Zavolejte nám +420 461 530 663
Napište nám info@redok.cz
Vyhledat zájezd
a

a

BELGIE A HOLANDSKO V KVĚTU TULIPÁNŮ

ROTTERDAM A KVĚTINOVÉ PARKY HOLANDSKA A BELGIE

POZNÁVACÍ ZÁJEZD BELGIE, HOLANDSKO, VÝSTAVA TULIPÁNŮ 2025

Kód zájezdu: NL516-25 Počet nocí: 2 Strava: snídaně Ubytování: hotel

Autokarem
Cena od 8 639 Kč 9 390 Kč

Náš tip

Jarní Nizozemsko a Belgie 2025, kombinace přírodní krásy, historie a jedinečných zážitků. Není lepší čas k návštěvě těchto zemí než na jaře. Čeká nás „zahrada Evropy“ park Keukenhof, Botanická zahrada Meise, která je domovem tisíců exotických rostlin i Belgická tulipánová výstava v parku Groot-Bijgaarden. Navštívíme historická města a městečka jako je Gouda, Delft, Rottedram nebo Brusel. Naše zážitky umocní i stylové ubytování na bývalé luxusní transatlantické lodi v Rotterdamu, která je… Celý popis

Dotaz k zájezdu

Termíny a ceny zájezdu

Kód Termín Nástupní místa Počet nocí Dospělá osoba
snídaně
NL516-25-1 od: 23.04.2025
do: 27.04.2025
zobrazit 2 9 390 Kč
8 639 Kč
Rezervovat místa
KódNL516-25-1
Termínod: 23.04.2025 do: 27.04.2025
Nástupní místa Praha, Svitavy, Brno, Plzeň, Pardubice, Hradec Králové, Kroměříž, Olomouc, Zlín, Otrokovice
Počet nocí2
Dospělá osoba - snídaně8 639 Kč
Rezervovat místa

Anotace

Jarní Nizozemsko a Belgie 2025, kombinace přírodní krásy, historie a jedinečných zážitků. Není lepší čas k návštěvě těchto zemí než na jaře. Čeká nás „zahrada Evropy“ park Keukenhof, Botanická zahrada Meise, která je domovem tisíců exotických rostlin i Belgická tulipánová výstava v parku Groot-Bijgaarden. Navštívíme historická města a městečka jako je Gouda, Delft, Rottedram nebo Brusel. Naše zážitky umocní i stylové ubytování na bývalé luxusní transatlantické lodi v Rotterdamu, která je přeměněna na hotel a muzeum. Ubytování nabízí jedinečný zážitek spojením historie, luxusu a moderního pohodlí.

Botanická zahrada Meise – Brusel – Atomium – Rotterdam – Delft – Gouda – park Keukenhof – park Grooz Bijgaarden – Belgická tulipánová výstava

Program zájezdu

1.den zájezdu
Ve večerních hodinách odjezd z ČR do Belgie.

2. den zájezdu
Ráno příjezd do Belgie. První zastávkou bude prohlídka Botanické zahrady MEISE, oficiálně známé jako Královská zahrada rostlin v Meise. Zahrada patří mezi největší na světě. Její rozloha činí přes 92 ha a nachází se zde více než 18 000 druhů rostlin z celého světa. Zahrada je známá svou rozmanitostí, sbírkou exotických rostlin, skleníky a venkovními oblastmi, které představují různé ekosystémy, jako jsou tropické lesy, pouště, alpské louky a další. Mezi hlavní atrakce patří skleníky s orchidejemi a tropickými rostlinami. Následuje krátká prohlídka BRUSELU – historické náměstí Grand Place s cechovními domy a údajně nejkrásnější radnicí, Královský dům, symbol města Manneken Pis, katedrála sv. Michaela a Gudala. Při výjezdu z města krátce zastavíme u známého ATOMIA, znázorňujícího model krystalové mřížky železa. Stavba se stala atrakcí světové výstavy Expo v roce 1958. Příjezd na ubytování do Rotterdamu. Ubytováni budeme stylově, a to na zakotvené lux. lodi Rotterdam. Jedná se o bývalou luxusní transatlantickou loď, která byla přeměněna na hotel a muzeum. Ubytování nabízí jedinečný zážitek spojením historie, luxusu a moderního pohodlí.

3. den zájezdu
Po snídani odjezd do DELFT – prohlídka městečka známého díky keramice fajáns, malíři Vermeerovi, kostely Oude a Niew Kerk a vodními kanály, které obklopují historické centrum. Doporučujeme návštěvu centra světoznámého malíře Jana Vermeera van Delfta (autora mj. obrazu Dívka s perlou) a ochutnat rybí speciality v bistru na břehu středověkého grachtu. Následuje typické kupecké město GOUDA, které může za svou slávu poděkovat stejnojmennému názvu sýra, jehož interaktivní muzeální trasu si prohlédneme. Dalšími zajímavostmi je 40 vitráží v kostele Sint Janskerk, zastavíme na hlavním náměstí Markt a uvidíme gotickou budovu radnice Stadhuis se zvonkohrou. A ochutnejete sladké vafle Stroopwafels! Zbytek dne bude věnován KEUKENHOFU, největšímu květinovému parku Holandska. Každý rok sem na jaře zavítá téměř milion návštěvníků z celého světa, aby obdivovali desetitisíce jarních květin pěstovaných v přirozeném prostředí rozlehlého parku s listnatými stromy, protkaného nepostradatelnými kanály, rybníky a vodopády. Jarní Keukenhof je symfonií rostlin a barev, ukázkou dokonalého soužití tulipánů, narcisů, hyacintů, ladoněk, modřenců a celé řady dalších rostlinných druhů. Návrat na ubytování do Rotterdamu.

4. den zájezdu
Dopolední prohlídka ROTTERDAMU – evropského Manhattanu, kombinace originální moderní architektury s mrakodrapy, ultra moderními stavbami a staré části města. Starý přístav Oude Haven, nejstarší přístav města, historické lodě v přístavišti, Kubuswoningen – krychlové domy – působivé stavby moderního Rotterdamu, návštěva vyhlídkové věže Euromast. Následuje odjezd do zámeckého parku GROOT BIJGAARDEN, který je známý především díky své impozantní sbírce tulipánů a každoroční BELGICKÉ TULIPÁNOVÉ VÝSTAVĚ, která je zde v těchto dnech pořádána. Ve večerních hodinách odjezd do ČR.

5. den zájezdu
V ranních hodinách příjezd do ČR.

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

Fakultativní příplatek

Na co se můžete těšit

Park Groot-Bijgaarden je krásně udržovaný zámecký park nacházející se nedaleko Bruselu v Belgii. Je známý především díky své impozantní sbírce tulipánů a každoroční Belgické tulipánové výstavě, která je zde pořádána. Výstava představuje jednu z největších a nejrozmanitějších expozic tulipánů v Belgii. Každý rok se v parku Groot-Bijgaarden koná v období jara, kdy jsou tulipány v plném rozkvětu. Návštěvníci se mohou projít mezi kvetoucími záhony tulipánů, které nabízejí širokou škálu barev, tvarů a vzorů.Kromě tulipánů můžete v parku Groot-Bijgaarden obdivovat také další jarní květiny, jako jsou narcisy, hyacinty a narcisky, které vytvářejí nádhernou a barevnou scenérii. Park sám o sobě nabízí rozsáhlé trávníky, aleje stromů, fontány a další prvky krajinné architektury, které přispívají k atmosféře klidu a krásy.

Nástupní místa

23.04. - 27.04. odjezd A + Zlín (+350), Otrokovice (+350), Kroměříž (+350), Plzeň
Přehled nástupních míst najdete ZDE

Doprava

Doprava je zajištěna dálkovým klim. autobusem. V autobuse Vám budou určena místa dle předem připraveného zasedacího pořádku, který sestavuje cestovní kancelář v závislosti na datu zakoupení.

Ubytování a stravování

UBYTOVÁNÍ
2x stylové ubytování v Rotterdamu na lux. lodi – 2lůžk. pokoje s příslušenstvím
Rotterdam – bývalá luxusní transatlantická loď přeměněna na hotel. Pokoje na palubě lodi jsou elegantní a stylové, s důrazem na detail a pohodlí hostů, vybavené veškerým komfortem, který byste očekávali od hotelu vyšší kategorie. Mimo pokoje jsou vám k dispozici také restaurace, bary, wellness centrum a další vybavení. Poloha lodi v Rotterdamu umožňuje hostům snadný přístup k hlavním turistickým atrakcím města a zároveň si užít krásné výhledy na přístav a okolní.

STRAVOVÁNÍ
2x snídaně. Ostatní strava je řešena z vlastních zdrojů a prostředků.

Vstupné, platby

ORIENTAČNÍ CENY VSTUPŮ (z r. 2023) - ceny v EUR (€)
Meise - botanická zahrada cca 12 €
Rotterdam - věž Euromast cca 13 € (nutná závazná rezervace),
Keukenhof květinový park cca 20 €, děti 10 €
Delft - centrum malíře Jana Vermeera van Delfta cca 13 eur (nutná závazná rezervace),
Brusel - tulipánová výstava cca 13 €

DOPORUČENÉ KAPESNÉ
Doporučujeme na vstupy cca 100 €,  není podmínkou všechny objekty navštívit. Další kapesné dle vlastního uvážení. Vstupné do navštívených objektů, vláčky, lanovky, MHD, lodičky u výletů nejsou zahrnuty v ceně zájezdu, pokud není v odstavci „cena zahrnuje“ výslovně uvedeno jinak.

MĚNA A KURZ
EURO (značení EUR nebo €)
https://www.kurzy.cz/kurzy-men/nejlepsi-kurzy/EUR-euro/

Cestovní dokumenty, vízum, očkování, pojištění

CESTOVNÍ DOKUMENTY
Na cestu nezapomeňte platný cestovní doklad. I když jsme od 1. 5. 2004 členy EU a pro cesty na území EU stačí občanský průkaz (jen tzv. karta, od 1. 1. 2006 jen se čtecí zónou), doporučujeme všem vzít s sebou raději platný cestovní pas. CK nemůže přebírat odpovědnost za úspěšné odbavení svých klientů při přejezdech. Prosím, nezapomeňte, že vaše cestovní pasy musí být platné ještě alespoň půl roku po návratu z dovolené. Dle vyjádření MV ČR je občanský průkaz cestovním dokladem pouze pro držitele dokladu. Každý účastník zájezdu je osobně odpovědný za dodržování pasových, celních, zdravotních a dalších předpisů země, do níž cestuje. CK nepřebírá odpovědnost za vízové povinnosti cizích státních příslušníků do navštívených zemí. Prosím mějte u sebe několik kopií cestovního dokladu, popřípadě i v elektronické podobě (např. uložené v emailové poště). Tyto kopie mohou usnadnit řešení mnoha situací.

CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ (ZA PŘÍPLATEK)
Každý účastník zájezdu je povinen vycestovat do zahraničí s cestovním pojištěním.

Cestovní kancelář REDOK TRAVEL má uzavřenou pojistnou smlouvu č. 1360500204 s pojišťovnou UNIQA a.s.

Pojištění není limitováno věkem účastníka. Pokud jste si prostřednictvím CK zakoupili komplexní pojištění (nebo je již zahrnuto v ceně zájezdu), jste pojištěni v následujícím rozsahu:
Pojištění léčebných výloh v zahraničí 7 000 000 Kč
Úrazové pojištění – trvalé následky úrazu 600 000 Kč
Úrazové pojištění – smrt následkem úrazu 300 000 Kč
Úrazové pojištění, nemocniční odškodné (hosp.+nemoc) 600 Kč/den
Pojištění odpovědnosti za škodu na zdraví a věci 3. osoby 5 000 000 Kč
Pojištění zavazadel 20 000 Kč/ks (max. 40 000 Kč)
Pojištění storna zájezdu 20 000 Kč (spoluúčast klienta 20%)
Náklady na ubytování spojené s umístěním do karantény max. 30 000 Kč
Náklady na náhradní dopravu zpět do ČR v případě umístění do karantény při zahraniční cestě max. 20 000 Kč

Při pojistné události v zahraničí je třeba kontaktovat asistenční službu v Praze - tel: +420 296 333 696, kde oznámíte, k jaké pojistné události došlo a asistenční služba Vám poradí, jak dále postupovat. Nezapomeňte s sebou Evropský průkaz zdravotního pojištění (karta zdravotního pojištění v ČR). Smluvní vztah vzniká mezi klientem a pojišťovnou, případné pojistné události řeší klient přímo s pojišťovnou. Součástí pojištění je i automatické a bezplatné prodloužení platnosti pojištění pro zpožděný návrat v případě, kdy se pojištěná osoba z důvodu zásahu vyšší moci (např. uzavření leteckého provozu, živelná pohroma v místě dovolené, apod.) nemůže vrátit do ČR v původně plánovaném termínu. Pojištění léčebných výloh a asistenčních služeb zahrnuje i pojištění plážových adrenalinových aktivit, které si pojištěný může zakoupit podle svého zájmu přímo na pláži (např. jízda na vodním skútru, jízda na banánu, jachting, parasailing, vodní lyžování, potápění s instruktorem, apod.). Pojištění storna obsahuje i pojištění z důvodu nedobrovolné ztráty zaměstnání a pojištění nevyužité dovolené. Další informace o pojištění jsou uvedeny na stránkách www.redok.cz. Pojištění se řídí Všeobecnými pojistnými podmínkami pro cestovní pojištění UCZ/Ces/20 a Rámcovou pojistnou smlouvou. Pojištěný klient tímto potvrzuje, že se seznámil s rozsahem pojištění, že převzal Všeobecné pojistné podmínky pro cestovní pojištění, byl s nimi seznámen a souhlasí s jejich zněním.

Cestovní kancelář je pojištěna v souladu se Zákonem č.159/1999 Sb., certifikát pojištění na www.redok.cz.

Doplňující info k zájezdu

ELEKTRICKÉ ADAPTÉRY
Síťové napětí v Holandsku je jako v České republice 220 V. Zástrčky mají dva kolíky s kruhovým průřezem. Ve většině hotelů najdete zásuvky pro holicí strojky, nabíječky mobilních telefonů i fény. Euroadaptér (většinou se dá půjčit na recepcích hotelů či campingů).

VELVYSLANECTVÍ A KONZULÁTY
Pokud ztratíte pas nebo potřebujete jinou pomoc, spojte se s velvyslanectvím nebo konzulátem.

Velvyslanectví Haag - Embassy of the Czech Republic
Paleisstraat 4, 2514 JA Den Haag
Telefon: +31(0)70/3130031, sekretariát +31(0)70/3130011, KO +31(0)70/3130018
Fax: +31(0)70/3563349
Nouzová linka: +31/641/315128
E-mail: hague@embassy.mzv.cz
Provozní hodiny úřadu (pro telefonické dotazy): 09.00 - 16.00
Úřední hodiny konzulárního úseku pro veřejnost: pondělí 12.00 - 15.00, úterý, středa 09.00 - 11.30

DŮLEŽITÁ TELEFONNÍ ČÍSLA
Tel. předvolba: +31
Policie, záchranka, hasiči: 112
Místní policie: 0900 8844
Pobřežní hlídka: 0900 0011
Lékařská pohotovost: 0900 1515
Voda, elektrika, atd.: 0800 9009


DOPORUČENÍ PRO TURISTY
DROZD – Registrace občanů při cestách do zahraničí
http://drozd.mzv.cz
Projekt „Dobrovolné registrace občanů České republiky při cestách do zahraničí (DROZD) umožňuje českým občanům poskytovat na dobrovolném základě informace o svém plánovaném pobytu v zahraničí.

CELNÍ A DEVIZOVÉ PŘEDPISY
Fyzická osoba může bezcelně dovézt a vyvézt z Nizozemska zboží sloužící k osobní potřebě.
Bezcelně lze dovézt:
- 10 litrů alkoholických nápojů s obsahem alkoholu vyšším než 22 %
- 20 litrů meziproduktu (např. vermut, likér apod.)
- 90 litrů vína,
- 110 litrů piva
- 800 ks cigaret
- 400 ks cigárek a doutníků o váze menší než 3 gr/kus
- 1 kg tabáku.
Dovozní restrikce se vztahují na dovoz a vývoz chráněných druhů živočichů a rostlin, zbraně a munice, drogy atd.. U dovozu a vývozu peněžní hotovosti nad 10.000 EUR může celní správa kontrolovat původ peněz.
 
DŮLEŽITÁ UPOZORNĚNÍ
• Prosíme o důkladné označení Vašich zavazadel Vaším jménem a CK REDOK
• Účastníci zájezdu jsou povinni být v průběhu celého zájezdu na smluveném místě a ve stanovenou dobu, kterou určí průvodce. Nelze, aby z důvodu vaší nedochvilnosti byli ostatní klienti kráceni na svých právech, jak v oblasti poznávání, ubytování, stravování a dalších. V případě jakékoliv nedochvilnosti informujte prosím neodkladně průvodce zájezdu. V místech srazu čeká autobus max. 30 min., při definitivním odjezdu do ČR pak maximálně 1 hod. V případě, že jde o letecké zájezdy, návaznost na trajekt apod. je zde čekací doba pouze 30 min.). Cestovní kancelář ani dopravce za těchto okolností nenesou žádnou morální ani finanční zodpovědnost.
• CK nepřebírá odpovědnost za jednání cestujících, které by bylo v rozporu se zákony příslušné země.
• Služby nečerpané vlastní vinou propadají bez náhrady.
• Do autobusu doporučujeme pohodlné oblečení, příruční zavazadlo a event. malý polštářek pod hlavu či deku.
• Je povolen převoz zavazadel do hmotnosti 15 kg/os. V případě nadváhy nemusí být zavazadla převzata k přepravě. Rovněž nebudou převzata balení minerálních vod či jiných nápojů.
• Při odchodu z autobusu na výletech, při prohlídkách apod., neponechávejte v autobuse finanční prostředky, osobní doklady, platební karty, fotoaparáty, kamery aj. cenné věci. Dopravce ani CK neodpovídá za jejich případnou ztrátu nebo odcizení.
• Nezapomeňte vzít s sebou léky, které užíváte, pohodlnou obuv, deštník nebo pláštěnku a dobrou náladu.
• CK si vyhrazuje právo z organizačních důvodů změnit místo ubytování dle Všeobecných smluvních podmínek.

V současné situaci je nutné počítat se zvýšenou kontrolou na hranicích a je pro nutné dodržet množství alkoholu a cigaret deklarované v odbavení.

Program zájezdu
dle katalogu, může být však přizpůsoben časovému limitu na trase, počasí, nepředvídatelným okolnostem na cestě i po dobu konání zájezdu. Změna programu vyhrazena!

Potřebujete další informace ?

Volejte tel. +420 461 530 663 nebo napište, zavoláme Vám nazpět.

Poslat dotaz k zájezdu
TIPY A SLEVY AŽ 50%

ZÍSKEJTE
TIPY NA ZAJÍMAVOU
DOVOLENOU
A SLEVY AŽ 50%

E-katalog

Aktuální přehled všech zájezdů

Zobrazit
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací


E-katalog

Aktuální přehled všech zájezdů

Zobrazit
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací