Zavolejte nám +420 461 530 663
Napište nám info@redok.cz
Vyhledat zájezd
a

a

ANDALUSIE A SIERRA NEVADA

PAMÁTKY UNESCO A PŘÍRODNÍ PARKY

Kód zájezdu: E658-19 Počet nocí: Strava: Ubytování: hotel

Letecky
Cena na vyžádání

Andalusie je nejen perla maurské architektury, země památek UNESCO, maurské paláce Alhambra, ale také turistika v přírodním parku El Torcal a v podhůří pohoří Sierra Nevada, jeskynní město Guadix, bílé vesnice Alpujaras, Ronda, kolébka corridy vysoko nad kaňonem či pravěká jeskyně Nerja i přírodní zázrak soutěska Chorrro, dále pak vína, tapas, mořské plody a rytmy flamenca, to vše je čarokrásná Andalusie. Celý popis

Termíny a ceny zájezdu

Kód Termín Nástupní místa Počet nocí dospělá osoba
polopenze
E658-19-1 od: 09.05.2019
do: 17.05.2019
zobrazit 7 24 990 Kč Odjeto
KódE658-19-1
Termínod: 09.05.2019 do: 17.05.2019
Nástupní místa Praha
Počet nocí7
dospělá osoba - polopenze24 990 Kč
Odjeto

Andalusie je nejen perla maurské architektury, země památek UNESCO, maurské paláce Alhambra, ale také turistika v přírodním parku El Torcal a v podhůří pohoří Sierra Nevada, jeskynní město Guadix, bílé vesnice Alpujaras, Ronda, kolébka corridy vysoko nad kaňonem či pravěká jeskyně Nerja i přírodní zázrak soutěska Chorrro, dále pak vína, tapas, mořské plody a rytmy flamenca, to vše je čarokrásná Andalusie.


1. den zájezdu
Odlet z Prahy do Málagy, transfer do hotelu u ANTEQUERY.

2. den zájezdu 
Cesta pohořím Serranía de Ronda do městečka RONDA , kolébka corridy a město Hemingwaye, kaňon Tajo, býčí aréna a muzeum corridy, ochutnání místních specialit a vín nebo turistická procházka do kaňonu řeky s výhledy na Rondu, cestou bílých vesniček « pueblos blancos » s pohledy na přírodní park Grazelama, výhledy na pohoří Peña de los Enamorados, přejezd k přehradě geologický div Andalusie propast a soutěska Garganta del Chorro, krásná turistika podél nádrže a do hor s výhledem na propast a stěnu soutěsky (5 km) nebo turistika po visutých chodnících celou soutěskou (8-10 km) na 3-4 hodiny (nutná rezervace několik měsíců předem), návrat do ANTEQUERY.

3. den zájezdu
ANTEQUERA (původně římská Anticaria) s maurskou pevností a řadou kostelů, dolmen de Menga , nejstarší megalitická stavba, pohoří Torcal: turistika v přírodním parku El Torcal - přírodní památka UNESCO, vápencové skály a probouzející se jarní květena, divoké pivoňky, kosatce a orchideje v jedné z nejpůsobivějších krasových krajin Evropy - ráj botaniků a fotografů, LOJA, zastávka na kávu, speciality a výhledy na typickou bílou vesničku, cesta směrem k pohoří Sierra Nevada, MONACHIL , turistika v soutěsce a korytem říčky Monachil i mezi olivary (7 km, středně náročná turistika - lze uskutečnit v případě vhodných podmínek, variantně vesnička a nenáročná procházka podél řeky), dojezd na ubytování do GRANADY (UNESCO), ubytování, procházka v historické čtvrti Albayzín a maurská historie, po večeři procházka noční GRANADOU.

4. den zájezdu 
Dopolední výlet do města GUADIX , kde žijí lidé v jeskyních vydlabaných do jílových kopců a kde se zastavil čas, katedrála, GRANADA (UNESCO), jedno z nejkrásnějších měst světa v jedinečné přírodní scenérii, zasněžené vrcholy Sierra Nevada, prohlídka komplexu paláců, pevností a zahrad maurských vládců – Alhambra a zahrady Generalife (UNESCO), maurská architektura (využití světla, vody a ornamentů); jedinečný Lví dvůr, královský palác, muslimská čtvrť Albayzín s vyhlídkou San Nicolas a maurská historie, po večeři jedinečný zážitek večerní flamenco v jeskyních, procházka noční GRANADOU.

5. den zájezdu 
Vrcholné zážitky z přírodních parků Andalusie , turistika pod vrchol La Veleta (3 398 m n. m.) v pohoří Sierra Nevada, turistika po hřebenovce až na vrchol, horská květena, vzácná fauna, krásné výhledy, nenáročná hřebenová túra 3-8km, rozloučení s pohořím Sierra Nevada a cesta podél pohoří na pobřeží Costa del Sol, ubytování v letovisku TORREMOLINOS , po večeři seznámení s městem a možnost využití služeb hotelu nebo procházka v centru TORREMOLINOS.

6. den zájezdu 
Cesta po pobřeží Costa del Sol směrem na NERJA a „Balkón Evropy“ na vysokém útesu nad mořem, pravěká jeskyně Cueva de Nerja, nazývaná «přírodní katedrála Andalusie », vyhlášené pochoutky tapas, FRIGILIANA (keramika s arabskými ornamenty) a turistika kaňonem s levadou nebo výstup k maurské zřícenině s překvapivými výhledy na pohoří Tejeda Almijara, ubytování na Costa del Sol.

7. den zájezdu 
Možnost individuálního programu či fakultativních výletů: 1) fakultativní výlet na Gibraltar , pevnost Evropy: místním autobusem z Torremolinos, zpáteční jízdenka přibl. za 30 €, potom na Tarikovu skálu taxi, přibl. cena 38 €, Tarikova skála, tlupa opic magoti bezocasí, jeskyně Sv. Michala, výhledy na španělskou CEUTU v Maroku , záliv Algeciras, Costa del Sol, jízda taxíky do přírodní rezervace Upper Rock se 4 zastávkami (od 20 osob autobusem) 2) turistika z BENALMÁDENY (doprava individ. vlakem), lanovkou do pohoří Mijas , návrat na ubytování 3) individuálně celodenní fakultativní výlet rychlovlakem do CORDÓBY (UNESCO), nádherné maurské město na řece Guadalquivir, původní hlavní město chalifátu al-Andalus, katedrála Mezquita, původně velká mešita s Pomerančovníkovým dvorem, židovská čtvrť, kouzelné uličky, španělská pevnost Alcazar se zahradami 4) individuální program v TORREMOLINOS, pobyt u moře, procházky podél pobřeží.

8. den zájezdu
MALAGA , přístav od dob Féničanů, katedrála přezdívaná Jednoruká, sbírky Nadace Picassa a rodný dům, pevnost Alcazaba z 8. až 11. stol. se zahradami , archeologické muzeum, ruina hradu Castillo de Gibralfaro, moderní stavby, jedinečná botanická zahrada nebo koupání a relax na pláži, ochutnávky tapastransfer na letiště, odlet pozdě v noci

9. den zájezdu 
Přílet do Prahy v ranních hodinách.


Cena zahrnuje

 • leteckou přepravu Praha – Málaga – Praha
 • letištní taxy
 • 1x odbavené zavazadlo (do 15 kg)
 • dopravu místním autobusem
 • 7x ubytování v hotelu (2x ve vnitrozemí, 2x u Granady, 3x na Costa del Sol)
 • 7x snídani
 • 6x večeři
 • průvodce

Cena nezahrnuje

 • vstupné, fakult. služby
 • veřejnou místní dopravu
 • fakult. mikrobus na Gibraltar
 • ochutnávky 
 • a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“

Fakultativní příplatek

 • 1lůžk. pokoj 3900 Kč (povinné při nedoobsazení
 • vstupné do Alhambry (bez paláce Nasrid) 300 Kč
 • fakult. výlet na Gibraltar 850 Kč - doprava z Torremolinos do La Línea de la Concepción (taxíky na samotný Gibraltar se platí zvlášť, orientační cena 32 €)
 • záloha turistickou trasu El Chorro 560 Kč
 • komplex. pojištění vč. storna zájezdu 320 Kč

Nástupní místa

09.05. - 17.05. Odjezd L1
Přehled nástupních míst najdete ZDE

Orientační ceny vstupného

RONDA : aréna 7 €
GRANADA : katedrála 5 €, královská kaple 5 €
NERJA : jeskyně 10 €
ANTEQUERA : katedrála 3 €, pevnost 3 €
lanovka do pohoří Mijas : dospělý tam 8 €, zpáteční jízdenka 14 €
MÁLAGA : katedrála 8 €, Alcazar a hrad 6 €, Picassovo muzeum 9 €
flamenco : 29-30€ € vč. nápoje, vystoupení na 2 h

*Upozornění: ceny vstupů se každoročně se zvyšují, někdy i během sezony. Ceny uvedené na internetu proto nemusejí již být aktuální. Taxi na Gibraltaru - přibližná cena 38 €, záleží ale na aktuálním kurzu eura a libry. Definitivní cena proto může být stanovena až na místě.
Vstupné do Alhambry je bezpodmínečně nutné zajistit několik měsíců dopředu, rezervace je časová, vstupenka je nevratná a ani není možné přidávat další osoby na urč. čas. Prosíme proto, zda byste svůj zájem (a velmi doporučujeme) hlásili předem a zajistili si několik měsíců před odletem (min. 2 měsíce).
K zajištění vstupenky potřebujeme jméno, příjmení, data narození a číslo dokladu se kterým budete cestovat.

Kapesné

Celková orientační částka na vstupy je minimálně 90 €.

Potřebujete další informace ?

Volejte tel. +420 461 530 663 nebo napište, zavoláme Vám nazpět.

Poslat dotaz k zájezdu
TIPY A SLEVY AŽ 50%

ZÍSKEJTE
TIPY NA ZAJÍMAVOU
DOVOLENOU
A SLEVY AŽ 50%

E-katalog

Stáhněte si náš katalog
a mějte jej stále po ruce

Stáhnout
Katalog domů

Nechte si poslat tištěný
katalog přímo domů

Zaslat domů
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací


E-katalog

Stáhněte si náš katalog
a mějte jej stále po ruce

Stáhnout
Katalog domů

Nechte si poslat tištěný
katalog přímo domů

Zaslat domů
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací