Zavolejte nám +420 461 530 663
Napište nám info@redok.cz
Vyhledat zájezd
a

a

AUTENTICKÉ MAROKO – POHÁDKOVÉ PUTOVÁNÍ S JÓGOU

ZAŽIJTE 4 ELEMENTY

VIBRUJÍCÍ MĚSTA + ZLATÁ POUŠŤ + MAJESTÁTNÍ OCEÁN + NÁDHERNÁ POHOŘÍ

Kód zájezdu: MA307-21 Počet nocí: Strava: Ubytování:

Letecky
Cena na vyžádání

Náš tip Jóga

Maroko – labyrint příběhů, snů a kontrastů. Místo tajemství a mýtů. Země, kde horoucí africká noc provoněná arabským jasmínem má své mocné kouzlo. Všechny smysly jsou zesílené díky barvám, vůním, zážitkům. V momentě, kdy se staneme pozornými, si začneme všímat neomezené možnosti inspirace, která je všude kolem nás. To všechno nám otevře naše smysly. Na nejhlučnějším náměstí světa, najdeme ten tichý prostor v sobě a uvidíme krásu, která nás naplní uvnitř. Dotkneme se ticha. Dotkneme se sebe.… Celý popis


Anotace

Maroko – labyrint příběhů, snů a kontrastů. Místo tajemství a mýtů. Země, kde horoucí africká noc provoněná arabským jasmínem má své mocné kouzlo. Všechny smysly jsou zesílené díky barvám, vůním, zážitkům. V momentě, kdy se staneme pozornými, si začneme všímat neomezené možnosti inspirace, která je všude kolem nás. To všechno nám otevře naše smysly. Na nejhlučnějším náměstí světa, najdeme ten tichý prostor v sobě a uvidíme krásu, která nás naplní uvnitř. Dotkneme se ticha. Dotkneme se sebe. Tento 8 denní poznávací pobyt je připravený tak, abyste si mohli užít svoje cestování a výlety naplno a nemuseli se starat vůbec o žádné detaily. Profesionální průvodkyně po celou dobu pobytu, krásné hotely, vynikající místní jídlo a detailně připravený a prověřený program. Vše je nachystáno tak, abychom vám poskytli ten nejlepší autentický marocký zážitek.

Garance skupiny max. 12 osob

Marrákeš – Bio Aroma zahrada - aragánový olej - Essaouira - údolí řeky Ourika -  Vysoký Atlas – Atlantický oceán – Essaouira –  rituál Hammam – poušť Agafay – marocký čajový rituál

Program zájezdu

1. den zájezdu
Dobrodružství začíná - přílet do Marrákeše
První dotyk se zemí, kde díky barvám, chutím a vůním jsou všechny zážitky zesílené a budeme na ně ještě dlouho vzpomínat. Transfer na hotel, ubytování, volný program.

2. den zájezdu
Město zázraků – Marrákeš - Berberské trhy – Palác Bahia – mešita Koutoubia – zahrady Jardin Majorelle
Ranní jógová praxe, snídaně a čeká nás MARRÁKEŠ. Červené město, dcera pouště, brána do hor, perla jihu, Bagdád západu. Pulzující města v kterých díky barvám, vůním, chutím a zážitkům zesilují smysly. Město zázraků. Na trhy ve Staré medině si necháme dostatek času. Najdeme zde opravdu všechno, na co si jen pomyslíme – nádherné berberské šperky, koření, ručně zdobené šaty, kožené kabelky, ručně pletené košíky, mistrovsky tepané lampy, sošky z alabastru, drahé kameny, křišťály, berberské koberce. Po obědě navštívíme Palác Bahia s nádherně vyzdobeným harémem o rozloze přes 8ha, ve kterém žily 4 ženy velkovezíra a jeho 24 konkubín. Skvost marocké architektury. Palác, který 14 roků stavěli ti nejšpičkovější maročtí umělci. Krása, která probouzí duši k činům. Po paláci nás čekají ikonické zahrady Jardin Majorelle ve čtvrti Gueliz. Projdeme jedinečné náměstí Jemaa El Fna, druhé nejnavštěvovanější místo v Marakéši. Dar Yves Saint Laurenta městu, které ho přijalo s otevřenou náručí po velmi bouřlivém období zvratů. Večer návrat na hotel, večerní jógová praxe, večeře.

3. den zájezdu
Bio Aroma zahrada – Argánový olej a Aroma workshop - Tekuté zlato Maroko – výroba osobního afrodiziakálního parfému
Ranní jógová praxe, snídaně a odjezd do ZAHRAD BIO AROMA. Překrásné místo pro všechny smysly. Důležitá ekologická přírodní rezervace regionu. Naučíme se, jak připravit TRADIČNÍ BERBERSKÝ CHLÉB – khobz, vyzkoušíme argánový olej a povíme si vše o tekutém zlatě Maroka. Po tradičním obědě v ráji si vytvoříme každý svůj osobní afrodiziakální parfém. Úžasný den plný zážitků, vůní a chutí. Návrat na hotel, volný program. Večerní jógová praxe, večeře.

4. den zájezdu
Údolí krásy a kultura Berberů - údolí řeky Ourika a berberské vesnice
Po snídani a jógové praxi vyrážíme do OURIKY. Údolí, které je sice jen 40 min od Marakéše, ale otevře se nám zde úplně jiný svět. Na jaře plné rozkvetlých třešní a mandlovníků, na podzim nabízí neopakovatelné výhledy na pozadí už zasněžených vrcholků VYSOKÉHO ATLASU. Lehký trekking, oběd. Cestou zpět zastávka v cooperativě, kde si můžeme prohlédnout a koupit podle nás ty nejkrásnější a nejkvalitnější koberce v Maroku. Přesun do Berberského muzea, kde nám ne zdlouhavým, zato pěkným výkladem ukáží, jako mnoho mají naše země společného. Návrat na hotel, večerní jógová praxe, volný program, večeře.

5. den zájezdu
Láska a štěstí v městě svobody - Essaouira

Ranní jógové praxe, snídaně. Poté nás čeká ESSAOUIRA - vzpomínka na Jimmy Hendrixe a hnutí hippies, bílé domy, majestátní palmy, okrové městské hradby a zlaté pláže. Toto ukryté město je tvořené barvami, zvuky, rytmem, tradicemi a kulturou. Je to město úžasných písečných pláží, surfařů, svobody a nezávislosti. Vítejte v ráji. Ubytováni pro tuto noc zůstaneme v Essaouira.

6. den zájezdu
Essaouira – okouzlení pokračuje

Ranní jógová praxe, snídaně. Po snídani nás dokončení prohlídky města s průvodcem. Vynikající společný oběd v místní restauraci. Po obědě volný program. ATLANTICKÝ OCEÁN, pláže, koně, hudba, jóga. Nezapomenutelný relax pro tělo i duši. Transfer zpět na hotel, večerní jógová praxe, večeře.

7. den zájezdu
Magické místo – poušť Agafay

Ranní jógová praxe, snídaně a vyrážíme směr AGAFAY. Agafay to je kamenná poušť s úžasným mikroklimatem na úpatí pohoří Atlas. Velkolepé a majestátní místo s milionem hvězd na obloze. S neuvěřitelnou lehkostí se velmi rychle adaptujeme na rytmus pouště. Už jste někdy praktikovali jógu na poušti? Jednoduše láska na celý život. Večer návrat na hotel, večerní jógová praxe, večeře.

8. den zájezdu
Odlétáme
- po snídani dle let. řádu transfer na letiště a odlet domů. 8 krásných dnů a jedinečných zážitků to byla naše cesta za autentickým Marokem.

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

Fakultativní příplatek

Ubytování

Ubytování: jedinečný luxusní riád (hotel) usazený na kopci, vzdálený 35 km od Marakéše, situovaný ve výjimečné krajině s výhledem na olivové, mandlové háje, pomerančové háje a pohoří Atlas. Jedná se o klidné místo, vhodné pro relax a odpočinek. Okolo riádu, u bazénu lze spát v soukromých berberských stanech přímo pod hvězdami, jako místní nomádi a prožít vzpomínky na celý život. Na zájezd je možno se nahlásit i pouze v 1 osobě, doplníme vás do 2lůžk. pokoje s další klientkou a nemusíte připlácet za 1lůžk. pokoj.

Stravování: zájezd je zajištěn s bohatou snídaní v marockém stylu. Marocká kuchyně - to je spousta neuvěřitelných chutí a vůní, koření a bylinek, kvalitních oliv, ořechů, ovoce a spousty dalšího. Během našeho putování budete mít spoustu možností se dobře najíst během dne (obědy během programu nebo ochutnávat skvělé jídlo na ulici). Nechte vše na úžané průvodkyni, která Vám vše doporučí a poradí, aby to pro vás bylo nej. Večeři je možné mít každý večer zajištěnou na hotelu. Praxe je taková, že si můžete každou večeři dle nálady na místě objednat. Cena jedné večeře je 14 € / osoba.

Nástupní místa

26.09. – 03.10. Odjezd L1, L2
Přehled nástupních míst najdete ZDE

Potřebujete další informace ?

Volejte tel. +420 461 530 663 nebo napište, zavoláme Vám nazpět.

Poslat dotaz k zájezdu
TIPY A SLEVY AŽ 50%

ZÍSKEJTE
TIPY NA ZAJÍMAVOU
DOVOLENOU
A SLEVY AŽ 50%

E-katalog

Aktuální přehled všech zájezdů

Zobrazit
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací


E-katalog

Aktuální přehled všech zájezdů

Zobrazit
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací