Zavolejte nám +420 461 530 663
Napište nám info@redok.cz
Vyhledat zájezd
a

a

ANDALUSIE

VSTUPNÉ DO SEVILLY, CÓRDOBY A GRANADY V CENĚ

Kód zájezdu: E636-20 Počet nocí: Strava: Ubytování: hotel

Letecky
Cena na vyžádání

Pobyt na plážích pobřeží Costa del Sol s poznáním krásných míst Andalusie, perel maurské architektury (UNESCO) – Sevilla, Córdoba a Granada se slavnými maurskými paláci Alhambry. Navštívíme horské město Ronda a jedno z úchvatných „pueblos blancos“ opředené mnoha tajemstvími - Setenil de las Bodegas. Ubytovaní budeme 4 noci v městě Antequera v hotelu Checkin Antequera s bazénem a 3 noci na plážích Costa del Sol s možností využití vodních sportů. Rytmy flamenca a kastanět, pochoutky tapas,… Celý popis


Anotace

Pobyt na plážích pobřeží Costa del Sol s poznáním krásných míst Andalusie, perel maurské architektury (UNESCO) – Sevilla, Córdoba a Granada se slavnými maurskými paláci Alhambry. Navštívíme horské město Ronda a jedno z úchvatných „pueblos blancos“ opředené mnoha tajemstvími - Setenil de las Bodegas. Ubytovaní budeme 4 noci v městě Antequera v hotelu Checkin Antequera s bazénem a 3 noci na plážích Costa del Sol s možností využití vodních sportů. Rytmy flamenca a kastanět, pochoutky tapas, slunce a moře – to je Andalusie.

Antequera - Sevilla - Córdoba - Granada - Ronda - Setenil de las Bodegas - Costa del Sol

Program zájezdu

1.den zájezdu
Odlet z Prahy do Málagy, transfer do hotelu Checkin Antequera ****, ubytování.

2.den zájezdu
Odjezd na celodenní výlet do hlavního města Andalusie, kouzelné Sevilly. Prohlídka pohádkového královského Alcázaru, sídla maurských emírů, kastilských a později španělských králů – dokonalá ukázka mudéjarské architektury, mistrovské kombinace maurských stavebních technik a katolických symbolů. Projdeme se labyrintem židovské čtvrti Santa Cruz s půvabnými náměstíčky a patii ve stínu pomerančovníků. Obdivovat budeme jedinečnou sevillskou katedrálu, která ve svých rozlehlých prostorách ukrývá hrob Kryštofa Kolumba i nádherné oltáře ze stříbra a zlata dovezeného ze zámoří v dobách, kdy bylo Španělsko „zemí, nad kterou slunce nezapadalo“. Na celé město se pak podíváme z mohutné katedrální věře La Giralda. Ne náhodou z tohoto města pochází flamenco, býčí zápasy, Don Juan i ohnivá Carmen. Návrat do hotelu Checkin Antequera.

3.den zájezdu
Odjezd na celodenní výlet do Córdoby, fascinujícího města, křižovatky kultury arabské, židovské a katolické. Ve době vrcholu arabské moci kolem roku 1000 n.l. byla Córdoba jedním z nejbohatších měst tehdejšího světa. Projdeme se po starém mostě přes řeku Guadalquivir, abychom navšívili nejznámější památku města córdobskou mešitu – La Mezquita. Je to jediná mešita, která se zachovala ze španělského středověku a patří k největším na světě. Vstoupíme dovnitř a jedinečné a nekonečné sloupoví s jemnou výzdobou nás zcela ohromí. Ani katolická moc si ji nedovolila zbořit a raději ji doplnila svojí stavební kulturou a tak nám naštěstí ponechala možnost této konfrontace, která se v tomto případě krásně doplnila. Dále se projdeme uličkami židovského města a poklonit se budeme moci památce filosofa Maimonida, prohlédneme si córdobskou synagogu. Na každém kroku nás budou provázet krásná patia a bílé uličky s květinovou výzdobou. Návrat do hotelu Checkin Antequera.

4.den zájezdu
Odjezd na celodenní výlet do Granady, poslední výspy maurské vlády na Pyrenejském poloostrově, V Granadě budeme obdivovat goticko-renesanční katedrálu s královskou kaplí, kde jsou pohřbeni nejslavnější španělští katoličtí králové Isabela Kastilská a Fernando Aragonský. Uličkami čtvrti Albaicín vystoupáme ke kostelu San Nicolás, z jehož terasy se nám naskytne úchvatný pohled na celý komplex paláce Alhambra s pevností Alcazába, zahradami Generalife a maurskými paláci. Tuto nádheru si samozřejmě nenecháme ujít, a tak navštívíme slavný Lví dvůr, obklopený soukromými komnatami granadských emírů a nesmírně jemnými a propracovanými dekoracemi. Ze zahrad Generalife, jedinečné nádhery stvořené ze zeleně, vody a bělostí kamene, se podíváme na celé město. Návrat do hotelu Checkin Antequera.

5.den zájezdu
Odjezd na celodenní výlet za „pueblos blancos“ - bílými vesnicemi, nejdříve pojedeme pohořím Sierra de Ronda do městečka Ronda, kolébky corridy a města Hemingwaye, kaňon Tajo, býčí aréna a muzeum corridy, kaňon řeky s výhledy na Rondu, dále pokračujeme cestou bílých vesniček „pueblos blancos“ - navštívíme úchvatné Setenil de las Bodegas, městečko, které vzniklo díky silné erozi řeky Río Guadalporcún, obyvatelé využili impozantních sklaních stěn k výstavbě domů, prohlédneme si zajímavou stavbu majestátního kostela Iglesia de la Encarnación, radnici, jeskyně San Román. Odjezd do hotelu na Costa del Sol, ubytování, večeře.

6. den zájezdu  
Pobyt u moře, individuální volno (možnost fakultativního výletu do blízké Málagy – historické centrum města s dominantou katedrály La Manguita, návštěva bodegy s proslaveným vínem málagou, návštěva muzea Pabla Picassa - Málaga je jeho rodným městem), večeře.

7. den zájezdu
Pobyt u moře, individuální volno, večeře.

8. den zájezdu 
Transfer na letiště v Málaze o odlet do Prahy.

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

Fakultativní příplatek

Nástupní místa

30.05. - 06.06. Odjezd L2
12.09. - 19.09. Odjezd L1

Potřebujete další informace ?

Volejte tel. +420 461 530 663 nebo napište, zavoláme Vám nazpět.

Poslat dotaz k zájezdu
TIPY A SLEVY AŽ 50%

ZÍSKEJTE
TIPY NA ZAJÍMAVOU
DOVOLENOU
A SLEVY AŽ 50%

E-katalog

Aktuální přehled všech zájezdů

Zobrazit
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací


E-katalog

Aktuální přehled všech zájezdů

Zobrazit
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací