Zavolejte nám +420 461 530 663
Napište nám info@redok.cz
Vyhledat zájezd
a

a

RÁJECKÉ TEPLICE A KRÁSY MALÉ FATRY

TERMÁLY, RELAXACE A LEHKÁ TURISTIKA

WELLNESS POBYT S VÝLETY V RÁJECKÉ DOLINĚ

Kód zájezdu: SK691-20 Počet nocí: Strava: Ubytování:

Autokarem
Cena na vyžádání

Náš tip

Relaxace, termální bazény, krásná příroda, lehká turistika, ale i památky a místní folklór, to je kombinace zájezdu, který prožijeme v Rájecké dolině s množstvím zajímavostí a historických památek. Krajina je protkaná turistickými trasami a cestičkami na úpatí Malé Fatry. Celý týden budeme ubytování v Rájeckých Teplicích a relaxační pobyt si zpříjemníme výlety do blízkého okolí. Navštívíme Jánošíkovu Terchovou, projdeme slavné Jánošíkovi diery. Vyjedeme lanovkou do Snilovského sedla a… Celý popis

Termíny a ceny zájezdu

Kód Termín Nástupní místa Počet nocí Dospělá osoba - Penzion 3*
polopenze
SK691-20-1 od: 16.08.2020
do: 22.08.2020
zobrazit 6 10 990 Kč Odjeto
KódSK691-20-1
Termínod: 16.08.2020 do: 22.08.2020
Nástupní místa Praha, Svitavy, Brno, Litomyšl, Vysoké Mýto, Pardubice, Hradec Králové, Olomouc, Poděbrady, Chrudim, Holice
Počet nocí6
Dospělá osoba - Penzion 3* - polopenze10 990 Kč
Odjeto

Anotace

Relaxace, termální bazény, krásná příroda, lehká turistika, ale i památky a místní folklór, to je kombinace zájezdu, který prožijeme v Rájecké dolině s množstvím zajímavostí a historických památek. Krajina je protkaná turistickými trasami a cestičkami na úpatí Malé Fatry. Celý týden budeme ubytování v Rájeckých Teplicích a relaxační pobyt si zpříjemníme výlety do blízkého okolí. Navštívíme Jánošíkovu Terchovou, projdeme slavné Jánošíkovi diery. Vyjedeme lanovkou do Snilovského sedla a vystoupíme na Velký Kriváň, shlédneme Šútovský vodopád. Vyprávíme se i k pohádkovému zámku Bojnice či do Čičman se zachovalými dřevěnicemi. Čeká nás město Žilina a výhledy ze středověké pevnosti Lietava.

hrad Lietava – Rájecké Teplice – Malá Fatra – Terchová – Jánošikovy diery – Čičmany – Rajecká Lesná - Slnečné skaly – Vrátná – Velký Kriváň – Šutovský vodopád – Bojnice - Žilina

Program zájezdu

1. den zájezdu
Odjezd z ČR v ranních hodinách do Rájeckých Teplic. Cestou návštěva zříceniny, mohutné středověké pevnosti hradu LIETAVA, který se vypíná nad okolím Žiliny a patří k nejrozsáhlejším na Slovensku, krásné výhledy do okolí. Odjezd na ubytování do hotelu v Rájeckých Teplicích, seznámení se s lázeňským městečkem.

2. den zájezdu
RÁJECKÉ TEPLICE a relaxace v příjemných termálních lázních ve stylu antiky SPA APHRODITE, první lázně na Slovensku, které vybudovaly moderní vodní svět s vnitřními a venkovními termálními bazény a saunový svět. Přírodní termální prameny mají vynikající léčebné účinky na nemoci pohybového ústrojí, stavů po úrazech a nervových onemocnění. Individuální volno, atmosféra lázeňského městečka.

3. den zájezdu
Odjezd do nedalekého turistického ráje MALÁ FATRA, návštěva TERCHOVÉ s lidovou architekturou dřevěnic na kopanicích a odtud se vydáme na JÁNŠÍKOVY DIERY, jedna z nejkrásnějších tras Malé Fatry, turistika v soutěsce plné vodopádů, kaskád, skalních útvarů a nezapomenutelných scenérií. Zdatnější turisté mohou vystoupat přes Diery až na MALÝ ROSZUTEC (1413 m). Odpoledne všichni návrat busem a relaxace v termál. bazénech, lázních a parcích Rájeckých Teplic.

4. den zájezdu
Výlet za slovenským folklórem. Návštěva vesnice ČIČMANY, proslavené svými nádhernými kroji, zachovalými dřevěnicemi, které jsou pomalované bílými vzory, národopisné muzeum Radenův dům, barokní zámeček ve středu vesnice. Můžeme zde ochutnat i pravou slovenskou kuchyni. RAJECKÁ LESNÁ a prohlídka největšího dřevěného vyřezávaného betlému v Evropě, dílo mistra Jozefa Pekara. Před návratem do lázní procházka Rajeckou dolinou kolem SLNEČNÝCH SKAL v nádherném prostředí chráněné přírodní rezervace.

5. den zájezdu
Krásy Malé Fatry. Autobusem odjedeme do Vrátné doliny a odtud lanovkou do SNILOVSKÉHO SEDLA. Pro zájemce je připraven nenáročný výšlap na nejvyšší vrchol celé Malé Fatry – VEĽKÝ KRIVÁŇ (1709 m) na hlavním hřebeni mezi Malým Kriváněm a Chlebem, resp. mezi sedlem Bublen a Snilovským sedlem. Veľký Kriváň je hojně navštěvovaný nejen kvůli své výšce a nádherným výhledům do všech stran, ale také kvůli velmi dobré dostupnosti ze Snilovského sedla. Cesta ze sedla na vrchol trvá asi půl hodiny a překoná převýšení necelých 200 m. Všichni poté pokračujeme zpět přes chatu pod Chlebom do Šútovské doliny a k ŠÚTOVSKÉMU VODOPÁDU ve výšce 830 m n. m, krásný nejvyšší vodopád Malé Fatry (38 m). Autobusem se ze Šútova vrátíme do Rájeckých Teplic.

6. den zájezdu
Výlet do lázeňského města BOJNICE. Prohlídka nejkrásnějšího zámku na Slovensku, připomínající slavné zámky na Loiře. Bojnická hradní jeskyně, neobvyklý přírodní výtvor vyzdobený nikoliv krápníky, ale méně známými hráškovitými a bochníkovitými útvary. Koupání v termálním koupališti s léčivými prameny o teplotách 30°C až 48°C se využívají především k léčbě revmatických a nervových onemocnění. Možná návštěva i nejstarší zoologické zahrady na Slovensku, atmosféra lázeňského města.

7.den zájezdu
Po snídani odjezd domů. Cestou navštívíme „perlu na Váhu“ město ŽILINA. Prohlídka městské památkové rezervace, krásně zrenovované historické jádro.

Poznámka: U turistických tras je vždy možné volit mezi lehčí a těžší variantou.

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

Fakultativní příplatek

Orientační ceny vstupného

Hrad Lietava - zdarma
Muzeum J. Jánošíka - 2 €
Čičmany - 2 €
Betlém Rajecká Lesná - zdarma
Lanovka na Snilovské sedlo 11 €
Zámek Bojnice 10 €
Zoo Bojnice 8 €
Termální koupaliště Bojnice 8 €

Aphrodite Spa
Termální bazény 2 hod. 20 €
Termální bazény celodenní 30 €

Saunový svět 2 hod. 28 €
Saunový svět 3 hod. 35 €
Saunový svět celodenní 55 € (v ceně Saunového světa jsou zahrnuté vstupy do termálních bazénů a Natural spa)

městský poplatek 1 €/osoba/noc

Ubytování

Hotel a penzion přímo v Rájeckých Teplicích.

Hotel ** - jednoduché 2lůžk. pokoje s příslušenstvím v podkroví, sleva na vstup do SPA Aphrodite 20 %
Penzion *** - rodinný penzion, stylové 2lůžk. pokoje s příslušenstvím, sleva na vstup do SPA Aphrodite 5 %

Městský poplatek 1 €/osoba/noc

Nástupní místa

16.08. - 22.08. Odjezd A (Olomouc bez příplatku)
Přehled nástupních míst najdete ZDE.

Potřebujete další informace ?

Volejte tel. +420 461 530 663 nebo napište, zavoláme Vám nazpět.

Poslat dotaz k zájezdu
TIPY A SLEVY AŽ 50%

ZÍSKEJTE
TIPY NA ZAJÍMAVOU
DOVOLENOU
A SLEVY AŽ 50%

E-katalog

Aktuální přehled všech zájezdů

Zobrazit
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací


E-katalog

Aktuální přehled všech zájezdů

Zobrazit
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací