Zavolejte nám +420 461 530 663
Napište nám info@redok.cz
Vyhledat zájezd
a

a

VÁNOČNÍ MĚSTA ERFURT, LIPSKO A DRÁŽĎANY

S PAMÁTNÍKEM BITVY NÁRODŮ

JE LIBO DURYNSKOU KLOBÁSU ČI DRÁŽĎANSKOU ŠTOLU?

Kód zájezdu: D815-20 Počet nocí: Strava: Ubytování: hotel***

Autokarem
Cena na vyžádání

Náš tip

Zájezd za nejstaršími a nejkouzelnějšími vánočními trhy v Německu. Na nejstarších trzích v Lipsku ochutnáme místní speciality - koláček „Leipziger Lerchen“ či „Leipziger Räbchen“ – švestky plněné marcipánem zapečené v těstíčku a sypané skořicovým cukrem. Ve městě Erfurt na vánočních trzích, které jsou lemovány řekou Gerou s více jak 140 mosty a kterým se říká „Malé Benátky“, ochutnáme výtečnou durynskou klobásu a na závěr nás čeká adventní město Drážďany s tradiční drážďanskou štolou. Zájezd… Celý popis


Anotace

Zájezd za nejstaršími a nejkouzelnějšími vánočními trhy v Německu. Na nejstarších trzích v Lipsku ochutnáme místní speciality - koláček „Leipziger Lerchen“ či „Leipziger Räbchen“ – švestky plněné marcipánem zapečené v těstíčku a sypané skořicovým cukrem. Ve městě Erfurt na vánočních trzích, které jsou lemovány řekou Gerou s více jak 140 mosty a kterým se říká „Malé Benátky“, ochutnáme výtečnou durynskou klobásu a na závěr nás čeká adventní město Drážďany s tradiční drážďanskou štolou.

Zájezd provází Mgr. Jana Amadou

Lipsko - Erfurt - Drážďany

Program zájezdu

1. den zájezdu
V časných ranních hodinách odjezd z ČR (Praha cca 5:00 hod.) do Saska, cestou do LIPSKA zastávka u Památníku bitvy národů, muzeum se sochami padlých umožňuje z vyhlídkové plošiny dohlédnout až k centru města. Poté nás čeká pobyt v centru města, kostel sv. Tomáše, ochutnáme výtečnou kávu v muzeu Zum Arabischen Coffe Baum, dále uvidíme Starou radnici a můžeme si nakoupit či zajít do sklepní restaurace v nazdobené pasáži Mädler-Passage. Ze 142 m vysokého mrakodrapu City-Hochhaus Leipzig uvidíme na celé město. Po ochutnávce vín ve stylové vinotéce se přemístíme k druhým nejstarším vánočním trhům v Německu s asi 250 stánky, kde můžeme ochutnat místní speciality a zahřát se lipským svařeným vínem, meruňkovým punčem či planoucím nápojem „Feuerzangenbowle“. V podvečerních hodinách odjezd na ubytování.

2.den zájezdu
ERFURT, prohlídka hlavního města Durynska, monumentální Dóm Panny Marie, gotická katedrála nad hlavním náměstím s vedlejším kostelem sv. Severina. Procházkou kolem zdobné fasády historického domu s italskou stylovou kavárnou a restaurací a neotřelým vánočním dekórem dojdeme k nejslavnějšímu erfurtskému mostu Krämerbrücke. Po návštěvě manufaktury čokolády Goldhelm se vrátíme na hlavní adventní trhy s tradiční vánoční pyramidou, pohádkovým lesem a pekařskými dílnami. Zájemci se mohou vydat na nedalekou bývalou pruskou pevnost Petersburg, odkud je hezký výhled do okolí. Odpoledne přejedeme do DRÁŽĎAN. Prohlídku začneme u Zwingeru s Obrazárnou a po výhledu na město z „Balkónu Evropy“ dojdeme k Rezidenčnímu zámku na „Romantický vánoční trh“ a na nádvoří zámecké stáje Stallhof se „Středověkým vánočním trhem“ se středověkou hudbou a dřevěnými stánky s dobově oděnými prodejci. V přilehlé zámecké ulici se zastavíme u největšího nástěnného obrazu Fürstenzug složeného z 23 tisíc porcelánových dlaždic. Odtud dojdeme na náměstí Neumarkt s kostelem „Frauenkirche“. Procházku zakončíme na náměstí Altmarkt s nejstarším vánočním trhem v Německu s cca 250 stánky. Jednou z jeho hlavních atrakcí je přes 14 m vysoká krušnohorská stupňová pyramida. Ve večerních hodinách odjezd zpět do ČR.

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

Fakultativní příplatek

Nástupní místa

12.12. - 13.12. odjezd A, L Přehled nástupních míst najdete ZDE

Potřebujete další informace ?

Volejte tel. +420 461 530 663 nebo napište, zavoláme Vám nazpět.

Poslat dotaz k zájezdu
TIPY A SLEVY AŽ 50%

ZÍSKEJTE
TIPY NA ZAJÍMAVOU
DOVOLENOU
A SLEVY AŽ 50%

Další doporučené kategorie
E-katalog

Aktuální přehled všech zájezdů

Zobrazit
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací


E-katalog

Aktuální přehled všech zájezdů

Zobrazit
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací