdu
Odpočinek u moře.

8. den zájezdu
Odlet do Prahy. 

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

Fakultativní příplatek

Doporučujeme

antické město Kourion
pohoří Troodos
město duchů Famagusta
archeologický park Pafos

Nástupní místa


Doprava

letecky Praha – Larnaca, Larnaca – Praha, po Kypru se budeme pohybovat klim. minibusem

Ubytování a stravování

UBYTOVÁNÍ
7x ubytování v hotelu *** u moře ve 2lůžk. pokojích s příslušenstvím

STRAVOVÁNÍ
7x polopenze. Ostatní strava je řešena z vlastních zdrojů a prostředků.

Vstupné, platby

Na vstupné je potřeba 80 EUR - vybere průvodce na začátku zájezdu od všech účastníků.

Cestovní dokumenty, vízum, očkování, pojištění

CESTOVNÍ DOKUMENTY
Na řeckou část Kypru je možné cestovat s občanským průkazem, avšak na tureckou část Kypru je nutné mít cestovní pas. Pro absolvování celého programu je tedy nutné mít sebou cestovní pas.

Prosím, nezapomeňte, že vaše cestovní pasy musí být platné ještě alespoň půl roku po návratu z dovolené. Dle vyjádření MV ČR je občanský průkaz cestovním dokladem pouze pro držitele dokladu. Každý účastník zájezdu je osobně odpovědný za dodržování pasových, celních, zdravotních a dalších předpisů země, do níž cestuje. CK nepřebírá odpovědnost za vízové povinnosti cizích státních příslušníků do navštívených zemí. Prosím mějte u sebe několik kopií cestovního dokladu, popřípadě i v elektronické podobě (např. uložené v emailové poště). Tyto kopie mohou usnadnit řešení mnoha situací.

CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ (ZA PŘÍPLATEK)
Každý účastník zájezdu je povinen vycestovat do zahraničí s cestovním pojištěním.

Cestovní kancelář REDOK TRAVEL má uzavřenou pojistnou smlouvu č. 1360500204 s pojišťovnou UNIQA a.s.

Pojištění není limitováno věkem účastníka. Pokud jste si prostřednictvím CK zakoupili komplexní pojištění (nebo je již zahrnuto v ceně zájezdu), jste pojištěni v následujícím rozsahu:
Pojištění léčebných výloh v zahraničí 7 000 000 Kč
Úrazové pojištění – trvalé následky úrazu 600 000 Kč
Úrazové pojištění – smrt následkem úrazu 300 000 Kč
Úrazové pojištění, nemocniční odškodné (hosp.+nemoc) 600 Kč/den
Pojištění odpovědnosti za škodu na zdraví a věci 3. osoby 5 000 000 Kč
Pojištění zavazadel 20 000 Kč/ks (max. 40 000 Kč)
Pojištění storna zájezdu 20 000 Kč (spoluúčast klienta 20%)
Náklady na ubytování spojené s umístěním do karantény max. 30 000 Kč
Náklady na náhradní dopravu zpět do ČR v případě umístění do karantény při zahraniční cestě max. 20 000 Kč

Při pojistné události v zahraničí je třeba kontaktovat asistenční službu v Praze - tel: +420 296 333 696, kde oznámíte, k jaké pojistné události došlo a asistenční služba Vám poradí, jak dále postupovat. Nezapomeňte s sebou Evropský průkaz zdravotního pojištění (karta zdravotního pojištění v ČR). Smluvní vztah vzniká mezi klientem a pojišťovnou, případné pojistné události řeší klient přímo s pojišťovnou. Součástí pojištění je i automatické a bezplatné prodloužení platnosti pojištění pro zpožděný návrat v případě, kdy se pojištěná osoba z důvodu zásahu vyšší moci (např. uzavření leteckého provozu, živelná pohroma v místě dovolené, apod.) nemůže vrátit do ČR v původně plánovaném termínu. Pojištění léčebných výloh a asistenčních služeb zahrnuje i pojištění plážových adrenalinových aktivit, které si pojištěný může zakoupit podle svého zájmu přímo na pláži (např. jízda na vodním skútru, jízda na banánu, jachting, parasailing, vodní lyžování, potápění s instruktorem, apod.). Pojištění storna obsahuje i pojištění z důvodu nedobrovolné ztráty zaměstnání a pojištění nevyužité dovolené. Další informace o pojištění jsou uvedeny na stránkách www.redok.cz. Pojištění se řídí Všeobecnými pojistnými podmínkami pro cestovní pojištění UCZ/Ces/14 a Rámcovou pojistnou smlouvou. Pojištěný klient tímto potvrzuje, že se seznámil s rozsahem pojištění, že převzal Všeobecné pojistné podmínky pro cestovní pojištění, byl s nimi seznámen a souhlasí s jejich zněním.

Cestovní kancelář je pojištěna v souladu se Zákonem č.159/1999 Sb., certifikát pojištění na www.redok.cz.

Doplňující info k zájezdu

ELEKTRICKÉ ADAPTÉRY
V zásuvkách koluje napětí 240 V/50 Hz střídavého proudu. Elektrické zásuvky jsou tříkolíkové (typ G - britské zásuvky) a budete potřebovat adaptér. Adaptér dnes lze zapůjčit na recepci většiny hotelů, případně ho pořídíte v kterémkoliv supermarketu.

VELVYSLANECTVÍ A KONZULÁTY
Pokud ztratíte pas nebo potřebujete jinou pomoc, spojte se s velvyslanectvím nebo konzulátem.

Velvyslanectví Nikósie - Embassy of the Czech Republic
18 Kyriakou Matsi Avenue, Victory Tower, 2nd Floor, office # 202, Ayioi Omologites, 1082 Nicosia
Telefon: +357/22421118
Fax: +357/22421059
Nouzová linka: +357/99356380
E-mail: nicosia@embassy.mzv.cz
Provozní hodiny úřadu: pondělí - pátek 07.30 - 16.00
Úřední hodiny KO pro veřejnost (nutné domluvit schůzku předem): pondělí - pátek 09.00 - 15.00

Honorární konzulát Limassol - Honorary Consulate of the Czech Republic
M. Georgalla 10, 1095 Nicosia
Telefon: +537/22591900
Fax: +357/22591700
E-mail: limassol@honorary.mzv.cz melita@cyprusisland.com
Provozní hodiny úřadu: pondělí - pátek 09.00 - 12.00

DŮLEŽITÁ TELEFONNÍ ČÍSLA
Tel. předvolba: +357
První pomoc: 112
Policie: 112
Hasiči: 112
Informace o nonstop lékárnách: 11892

DOPORUČENÍ PRO TURISTY
DROZD – Registrace občanů při cestách do zahraničí
http://drozd.mzv.cz
Projekt „Dobrovolné registrace občanů České republiky při cestách do zahraničí (DROZD) umožňuje českým občanům poskytovat na dobrovolném základě informace o svém plánovaném pobytu v zahraničí.

CELNÍ A DEVIZOVÉ PŘEDPISY
Ze zemí EU včetně ČR lze na Kypr dovézt pro osobní potřebu 800 ks cigaret, 200 ks doutníků nebo 1kg tabáku a 10 litrů lihovin, 90 litrů vína nebo 110 litrů piva. Neplatí žádná omezení pro dovoz ostatního zboží, pokud slouží pro osobní potřebu a není určeno na prodej.

DŮLEŽITÁ UPOZORNĚNÍ
• Prosíme o důkladné označení Vašich zavazadel Vaším jménem a CK REDOK
• Účastníci zájezdu jsou povinni být v průběhu celého zájezdu na smluveném místě a ve stanovenou dobu, kterou určí průvodce. Nelze, aby z důvodu vaší nedochvilnosti byli ostatní klienti kráceni na svých právech, jak v oblasti poznávání, ubytování, stravování a dalších. V případě jakékoliv nedochvilnosti informujte prosím neodkladně průvodce zájezdu. V místech srazu čeká autobus max. 30 min., při definitivním odjezdu do ČR pak maximálně 1 hod. V případě, že jde o letecké zájezdy, návaznost na trajekt apod. je zde čekací doba pouze 30 min.). Cestovní kancelář ani dopravce za těchto okolností nenesou žádnou morální ani finanční zodpovědnost.
• CK nepřebírá odpovědnost za jednání cestujících, které by bylo v rozporu se zákony příslušné země.
• Služby nečerpané vlastní vinou propadají bez náhrady.
• Do autobusu doporučujeme pohodlné oblečení, příruční zavazadlo a event. malý polštářek pod hlavu či deku.
• Je povolen převoz zavazadel do hmotnosti 15 kg/os. V případě nadváhy nemusí být zavazadla převzata k přepravě. Rovněž nebudou převzata balení minerálních vod či jiných nápojů.
• Při odchodu z autobusu na výletech, při prohlídkách apod., neponechávejte v autobuse finanční prostředky, osobní doklady, platební karty, fotoaparáty, kamery aj. cenné věci. Dopravce ani CK neodpovídá za jejich případnou ztrátu nebo odcizení.
• Nezapomeňte vzít s sebou léky, které užíváte, pohodlnou obuv, deštník nebo pláštěnku a dobrou náladu.
• CK si vyhrazuje právo z organizačních důvodů změnit místo ubytování dle Všeobecných smluvních podmínek.
V současné situaci je nutné počítat se zvýšenou kontrolou na hranicích a je pro nutné dodržet množství alkoholu a cigaret deklarované v odbavení.

PROGRAM ZÁJEZDU
dle katalogu, může být však přizpůsoben časovému limitu na trase, počasí, nepředvídatelným okolnostem na cestě i po dobu konání zájezdu. Změna programu vyhrazena!


DŮLEŽITÉ POKYNY TÝKAJÍCÍ SE LETECKÉ PŘEPRAVY

Co si můžete vzít do příručního zavazadla:
Je nepřípustné brát na palubu letadla nože, nůžky, pilníky a jiné předměty ostré povahy, střelné zbraně a jejich imitace, tupé předměty (obušky apod.), které mohou být využity jako zbraň, jakékoli výbušné a hořlavé látky, jakékoli chemické nebo toxické látky. Dále je zakázáno brát na palubu jakékoliv vlastní tekutiny (voda, nápoje, sirupy, polévky), krémy, oleje, roztoky, spreje, parfémy, mascara, gely vlasové a sprchové, tlakové nádoby, holicí pěny, deodoranty, pasty a zubní pasty, krémy, směsi kapalných a pevných látek apod. Tyto předměty je nutno umístit do zavazadel k odbavení. Uvedené tekutiny a gely mohou být přepravovány pouze: v jednotlivých baleních o maximálním objemu 100ml umístěných v jediném průhledném, opakovaně uzavíratelném plastovém sáčku o maximálním objemu 1 litr a předložené k samostatné kontrole mimo kabinové zavazadlo. Tekutiny, které můžete mít v kabinovém zavazadle bez omezení: léky a dietní jídlo (doporučuje se lékařský předpis nebo potvrzení). Kapalné léky mohou být převáženy v objemu větším než 100 ml, pokud je cestující potřebuje během cesty ze zdravotních důvodů. Tyto léky musíte nahlásit zvlášť během bezpečnostní kontroly na letišti.

Doplňující postupy bezpečnostních kontrol
Evropská komise zavádí povinné vyjímání elektronických zařízení (notebooky, rádia apod.) a jejich samostatnou detekční kontrolu. Ta se týká i svrchního oblečení (bund, kabátů apod.). Tato opatření jsou na letišti Václava Havla už aplikována a opatření EU nebude mít vliv na stávající průběh kontrol.
Více informací o bezpečnostních pravidlech letiště Praha: https://www.prg.aero/bezpecnostni-pravidla

Doprava na/z letiště v Praze
Každý účastník si zajišťuje sám. Na letiště je možné se dopravit autobusem MHD č. 119 ze stanice metra A „nádraží Veleslavín" nebo ze stanice metra B "Zličín" autobusem č. 100.

Parkování nejblíže letišti Václava Havla v Praze
Ve spolupráci se společností GO Parking můžete využít prostřednictvím následujícího odkazu
https://www.goparking.cz/rezervace/krok1/?promo=red026, popřípadě navštívit přímo oficiální stránky www.goparking.cz. Na letiště a z letiště vás odveze BEZPLATNĚ mikrobus společnosti GO Parking – více na www.goparking.cz

Potřebujete další informace ?

Volejte tel. +420 461 530 663 nebo napište, zavoláme Vám nazpět.

Poslat dotaz k zájezdu
TIPY A SLEVY AŽ 50%

ZÍSKEJTE
TIPY NA ZAJÍMAVOU
DOVOLENOU
A SLEVY AŽ 50%

E-katalog

Aktuální přehled všech zájezdů

Zobrazit
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací


E-katalog

Aktuální přehled všech zájezdů

Zobrazit
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací