Zavolejte nám +420 461 530 663
Napište nám info@redok.cz
Vyhledat zájezd
a

a

ARMÉNIE, GRUZIE

DIVOKÝM KAVKAZEM KE KOLÉBKÁM CIVILIZACE

Kód zájezdu: ARM306-19 Počet nocí: Strava: Ubytování: hotel

Letecky
Cena na vyžádání

Pojeďte s námi za poznáním Arménie a Gruzie, dvou zemí, které je možno díky obrovské koncentraci architektonických památek a přírodních skvostů považovat za nejkouzelnější místo na naší planetě. Obě země již v raných dobách přijali křesťanství a dodnes se mohou pochlubit starodávnou kulturou, hudbou, zvyky a tradicemi, které doposud nezasáhla tolik obávaná globalizace, a s čímž vás také v plné míře seznámí právě toto naše putování. Zájezd provází Kamil Hanák Celý popis

Termíny a ceny zájezdu

Kód Termín Nástupní místa Počet nocí dospělá osoba
polopenze
ARM306-19-1 od: 01.06.2019
do: 18.06.2019
zobrazit 17 52 990 Kč Odjeto
KódARM306-19-1
Termínod: 01.06.2019 do: 18.06.2019
Nástupní místa Praha
Počet nocí17
dospělá osoba - polopenze52 990 Kč
Odjeto

Pojeďte s námi za poznáním Arménie a Gruzie, dvou zemí, které je možno díky obrovské koncentraci architektonických památek a přírodních skvostů považovat za nejkouzelnější místo na naší planetě. Obě země již v raných dobách přijali křesťanství a dodnes se mohou pochlubit starodávnou kulturou, hudbou, zvyky a tradicemi, které doposud nezasáhla tolik obávaná globalizace, a s čímž vás také v plné míře seznámí právě toto naše putování.

Zájezd provází Kamil Hanák
1. den zájezdu
Odlet z Prahy. Přílet do JEREVANU a přesun na ubytování.

2. den zájezdu
Dopoledne se přesuneme malebným kaňonem ke klášteru GEGHARD (UNESCO) s jeskynními chrámy z doby gruzínské nadvlády a na protější straně navštívíme antický chrám GARNI z 1. století n. l. Pak přejedeme do provincie Ararat ke klášteru CHOR VIRAP s vězením Řehoře Osvícence, kde nás čeká úchvatný pohled na horu Ararat. Odpoledne zamíříme do malebné soutěsky k turisty oblíbenému klášteru NORAVANK. V nedalekém ARENI, kde bylo v jeskynních v roce 2011 objeveno nejstarší vinařství na světě (6100 let), navštívíme vinařské závody a ochutnáme místní víno. Dva noclehy ve městě SISIAN.

3. den zájezdu
Po snídani navštívíme megalitické pole KARAHUNDŽ připomínající díky kruhovým útvarům anglickou Stonehenge. Pak budeme pokračovat do HALIDZORU, odkud se nejdelší lanovkou na světě (5,7 km) dostaneme ke klášteru TATEV obehnaného mohutnými hradbami, po kterých se můžeme projít. Celé odpoledne zasvětíme výletu k řece ARAX na hranici s Íránem s mnoha panoramatickými zastávkami. Návrat na nocleh pozdě v noci.

4. den zájezdu
Ráno vyrazíme na sever do Selimova průsmyku (2 410 m) se zbytky SELIMOVY KARAVANSERAJE, nejlépe zachované v Arménii. Z průsmyku pokračujeme k Sevanskému jezeru, kde si v lokalitě NORATUS prohlédneme rozsáhlé pole CHAČKARŮ. Na břehu se pak zastavíme u kláštera SEVANAVANK s nádhernými výhledy na jezero. Odpoledne navštívíme komplex kláštera HAGHARCIN a klášter GOŠAVANK, vedle něhož budeme spát v hotelu.

5. den zájezdu
Dopoledne navštívíme klášter MAKARAVANK s překrásnými reliéfy a výhledem na údolí řeky AGHCEV. Pak přejedeme přes hory podél gruzínské hranice ke klášteru HAGHPAT (UNESCO) s chrámem svatého Kříže a jedním z nejslavnějších chačkarů v Arménii. V sousedním areálu SANAHIN (UNESCO) shlédneme několik mauzoleí, významnou akademii a knihovnu. Poslední zastávkou bude malebná katedrála v ODZUNU s unikátním pohřebním pomníkem. Na nocleh se přesuneme soutěskou řeky DEBED do města VANADZOR.

6. den zájezdu
Po zastávce u památníku obětem zemětřesení v SPITAKU zamíříme k nejvyšší arménské hoře ARAGAC (4 090 m). Vyšplháme se k JEZERU KARI (3 190 m), kde se nachází stanice výzkumu kosmických paprsků a sjedeme k pevnosti AMBERD. Odpoledne navštívíme trosky kláštera ZVARNOC (UNESCO) a EČMIADZIN (UNESCO), duchovní centrum Arménie, kde si prohlédneme sídlo katholikose, chrámy sv. Ripsimy a sv. Gajané. Nocleh v Jerevanu.

7. den zájezdu
Brzy ráno se v JEREVANU vydáme na prohlídku památníku a muzea genocidy a prohlédneme si hlavní památky JEREVANU: katedrálu sv. Řehoře, Modrou mešitu, chrám sv. Sarkise a Náměstí republiky. Odpoledne přejedeme vlakem do TBILISI, ubytování.

8. den zájezdu
Celodenní prohlídka TBILISI. Návštěvu města začneme na levém břehu řeky KURY: katedrála Sameba (sv. Trojice) a chrám Metechi, pevnost NARIKALA s panoramatickou vyhlídkou na město, projdeme si hlavní památky Starého města (mešitu, hamám, arménský kostel sv. Jiří, katedrálu Sioni) a Rustaveliho třídu.

9. den zájezdu
Po snídani si prohlédneme hlavní památky ve městě MCCHETA (UNESCO), kostelík Džvari s magickými výhledy na město a soutok řek, katedrálu Sveticchoveli a chrám Samtavro, v blízké soutěsce navštívíme skalní klášter ŠVIO-MGHVIME. Pak přejedeme do GORI na prohlídku rodného domku diktátora Stalina a pevnosti GORIS-CICHE. Za městem se zastavíme u starověkého jeskynního města UPLISCICHE a kláštera ATENI SIONI. Cestou na nocleh unikátní freskový cyklus v UBISI. Nocleh v Kutaisi.

10. den zájezdu
Dopoledne údolím řeky INGURI do SVANETIE (UNESCO), vysokohorské letovisko MESTIA, muzeum a obranné věže. Dle možností lanovkou na panoramatickou vyhlídku nad městem. Ubytování v Mestie po dvě noci.

11. den zájezdu 
Výlet terénními auty do UŠGULI, jednoho z nejkrásnějších městeček ve Svanetii. UŠGULI je nejvýše permanentně osídlené místo na světě dosahující nadmořské výšky 2 100 m a je vyzdobené asi 20 svanskými obrannými věžemi. Projdeme se po jednotlivých částech této slavné horské lokality. Na nocleh se vrátíme zpátky do Mestie.

12. den zájezdu 
V ranních hodinách opustíme Horní Svanetii a vrátíme se zpět do oblasti MINGRELIE. Nejprve se zastavíme u neogotického zámku ve městě ZUGDIDI a pak se přemístíme do subtropického kraje GURIE s rozsáhlými čajovými plantážemi. Odpoledne strávíme koupáním v moři v lázeňském letovisku UREKI proslaveném léčivým železitým pískem. Nocleh v BATUMI.

13. den zájezdu 
Ráno navštívíme GONIO s hradbami antického města APSAROS s údajným hrobem Apoštola Matěje. Poté si prohlédneme nejvýznamnější památky BATUMI, hlavního města ADŽÁRIE. Pak přejedeme do KUTAISI, kde si prohlédneme slavnou katedrálu BAGRATI (UNESCO) a nedaleké královské kláštery MOCAMETA a GELATI (UNESCO). Dva noclehy strávíme v Bakuriani.

14. den zájezdu
Ráno si v městečku BORDŽOMI prohlédneme rozsáhlý park s fontánami a lázeňskými domy. V historickém městě ACHALCICHE navštívíme hradní komplex, mešitu, synagogu a osmanské lázně. Potom za městem shlédneme klášter SAPARA s byzantskými freskami a přesuneme se do skalního města VARDZIA na břehu řeky KURY s jeskyněmi propojenými tunely, schodišti a galeriemi.

15. den zájezdu 
Přejezd do oblasti KAZBEGI. Cestou se zastavíme v SAMTAVISI u středověkého chrámu s překrásnými reliéfy a také na hradě v ANANURI. Pokračujeme GRUZÍNSKOU VOJENSKOU SILNICÍ s panoramatickými zastávkami. Posléze si vyšlápneme nebo vyjedeme k magickému kostelíku SV. TROJICE. Nocleh v STEPANCMINDĚ.

16. den zájezdu 

V dopoledních hodinách přejedeme z Kazbegi do vinorodého kraje KACHETIE. Odpoledne uprostřed vinic v ALAVERDI navštívíme katedrálu sv. Jiří. Pak se přesuneme do areálu královské citadely v GREMI vypínající se mohutně nad krajinu. Ve správním městě TELAVI se projdeme po starých uličkách, prohlédneme si opevnění a v nedalekém CINANDALI nás v zámečku spisovatele ČAVČAVADZEHO čekají ochutnávky gruzínského vína. Nocleh v Telavi.

17. den zájezdu
Ráno navštívíme romantické městečko SIGHNAGHI obehnané hradbami a nedaleký poutní klášter BODBE, kde je pohřbená svatá NINO, patronka Gruzie. Posléze se vydáme pouštní krajinou na ázerbájdžánskou hranici ke klášterním komplexům DAVID GAREDŽA. Odpoledne se vrátíme do Tbilisi na krátký nocleh.

18. den zájezdu
Brzy ráno odlet z Gruzie a během dne přílet do Prahy.

Cena zahrnuje

  • leteckou přepravu Praha – Jerevan a Tbilisi – Praha vč. letištních tax a poplatků
  • dopravu pronajatým autokarem a hromadnou dopravu dle programu
  • 16x ubytování v hotelu - 2lůžk. pokoje s příslušenstvím
  • 14x večeři
  • 15x snídani
  • průvodce

Cena nezahrnuje

  • vstupné, lanovky, fakult. výlety a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“

Fakultativní příplatek

  • 1lůžk. pokoj 5600 Kč (povinné při nedoobsazení)
  • komplex. pojištění vč. připojištění vyššího storna zájezdu 1220 Kč

Nástupní místa

01.06. – 18.06. odjezd L6
Přehled nástupních míst najdete ZDE

Orientační ceny vstupného

dle individuálního zájmu o návštěvy památek, doporučujeme cca 150 €

Zajímavosti

Potřebujete další informace ?

Volejte tel. +420 461 530 663 nebo napište, zavoláme Vám nazpět.

Poslat dotaz k zájezdu
TIPY A SLEVY AŽ 50%

ZÍSKEJTE
TIPY NA ZAJÍMAVOU
DOVOLENOU
A SLEVY AŽ 50%

E-katalog

Stáhněte si náš katalog
a mějte jej stále po ruce

Stáhnout
Katalog domů

Nechte si poslat tištěný
katalog přímo domů

Zaslat domů
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací


E-katalog

Stáhněte si náš katalog
a mějte jej stále po ruce

Stáhnout
Katalog domů

Nechte si poslat tištěný
katalog přímo domů

Zaslat domů
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací