Zavolejte nám +420 461 530 663
Napište nám info@redok.cz
Vyhledat zájezd
a

a

Exotika - Vzdálené země Mongolsko

Vydejte se s námi do Mongolska - země kočovníků a obávaného vojevůdce Čingischána! Uvidíte
nekonečné stepní pláně, na kterých se popásají kozy, ovce a jaci. Kočovné pastevce v tradičním mundúru cválající na koni nebo velbloudovi. Nahlédnete do interiéru bílých jurt, ve kterých se odehrává veškerý rodinný život kočovníků. Poznávací zájezd vás zavede i do ulic hlavního města Ulánbátar. Zde si prohlédnete buddhistické chrámové komplexy i moderní budovy obklopující Čingischánovo náměstí. Věděli jste, že je Ulánbátar nejchladnějším hlavním městem světa?
 
Mongolsko je vnitrozemskou zemí střední Asie s docela drsným podnebím. Průměrná nadmořská výška se pohybuje okolo 1500 metrů a teploty v zimních měsících padají i k - 40ºC. Moře v Mongolsku sice nenajdete, zato část území vyplňují zlatavé písky pouště Gobi. Ta je významným nalezištěm koster dinosaurů.
Během dovolené určitě ochutnáte i některé z netradičních chutí tradičních mongolských pokrmů. Pro celkem strohou mongolskou kuchyni je základem maso, těsto a výrobky z kobylího a kozího mléka. Přijměte pozvání na šálek zkvašeného kobylího mléka kumysu!
 
Upřesnit výběr

Mongolsko

Seznam zájezdů je prázdný.

Typy zájezdů
Vyhledat zájezd
a

a

TIPY A SLEVY AŽ 50%

ZÍSKEJTE
TIPY NA ZAJÍMAVOU
DOVOLENOU
A SLEVY AŽ 50%

Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací
E-katalog

Aktuální přehled všech zájezdů

Zobrazit